Mazda Tribute 2,3 pytania przed kupnem.

Mazda Tribute 2003–2007 (EP) / Mazda Tribute 2001–2003 (EP)

Postprzez Smaylo » 7 kwi 2016, 19:49

Witam. Szukałem trochę po forum informacji ale niewiele jest o tej wersji z silnikiem 2,3 więc pozwoliłem sobie założyć wątek z nadzieją, że uzyskam wyczerpujące informacje.

Napaliłem się nieco na Mazdę Tribute 2,3 produkcja 2004-2007r.

1) Jak to jest z tym silnikiem 2,3 ? Czy to jest Mazdowski silnik (motor z np. Mazdy 6 2,3)czy jakiś wynalazek Forda ?

2) Rozrząd z tego co wyczytałem na łańcuchu ? Jeśli się mylę proszę o poprawkę

3) Jak wygląda dostępność nowych części do tej akurat wersji. (mam Hondę Accord USA i wiem jakie potrafią być problemy... teoretycznie części jest sporo a w praktyce często wygląda to inaczej i przychodzące części które mają pasować są niewłaściwe bo sprzedawczy wrzucają do jednego wora np. Accorda Coupe z USA i Acorda Sedan z EU bo są te same silniki 2.0 VTEC a niestety nawet grubość tarcz hamulcowych jest inna czy sondy lambda to też dwa osobne tematy i zaczyna się szukanie)

4) Chciałbym zagazować i myślę o takim zestawie (jeśli ktoś ma inne sugestie chętnie przeczytam):
Sterownik – Stag 300
Wtryskiwacze – Hana niebieska
Reduktor AC R01 czerwony albo Zawoli S

5) Czy napęd 4x4 jest tu stały czy załącza się ? Bo czytając to forum widziałem info, że nie jest to napęd stały.

Z góry dzięki za czytanie i odpowiedzi :)
Smaylo
 

Postprzez robak0825 » 22 lut 2018, 13:28

Smaylo napisał(a):Witam. Szukałem trochę po forum informacji ale niewiele jest o tej wersji z silnikiem 2,3 więc pozwoliłem sobie założyć wątek z nadzieją, że uzyskam wyczerpujące informacje.

Napaliłem się nieco na Mazdę Tribute 2,3 produkcja 2004-2007r.

1) Jak to jest z tym silnikiem 2,3 ? Czy to jest Mazdowski silnik (motor z np. Mazdy 6 2,3)czy jakiś wynalazek Forda ?

2) Rozrząd z tego co wyczytałem na łańcuchu ? Jeśli się mylę proszę o poprawkę

3) Jak wygląda dostępność nowych części do tej akurat wersji. (mam Hondę Accord USA i wiem jakie potrafią być problemy... teoretycznie części jest sporo a w praktyce często wygląda to inaczej i przychodzące części które mają pasować są niewłaściwe bo sprzedawczy wrzucają do jednego wora np. Accorda Coupe z USA i Acorda Sedan z EU bo są te same silniki 2.0 VTEC a niestety nawet grubość tarcz hamulcowych jest inna czy sondy lambda to też dwa osobne tematy i zaczyna się szukanie)

4) Chciałbym zagazować i myślę o takim zestawie (jeśli ktoś ma inne sugestie chętnie przeczytam):
Sterownik – Stag 300
Wtryskiwacze – Hana niebieska
Reduktor AC R01 czerwony albo Zawoli S

5) Czy napęd 4x4 jest tu stały czy załącza się ? Bo czytając to forum widziałem info, że nie jest to napęd stały.

Z góry dzięki za czytanie i odpowiedzi :)
Początkujący
 
Od: 22 lut 2018, 13:09
Posty: 3
Auto: Mazda Tribute 2,3 manual rok prod. 2006

Postprzez zibi54 » 4 mar 2018, 19:18

Posiadam Mavericka 2,3 i wyremontowałem też kilka tych silników (prowadzę warsztat).
Postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania:

ad1
Jest to silnik mazdowski 2,3 l z tym że bez zmiennych faz rozrządu
mazda 6 2,3 moc 166 KM
maverick i tribute 2,3 150 KM
ad2
rozzrąd łańcuch z napinaczem hydraulicznym
ad3
dostępność części eksploatacyjnych silnika raczej bezproblemowa bo to mazda 6 (jedyna różnica to napęd pompki olejowej)
części do układu hamulcowego i zawieszenia też idzie znależć chociaż są one raczej mało awaryjne
części blacharskie to allegro lub ebay
ad4
nie jestem ekspertem od gazu więc się nie będę produkował ale silnik bardzo dobrze znosi gaz
ad5
naped 4x4 na haldexie
Tribute jest niższy od Mavericka na zawieszeniu tak że w terenie lepiej sprawdza się ten drugi.
Ogólnie bardzo udane samochody sprawdzające się i na szosie jak i w terenie dla wędkarza lub myśliwego.
Kupując taki samochód trzeba liczyć się z tym ,że bardzo często przywożone z Niemiec pobierają olej ze względu na dziadowską eksploatację przez niemców.
Początkujący
 
Od: 29 sty 2018, 17:59
Posty: 9
Auto: mazda 6 2,3 2003

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Pozostałe Modele