Tribute Linki hamulca ręcznego. Są zamienniki ?

Mazda Tribute 2003–2007 (EP) / Mazda Tribute 2001–2003 (EP)

Postprzez mark_bm » 9 lut 2014, 11:57

Witam
Właśnie przed chwilą moja Madzia podczas zaciągania ręcznego wydała z siebie bardzo "miły dla ucha" dźwięk urywanej linki i wajcha ręcznego zmiękła :(
Rzut oka w necie postawił mi resztkę włosów na głowie! W Olkuszu linek nie ma. W Rzeszowie na zamówienie cały komplet w cenie Poloneza w dobrym stanie. Na allegro nie ma ...
Może któryś z kolegów przerabiał już ten temat i podpowie czy do Tributki pasują może linki od czegoś innego ?
Auta jeszcze nie podnosiłem więc nie wiem która z linek poszła ale skoro już to moim zdaniem wskazane byłoby wymienić wszystkie.
Czekam na sugestie :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 gru 2012, 22:39
Posty: 17
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda Tribute 3.0 V6 EX 2003 r.

Postprzez mark_bm » 12 lut 2014, 15:01

Problem właśnie został rozwiązany.
Może komuś się przyda informacja gdzie i czego szukać.
Linki hamulcowe w naszych Tributkach są wymienne tylko z Fordem Escape. Znalazłem dwóch producentów zamienników:
YAZUKA kod producenta C73108
DORMAN kod producenta C660168
Tymi kodami oznaczona jest linka prawa tylna. Pozostałe więc łatwo sobie już znajdziecie.
Linki są dostępne bez problemu na ebay w USA. Cena dość niska – ok 20 USD. Za to wysyłka do Polski jest droższa niż linka :)
Udało mi się znaleźć tylko jeden sklep w Łodzi który miał linki do Forda Escape (sklep USAuta.pl) i linka jest już w drodze do mnie w tej samej cenie co import zza oceanu :)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że nikomu te moje wyniki poszukiwań się NIE przydadzą (czytaj nie będą potrzebne) <lol>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 gru 2012, 22:39
Posty: 17
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda Tribute 3.0 V6 EX 2003 r.

Postprzez Damian_MAZDA » 20 kwi 2014, 20:04

Witam. Też miałem ten problem ale skończyło się na wyjęciu linek i rozruszaniu, ponieważ nigdzie nie można było ich kupić. Natomiast podczas poszukiwań linek słyszałem że jest firma która potrafi na wzór starej linki ręcznego dorobić nową w rozsądnej kwocie, tak samo jak np. regeneruje się sprzęgła. Osobiście nie korzystałem i nie wiem gdzie się tym zajmują, ale na szybko wpisując w przeglądarce znalazłem coś takiego http://www.mzlinka.liweb.pl/uslugi.html
Początkujący
 
Od: 20 kwi 2014, 19:13
Posty: 23
Skąd: Śląsk
Auto: Tribute 2.0 4WD + lpg

Postprzez Pazur » 27 cze 2015, 00:26

Firma Konsor z Krakowa (ul. Zakopiańska) dorabia linki, Ty przynosisz starą na wzór a oni oddają Ci nową. Mnie też czeka wymiana linki, linek wiec za jakiś czas napiszę ile taki zabieg kosztuje.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 24 maja 2015, 16:21
Posty: 4
Skąd: Kraków
Auto: Tribute 3.0 V6

Postprzez Ahura Mazda » 6 gru 2020, 12:05

Witam, czy można było zmienić linky w tom Krakowie? Ile chcą za linke?
Początkujący
 
Od: 6 gru 2020, 11:49
Posty: 2
Auto: Mazda Tribute 2.0 2003

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Pozostałe Modele