system ABS

Mazda Tribute 2003–2007 (EP) / Mazda Tribute 2001–2003 (EP)

Postprzez sebawid » 27 sty 2012, 23:31

witam mam Mazde tribute 2002R mam problem po odpaleniu samochodu wszystkie kontrolki mi gasną po około 1kilometra po przejechaniu załącza mi się system ABS cz ktoś mi może pomóc czy to morze być jakiś czujnik czy morze klocki <co?>
Początkujący
 
Od: 4 gru 2011, 22:14
Posty: 6
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Mazda Tribute 2.0 124Km

Postprzez Szwagier » 29 sty 2012, 21:36

Właśnie przerabiam ten temat. U mnie to wygąda tak, że ABS się załącza (pedał kopie w nogę i chrobocze) nawet na suchym asfalcie przy powolnej jeździe (podczas hamowania). Po kilku takich hamowaniach kontrolka ABS się zaświeca i system się wyłącza. Po wył/wł zapłonu nastepuje "reset" – ABS znów działa – ale wadliwie (jak opisałm na początku)...itd.
Co charakterystyczne, że pulsowanie padału chamulca odbywa się w "rytm" obrotów koła, jakby koło było przytrzymywane przez chwilkę raz na każdy obrót, a nie w sposób ciągły.

Chyba na www.escape-city.com (albo na www.ecape-central.com) przeczytałem, że to prawdopodobnie wina pękniętego wieńca zębatego ABS na półosi. Materiał półosi koroduje, powstają naprężenia w wieńcu i on pęka, bo średnica półosi się "powiększa" a jego wewnętrzna "zmniejsza". Rozwązaniem jest:
– wymiana półosi na drugą, lub
– oczyszczenie wieńca i sklejenie go
Wieńce nie są częścią zamienną – są "zintegrowane" z półośkami i "w sklepie" się nowego nie kupi – tylko z półosią. Ja jeszcze u siebie tego nie oglądałem – piszę tylko, co przeczytałem w necie – ale brzmi bardzo prawdopodobnie.
Pozdrawiam!
Początkujący
 
Od: 9 cze 2008, 21:10
Posty: 29
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Auto: Premacy DiTD 2003

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Pozostałe Modele