Need for Speed SHIFT | Premiera 18 września 2009 r.

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Bartg » 16 wrz 2009, 17:06

Zniszczenia są słabe, do poziomu z GRID'a brakuję bardzo dużo. Gra sie przyjemnie, widok z wnętrza jest absolutnie rewelacyjny, oczywiscie jedyna słuszna droga w karierze to Mx-5->Rx-8->Rx-7 :D
Avatar użytkownika
Moderator
CUP 2011 miejsce 3
 
Od: 23 sty 2008, 22:25
Posty: 7809 (21/118)
Skąd: Łódź
Auto: Volvo V50 2.4 '04
EX Premacy FS Sportive '02
EX 323 CBA Z5 '98

Postprzez Frykas » 18 wrz 2009, 21:45

Załadowałem dzisiaj NFS Shift do mojego PC-ta i muszę powiedzieć że sporo odbiega od poprzednich wersji. Nowa odsłona Shifta jest to udoskonalona pod każdym względem części NFS ProStreet, mam na myśli głównie powrót na tory zamknięte.
Pierwsze moje wrażenia są pozytywne, grafika rewelacyjna, auta też dopracowane a z nowości lub powrót do korzeni widok z kokpitu kierowcy jest rewelacyjny i dopracowany. Jeżeli chodzi o samo prowadzenie zupełnie uległo zmianie, umiejętności z poprzednich wersji trzeba mocno dopracować. Samochody otrzymały jakby nowe osobowości, każdy prowadzi się inaczej oraz reaguje inaczej na hamowanie czy też hamulec ręczny.
Ocena kierowcy w znacznym stopniu uległa zmianie, liczy się nie tylko miejsce 1 ale i technika jazdy, wyprzedzanie, wchodzenie w zakręty czy także różne dzikie manewry na torze.
To by było na tyle z pierwszych wrażeń, ja zabieram się do gry aby doskonalić jazdę oraz wygrywać.
Szerokiej drogi życzę miłośnikom serii gier Need For Speed.
Pozdrawiam, Michał

"Jak masz mówić to mów prawdę, jak masz kłamać to lepiej milcz..."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2008, 22:55
Posty: 147
Skąd: POZnan*
Auto: Mazda 6 2.0 CiTD (136KM)

Postprzez Globy » 19 wrz 2009, 00:48

Trzymaj się mocno – dziś premiera Need for Speed SHIFT

Z przyjemnością informujemy, że Need for Speed SHIFT, czyli najnowsza odsłona najpopularniejszej serii gier wyścigowych, już od dziś dostępna jest w sprzedaży. W Need for Speed SHIFT będziemy jeździć po autentycznych torach wyścigowych, wśród których nie zabraknie niezwykłego Brand’s Hatch w Wielkiej Brytanii. W grze będzie dostępna także największa ilość samochodów w całej historii serii, w tym m.in. Pagani Zonda F, Porsche 911 GT2 i Lotus Elise.

„Need for Speed SHIFT jest grą wyścigową, która wyznacza nowy kierunek rozwoju gatunku, dostarczając emocji, jakich wcześniej w serii Need for Speed nie było.” – powiedział Patrick Soderlund, wiceprezes europejskiego oddziału EA Games – „Skupiając się na autentycznych doznaniach kierowcy udało nam się uchwycić niezwykłą intensywność i emocje towarzyszące wyścigom.”

Gra została wysoko oceniona przez media branżowe, średnia z serwisu metacritic.com, zbierającego oceny z całego świata to, w zależności od platformy – 84-86%. Gracz zostaje posadzony za kierownicą najszybszych samochodów na świecie i poddany rzeczywistym przeciążeniom, jakie towarzyszą prawdziwym kierowcom wyścigowym. Need for Speed SHIFT to szczegółowo odzwierciedlony ale jednocześnie bardzo przystępny fizyczny model jazdy, pozwalający poczuć każde uderzenie, zmianę podłoża czy nierówność.

Need for Speed SHIFT został stworzony przez Slightly Mad Studios oraz Black Box. Slightly Mad Studios może pochwalić się bogatym dorobkiem, m.in. GT Legends i GTR 2. Wersję na konsolę przenośną PSP przygotowało londyńskie studio EA Bright Light. W Need for Speed SHIFT pogramy na konsolach PLAYSTATION 3, Xbox 360, PSP i komputerach osobistych. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ea.pl/shift .

Wersja demonstracyjna NFS SHIFT już do pobrania! Zapraszamy, plik dostępny jest pod tym adresem: http://www.ea.pl/games/16347,pcdvd/downloads/

<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/sM1jTsoEnNQ&hl=pl&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/sM1jTsoEnNQ&hl=pl&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez kryystian » 19 wrz 2009, 03:51

po kilki godzinach – taki sobie :|
HARDLINE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2008, 19:57
Posty: 722
Skąd: uk
Auto: gh sport
(6mps)

Postprzez swiezak » 19 wrz 2009, 18:28

kryystian napisał(a):po kilki godzinach – taki sobie :|


Pewnie grasz na klawiaturze lub na padzie i masz racje że jest tak sobie a nawet kiepsko. Wszystkim polecam zakup kierownicy, od razu lepiej się gra, realizm wzrasta konkretnie. Na kierze czuć że każde auto zachowuje się inaczej, można także wyczuć kiedy wpadamy w poślizg.
Początkujący
 
Od: 19 wrz 2009, 18:18
Posty: 21
Auto: 323f BA 1.5

Postprzez CheZZy » 19 wrz 2009, 18:51

kryystian napisał(a):po kilki godzinach – taki sobie


mój kolega równiez potwierdził że gra taka sobie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2006, 18:49
Posty: 453
Skąd: Kłodzko
Auto: MPV 2,0 benzyna 2000r., volvo v50

Postprzez Malpiszon78 » 19 wrz 2009, 19:03

Jedyny godny konkurent GranTourismo. Realizm na 5. Kto sądzi inaczej to ignorant, ladaco i baba za kierownicą :P hahaha Podłączcie się ludzie do czegoś konkretnego (steering) a potem oceniajcie giercę. Pozdrawiam !
Serwis komputerowy – usługi – porady – dojazd .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2006, 15:27
Posty: 65
Skąd: Gdańsk
Auto: Mx6 KL, Mondeo 1.8HE, Ducato 2.8, Eagle Vision 3.5

Postprzez swiezak » 19 wrz 2009, 19:06

Malpiszon78 napisał(a):Jedyny godny konkurent GranTourismo. Realizm na 5. Kto sądzi inaczej to ignorant, ladaco i baba za kierownicą :P hahaha Podłączcie się ludzie do czegoś konkretnego (steering) a potem oceniajcie giercę. Pozdrawiam !


Dokładnie, ludzie przyzwyczaili się do świecidełek i kartonów z poprzednich nfs'ów to teraz marudzą że niby nudno i za trudno. Teraz twórcy poszli w stronę realizmu i niema zmiłuj, wylecisz z trasy to nie masz szans na wygraną.
Początkujący
 
Od: 19 wrz 2009, 18:18
Posty: 21
Auto: 323f BA 1.5

Postprzez Bartg » 19 wrz 2009, 19:57

Oceny branzowe mocno sponsorowane/zawyzone, gra na 8 max nic wiecej, w czwartek demo Forzy Motorsport 3 i nikt juz o shifcie nie bedzie pamietal ;) Dla mnie w Shifcie brakuje lekkosci prowadzenia auta znanego z Forzy czy serii GT, trzeba sie nameczyc zeby porzadnie zakret przejechac nawet najslabszym autem. No i auta zachowuja sie zdecydowanie za nerwowo.
Avatar użytkownika
Moderator
CUP 2011 miejsce 3
 
Od: 23 sty 2008, 22:25
Posty: 7809 (21/118)
Skąd: Łódź
Auto: Volvo V50 2.4 '04
EX Premacy FS Sportive '02
EX 323 CBA Z5 '98

Postprzez FirebirdTransAm » 19 wrz 2009, 20:05

Globy napisał(a):Wersja demonstracyjna NFS SHIFT już do pobrania! Zapraszamy, plik dostępny jest pod tym adresem: http://www.ea.pl/games/16347,pcdvd/downloads/


Not Found – nie da sie obrac :(:( ma ktos jakis inny link??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2009, 19:39
Posty: 112
Skąd: SL - Ruda Śląska
Auto: Chrysler V6

Postprzez Paco » 19 wrz 2009, 22:52

Pośmigałem trochę w demo... ogólnie to spodziewałem się nieco lepszej grafy oraz realizmu uszkodzeń... na plus sterowanie jak i oprawa audio :)
http://www.mx-3.pl – forum MAZDY MX-3!
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 cze 2008, 20:30
Posty: 233
Skąd: Zabrze
Auto: MX-3 1.6 B6 '93r
MX-3 1.8 BP '91/'95r
Mazda 2 1.5 '08r
Mazda RX-8 03r
Mazda 6 II GH '10r

Postprzez cob_ra » 20 wrz 2009, 06:56

pomykam od 17, całkiem sympatycznie się, gra :) w sumie nie żałuje zakupu...:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez Rafał » 20 wrz 2009, 17:18

Instalację czas zacząć ;)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sie 2006, 07:27
Posty: 1827
Skąd: Sieraków
Auto: JapanMuscleCar

Postprzez Misiek-Bełchatów » 21 wrz 2009, 19:10

Powiem tak – jak się nie ma kierownicy to nie ma sensu w ogóle próbować grać w shift'a na klawiaturze ... zero przyjemności z gry, fizyka jazdy na klawiaturze jest fatalna przy większych prędkościach auto na zakrętach jest praktycznie nie do opanowania.
... a kamieniami w dzieci nie rzucam bo nie wiem które moje ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2005, 18:55
Posty: 1100
Skąd: Bełchatów
Auto: Toyota Corolla E11 1.6 VVT-i

Postprzez FirebirdTransAm » 21 wrz 2009, 19:45

Misiek-Bełchatów napisał(a):Powiem tak – jak się nie ma kierownicy to nie ma sensu w ogóle próbować grać w shift'a na klawiaturze ... zero przyjemności z gry, fizyka jazdy na klawiaturze jest fatalna przy większych prędkościach auto na zakrętach jest praktycznie nie do opanowania.



własnie na to czekałem w wydaniu NFSa :D

Bo jak na razie to jedynie BMW M3 Challenge miało znakomitą fizykę jazdy w sam raz na kierownicę :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2009, 19:39
Posty: 112
Skąd: SL - Ruda Śląska
Auto: Chrysler V6

Postprzez Jurastkd » 22 wrz 2009, 00:29

Gram na padzie na Xbox360 i jak nigdy nie bylem wielkim fanem samochodowek to nawet sie wkrecilem w NFSS.Pomykam narazie RX8 hyhy.Fun jest jak w ustawieniach poziomu po wylacza sie wszelakie pomoce dla grajacego zwiazane z prowadzeniem auta.Realizm na maksa :) jak ktos lubi samochodowki to mysle ze pozycja obowiazkowa.pzdr
Fight to Live...Live to Fight

http://www.jurasmma.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2008, 14:52
Posty: 234
Skąd: Warszawa
Auto: R.I.P... M6 GY 2.0 136KM
CX-7 2,3T EU:)

Postprzez swiezak » 22 wrz 2009, 10:43

Jurastkd napisał(a):Gram na padzie na Xbox360 i jak nigdy nie bylem wielkim fanem samochodowek to nawet sie wkrecilem w NFSS.Pomykam narazie RX8 hyhy.Fun jest jak w ustawieniach poziomu po wylacza sie wszelakie pomoce dla grajacego zwiazane z prowadzeniem auta.Realizm na maksa :) jak ktos lubi samochodowki to mysle ze pozycja obowiazkowa.pzdr


Ja właśnie ostatnio kupiłem kierownicę za 113 zł do X360 i naprawdę warto było- gra się o niebo lepiej.
Początkujący
 
Od: 19 wrz 2009, 18:18
Posty: 21
Auto: 323f BA 1.5

Postprzez bikus » 23 wrz 2009, 00:47

to jest NFS??!!??!! ludzie Need mial zawsze jedna przewage nad grami typu symulatory wyscigowe... gra toczyla sie na ulicach jakiegos miasta.. byl ruch uliczny, byla policja... a teraz z NFS'a zrobili drugiego Grid'a badz TOCA... gralem we wszystkie NFS'y od pierwszej czesci po 2, 2SE, hot pursuit, porshe itd itd... i ostatnia sensowna to bylo Most Wanted... bo carbon to juz troche nie to bylo (w jeden wieczor przeszedlem) a co to jest ten nowy NFS?? zero tradycji... wyscigi na torach... owszem moze samochod realistycznie sie zachowuje... ale to juz nie ta "grywalnosc"... pogralem w demo i stwierdzam ze nei ma sensu sciagac pelnej wersji... grid jest lepszy jak ktos chce pojezdzic po torze...

pzdr
www.poturbowani.pl – tuning, części – ZAPRASZAM!!!
moja Mazda – viewtopic.php?f=312&t=137583
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2008, 15:28
Posty: 851 (0/1)
Skąd: Warszawa/Biała podlaska
Auto: Mazda 323F BJ Sportive 02'

Postprzez Basasael » 23 wrz 2009, 17:35

Za dużo grałem w GTR2, Live For Speed i niestety mam cały czas w głowie porównywanie tych gier z nowym NFS. Zamiast NFS:S wolę ponownie włączyć GTR2. Tak jak napisał kolega wyżej, NFS poszedł (wg mnie) nie tą drogą i zrobiono z tej serii kolejną odmianę TOCA, czy GRID. Dla mnie NFS zawsze będzie się kojarzył z wyścigami aut z wysokiej półki po górskich trasach i ucieczkami przed policją. Moja ulubiona część to NFS3: Hot Pursuit :) Może kiedyś doczekam dnia kiedy NFS powróci do korzeni, tam gdzie jego miejsce :)

P.S. Jeżdżę na Logitech Formula Force Ex, żeby nie było że klawiszowiec ze mnie ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2009, 22:18
Posty: 274
Skąd: Rzeszów
Auto: Mitsubishi Eclipse

Postprzez Gib » 23 wrz 2009, 20:00

Ja gram na klawiaturze od wczoraj, na początku faktycznie straszny kibel bo auta momentalnie wchodzi w drift a kontra jest zawsze przedobrzona, troszkę pomogło zmniejszenie "steering delay" na 0%. Reakcja na naciśnięcie klawisza jest lepsza przez co lepiej się steruje, niemniej drobne korekty toru jazdy przy dużych prędkościach jadąc RWD to nie jest prosta sprawa.
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 18:09
Posty: 8939 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Moderator

Moderatorzy Moto