Mazda CX-7 – Porównanie z konkurencją

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez brii » 15 paź 2009, 21:01

misiekwaw napisał(a):w TG napisali w teście 135i, że BMW obiecuje 5,3 a w rzeczywistości ciężko zejść poniżej 6 więc może coś w tym jest

Bo jest to po prostu trudne – im krótszy czas tym więcej wnoszą umiejętności i łatwiej o błąd.
Na 100% Mazda nie dołuje specjalnie swoich wyników – pomiary robi się według jakiegoś "klucza". Nie wiem czy normy ISO przewidują pomiar przyśpieszenia, ale jeśli tak to w samochodzie z napędem 4x4 zawsze da się wycisnąć lepszy czas niż podają normy (przynajmniej producenta), ale trzeba to robić w sposób niezalecany przez producenta ;)
Legacy 2.0 ma wg. producenta 10.4 do 100km/h a da się zrobić przy odpowiednim starcie 8.9s.
Przy samochodach z napędem na jedną oś jest trochę inaczej – tam nie da się tak nagiąć, od razu uprzedzam, że 4x4 z BMW to w sumie taki troszkę lepszy napęd na jedną oś.
4x4 z BMW ma tyle wspólnego z prawdziwym 4x4 co Hummus z Hamasem ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Cantore » 16 paź 2009, 07:55

Globy napisał(a):Z CX-7 porównałbym jednak X3

Być może tak, ale ja sugerowałem się ceną. Bo jeśli ktoś ma do wydania 150-160 tys. to X1 jest w jego zasięgu.
Powiem szczerze, że jeśli chodzi o wygląd X3 lub X5 to są one po prostu wstrętne – zwłaszcza mają paskudny tył. Może i fajne auta do jazdy, ale z tego względu bym ich nie kupił. Wczoraj na stacji widziałem Cx-7 o czarno-sliwkowym kolorze. Jest po prostu piękna. Jakby tam włożyć któryś z silników BMW+ich automatyczną skrzynię biegów – oba elementy BMW robi genialnie – to mamy samochód idealny.
Forumowicz
 
Od: 24 maja 2008, 14:10
Posty: 166 (0/2)
Auto: Mazda 6 (2004 r.), benzyna 2.0

Postprzez jancio68 » 16 paź 2009, 09:14

X5 od wielu lat zbiera bardzo dobre opinie. X3 z tego co słyszałem nie bardzo. X3 wg mnie do Cx-a się nie umywa. Jest mniejszy, ciasny, bardzo przeciętny. Cena z kosmosu.
Cx-7, 2.3 MZR Disi Turbo – 260KM Zoom-Zoom
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2008, 16:34
Posty: 264
Skąd: Warszawa
Auto: CX-7 Expression

Postprzez Pawko_6 » 16 paź 2009, 10:06

jancio68 napisał(a):X3 wg mnie do Cx-a się nie umywa.

Nawet niemiaszki to przyznały:
http://www.autobild.de/artikel/bmw-x3-- ... 76621.html
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 14:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez rav3nlord » 16 paź 2009, 13:37

no i zarówno X3 jak i X5 nie pali mniej niż DISI. Znajomy ma X5 – średnio 18l – prawdziwy smok
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2008, 19:30
Posty: 33
Auto: Volvo S60/ 6 /Kawasaki ninja

Postprzez Sevyoruum » 23 gru 2009, 21:11

Dzis podano cennik nowej Kia Sorento. W sumie piszac tego posta zastanawiam sie, czy w jakikolwiek sposob mozna te auta porownywac. Zadaje tez sobie pytanie czy poza faktem, ze Kia ma 7 miejsc i raczej auto w teren to nie jest, to jest w czyms lepsza od Cx'a. Sorento nigdy nie jezdzilem wiec nie wiem, natomiast cennik jest bardzo zastanawiajacy. Najpierw przedstawiam ceny ze wzgledu na silniki bez roznych fajnych dodatkow:

Cena brutto (w zł) – 2.2 CRDi 197 KM 2WD 6M/T 129 900 –
Cena brutto (w zł) – 2.2 CRDi 197 KM 4WD 6 M/T 139 900 148 900
Cena brutto (w zł) – 2.4 DOHC 174 KM 4WD 6 M/T – 148 900

Druga cena to drozsza wersja wyposazenia. Jednak do obu tych wersji mozna dokupic pewne pakiety i opcje:

Czujniki cofania tył 1 000
Panoramiczny szklany dach 4 500
Pakiet Funkcjonalny (dla wersji z automatyczną skrzynią biegów): ksenonowe reflektory ze spryskiwaczami, czujnik deszczu, kamera cofania z wyświetlaczem w lusterku wstecznym, system "inteligentny kluczyk" – otwieranie i uruchamianie pojazdu bez użycia kluczyka, czujnik zbliżeniowy w drzwiach kierowcy. 6 000
Pakiet Funkcjonalny (dla wersji z manualną skrzynią biegów): ksenonowe reflektory ze spryskiwaczami, czujnik deszczu, kamera cofania z wyświetlaczem w lusterku wstecznym. 5 000
Automatyczna 6-biegowa skrzynia biegów 6 000
Autoalarm 1 000

Dopłata do wersji ciężarowej – 1500 PLN. Ilość miejsc w wersji ciężarowej – 5.
Lakier metalizowany – 2000 zł brutto.

I wychodzi nam z roznymi dodatkami niezla sumka. Chcialbym zaznaczyc, ze Kia jest bogatsza o takie bajery jak pomoc przy zjedzie, pomoc przy podjezdzie itp. Tego Mazda nie ma.

Jesli chodzi o spalanie:
silnik 2,4 11,2-11,4/69-7,2 w zaleznosci od skrzyni
silnik 2,2 8,5-9,3/5,3-6,2 w zaleznosci od skrzyni

przyspieszenie:

2,4 okolo 11 sekund
2,2 okolo 9,6 sekundy

Krotko mowiac- podalem te cene porownawczo. To co sklonilo mnie do porownan, to ogolnikowe stwierdzenie "dwa takie duze autka". Jak widac nawet Kia wyprowadzajac nowy model ceni sie wyzej niz poprzednio. Oczywiscie wynika to rowniez z podniesionych oplat dla aut z silnikiem powyzej 2.0. Tak wiec czy w tym zestawieniu- Sorento, Q5, X3, Xc60 Mazda cenowo wypada az tak zle?

wszystkie informacje ze strony www.kia.pl
Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2009, 12:00
Posty: 89

Postprzez Globy » 24 gru 2009, 14:20

Na Kię spadł deszcz krytyki za ceny tego auta, chyba z powodu przyzwyczajenia do atrakcyjnych cen innych modeli. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę podobne wersje silnikowe Tiguana czy RAV4, to Kia jest tańsza. Wiele osób może tylko zrazić brak napędu 4x4 w podstawowej wersji, chociaż – szczerze – SUV'y i tak bardziej wyglądają niż jeżdżą jak terenówki.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Lucass » 25 gru 2009, 12:03

Globy napisał(a): SUV'y i tak bardziej wyglądają niż jeżdżą jak terenówki.


Bo takie jest właśnie założenie ze SUV ma być tylko lekko uterenowionym autem.Brak napędu 4x4 w SUV-ie to już jakas parodia auta i nie wiadomo dla kogo taki samochód ma być. Wiadomo że SUV nie służy do jazdy po polach lub udziału w zawodach offroad , on po prostu ma dać nam bezpieczenstwo podczas jazdy w trudnych warunkach (błoto , śnieg , zaspy) czego auto beż napędu 4x4 nie zagwarantuje i może przysporzyć wiele niebezpiecznych sytuacji w takich warunkach.
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 09:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez Deniorek » 25 gru 2009, 13:12

No ale musi być argument czemu jedna wersja jest tańsza od drugiej. Stąd do SUV`ów coraz częściej nie trafia TYLKO napęd AWD. :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 18:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez gari » 25 gru 2009, 18:36

Lucass napisał(a):Brak napędu 4x4 w SUV-ie to już jakas parodia auta i nie wiadomo dla kogo taki samochód ma być.


A no np dla mnie, mieszczucha ktory poza drogami utwrdzonymi wzasadzie nie jezdzi. Jak szukalem swojego auta brak AWD w moim Murano byl akurat dla mnie zaleta ... mniesze spalanie ... lepsze osiagi ... nizsza cena ... a jako iz Murano ma naped na przod to auto na sniegu zachowuje sie jak kazda inna osobowka :) nawet udalo mi sie to sprawdzic wtym roku mimio iz tu gdzie mieszkam snieg widze srednio raz na dwa lata ;)

POZDR
Toyota Corolla / Nissan Murano + Infiniti G20
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2006, 17:25
Posty: 291
Skąd: 3miasto/Richmond,VA
Auto: Corolla/ Murano+InfinitiG20

Postprzez jancio68 » 28 gru 2009, 11:42

Ja kupując Cx-a nacisk położyłem na AWD stąd niektóre wersje amerykańskie FWD odpadały. I nie chodzi o jazdę offroadową, ale o bezpieczne pokonywanie zakrętów, wzniesień, przyczepność, bezpieczne ruszanie w trudnych warunkach z czterech łap. Nie bez znaczenia jest też przeniesienie tej mocy na obie osie.
Cx-7, 2.3 MZR Disi Turbo – 260KM Zoom-Zoom
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2008, 16:34
Posty: 264
Skąd: Warszawa
Auto: CX-7 Expression

Postprzez lew666 » 15 maja 2010, 09:49

Witam wszystkich!


Czy macie informacje czy Mazda Polska ma zamiar sprzedawać i kiedy CX-7 z homologacją ciężarową??? Pisałem do nich kilka razy i ani razu nik mi nie odpisał na maila .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2007, 21:49
Posty: 38
Skąd: Szczecin
Auto: mazda cx-7 2.2 diesel

Postprzez pc131 » 17 maja 2010, 08:58

Ja pisałem kilka miesięcy temu w kwestii rozpoznania cen serwisowych na maila do wszystkich serwisów Mazdy z Warszawy. Nikt nie odpisał.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2008, 22:06
Posty: 173
Skąd: Warszawa
Auto: 2007 CX-7 US

Postprzez lew666 » 17 maja 2010, 13:03

Jak dla mnie Twór pod tytułem Mazda Motor Poland i dealerzy którch sobie dobrali( moge pochwalic tylko 2 z zielonej góry i łodzi) to jest banda nie profesionalnych ludzi którym nie zależy kompletnie na sprzedaży aut (no chyba że priorytetem w rekrutacji była znajomość języka japońskiego i nic po zatym)!a może sukcesem chcą nazwać ok 2200 sprzedanych mazd 6 ;) i tyle im wystarczy hmm? Wysłałem zapytanie o oferty cenowe do wszystkich delerów o mazde cx-7 i czy bedzie wersja z kratka dostałem odpowiedź od dwóch :] reszta nawet nie odpisała pocałuj mnie Pan w <dupa> . Już nie mówiąc o MMPOL. Już nie chce mi się nawet pisać o obsłudze w salonach to by był inny temat do założenia ;).
Nie wiem z czym ci ludzie maja problem aby uzyskać hologacje na swoje auta a maja mozłiwość od 2009 roku. Choćby macierzysta firma Ford ma oto taka listę :
Ford C-max
Ford Focus
Ford Fusion
Ford Galaxy
Ford Kuga
Ford Mondeo
Ford S-Max
Ford Tourneo Connect
Generalnie czekam do początku czerwca czy coś się wyjaśni z mazdą cx -7, jak nie to kupuje inne auto z segmentu SUV. Myślę że takich rozczarowanych ludzi jest o wiele więcej w Polsce a jeżeli pracownicy z Mazdy Polska nie potrafią zrozumieć że wprowadzając auta z kratką mogą wykorzystać te 5 minut i zwiększyć sprzedaż(jak by nie patrzeć nszowej marki w Polsce) to może z rokiem 2011 porzegnamy się z oficjalnym przedstawicielstwem Marki w naszym kraju. Jak macie jakieś informacje w sprawie homologacji na cx-7 czekam na odpowiedzi.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2007, 21:49
Posty: 38
Skąd: Szczecin
Auto: mazda cx-7 2.2 diesel

Postprzez herbatka » 18 maja 2010, 13:59

Kolego moge ci podpowiedziec jedno ,skorzystaj z telefonu,zadzwonilem do 12 dilerow z zapytaniem o kupno 2 szt cx7 ,powaznie zostalem potraktowany przez 4 , w pozostalych salonach nie bylo mowy o zadnym upuscie cenowym a w Warszawie totalnie mnie zlekcewazyli/no bo kto kupuje 2szt cx7 :P ?/Co do homologacji ciezarowej w cx7 to juz jest dostepna, dostalem dzis informacje od sprzedawcy,kosztuje 2100 brutto ,auto bedzie zarejestrowane na 4 osoby.nic tylko biegiem do salonu i wykladac kase :D
herbatka
 

Postprzez rafanadal3 » 18 maja 2010, 14:36

Według mnie CX-7 to nie jest taki najlepszy samochód. Obecnie posiadam CX-9 Grand Touring i jestem z niej bardzo zadowolony.

Moje uwagi do CX-7:
1. CX-7 nie ma 3-go rzędu siedzeń.
2. Nie wszystkie wersje wyposarzone są w system nagłośnienie BOSE.
3. Ma mały bagażnik. (jak dla mnie)
4. Silnik dostaje "mocy" dopiero po 3000km jazdy.
5. Dość niskie zawieszenie jak na SUV'a.
6. Jest dość dużo wersji z manualną skrzynią biegów.
7. Nie ma przełącznika 4WD/2WD. (w CX-9 też)

Model Mazda CX-7 ma o wiele więcej niedociągnięć, lecz nie chcę obrażać zwolenników tego SUV'a. ;)
Początkujący
 
Od: 18 maja 2010, 13:07
Posty: 5
Auto: Mazda CX-9 Grand Touring

Postprzez rafanadal3 » 18 maja 2010, 14:55

CX-7 nawet nie może też nawet próbować rywalizować z Toyotą Land Cruiser. Jak to Toyota ujęła: "Land Cruiser – król dróg". Ja myślę, iż to absolutna prawda; po pierwsze:

Toyota LC a co dopiero LC V8 jest bardzie ekskluzywna niż taka CX-"siódemka". O wiele lepsze wyposażenie i tym samym <niestety> droższa cena. Myślę, że ci ludzie co stworzyli ten wątek, nie przemyśleli swojego działania...
Początkujący
 
Od: 18 maja 2010, 13:07
Posty: 5
Auto: Mazda CX-9 Grand Touring

Postprzez BEN » 19 maja 2010, 09:09

rafanadal3 napisał(a):Według mnie CX-7 to nie jest taki najlepszy samochód. Obecnie posiadam CX-9 Grand Touring i jestem z niej bardzo zadowolony.

Moje uwagi do CX-7:
1. CX-7 nie ma 3-go rzędu siedzeń.
2. Nie wszystkie wersje wyposarzone są w system nagłośnienie BOSE.
3. Ma mały bagażnik. (jak dla mnie)
4. Silnik dostaje "mocy" dopiero po 3000km jazdy.
5. Dość niskie zawieszenie jak na SUV'a.
6. Jest dość dużo wersji z manualną skrzynią biegów.
7. Nie ma przełącznika 4WD/2WD. (w CX-9 też)

Model Mazda CX-7 ma o wiele więcej niedociągnięć, lecz nie chcę obrażać zwolenników tego SUV'a. ;)


Nikogo nie obrażasz ale narzucasz swoje myślenie.
Co do Twoich uwag:
to np uwaga 1 i 3. jak dla mnie uwaga 3 wyklucza 1.
uwaga 2 mówisz o licho wyposażonych wersjach z US.
uwaga 4 nie rozumiem zupełnie!! chyba chodziło Ci o obroty??
uwaga 6 wszystkie wersje europejskie maja skrzynie manualna (niektórym to odpowiada)
uwaga 7 nie znam suva z przełącznikiem napędów


rafanadal3 napisał(a):CX-7 nawet nie może też nawet próbować rywalizować z Toyotą Land Cruiser. Jak to Toyota ujęła: "Land Cruiser – król dróg". Ja myślę, iż to absolutna prawda; po pierwsze:

Toyota LC a co dopiero LC V8 jest bardzie ekskluzywna niż taka CX-"siódemka". O wiele lepsze wyposażenie i tym samym <niestety> droższa cena. Myślę, że ci ludzie co stworzyli ten wątek, nie przemyśleli swojego działania...



Poczytaj ten wątek w całości to będziesz wiedzieć skąd się wzięła ta nazwa (choć może i nie bo wiele postów zostało usuniętych) . a nie wypowiadasz się o ludziach.
Forumowicz
 
Od: 23 gru 2008, 11:10
Posty: 167
Auto: Mazda CX-7 EU, xsara 1,6 16V

Postprzez Kamil » 20 maja 2010, 18:21

.
Ostatnio edytowano 12 wrz 2012, 09:01 przez Kamil, łącznie edytowano 1 raz
Kamil
 

Postprzez Motylos » 21 maja 2010, 20:10

Witam,

To mój pierwszy wątek na forum :) W przyszłym tygodniu odbieram CX-7 czarna w wersji SPORT plus wszystko co ma sens ( czujniki, siatka w bagażniku, chlapacze, dywaniki, guma w bagażniku etc ). Cena... no cóż, jest homologacja na ciężarowy, od bodajże 17 maja więc, VAT do zwrotu :D

Dostępność CX-7 u dealerów jest.... zerowa!!!! Najbliższe frachty przewidziane są na sierpień/wrzesień. W Warszawie do odbioru na już jest... jeszcze jeden czarny Sport ( z jasnym środkiem ) Ja swojego znalazłem u dealera który Mazdę ma w ofercie... 3 miesiące, i nie zaczęli się jeszcze reklamować. Zadzwoniłem do 17 dealerów <nie powiem> .
Początkujący
 
Od: 21 maja 2010, 19:59
Posty: 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości

Moderator

Moderatorzy Moto