Zabezpieczenie naszych mazdeczek przez agencje ochrony (GPS)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Tomasz Lysy » 19 mar 2009, 18:16

Witam nawiazuje do tematu skradzionych naszych samochodow (MAZDECZEK) ktore tak bardzo kochamy. <serce> ja osobiscie bardzo boje sie o swoj samochod i postanowilem zamontowac nadajnik GPS i podpiac sie do agencji ochrony ktora 24godziny na dobe go monitoruje. koszt instalacji to ok 500set zlotych i abonament miesieczny ok 130zl. wydaje mnie sie ze to nie jest duzo za bezpieczenstwo naszej fury i zycie bezstresowe. druga bardzo dobra opcja to taka ze mamy zniszki na ubezpieczenie AC nawet do 40%. jezeli ktos jest zainteresowany takim zabezpieczeniem to prosze o kontakt chetnie pomoge. Pozdrawiam Wszystkiego Dobrego!!!
Ostatnio edytowano 19 mar 2009, 21:39 przez Tomasz Lysy, łącznie edytowano 2 razy
Tomasz Lysy
 

Postprzez magicadm » 19 mar 2009, 18:39

Ale miła reklama :)

A teraz policzmy:
500zł za monataż + 12x130=1560zł roczny abonament... :|
Nawet te 40% zniżki w AC niewielu osobom sie rekompensuje...

PS
A od "bezstresowego życia" to jest AC i nie traktowanie samochodu jak skarbu, tylko przedmiot użytkowy.
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Adaś » 19 mar 2009, 19:12

Tomasz Lysy napisał(a):ja osobiscie bardzo boje sie o swoj samochod

nie bój się, właściciele GY niech się boją <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez Tomasz Lysy » 19 mar 2009, 19:12

:D widzisz ja traktuje swoj samochod nieco inaczej moze dlatego tak do tego podchodze bo duzo w niego inwestuje. a kogos kto chcialby mi buchnac mojego xedosika to bym <killer>
Tomasz Lysy
 

Postprzez Mev » 19 mar 2009, 19:13

Xedosów nie kradną :P
f*ck
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2005, 14:16
Posty: 5791 (0/3)
Skąd: Piła
Auto: Mercedes CLS '18
Range Rover Sport
Fiat 500

Postprzez Tomasz Lysy » 19 mar 2009, 19:15

i dobrze bo bym tych nygusow <killer>
wole miec 100% pewnosc nie chcialbym byc pierwszym ktoremu go ukradna dmucham na zimne <lol>
Tomasz Lysy
 

Postprzez jarusiek » 19 mar 2009, 19:22

Tomasz Lysy napisał(a):wole miec 100% pewnosc
nigdy nie ma 100% :) -są zakłucacze itd. ;) Jeśli ktoś bardzo będzie chciał, i nie będzie to byle młodzian z ulicy, to i tak znajdzie sposób... :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2007, 16:48
Posty: 748
Skąd: Limanowa/Nowy Sącz
Auto: Peugeot 307 HDI 90@120/270
Sprinter 313CDI Sprintshift &
Sprinter 312D :)

Postprzez Tomasz Lysy » 19 mar 2009, 21:04

wlasnie dlatego zamontowalem rowniez alarm z antynapadem. dwa nie ma napisane ze samochod jest wyposazony w GPS. wole placic abonament w wysokosci 130zl i to niech sie wtedy martwi agencja ochrony. trzy A.O sama rowniez ubezpiecza pojazd <czytaj>
Tomasz Lysy
 

Postprzez Misiek-Bełchatów » 19 mar 2009, 22:12

Gdzieś kiedyś był poruszany podobny temat, nawet nie wiem czy nie dawałem wskazówek odnośnie firmy HERTZ – montaż/abonament itp. duża i sprawdzona firma, współpracowała swojego czasu z biurem Rutkowskiego, nie wiem czy nadal współpracują, ale udało im się odzyskać i zapobiec kradzieży sporej ilości autek.

http://www.hertz.net.pl/
... a kamieniami w dzieci nie rzucam bo nie wiem które moje ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2005, 18:55
Posty: 1100
Skąd: Bełchatów
Auto: Toyota Corolla E11 1.6 VVT-i

Postprzez Kubutek » 19 mar 2009, 22:35

Prawda jest taka, że nie trzeba wykupować żadnego abonamentu...
Kiedyś widziałem jak kolega montował GPS + zwykła karta SIM (jakiś PRE-PAID)

Nie wiem ile kosztowało urządzenie, ale sens działania był taki sam.
Posiadał za to fajne opcje: wysyłał SMSa pod wskazany numer gdy auto przekroczy zdefiniowaną prędkość :) (np gdy pożyczamy auto koledze, lub dajemy dziecku) W każdej chwili można było wysłać SMSa do tego urządzenia a ten, jeżeli nie ma w danym momencie sygnały GPS, odsyła SMSa z ostatnią zanotowaną pozycją lub oczywiście aktualną itd.

Takich urządzonek jest sporo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2004, 11:51
Posty: 747
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 323F BA 2,5 V6 '95
Smart ForTwo 0,8 CDI '03
Mazda 6 GY 2.0 CITD '07
Mazda CX7 2.2 CITD '10

Postprzez Tomasz Lysy » 19 mar 2009, 22:48

tak jest cos takiego chcialem to zamontowac ale same smsy nic nie zdzialaja tutaj mam patrol interwencyjny czujnik lawetowy itd. moge spac spokojnie bo wiem ze czuwaja nad tym inni :)
Tomasz Lysy
 

Postprzez Adaś » 19 mar 2009, 22:48

Mj znajomy miał taki GPS, że z telefonu można było otworzyć/zamknąć/wyłączyć/zablokować auto SMSem :) A było to już dobrych parę lat temu :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez malutka » 19 mar 2009, 22:52

Kubutek napisał(a):Kiedyś widziałem jak kolega montował GPS + zwykła karta SIM (jakiś PRE-PAID)

Nie wiem ile kosztowało urządzenie, ale sens działania był taki sam.
Posiadał za to fajne opcje: wysyłał SMSa pod wskazany numer gdy auto przekroczy zdefiniowaną prędkość usmiech (np gdy pożyczamy auto koledze, lub dajemy dziecku) W każdej chwili można było wysłać SMSa do tego urządzenia a ten, jeżeli nie ma w danym momencie sygnały GPS, odsyła SMSa z ostatnią zanotowaną pozycją lub oczywiście aktualną itd.

Takich urządzonek jest sporo


Zgadza się – pozostałość po czymś takim wypięłam ostatnio z mojej instalacji elektrycznej – "Ktoś" w ten sposób mnie śledził :| no ale patrząc od strony zakładania sobie samemu – na pewno jest to poręczna i tańsza rzecz...
Obrazek
good girls go to heaven bad girls go everywhere...
bad girl ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2006, 12:20
Posty: 5102 (265/152)
Skąd: Warszawa
Auto: マツダ MX-6 2.0 FS '92

Postprzez Tomasz Lysy » 19 mar 2009, 22:55

czyli koledzy i kolezanki mysla ze taki system monitorowania pojazdu przez A.O jest bez sensu? szkoda kasy?
Tomasz Lysy
 

Postprzez Kubutek » 19 mar 2009, 23:00

Tomasz Lysy napisał(a):czyli koledzy i kolezanki mysla ze taki system monitorowania pojazdu przez A.O jest bez sensu? szkoda kasy?


Szczerze powiedziawszy podejrzewam, że średnia wiekowa aut na tym forum to ok. 12-15 lat.... Trzeba w tym momencie policzyć sobie, czy po prostu warto inwestować taką kasę, w tak "stare" auto...

Myślę że sprawa jest do przemyślenia przez właścicieli nowych "szóstek" bo jak widać chociażby a forum, to są to auta dość chodliwe z naszym kraju.

Jeżeli kogoś stać na to, żeby płacić ten abonament ale za to spać spokojnie to jak najbardziej uważam, że jest to warte zastanowienia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2004, 11:51
Posty: 747
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 323F BA 2,5 V6 '95
Smart ForTwo 0,8 CDI '03
Mazda 6 GY 2.0 CITD '07
Mazda CX7 2.2 CITD '10

Postprzez malutka » 19 mar 2009, 23:03

Jestem zdania że taki system z Agencją Ochrony jest dobry do aut z wysokiej półki, wartych dużą kasę (samo przez się wynika że dla ich właścicieli wydatek na utrzymanie takiego systemu to pryszcz – a mają wygodę bo zadzwonią zgłoszą i robią za nich resztę ;) )

Natomiast przy autach typu Xedos – rozumiem Tomku że wartościowym dla ciebie bo w nie inwestujesz i masz sentyment – chyba wystarczy prostsze i tańsze rozwiązanie...
Efekt praktycznie taki sam.
Obrazek
good girls go to heaven bad girls go everywhere...
bad girl ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2006, 12:20
Posty: 5102 (265/152)
Skąd: Warszawa
Auto: マツダ MX-6 2.0 FS '92

Postprzez Sokool » 19 mar 2009, 23:19

Tomasz Lysy napisał(a):wydaje mnie sie ze to nie jest duzo za bezpieczenstwo naszej fury i zycie bezstresowe

Jak ktoś Ci wszystkie szyby powybija to ta cała Agencja Ochrony też zwraca kasę? Bo coś mi się nie wydaje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 18:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez Yapa » 19 mar 2009, 23:19

Tomasz Lysy napisał(a):wlasnie dlatego zamontowalem rowniez alarm z antynapadem. dwa nie ma napisane ze samochod jest wyposazony w GPS. wole placic abonament w wysokosci 130zl i to niech sie wtedy martwi agencja ochrony. trzy A.O sama rowniez ubezpiecza pojazd <czytaj>

dobra rada – to forum mogą odwiedzać też potencjalni złodzieje, na Twoim miejscu nie chwaliłbym się co masz, a czego nie i jakie tam wstawiłeś zabezpieczenia, bo mogą się okazać bezużyteczne. podasz jeszcze gdzie pracujesz/mieszkasz i <głaszcze> ( odpukać )
a z ubezpieczeniem to zawsze jest się potem do tyłu, już oni potrafią się wykręcać
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2007, 16:39
Posty: 527
Skąd: Olsztyn
Auto: GG SportKombi MZR-CD 2003 121 KM

Postprzez Xionc » 19 mar 2009, 23:29

Panowie. Niestety taki GPS to jest dobry, jak chcecie żonę śledzić. Każdy zawodowy złodziej (a Mazd 6 cwaniaczki spod sklepu nie kradną) ma kieszonkowy zagłuszacz sygnału GPS i działa on póki jej nie rozbiorą, nie znajdą i nie wyłączą modułu.
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Pyton162 » 20 mar 2009, 08:41

najlepszym zabezpieczaniem jest własny ukryty wylacznik , np pompy paliwa, ojciec mial takowy kiedys w audi 90 2.3 qattro , jezdzil na niemieckich blachac w latach wczesnych 90 gdzie kradli na potege auta a w szczególności niemieckie i na zachodnicj blachach. 9 razy w zielonej gorze próbowali nam go zwinac i za kazdym razem nie mogli go odpalic , doszlo do tego ze z laweta za nami jeździli , bylo zamówienie na to auto.Az w koncu skończyła sie cierpliwość złodziei i auto nam spalili
Obecnie w Bmw tez mam magiczne urzadzenie ale ze złodziejami juz spokój naszczescie
Pyton162
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kulisz i 28 gości

Moderator

Moderatorzy Moto