Na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego auta z salonu?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Szymon » 23 kwi 2014, 23:27

Wojtek napisał(a):Tak jak prawi loockas... nie zamawiałaś auta z wystawy, które to auta są sporo tańsze niż zamawiane przez klientów... :|


Nie są ;–) chyba ze stoją baaaaaaaardzo długo i nie chcą się sprzedać z powodu dziwnego koloru /dzikiej konfiguracji, a dealer musi po pewnym czasie samochód kupić od importera. Wtedy często schodzi z marży. Ale na to bym nie liczył przy aktualnym popycie/podaży nowych "3".
co innego samochody demonstracyjne, po jazdach próbnych. Tutaj faktycznie rabaty potrafią być spore

Tapatalk2 @ SGS II
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez mindfreak » 24 kwi 2014, 07:48

Kupując np spodnie też raczej ktoś je już przymierzał. Ale takie praktyki są normalne, kiedy udajemy się do salonu i bierzemy samochód który jest aktualnie na stanie. W przypadku zamówienia typowo pod klienta jest to dziwna praktyka.

Spotkałem się z wystawionymi sprzedanymi samochodami w innych salonach, ale były one zamknięte.

Ja bym się udał do rzecznika praw konsumentów i poprosił o stanowisko na piśmie.
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2014, 00:02
Posty: 56
Auto: Mazda 3 SkyPassion 165KM

Postprzez maryousz » 24 kwi 2014, 07:59

i dodatkowo jeszcze raz zadal pytanie dystrybutorowi uszczegolawiajac to zagadnienie o motyw ze auto bylo zamawiane pod klienta a nie bylo na stanie salonu
maryousz
 

Postprzez brii » 24 kwi 2014, 08:50

Szymon napisał(a):Nie są ;–) chyba ze stoją baaaaaaaardzo długo i nie chcą się sprzedać z powodu dziwnego koloru /dzikiej konfiguracji, a dealer musi po pewnym czasie samochód kupić od importera.

Albo diler Subaru był bardzo miły (a niejednokrotnie udowadniał, że nie jest :]) albo jednak są rabaty i to niemałe – nam udało się za samochód stojący na ekspozycji 5 miesięcy urwać 5% oprócz standardowego targowania (samochód nie miał przebiegu, stał tylko na hali wystawowej) :)

Nie spotkałem się z sytuacją jak wyżej – w salonach samochodowych w których bywałem samochody klientów albo były jak pisze Szymon odgrodzone i zamknięte albo stały w miejscu niedostępnym dla oglądających. W salonach motocyklowych jest tak samo – na siodłach postawione są kartki z informację, że sprzęt ma już właściciela i nie wolno dotykać, do tego obsługa dodatkowo upomina oglądających by nie dotykali... Trzeba rwać rabat jak za samochód ekspozycyjny...
Ostatnio edytowano 24 kwi 2014, 09:23 przez brii, łącznie edytowano 1 raz
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Szymon » 24 kwi 2014, 09:05

brii napisał(a):samochód stojący na ekspozycji 5 miesięcy


bo to już się wpisuje w definicję długiego stania :) granicą jest gdzieś 3 miesiące :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez Marlena » 24 kwi 2014, 09:53

Treść pytania jakie skierowałam do Mazdy Polska było bardzo szczegółowe, wytłumaczyłam, że tak powiem jak "krowie na rowie", że gdybym chciała auto z ekspozycji z wysiedzianym fotelem to nie czekałabym tyle miesięcy tylko wzięła to co dostępne u dealer'a. Nie odniesiono się też do faktu, że wszystko zadziało się bez mojej wiedzy i zgody... Sam salon gdzie auto zostało wystawione zaproponował mi, że na moje życzenie auto mogą zamknąć (trochę po fakcie) :| po moim oburzeniu, sprzedawca stwierdził, że porozmawia z kierownikiem i czekałam na obiecany kontakt ze strony salonu.... nie doczekałam się (kompletny brak szacunku) :| po dwóch dniach sama zadzwoniłam i rozmawiałam z dyrektorem salonu który przyznał, że może faktycznie mogli zapytać o zgodę zanim wystawili samochód ale mają posuchę w salonie itd. itp. i w ramach rekompensaty zaproponował mi nakładki na progi :D ale żeby nie szaleć nie oryginalne tylko zamienniki hahaha ... żenada... Podejście i szacunek do klienta zostawię bez komentarza bo cisną się tylko niecenzuralne słowa. Mam nauczkę, żeby nie liczyć na czyjąś uczciwość i rzetelność, wszystko wygląda pięknie dopóki klient nie podpisze umowy...
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 8 lis 2013, 20:51
Posty: 26 (2/0)
Skąd: GDYNIA
Auto: Mazda 3 SkyEnergy 2.0 165KM Hatchback Soul Red

Postprzez maryousz » 24 kwi 2014, 09:59

jesli Ci tak bardzo nie zalezy na tym aucie na juz to po prostu z niego zrezygnuj i zamow w innym salonie a zaliczkie niech zwracaja. ja osobiscie nie wzialbym tego auta przy upuscie siegajacym nawet 5000 zl.
maryousz
 

Postprzez 5qra » 25 kwi 2014, 08:57

Pozwolę sobie zabrać głos i troszkę uspokoić koleżankę.

Salon zachował się nie profesjonalnie, ale nie stało się nic dramatycznego. OK popsuty cały efekt nowości, macania plasticzków itp. W końcu to auto na lata i kilkadziesiąt czy nawet kilkaset dodatkowych trzaśnięć drzwiami to nie tragedia.
Skup się na kwestiach optycznych – jako kobiecie nie przyjdzie ci to trudno. Zarysowania/odpryski na lakierze ludzi wsiadają jak do cudzego – mogły zostać drzwi obtłuczone torebkami/zamkami błyskawicznymi itp. Zobacz "po klamkami" czy nie jest zbyt mocno lakier od paznokci zadrapany.

My odbieramy auto jutro po 6 tygodniach stania na dworze i też będę lakier sprawdzał jak głupi aby nie było fuckupu.

Rekompensata, zażądaj od stacji "w gratisie" tej dodatkowej gwarancji/ubezpieczenia na 2 lata – teraz to chyba ok. 1200zł. Jeśli będą się stawiać i nie spieszy ci się możesz zażądać innego egzemplarza, czy zagrozić rozwiązaniem umowy. A co zrobisz to Twoja sprawa.

Mamy teraz internety – salon może też to czytać i pewnie żałuje swego postępowania, bo wiadomo jak jest – piszą ci niezadowoleni, a to może wpłynąć na ich sprzedaż. Ja mam na Śląsku kilka salonów i po takiej akcji o prostu miałbym wybór innych aby np. gdzie indziej jeździć a serwis i nie dawać im zarabiać.

Generalnie łyknij melisę i spokojnie odbieraj z klasą.
„jak kaczka traci orientację, to nurkuje doopą” M.Piwowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2006, 16:27
Posty: 226 (1/3)
Skąd: ST
Auto: Corolla 07
M3 SkyP 14

Postprzez Szymon » 25 kwi 2014, 09:36

5qra napisał(a):Zarysowania/odpryski na lakierze ludzi wsiadają jak do cudzego – mogły zostać drzwi obtłuczone torebkami/zamkami błyskawicznymi itp. Zobacz "po klamkami" czy nie jest zbyt mocno lakier od paznokci zadrapany.


Dodam jeszcze progi od wewnętrznej strony drzwi, od obcasów :) Krańce drzwi od uderzenia w coś, co nie powinno stać obok :) Sprawdź też (najlepiej macając) dolną część przedniego zderzaka. Najczęstsza szkoda, gdy samochód zjeżdża z lawety pod salonem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez loockas » 25 kwi 2014, 12:21

To jest paranoja... ja mniej skrupulatnie sprawdzam używany, kilkuletni samochód <lol> Eh, i kup tu człowieku za wieloletnie oszczędności wymarzony, nowy samochód :(
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Szymon » 25 kwi 2014, 12:31

no tak.. tylko takie "kwiatki" to są, mimo wszystko, sprawy marginalne. Ale sprawdzić należy, szkoda być akurat "tym szczęśliwcem" :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez JohnnyB » 25 kwi 2014, 13:03

Szymon napisał(a):no tak.. tylko takie "kwiatki" to są, mimo wszystko, sprawy marginalne. Ale sprawdzić należy, szkoda być akurat "tym szczęśliwcem" :)


Rozumiem, że w przyszłym roku jak przyjadę do Ciebie po C klasę, to zagwarantujesz Mi że nie będę się musiał schylać i oglądać tego zderzaka od spodu ? :)
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Szymon » 25 kwi 2014, 13:05

masz to jak w banku :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez Marlena » 25 kwi 2014, 17:38

Moje emocje a raczej nerwy już trochę opadły, nie wiem czy to z racji czasu i zmęczenia tym tematem czy już po prostu chce zamknąć ten dział i cieszyć się autem. Najważniejsze, że salon zaproponował rozwiązanie które mnie zadowala ale nie zapeszam póki samochód nie będzie w "domu". Mam nadzieje, że teraz już pójdzie gładko. Tak czy inaczej bardzo sprawnie wygląda komunikacja ze strony Mazdy Polska i jednak wyszło, że byłam "nadgorliwa" ale to moje pierwsze auto z salonu i inaczej sobie to wyobrażałam... <glupek2> ale chodzi o zasady... Dla tych, którzy mają wątpliwości co jest normą umieszczam stanowisko Mazdy:

"...Rozumiem, że wstawienie Pani samochodu do salonu i udostępnienie klientom odbyło sie bez Pani zgody. Taka procedura jest czymś normalnym w sytuacji kiedy dealer nie ma innego wolnego samochodu, który mógłby wystawić jako auto ekspozycyjne. Auto ekspozycjne nie ulega żadnym uszkodzeniom podczas ekspozycji w salonie – stąd zapewne brak pytania ze strony dealera, czy może Pani przyszłe auto wstawić do salonu. Naturalnie rozumiem, że mogła się Pani poczuć w tej sytuacji niekomfortowo, za co przepraszam w imieniu import_era i salonu Mazda BMG w Gdyni..."

Przy kolejnym zakupie auta będę mądrzejsza o te doświadczenia.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 8 lis 2013, 20:51
Posty: 26 (2/0)
Skąd: GDYNIA
Auto: Mazda 3 SkyEnergy 2.0 165KM Hatchback Soul Red

Postprzez 5qra » 25 kwi 2014, 18:14

Psim obowiązkiem dealera jest zapewnić sobie democary. Ale może Mazda z racji małej sprzedaży ma takie dziwne zasady. Od dilerów innych marek centrale wymagają kupna na demo aut które oferują.
My odbieramy jutro, pewne doświadczenia są z innych marek zobaczymy jak będzie.

Za literufki odpowiada Tapatalk.
„jak kaczka traci orientację, to nurkuje doopą” M.Piwowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2006, 16:27
Posty: 226 (1/3)
Skąd: ST
Auto: Corolla 07
M3 SkyP 14

Postprzez Szymon » 25 kwi 2014, 18:50

Mocno się mylisz, ale to nie zmienia faktu fatalnego zarządzania w tym salonie ;–) powodzenia jutro, pochwal się zdjęciami ;–)

Tapatalk2 @ SGS II
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez 5qra » 25 kwi 2014, 18:58

Moja wiedza bazuje na innych markach u nich tak jest.
Nie dziękuję.

Za literufki odpowiada Tapatalk.
„jak kaczka traci orientację, to nurkuje doopą” M.Piwowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2006, 16:27
Posty: 226 (1/3)
Skąd: ST
Auto: Corolla 07
M3 SkyP 14

Postprzez loockas » 28 kwi 2014, 11:17

Marlena, odebrałaś już auto? Jestem ciekaw czy udało się coś ugrać
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Paweł » 28 kwi 2014, 11:18

Chyba nie o to chodziło w całej sprawie... :/
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Marlena » 28 kwi 2014, 11:30

witam :) jestem właśnie w ciągu załatwiania formalności i mam nadzieję że odbiór nastąpi już jutro (musze tylko uzgodnić termin z specjalistą) i na majówkę będzie jak znalazł :D co do tego na czym stanęło, to po mojej kolejnej wizycie i zapytaniu jak wygląda możliwość nieodebrania samochodu jako niezgodnego z umową zaproponowano mi nowe auto :) 23 kwietnia przyjechała nowa dostawa i jest bliźniaczy samochód do mojego :) z takim samym wyposażeniem itd. dziwny zbieg okoliczności ale widocznie tak miało być :) nie chce zapeszać ale mam nadzieję, że to był tylko zły początek dobrego :) na pewno dam znać jak już autko będę mieć w garażu <serduszka>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 8 lis 2013, 20:51
Posty: 26 (2/0)
Skąd: GDYNIA
Auto: Mazda 3 SkyEnergy 2.0 165KM Hatchback Soul Red

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Moto