Rozbita Mazda MX3

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez nemesis1 » 4 wrz 2007, 15:22

Grzyby napisał(a):nemesis1 – skoro nie zostawił do siebie namiarów (np. kartka na samochodzie) to olej załatwianie po cichu.
Zgłoś temat oficjalnie na Policję. Jak klient naprawi swoje uszkodzenia to swobodnie będzie mógł ci się roześmiać prosto w twarz ( będziesz mogła zapomnieć – w najlepszym przypadku – o pełnym pokryciu szkody).

Byłam wczoraj na Policji u znajomego i on załatwi tą sprawę, miałam jednek sie dowiedzieć czy świadkowie wypadku (bo są tacy na forum streetracing )będą chcieli zeznawać, ale mnie olali i nie pomogą, umówiłam się na czwartek i sprawa ruszy z kopyta. Znajomy Sierżant powiedział, że nawet jak naprawi auto, to będą wykonane badania mechanoskopowe i czas rzeczywiście działa na moją niekorzyść , bo mam na to rok. Dorwę go, a fakt ,że chciał się przyznać, to działa na jego korzyść i pewnie nie będe potrzebowała świadków, ale dobrze by było gdyby tacy się znaleźli
Początkujący
 
Od: 4 cze 2007, 09:53
Posty: 21
Skąd: Pruszcz - Tczew
Auto: Mazda MX3 1,6

Postprzez b2 » 4 wrz 2007, 15:34

nemesis1 może skontaktuj się z ekipą str8, może coś pamiętają.

http://graphite.str8.pl/news/iv-runda-t ... ,d221.html
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 17:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez Grzyby » 4 wrz 2007, 15:36

nemesis1 napisał(a):miałam jednek sie dowiedzieć czy świadkowie wypadku (bo są tacy na forum streetracing )będą chcieli zeznawać, ale mnie olali i nie pomogą

przykre – właśnie utwierdziłem się w mojej opinii nt. tych ludzi <killer>
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez kierownik » 4 wrz 2007, 15:38

nemesis1 napisał(a):k.kierownik napisał:
jak nic nie zdziałasz, to mam kolegę w "tajniakach", to może znajdzie adres...

A w jakim województwie? Koledzy działajcie, jak macie znajomości, niech nie myśli, że ujdzie mu płazem


wolałbym zostawić to na ostateczność.
w woj. małopolskim, ale po nr rej znajdzie adres każdego w Polsce :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2005, 02:26
Posty: 2956 (3/4)
Skąd: Kraków
Auto: służbowe

Postprzez Santana » 4 wrz 2007, 17:01

no_fear napisał(a):nemesis1 napisał:
A skąd wiesz, że tam jest tylko jedna taka omega? Znasz go? Może on nie wie, że go szukam?

Tablice "PWA" są tylko na terenie Powiatu Wągrowieckiego, który ma 67tys mieszkańców...
Miasto Wągrowiec ma tylko 25tys mieszkańców

prawdopodobieństwo, żeby tam jezdziło kilka zielonych Omeg kombi ze zmasakrowanym przodem jest małe
a dodatkowo mam dziwne przeczucie, że ta Omega nie była seryjna tylko "agrotuning" ale to już tylko strzał w ciemno


właśnie o to mi chodziło małe miasta moją to do tego że pojazdy się raczej nie dublują dlatego idź śladem rejestracji powiatu wągrowieckiego i tam zadziałaj coś z tamtejszą policją.
Sam Neptun jeździł Mazdą ...

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2007, 19:17
Posty: 142
Skąd: Wałcz/Szczecin
Auto: mazda 626 GE FP 1993

Postprzez Marco7 » 4 wrz 2007, 17:45

Powodzenia w polowaniu na tego debila <killer>
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez qlesh » 4 wrz 2007, 17:50

Marco7 napisał(a):Powodzenia w polowaniu na tego debila

Już tak na niego nie siadajcie :D fakt, że chciał odnaleźć właściela Mazdy chyba dobrze o nim świadczy co?
Znalezienie go nie powinno sprawić trudności przy tych wszystkich danych.
Życzę powodzenia w załatwieniu sprawy.
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez nemesis1 » 4 wrz 2007, 18:44

b2 napisał(a):nemesis1 może skontaktuj się z ekipą str8, może coś pamiętają.

Rozmawiałam z Dyrektorm STR8 który rozmawiał z tym gościem-przyjął informacje o zdarzeniu, Dyr umywa ręce i powiedział, że nie chce mieć z tym nic wspólnego. Fajny sponsor <klotnia>
Początkujący
 
Od: 4 cze 2007, 09:53
Posty: 21
Skąd: Pruszcz - Tczew
Auto: Mazda MX3 1,6

Postprzez Grzyby » 5 wrz 2007, 10:34

A tak z ciekawości – teren na którym doszło do stłuczki nie był już terenem objętym organizacją?
Jak tak, to sądzę że można oskarżyć organizatora właśnie o złe zabezpieczenie imprezy i zwrot kasy.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez b2 » 5 wrz 2007, 11:46

Grzyby napisał(a):to sądzę że można oskarżyć organizatora właśnie o złe zabezpieczenie imprezy i zwrot kasy.


Mariusz, bez jaj... co ma zrobić organizator, wsadzić każdemu policjanta to samochodu?
to tak jakbyś skarżył supermarket, że na parkingu przed sklepem ktoś Ci rozwalil samochód.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 17:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez Grzyby » 5 wrz 2007, 11:59

Zaraz, zaraz – a czy organizator nie ma zapewnić zabezpieczenia imprezy?
Przykład z supermarketem nie pasi do tej sytuacji


Tak mi się po prostu wydaje :)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez nemesis1 » 5 wrz 2007, 12:28

Grzyby napisał(a):Zaraz, zaraz – a czy organizator nie ma zapewnić zabezpieczenia imprezy?
Tak mi się po prostu wydaje :)

Rozmawiałam z orgabizatorem, odpowiedział, że parking nie jest strzezony i jest zapewniony tylko dlatego, żeby nikt nie parkował "po krzakach"
Ale pytanie: To po co ochrona? szkoda kasy?
Początkujący
 
Od: 4 cze 2007, 09:53
Posty: 21
Skąd: Pruszcz - Tczew
Auto: Mazda MX3 1,6

Postprzez b2 » 5 wrz 2007, 12:51

Zaraz, zaraz – a czy organizator nie ma zapewnić zabezpieczenia imprezy?


tak, ma taki obowiązek i ma jednoczesnie obowiązek ubezpieczenia się od odpowiedzialnosci cywilnej za szkody wyrządzone uczestnikom imprezy w związku z działaniem lub zaniechaniem organizatora.

organizator ma zabezpieczyc obiekt, na którym odbywa się impreza masowa – domyslam się, że płyta lotniska oraz widownia były zabezpieczone (barierki, bandy, kible, piwsko, punkty ambulatoryjne, etc).
nie sądzę, że parking był zaliczany do obiektu, a nawet jesli, to jego należytym zabezpieczeniem może być li tylko wydzielenie barierkami, bo tam nie odbywa się meritum – czyli rywalizacja.

a na ogól parking na takich imprezach jest wynikiem jedynie dobrej woli i chęci zysku organizatora. no i przyciągnięcia ludzi.

reasumując, jesli auto rozwaliłby zawodnik startujący w zawodach, bo nie było bandy lub byla za słaba, a auto widza z nieuzasadnionych przyczyn wpuszczono tak blisko – ok jestem w stanie się zgodzić, ze możne próbowac pociagac organizatora do odpowiedzialności.

tyle z mojego punku widzenia, zaznaczam ze ekspertem nie jestem.
polecam także http://www.drifting.pl/regulamin.htm

a przykład z marketem jest jak najbardziej ok, więc idźmy dalej – jak w sklepie spadnie na Ciebie źle zamocowany regał, to imho spoko skarżysz market. ale jesli wjedzie w Ciebie wózkiem inny klient, łamiąc Ci noge? to chyba ścigasz gościa, a nie market?
Ostatnio edytowano 5 wrz 2007, 13:34 przez b2, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 17:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez Sokool » 5 wrz 2007, 13:31

qlesh napisał(a):fakt, że chciał odnaleźć właściela Mazdy chyba dobrze o nim świadczy co?

A nie mógł po prostu kartki zostawić za wycieraczką?
"Przywaliłem Ci w auto. Teraz jadę na obiad bo mi się nie chce czekać. Jak wrócisz to zadzwoń na taki a taki numer i się dogadamy"
I byłoby po problemie. Teraz organizator robi problemy, nagle nikt nic nie widział chociaż wcześniej było inaczej i tylko same problemy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 18:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez Grzyby » 5 wrz 2007, 13:37

b2 napisał(a):polecam także http://www.drifting.pl/regulamin.htm

właśnie przejrzałem i znalazłem coś takiego

11.1 Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione bez nadzoru lub zagubione, które zostaną zniszczone lub zajęte przez osoby trzecie. Organizator, władze i kierownictwo zawodów nie przyjmują na siebie odpowiedzialności za szkody i straty spowodowane przez uczestników (widzów, zawodników) w stosunku do osób trzecich i ich mienia podczas trwania zawodów. Organizator ma prawo żądania naprawienia szkody od osoby, która jej dokonała.


I niby temat zamknięty ale uczestnikami są widzowie i zawodnicy (podkreślenie)
A skoro tak to inny punkt regulaminu
11.6 Uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz ograniczenia prędkości do 15 km/h na terenie imprezy. Ograniczenie prędkości nie dotyczy startów w zawodach. Organizator zastrzega sobie prawo do usuwania z terenu imprezy osób stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników imprezy.

pozwalałby na "czepianie" się organizatora że nie dopełnił swoich obowiązków bo doszło do takiej sytuacji.

Wiem że się czepiam "na siłę" ale wydaje mi się że skoro taki jest regulamin to można z niego skorzystać (a przynajmniej spróbować).
I nijak się to nie ma do marketu bo tam est jedna zasadnicza różnica – tam obowiązują ogólne przepisy prawa (jak zwał tak zwał) a tutaj jest regulamin który stworzył sam organizator :)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez qlesh » 5 wrz 2007, 13:37

Sokool no mógł, tak by było najlepiej. Z różnych powodów może nie zostawił takiej kartki, ja np. nie miałem w samochodzie jakichś kartek :| mógł i on nie mieć. Różne mogły być powody. Chciał znaleźć właściciela mazdy, jeżeli to prawda to bym tak na niego nie najeżdżał tylko próbował go znaleźć. Tym bardziej, że jest nr rej. i świadkowie.
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez Grzyby » 5 wrz 2007, 13:39

qlesh napisał(a):Tym bardziej, że jest nr rej. i świadkowie

nie wiem czy zauważyłeś ale tych JUŻ nie ma <killer>
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez qlesh » 5 wrz 2007, 13:41

Grzyby napisał(a):nie wiem czy zauważyłeś ale tych JUŻ nie ma

No nie wiem na jakim etapie jest sprawa. Czytałem, że organizator się wyparł sprawy. Nr nie wystarczy?
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez nemesis1 » 5 wrz 2007, 13:47

Nie mam pełnego PWA 52...V ale to jest do ustalenia, jutro zaczną działać w tej sprawie
Początkujący
 
Od: 4 cze 2007, 09:53
Posty: 21
Skąd: Pruszcz - Tczew
Auto: Mazda MX3 1,6

Postprzez qlesh » 5 wrz 2007, 13:51

nemesis1 napisał(a):jutro zaczną działać w tej sprawie

No.. to czekamy na więcej info jutro, bo narazie dyskusja jest jałowa.
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Moderator

Moderatorzy Moto