Zabezpieczenie auta przed kradzieżą.

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Neonixos666 » 11 paź 2019, 15:07

kurde znów części podrożeją :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez pejotel » 3 lut 2020, 20:27

Koledze w tych okolicach zalogował się lokalizator GPS, już po fakcie oczywiście, ale przynajmniej wiadomo, gdzie miał szukać części po swoim aucie.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 24 paź 2019, 07:30
Posty: 2
Skąd: Drawsko

Postprzez bezkluczyk » 24 cze 2020, 22:24

Stałem się szcześliwym posiadaczem M3 '16 HB z USA (sam sprowadzałem i będę naprawiał) ale najbardziej martwi mnie sprawa kradzieży. Parkowane będzie na parkingu przy bloku za szlabanem czyli wolny dostęp dla kogoś postronnego. Czy wyłączenie systemu keyless choć trochę pomoże?
Pierwszą rzeczą jest zakup AC – na co uważać przy OWU?
Drugą rzeczą – case/faraday box
Trzecią rzeczą myślałem dołożyć coś od siebie – zeder/bear lock/kd2006 – jest to warte pieniedzy czy lepiej dołożyć tą kasę w lepsze AC?

Odcięcie pompy paliwa raczej odpada – będę się bał wyprzedzać z myślą że może mi przypadkowo odciąć paliwo :D

Może jest coś nowego w zabezpieczeniach?

Bardzo dziękuję za pomoc.
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2020, 06:25
Posty: 69 (0/1)
Auto: M3

Postprzez stachan » 29 cze 2020, 07:23

Tak na szybko – ubezpieczenie bez wariantu serwisowego, bo zapłacisz jak za zboże. Nie bierz również wariantu kosztorysowego, bo będziesz walczył o każdą złotówkę. Zadbaj o zniesienie udziału własnego oraz stałą sumę ubezpieczenia. Warto zwrócić uwagę na assistance w pakiecie – wtedy jest znacznie taniej. Pamiętaj również o Zielonej Karcie – dobre TU oferuje ją za darmo. Rozważ dopłatę do tzw. ochrony zniżek – niewiele kosztuje, obowiązuje tylko w danym TU, ale to fajna opcja, gdy będziesz chciał kontynuować ochronę. Pakiet ochrony oczywiście all risks, czyli żadnych wyłączeń.

Odnośnie keyless – nie użytkuję takiego, ale spotkałem się z opiniami, że ten system można złamać w czasie poniżej 120 sekund. Bardzo dobrym zabezpieczeniem wydaje się być keylessprotector – poczytaj opinie <ok>

Z dodatkowych zabezpieczeń sugeruję ukryty wyłącznik w obwodzie komputera oraz drugi w układzie zapłonu.

Sprawdzi się również lokalizator gps – potrzebuje tylko zasilania. Różne do wyboru, ja polecam taki – schowasz go niemal wszędzie <spoko>
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 16:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez bezkluczyk » 29 cze 2020, 14:42

Dziekuję stachan za pomoc w doborze AC – zapisałem sobie to i przy okazji ubezpieczenia dopytam dokładnie o te warunki.

Zgłębiłem temat i z lokalizatora GPS zrezygnuję – jammery skutecznie zagłuszają wszelkie sygnały.

Zdecydowałem sie natomiast nad założeniem jednego z tych zabezpieczeń:
Tytan DS400 (na CAN)
Tytan DS050 lub SEO Sym
MetaSystem M43

Miał ktos z Was wyżej wymienione? Jak się sprawują przy normalnym użytkowaniu auta? Nie wyrzuca jakiś błędów diagostycznych?
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2020, 06:25
Posty: 69 (0/1)
Auto: M3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy Moto