Identyfikacja szkody

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez bastimentos » 20 lis 2023, 15:15

Witam wszystkich ,
Do napisania posta skłoniło mnie niezbyt miłe odkrycie jakiego dokonałem w ostatnich dniach w związku z historią mojej Mazdy 2 DE z 2010 roku.
Trzy lata temu wynająłem firmę działająca oficjalnie na rynku i spradzającą auta do potencjalnego zakupu za granicą. Auto stało w Dreźnie i teoretycznie zostało sprawdzone jako bezwypadkowe i zostało przez tą firmę dla mnie sprowadzone. Auto przechodzi od trzech lat badania techniczne bez problemu.
Kilka dni temu sprawdzając funkcjonalność aplikacji mObywatel z ciekawości sprawdziłem też to auto .
Ku mojemu zdziwieniu wyszło, że jeden z serwisów działających w internecie i sprawdzających historię aut, odnotowanł szkodę calkowitą na kwotę 7-10 tyś. Byłem w szoku więc zakupiłem raport w tejże firmie po czym okazało się , że szkodę odnotowano w 2014 roku więc nawet jak na czteroletnie wtedy auto to 7-10 tyś. spora kwota. Po tym 2014 roku kolejny wpis jest po kilku miesiącach, że auto wróciło do użytkowania .
Auto nie było serwisowane w ASO przez całą historię ale w momencie szkody było na gwarancji jeszcze i tu pytanie gdzie szukać konkretów o tej szkodzie ? Czy ASO Mazdy będzie miało takie informacje, a jeśli nie to czy w ogóle gdzieś mogę sprawdzić niemieckie dane co konkretnie się stało ?
Z góry dziękuję za pomoc w tej sprawie.
Początkujący
 
Od: 24 paź 2021, 17:37
Posty: 8
Auto: Mazda 2 DE 1.3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

Moderator

Moderatorzy Moto