Data produkcji i jak ją znaleźć

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Kit » 30 paź 2023, 08:29

Od chwili wypatrzenia mojej Madzi CX-5, chciałem poznać datę jej narodzin. W odróżnieniu od jej sióstr wysyłanych na Bliski Wschód, pozostałe nie lubią się tym chwalić na naklejkach. Moja Madzia tej skrywanej daty nie ujawniła też ani kolegom z Forum, ani pracownicy Mazda Motor Poland, ani doradcom w ASO, ani nawet ruskim serwerom.

Gdzie więc znaleźć datę urodzin, jeżeli macie tak dyskretną Madzię jak moja?
Wystarczy wybrać się do warsztatu zajmującego się Mazdami (oczywiście z VIN-em Waszej Madzi), a w przypadku problemów udzielić poniższej wskazówki.

Proszę podpowiedzieć, żeby zajrzeli do EPC „Elektronicznego katalogu części zamiennych”, potem kliknęli w pokazaną poniżej ikonką frontu starego samochodu z literami „AIC..”(„Informacje o pojeździe”)
Ikona samochodu w katalogu części.jpg

i nie zrażając się brakiem widocznej daty produkcji w części "Informacje podstawowe", nacisnęli przycisk „Drukuj listę”.
Dopiero wtedy dokładna data produkcji pojawia się w pliku PDF, na trzeciej pozycji listy.

Później można już świętować urodziny swojej Madzi, nie zapominając o kliknięciu <spoko>.
Załączniki
Tabliczka z rokiemi miesiącem produkcji.jpg
Informacje podstawowe bez daty.jpg
Data produkcji w jpg.jpg
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2022, 20:51
Posty: 34 (7/4)
Skąd: Zawadzkie
Auto: Mazda CX-5 KF 2.5 SKYACTYIV-G 194 KM 6 AT 4x4 SkyPASSION Machine Gray AD 2018

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Moderator

Moderatorzy Moto