Rysy na RedSoul

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez michal78pl » 30 kwi 2022, 10:59

Czołem. Miesiąc temu kupiłem w salonie nową CX-30 w kolorze Red Soul i już żałuję wyboru tego koloru. Mam wrażenie że wystarczy dosłownie otrzeć się rękawem od kurtki przy wysiadaniu aby na drzwiach pojawiły się płytkie ale gęste mikrorysy. A może to po prostu to jakaś pasta nabłyszczająca którą położyli w salonie która daje taki efekt smug przy byle dotknięciu ?

Coś znacznie gorszego przytrafiło mi się dziś. Byłem na ręcznej myjni (pierwszy raz tym autem) i gdy wyjechałem zobaczyłem kilka płytkich ale dośc długich rys na masce oraz coś w rodzaju plamy która wygląda jakby ktoś w tym miejscu nazbyt długo tarł szmatą przez co lakier zmienił odcień, powstał w tym miejscu jakby efekt mgiełki. Jestem stałym bywalcem tej myjni, już trzeci samochód na niej myję i zawsze miałem o nich dobre zdanie. Wróciłem na myjnie, stwierdzili oczywiście że "absolutnie to nie oni, wykluczone itp" Zaczeli ponownie czyścić miękką szmatką i zrobiło się jeszcze gorzej bo doszły dodatkowe smugi (rysy czy ślady po jakimś wosku położonym w fabryce lub salonie?) Aż mi się gorąco zrobiło jak to zobaczyłem. Położyli pastę nabłyszczającą na to miejsce i rzeczywiście wszystko zniknęło, zarówno ryski, smugi jak i owa plama (mgiełka). Czy jednak jest to rozwiązanie problemu ? Może jedynie do kolejnego mycia ? Poniekąd jestem trochę w stanie uwierzyć że owa plama/mgiełka to wada fabryczna bo coś bardzo podobnego miałem w mazdzie 3 kupionej w salonie w 2016, tam były takie pasy wzdłuż maski, świetnie widoczne w sztucznym świetle pomimo jasnego lakieru srebrnego, efekt było bardzo podobny. W salonie potraktowali to jakąś nagrzewnicą i poprawiło się o 70%. Tutaj na forum ktoś mi wtedy podpowiedział że był to odparzony lakier. Trójki już nie mam więc to juz nieistotne ale nie wiem co dalej z ta maską w CX30, czego się spodziewać po kolejnym myciu i czy są to rzeczywiście jakieś rysy.
Początkujący
 
Od: 28 paź 2021, 19:42
Posty: 5 (1/0)
Auto: Mazda 3

Postprzez Robusk1 » 2 cze 2022, 12:37

I jak tam z lakierem ? Czekam wlasnie na M3 z 2019 wlasnie w kolorze redsoul i nie wiem czego sie spodziewac.
Na niderlandzkich stronach wyczytalem ze te Mazdy sa pokryte jakims specjalnym woskiem ( fabrycznie ) wiec domyslam sie, ze skoro nowa Madzia to przy pierwszym myciu wlasnie to ci wyszlo...
Pozdr
Początkujący
 
Od: 2 cze 2022, 12:27
Posty: 15
Skąd: Niderlandy-Barendrecht / Polska-Wroclaw
Auto: Jest Mazda 3 (BP) 3 2.0 SkyActiv-G 122 red soul crystal, sedan, manual
Byly wczesniej starsze M2, M3 i M6

PostTen post został usunięty przez youtyre 6 lip 2022, 04:08.
Powód: h

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Moderator

Moderatorzy Moto