Mazdna CX5 – Problem z Front Radar i Inne Kontrolki – POMOCY

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez $ebulba » 9 sty 2022, 12:54

Witam Wszystkich.

Jestem Nowym Użytkownikiem Klubu. – będę wdzięczny za Pomoc i wyrozumiałość jak coś źle opisałem lub pomyliłem.

Zwracam się do Was z prośbą o POMOC.
Jestem posiadaczem Mazdy CX5 2.5 2019r. z USA
Mam problem z wyskakującymi kontrolmai na desce – poniżej opis:

1. Front Radar Sensor Blocked
2. System Disabled Due to Poor Outward Camera Visibility

Kontrola Radaru wyskakuje częściej niż tej Camery.
Najśmieszniejsze jest to,że po uruchomieniu silnika nic nie ma, a dopiero po przejechaniu kilku kilometrów lub nawet całego dnia wyskakuje błąd i nie wiem co jest tego przyczyną.

Mazda była naprawiana z przodu po małej kolizji (wymiana zderzaka + Lampa Lewa + Drzwi Kierowcy)
Uszkodzenia dodam nie były znaczne, bo nawet nie były odpalone poduszki – można by rzec – czysta kosmetyka.

Myślałem, że problem jest z kalibracją ale ostatnio byłem na sprawdzeniu i program wykazał, że jest OK ustawienie występuję jednak liczne NIEZGODNOŚCI np.
1. U0401 Odbiór błędnych danych z ECM/PCM
2. U0301 Niezgodność Oprogramowania
3. U0316 Niezgodność Opprogramowania z modułem sterującym dynamiki pojazdu
4. U0415 Odbiór błędnych danych z modułu sterującego układu ABS
itp.

Po diagnostyce wysyłają mnie do ASO – uważają, że należy zmienić SOFT z USA na EU – tylko czy to pomoże, bo zapewne przyczyną może być zainstalowana część po naprawach samochodu z EU, a nie USA i gryzie się z systemem.

PYTANIE do Państwa – Czy to może być prawda ??? i czy można zmienić taki SOFT całego samochodu i jak to wpłynie na pozostałe ustawienia całego samochodu z silnikiem włącznie, bo to chyba jest zależne jedno od drugiego.
Jaki to może być koszt ???, a może inna przyczyna ???
Już obstawiałem tą Lampe jak ją wymienili na EU ale czy to ma wpływ na takie alerty na desce ???

PROSZĘ Was o pomoc, bo zielony w tym jestem, a Użytkowników nie brakuje, a może ktoś też miał takie zdarzenie.

Będę wdzięczny za garść informacji – muszę się zagłębić w problem za nimi wydam wszystkie oszczędności w ASO :)

Pozdrawiam.
NOWY Użytkownik $ebulba
Początkujący
 
Od: 9 sty 2022, 12:27
Posty: 2
Auto: Mazda CX5 2.5 2019r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy Moto