Mazda3 BL 2.0 vs Mazda6 2.0 GH – pytania & prośba o pomoc w wyborze.

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Pelej » 16 kwi 2020, 13:57

Cześć,

zapisałem się do MazdaSpeed, ponieważ zamierzam zmienić samochód i 2 z 3 samochodów, które biorę najbardziej pod uwagę to Mazda 3 BL htb 2.0 oraz Mazda 6 GH 2.0 ltb. Bardziej skłaniam się do 3, ponieważ bardzo rzadko używamy samochód na trasy dalsze niż 100km, a głównie jest to miasto lub międzymiastowe trasy normalnej szybkości. Jednak 6 jest niewiele droższa, a pewnie dużo wygodniejsza i bardziej mi się podoba. Przeczytałem wiele opinii z Autocentrum oraz z tutejszych tematów o opiniach i poradach, ale może w tym wątku ludzie z wiedzą o tych modelach jeszcze zsyntetyzują fakty i opinie.
1. Czy poza wygodą i rozmiarami są jakieś znaczące różnice między tymi samochodami? Większa korozja, dużo gorsze manewrowanie, jakość wykonania?
2. Jak wygląda różnica w kosztach utrzymania? Czy jest duża różnica w spalaniu (wiem, że to zależy od stylu jazdy, ale jeżdżąc jednym i drugim podobnie, bo silniki mają podobną moc i pojemność), ubezpieczeniu, częściach?
3. Czy, w którymś przypadku facelift był na tyle znaczący, że warto się skupić na wersjach po nim?
4. Jaki przebieg wiąże się z większymi wydatkami związanymi z wymianą eksploatacyjną? (Widzę egzemplarze od 70, przez 100, 120 po 150, czy 200 tkm)?
5. Czy 6 również ma porównywalnie dobry układ kierowniczy i zawieszenie dające przyjemność z jazdy?
6. Czy Mazda 3 przedlift zawsze miała na tylnym zderzaku ten czarny panel, czy zależało to od wersji. Widziałem jedną sztukę z 2011 i ma przedliftowy przedni zderzak, a tylny jest w jednym kolorze. Czy to znaczy, że był bity i wymieniany na polift?


Dzięki bardzo za odpowiedzi
Początkujący
 
Od: 19 mar 2020, 11:02
Posty: 5
Auto: Przymierzam się do zakupu Mazda 3 BL 2.0 manual

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości

Moderator

Moderatorzy Moto