Elektromobilność – wrażenia, opinie, dyskusja...

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Dmb_T » 21 lut 2021, 23:07

piwo napisał(a):[q
Mustang 5,0 to psujący się złom. Szef ma to jego syn pojeździł nowym 5tys km i silnik się rozsypał.]


Tak, to rzeczywiście jest argument. Z rękawa można wysypać odpowiedzi, jak to synowi szefa albo Antka kobity szwagra zony bratu rozsypał się (i tutaj wpisz dowolną markę. Każdą).
Uwielbiam takie kategoryczne opinie i podsumowania.
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2018, 18:22
Posty: 173 (2/4)
Auto: mazda 3, 2018, 2.0

Postprzez Neonixos666 » 21 lut 2021, 23:39

Polecam posłuchać no używanych Teslach

Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Grzyby » 22 lut 2021, 11:20

Generalnie nic odkrywczego.
Jak to uzywany samochód, tylko trochę mniej :P
Po tym filmiku generalnie tylko się bardziej do elektryka przekonałem :)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez nemi » 22 lut 2021, 12:08

Grzyby napisał(a):Jak to uzywany samochód, tylko trochę mniej

Faktycznie mniej – w 5 letnim aucie wybite zawieszenie, błąd ładowania, świeci poduszka powietrzna, sensory ciśnienia w oponach, "normalna sprawa". A wcześniej opowiada o innych przypadłościach <lol>.
Mi się auta zawsze psuły, ale takich rzeczy nie miałem <lol>.

Tylko to akurat nie ma związku z faktem bycia elektrykiem, tylko po prostu jakość montażu jest taka sobie krótko mówiąc.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Kritik » 22 lut 2021, 13:44

nemi napisał(a):
Grzyby napisał(a):Jak to uzywany samochód, tylko trochę mniej

Faktycznie mniej – w 5 letnim aucie wybite zawieszenie, błąd ładowania, świeci poduszka powietrzna, sensory ciśnienia w oponach, "normalna sprawa". A wcześniej opowiada o innych przypadłościach <lol>.
Mi się auta zawsze psuły, ale takich rzeczy nie miałem <lol>.

Tylko to akurat nie ma związku z faktem bycia elektrykiem, tylko po prostu jakość montażu jest taka sobie krótko mówiąc.


bo nie kupuje się aut z pierwszych lat produkcji
no i trzeba być przygotowanym do tego typu napraw i ich kosztów kupując auto klasy premium
myślę ze MB S-klasy, z przebiegiem 200+ tys będzie mieć nie mniej problemow... i [tiiit] typu czujników ciśnienia będą jeszcze najmniejszym problemem

1. auta pierwszych roczników, w nowo powstałej firmie motoryzacyjnej, nie ma się co dziwić... marki z 100 letnim doświadczeniem często, a nawet nie... zawsze maja jakieś problemy z nowymi modelami na początku
2. te auta lub z EU z przebiegiem po 500 tys km.... tyle to raczej mało jakie auto teraz zrobi...
albo z USA, powypadkowe, naprawione nie wiadomo kim i jak...

mi się tez auta zawsze psuły
1. Ford Focus, zagotowany silnik, i pokręcona głowica, przez zablokowany termostat, naprawa grube tys.
2. Audi A4 B7, zużyty wałek pompy oleju, brak ciśnienia oleju, prawie zatarty silnik, naprawa grube tys.
3. Opel Astra H GTC, rozleciało się łożysko w skrzyni, rozwalone zębatki 5-6 biegu, naprawa grube tys.

tak ze dziwić się problemie z czujnikami ciśnienia w takim aucie... to się nie dziwić trzeba, a cieszyć... <ok>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez nemi » 22 lut 2021, 13:58

Przecież ten gość wymienił naprawdę grube sprawy w samochodzie, przy których czujniki ciśnienia to pikuś (ale określił to jako "normalna sprawa", a moim zdaniem nie jest to aż takie normalne – w mojej ostatniej Beemce z przebiegiem chyba 230.000 działało absolutnie wszystko). Mówił nawet w jakich sytuacjach może paść silnik, jak bardzo producent próbuje się wymigać od serwisowania nawet lekko uszkodzonych samochodów itd.
Ale tak jak pisałem – to nie jest kwestia "elektryczności" tego auta, tylko problem leży zupełnie gdzieś indziej. Pewnie gdyby za produkcję takiego auta zabrała się Toyota, to problemów byłoby drastycznie mniej lub wcale. Mnie film nie zniechęca do elektryków w żaden sposób, ale jednak o marce nie myślę zbyt ciepło.

Choćby z ub. tygodnia 'news': https://motoryzacja.interia.pl/raporty/ ... Id,5053471

Kritik napisał(a):tak ze dziwić się problemie z czujnikami ciśnienia w takim aucie... to się nie dziwić trzeba, a cieszyć...

Czyżbyś nie oglądał całego filmu? Wynika z niego, że uszkodzonego czujnika można się łatwo pozbyć, gdy odpadnie koło w czasie jazdy.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Kritik » 22 lut 2021, 14:57

nemi napisał(a):Czyżbyś nie oglądał całego filmu? Wynika z niego, że uszkodzonego czujnika można się łatwo pozbyć, gdy odpadnie koło w czasie jazdy.


wytrzymałem do polowy
nie podoba mi się jego styl... nie mogłem dalej oglądać...
video dla osób nie mających pojęcia w tych autach...
chłop się zabezpiecza od późniejszych problemow i skarg, ze sprzedanymi przez niego autami...

ps. ten bloger, jest znany na Tesla FB grupie, i sprowadza/naprawia samochody.

mam 2 kolegów, na Teslach, jedna S P85 z 2013 roku, z przebiegiem 108 tys km, ze stanów
inny ma już facelift, chyba 2016 roku, ale z przebiegiem około 200 tys

bardziej ufam im, niż internetowym blogeram :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez Neonixos666 » 22 lut 2021, 17:35

Pomijając rozwalające się sterowniki, przeniesienie napędu, chłodzenie czy palące się silniki to najgorsze w tym wszystkim jest podejście Tesli do klientów i wyłączanie opcji w samochodzie a nawet pozbawianie ich darmowego ładownia tylko dlatego że kupił ktoś z drugiej ręki.

,,Masz nowa Teslę jesteś fajny, a jak kupisz używkę to spadaj na drzewo".

Kritik napisał(a):1. Ford Focus, zagotowany silnik, i pokręcona głowica, przez zablokowany termostat, naprawa grube tys.
2. Audi A4 B7, zużyty wałek pompy oleju, brak ciśnienia oleju, prawie zatarty silnik, naprawa grube tys.
3. Opel Astra H GTC, rozleciało się łożysko w skrzyni, rozwalone zębatki 5-6 biegu, naprawa grube tys.


1.Nie wiem jak można zagotować tak silnik że aż głowica się pokręciła.
2. O ,,ołówku" który się wyrabia i pompa nie ma napędu wiedzą chyba wszyscy
3. Skrzyna M32 to cykająca bomba dlatego zrezygnowałem z Zafiry bo tam były te skrzynie.

Wystarczy kupując auto dowiedzieć się trochę o nim a uniknie się drogich napraw.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Grzyby » 22 lut 2021, 19:20

Weźcie poprawkę, że to najtańsza Tesla z używek na rynku. Z jakiegos powodu jest najtańsza...

Znajdźcie proszę najtańsze auto z takiego rocznika i zobaczcie ile będzie problemów.

Po pierwsze, auto było na pewno walone/po stłuczce. Poduszka sama z siebie się nie świeci. Posłuchajcie o jakim on mówi druciarstwie – ja nawet nie wiedziałem że są regenerowane poduszki czy sterowniki do nich! I to nie tylko do Tesli a równiez do innych aut.

Po drugie – bateria jest sprawna i do napędu nie ma zastrzeżeń. To jest kluczowa informacja dla tego pojazdu.

Pitolenie o tym że po 250kkm buda ma prawo tracić sztywność?
Sam mówi też że są egzemplarze które mają 500kkm i dużo więcej.
Czyli co? Pewnie powinny sie wyginać na drodze jak cienka kromka chleba i gubić koła. A jeżdżą. Cholera, nie bardzo wiem jak na ten "argument" spojrzeć.


Mnie nasunął się jeden wniosek po obejrzeniu tego filmu.
Za uja nie kupiłbym auta od gościa, który jawnie opowiada o druciarstwie jakie jest stosowane w naprawach takich aut. Przecież on zwyczajnie w ten sposób je naprawia,,, A jeśli nie wszystko, to na pewno część z usterek.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Neonixos666 » 22 lut 2021, 19:30

Grzyby napisał(a):Po drugie – bateria jest sprawna i do napędu nie ma zastrzeżeń. To jest kluczowa informacja dla tego pojazdu.


Napęd nie jest sprawny bo stukają półośki i sam o tym wspomina że słyszy stukanie.

Prawda jest taka że Tesla z racji super osiągów jest butowana a przecież wiadomo że nic nie jest wieczne i napęd sie wysypie tak jak w sportowym aucie z silnikiem spalinowym o takich osiągach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez piwo » 23 lut 2021, 08:42

Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 13:05
Posty: 4733 (216/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez Kritik » 23 lut 2021, 11:31

w czasie kiedy ludzie chcą wrócić do jazdy na koniach, bo elektryk to szatan w stali

Hyundai prezentuje nowy IONIQ5

With a 350-kW charger, IONIQ 5 can charge from 10 percent to 80 percent in just 18 minutes. IONIQ 5 users only need to charge the vehicle for five minutes to get 100 km of range, according to WLTP.


:)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez MazdaOwner » 23 lut 2021, 12:00

Kritik, te twoje dowcipy są naprawdę poniżej poziomu, idealnie dopasowane do poziomu gimbazy. Chcesz uszczypnąć, ale za cienki jesteś. Wciskasz ludziom kit, bo myślisz, że wszyscy są tak naiwni i tak podatni na manipulację, jak ty. Nikt nie nawołuje do przesiadania się na konie, dobrze to wiesz, za to wasze lobby wciska na siłę buble na prąd. Kupuj sobie te drogie zabawki, nikt ci nie zabroni. Ludzie nie taką kasę wydają na swoje zachcianki. Trzeba jednak rozróżnić zabawki dla wyrośniętych chłopców po gimnazjum od samochodów, które przeważająca część społeczeństwa traktuje jako środek transportu, który powinien być niezawodny, tani w utrzymaniu. Lobby biznesmenów ideologów globalnego ocieplenia niszczy motoryzację poprzez wymuszanie na producentach samochodów chorych norm spalania, a to przekłada się na stopień komplikacji i awaryjność samochodów spalinowych.
Rozwój motoryzacji zawsze polegał na ewolucji (pisałem już o tym). Dzisiaj mamy do czynienia z rewolucją. Pod sztandarami ekologów, wielki biznes wykańcza konkurencję wykorzystując do tego celu polityków, którzy stanowią prawo pod dyktando konkretnego lobby.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 13:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez nemi » 23 lut 2021, 12:41

MazdaOwner napisał(a):Kritik, te twoje dowcipy są naprawdę poniżej poziomu,

Chce nas po prostu obrazić, tak zwyczajnie, bo nikt tu nie pisał o przenoszeniu się na zaprzęgi konne, tylko najwyżej czekamy, aż technologia i infrastruktura dojrzeje. Kritik nie jest takim tempym gamoniem, żeby tego nie rozumieć – chodzi tylko o pokazanie jak jesteśmy zacofani. Niestety nie potrafi odnieść się do twardych liczb, będzie ładować po 22 grosze i koniec, nic więcej się nie liczy.

Życzmy mu powodzenia z elektrycznością, ale również w relacjach międzyludzkich.

Pozdrawiam serdecznie z ekologicznego konia i przestaję się odnosić już do takich postów od czapy ;).
Załączniki
koń.PNG
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Kritik » 23 lut 2021, 14:29

nemi napisał(a):Życzmy mu powodzenia z elektrycznością


nic z tego
jade w weekend oglądać Passata 1.9 TDI
nie chce się wyróżniać z tłumu :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez zadra » 23 lut 2021, 15:10

nemi napisał(a):z ekologicznego konia

Nie jestem pewien, czy taki ekologiczny..
Myślę, że generuje nie mniej niż 200g CO2/100km (do centrum miasta też nie wpuszczą) a spala w tym czasie 3,5kg owsa, worek siana i generuje dodatkowo mnóstwo smrodu i nie nadaje się do myjni bezdotykowej albo nawet automatycznej .. <lol> ;P

MazdaOwner napisał(a):idealnie dopasowane do poziomu gimbazy. Chcesz uszczypnąć, ale za cienki jesteś. Wciskasz ludziom kit, bo myślisz, że wszyscy są tak naiwni i tak podatni na manipulację, jak ty


Trochę niepotrzebne uszczypliwości..
Obniżasz takimi wpisami poziom naszego forum <nie>
Nie zwykłem "bronić" Kritika – wielokrotnie mieliśmy różne zdania na ciekawe tematy i z jego strony spotkałem się również w pewnym momencie z b.niską kulturą wypowiedzi, ale w ostatnich czasach trochę się poprawił, więc jestem w stanie zapomnieć zatargi; ale Twoje wpisy są bardzo nie na miejscu i przykro się je czyta.
Szanujmy się nawzajem i nie obrzucajmy gów...em.. ;)
Tu nie elektroda tylko forum Mazdy... <spoko>
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3144 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Neonixos666 » 23 lut 2021, 17:22

piwo napisał(a):https://www.toyotanews.eu/pl/modele/nowe-technologie/mirai/informacje-prasowe/1855-pierwszy-samochod-elektryczny-oczyszczajacy-powietrze-premiera-nowej-generacji-wodorowej-toyoty-mirai


No i to mi się podoba i w tą stronę fajnie jak by to szło.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Grzyby » 23 lut 2021, 18:55

zadra napisał(a):Trochę niepotrzebne uszczypliwości..

Ale pewnie poczuł się lepiej, bo wyrzygał z siebie trochę jadu, udając że niby został urażony...
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez MazdaOwner » 23 lut 2021, 19:33

Kolejny psychoanalityk za dychę. Porównaj mój post z postem poniżej. Zadra za punkt honoru stawia sobie recenzowanie moich postów, stąd taka, a nie inna reakcja. Grzyby też musiał, bo by się udusił.
Czy poza recenzowaniem moich postów macie coś do powiedzenia w temacie?
Kritik nie potrzebuje adwokatów, sam sobie radzi. Stara się jak może, ale argumenty jakieś takie mało przekonujące. Kiedyś szpanowano żaglówkami. Dzisiaj moda na szpan leasingowanymi elektrykami. Takie czasy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 13:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez Marianek » 23 lut 2021, 19:41

Fajna dyskusja. Wiecie jak wygląda jazda w trasie elektrykiem a jak tradycyjnym spalinowym?
Wiecie tylko nikt nie mówi, jedziesz spalinowym nie martwisz się za bardzo o nic, elektrykiem cały czas na wskaźnik naładowania i redukcja prędkości jak spada poziom naładowania.
Na miasto OK, jako podstawowe auto w domu , jeszcze nie ten czas i nie te zasięgi.
Koszty obciążenia środowiskowego jak ktoś wspomniał elektryki przenoszą z krajów bogatych do biednych. Taka jest rzeczywistości.
Będąc w muzeum Mazdy w Japonii oni tam powiedzieli otwarcie, nie pędzą za prądem ze względu właśnie na obciążenia CO2 i środowiskowe w produkcji i koszcie eksploatacji. MX30 jest bo musiał być i tyle.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Moderator

Moderatorzy Moto