Elektromobilność – wrażenia, opinie, dyskusja...

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez piwo » 4 lut 2023, 12:02

Ty się dobrze czujesz? Sprawdź kto korumpował parlamentarzystów a potem się błaźnij.

Ty na prawde jestes na tyle naiwny ze wierzysz w to ze afera katarska jest jedyna afera w ktorej politycy europejscy brali w lape i dzialali przeciw swoim obywatelom? Haha. Dobre. Lobbisci od szczepionek czy pseudoekologiczni ktorzy widzieli w tym swoj interes tak samo podkupywali sobie glosy europslow bo nikt imtego nie zabranial i na to nie zwracal uwagi. Po prostu to jeszcze nie wyszlo. Co do diesli to sprawa wyglada tak samo jak z papierosami w latach 60tych czyli znajdowali sie przekupowani naukowcy ktorzy twierdzili ze to zdrowe i dobre. kazdy myslacy zna prawde ale maukowcy przekupieni napusza wszystko bys tylko zaplacil. Nawetto ze szczepionka na covid bedzie dzialac conajmniej trzy lata albo i dluzej. Takze wiesz w co chcesz. Nikt ci tego nie zabierze.

Dopisano 04 lut 2023 13:07:

Odpowiedz z łaski swojej, jaki interes, jako Polak, masz z tego że nadal będziemy zależni od ruskich i turbanów, będziemy pompować im kasę za paliwa, zamiast produkować prąd z własnych zasobów krajowych (swojego węgla na rzecz produkcji prądu mamy pod dostatkiem, z pokryciem 100%), w tym, z coraz większego, krajowego i przydomowego OZE? Literalnie gdyby doszło do sytuacji że turbany i ruskie zakręcą kurek (tak jak ruskie zakręciły kurek z gazem, przez co mamy teraz pasztet energetyczny) to spaliniaki staną jak wryte, BEV pojadą dalej, jak nie z własnych instalacji PV, to z POLSKIEGO węgla i POLSKIEGO (oraz innego europejskiego) OZE.


Podpowiem ci.
Auta spalinowe moga jezdzic na biopaliwo czyli np e85 czyli 85 spirytus, ktory mozna produkowac z czego sie chce np palikot z ziemniakow. Dopoki nie mamy elektrowbi jadrowych i to tak z 5 sztuk czyli zanim nie nastapi 2040rok w naszym polskim interesie jest jezdzenie spalinowkami i najlepij wymusic przejscie z E5 na e85 .
Ostatnio edytowano 4 lut 2023, 12:16 przez piwo, łącznie edytowano 3 razy
Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 12:05
Posty: 4731 (212/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez Kubus88 » 4 lut 2023, 12:09

Myjk napisał(a):ZIGNOROWAŁEŚ.


Zamierzam to robić dalej.
Forumowicz
 
Od: 30 lip 2019, 19:21
Posty: 131 (4/2)
Skąd: okolice Radomia
Auto: XEDOS9'99

Postprzez Myjk » 4 lut 2023, 12:14

piwo napisał(a):Ty na prawde jestes na tyle naiwny ze wierzysz w to ze afera katarska jest jedyna afera w ktorej politycy europejscy brali w lape i dzialali przeciw swoim obywatelom? Haha. Dobrr

W takim razie wyjaśniaj komu to tak bardzo żależało aby wyeliminować ICE a wprowadzić BEV, których przypomnę, nikt przy ogłaszaniu tego, nie produkował poza w zasadzie amerykańską Teslą.

piwo napisał(a):Podpowiem ci.
Auta spalinowe moga jezdzic na biopaliwo czyli np e85 czyli 85 spirytus, ktory mozna produkowac z czego sie chce np palikot z ziemniakow. Dopoki nie mamy elektrowbi jadrowych i to tak z 5 sztuk czyli zanim nie nastapi 2040rok w naszym polskim interesie jest jezdzenie spalinowkami.

Czyli znowu wykazujesz się skrajną ignorancją. Zielonego pojęcia nie masz jak niską sprawność mają biopaliwa i jaki to by miało skutki dla europejskiej gospodarki (cenowej). My nie Brazylia (która zresztą też płaci za to cenę). Lubisz linki, to masz wyjaśnienie (znowu na liczbach) dlaczego biopaliwa to bzdura do kwadratu:

https://www.youtube.com/watch?v=OpEB6hC ... ngineering
https://www.youtube.com/watch?v=0d0MPg7 ... gExplained
https://www.youtube.com/watch?v=F-yDKey ... gExplained

Dopisano 4 lut 2023, o 12:15:

Kubus88 napisał(a):Zamierzam to robić dalej.

I tak właśnie wygląda dyskusja z takimi jak ty, trollami spalinowymi. Sam bełkot, zero argumentów, a potem foch.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez piwo » 4 lut 2023, 12:23

No iak niska sprawnosc ma etanol? Bez przesady. Oczywisvie auto bedxie palic 20-30% wiecej ale bez przesady.
I z ta cena to tez bez przesady. Nawet na allegro 1l to ponizej 10zl.
https://allegro.pl/oferta/biopaliwo-do- ... 3098793471

Wiec przy cenach przemyslowych spokojnie jestem pewien idzie zbic cene do 3-4zl. I chyba lepiej jak alkohol bedzie sie lac do baku niz gardla. Wszyscy by skorzystali i placic ruskim by nie trzeba bylo.
Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 12:05
Posty: 4731 (212/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez Myjk » 4 lut 2023, 13:37

piwo napisał(a):No iak niska sprawnosc ma etanol? Bez przesady.

W2W Diesel 8%. Po co zadajesz pytanie na które odpowiedź masz, ze szczegółami, w podanych linkach? Wniosek z tego (także po szybkości odpowiedzi), że nie wysłuchałeś nawet podanych źródeł. Co jest raczej typowe dla takich jak ty. Masz kalpy na oczach, nie dopuszczasz do siebie żadnych argumentów. Bez przesady, ty nawet się nie starasz aby jakieś pozory rzetelności zachować.

piwo napisał(a):Oczywisvie auto bedxie palic 20-30% wiecej ale bez przesady.

To że palą więcej, to tylko wisienka na torcie. Kluczowa jest sprawność W2W biopaliw. A ta woła o pomstę do nieba (podobnie jak wodór). Wiedziałbyś to, gdybyś przyswoił podane źródła. Ale, czego ja wymagam, bez przesady.

piwo napisał(a):I z ta cena to tez bez przesady. Nawet na allegro 1l to ponizej 10zl.
Wiec przy cenach przemyslowych spokojnie jestem pewien idzie zbic cene do 3-4zl. I chyba lepiej jak alkohol bedzie sie lac do baku niz gardla. Wszyscy by skorzystali i placic ruskim by nie trzeba bylo.

Kolejny błąd logiczny. Tzn. cena paliwa może i by spadła, ale cena żywności by poszybowała wielokrotnie w górę, skoro ziemie przeznaczoną na żywienie ludzi by się przekazało na rzecz "hodowania" paliwa. Masz straszliwie krótki wzrok, wąskie pole widzenia, nie analizujesz skutków całościowych. Stąd podałem przykład Brazylii która ma największy udział biopaliw na świecie. Tylko że po pierwsze to "tylko" 40% ich zapotrzebowania. Po drugie to aż tyle, bo tam mają sprzyjający klimat (produkcja przez cały rok) i mnóstwo "nieużytków", konkretnie to wycinają lasy pod "uprawy" biopaliw (co już się oprotestowuje). Rozumiem że to samo chcesz zrobić w Europie, posadzić zamiast nich trzcinę albo inną kukurydzę? I jaki procent zapotrzebowania tym zaspokoisz biorąc pod uwagę tylko pół roku produkcji? Po trzecie biopaliwo eliminuje problem CO2, nadal spalanie etanolu emituje rakotwórcze dla ludzi NOx. Czyli żaden to przeskok jakościowy, nadal ludzie będą wydawać kupę kasy na leczenie się z samochodów spalinowych. Jakie to są absurdalne wartości, to już opisałem.
Ostatnio edytowano 4 lut 2023, 19:47 przez Myjk, łącznie edytowano 1 raz
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez brii » 4 lut 2023, 13:49

Kubus88 napisał(a):Problemem tego tematu są pieniądze i uważam, że one zawsze dzieliły i będą dzielić społeczeństwo. Jeżeli coś ma być popularne i masowe ma być przede wszystkim tanie i nadawać się do floty. Na ulicach cała masa spalinowych 500, Pand, Tipo, Aygo czy Fabii a poniżej cytat z Google:

„ Fiat 500e – cena
Atrakcyjna odmiana Red 95 KM to koszt rzędu 121 900 zł. Mocniejsza, 118-konna wersja, mimo podobnych osiągów, jest dużo droższa. Jej cena zaczyna się od 148 900 zł za odmianę Icon i 152 700 zł za specyfikację Red.„

Tylko wiesz o tym, że porównujesz dwa inne samochody?
500e to samochód o generację nowszy – spalinowe 500 to poprzednia generacja.
No i porównujesz samochód który ma 70KM (spalinowy) z elektrycznym który ma 95KM i jest znacznie żwawszy. Do tego spalinowy ma gorsze wyposażenie i nie ma skrzyni automatycznej. To jak porównywanie marchwi z bananem – mają podobny kształt ale marchew lepsza bo ma nać ;)

Kubus88 napisał(a):Pomijając cenę z uwagi na zasięg ten samochód nie nadaje się do wożenia pizzy, dla przedstawiciela handlowego czy na bolta i alternatyw nie ma. Wracając do pieniędzy mam wrażenie, że więcej elektryków to auta luksusowe niż masowe bo takowych raczej się nie produkuje. Było relatywnie niedrogie i chwalone elektryczne citigo? Było i nie ma bo koncern woli sprzedawać etrony i taycany a te w garażach swoich właścicieli stoją obok spalinowych 911, s-klass i podobnych.

Ale głupi Ci dostawcy żarcia – rozwożą żarcie samochodami które mają jeszcze mniejszy zasięg – widocznie nie wiedzą, że się tym nie da pizzy rozwozić <lol> Zdjęcia cyknięte w tym tygodniu – temperatury niskie a oni jednak jeżdżą ;)
Odnośnie Bolta i taksówek – już w tym wątku trochę zdjęć elektrycznych taksówek i Boltów jeżdżących po Częstochowie wrzucałem – możesz się cofnąć i poszukać. Ludzie którzy nimi jeżdżą żałują, że tak późno na ten pomysł wpadli.
Ogólnie fajnie się dyskutuje ale nieco nudne jest wyciąganie tego co było 10 stron temu – przeleć przez wątek – wiele kwestii, które chcesz poruszyć były już omawiane.
Załączniki
d1.jpeg
d2.jpeg
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Myjk » 4 lut 2023, 14:03

piwo napisał(a):I chyba lepiej jak alkohol bedzie sie lac do baku niz gardla.

Ps. Miałeś napisać kto wg ciebie korumpował PE pod kątem wprowadzenia BEV i eliminacji ICE -- oczywiście olałeś. Że też się wcale nie zdziwiłem.

Dopisano 5 lut 2023, o 10:52:

piwo napisał(a):Lobbisci od szczepionek czy pseudoekologiczni ktorzy widzieli w tym swoj interes tak samo podkupywali sobie glosy europslow bo nikt imtego nie zabranial i na to nie zwracal uwagi. Po prostu to jeszcze nie wyszlo. Co do diesli to sprawa wyglada tak samo jak z papierosami w latach 60tych czyli znajdowali sie przekupowani naukowcy ktorzy twierdzili ze to zdrowe i dobre. kazdy myslacy zna prawde ale maukowcy przekupieni napusza wszystko bys tylko zaplacil. Nawetto ze szczepionka na covid bedzie dzialac conajmniej trzy lata albo i dluzej. Takze wiesz w co chcesz. Nikt ci tego nie zabierze.

O, widzę też że postanowiłeś się popisać kolejną foliarską "wiedzą". Rozumiem że kwestionujesz skuteczność szczepionek, które w swojej historii uratowały miliony, jak nie miliardy ludzi. Swoją drogą to przekupionym lekarzem był akurat ten który ogłosił że szczepionki szkodzą, by potem przyznać się do tego że kłamał w swoich "badaniach" i był opłacony. Taka to foliarska projekcja jest właśnie, przypisywać innym swoje grzechy. Pokaż no to gdzie kto twierdził że papierosy są zdrowe, bo ja sobie nie przypominam takich twierdzeń. Pamiętam za to jak "lobby" papierosowe walczyło zaciekle aby nie wprowadzać zakazu palenia podając argumenty z dooopy np. że puby, kawiarnie i restauracje bez tytoniowców upadną. Każdy myślący zna prawdę, powiadasz? Czyli pewnie ty... Wiesz dla kogo takie stwierdzenia są typowe? Właśnie dla foliarzy (vide Jerzy Zięba) i ludzi którzy nie mają argumentów na swoje teorie i mają elementarne braki w wiedzy. No i nadal czekam aż wyjaśnisz KOMU, konkretnie, zależało na tym aby wyeliminować z Europy ICE.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez piwo » 6 lut 2023, 16:49

Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 12:05
Posty: 4731 (212/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez piwo » 15 lut 2023, 05:59

Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 12:05
Posty: 4731 (212/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez Myjk » 15 lut 2023, 09:09

No i cacy. W komentarzach standardowo rusko-turbańskie (konfederackie) bagno.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Bimbak » 15 lut 2023, 09:25

W końcu
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 19:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez Marianek » 16 lut 2023, 11:32

Jak dla mnie powinno zostać to i to , rynek sam po prostu reguluje.
Ludzie stawiają opor co zawsze istniało w naszej ludzkości.
Optymalnym rozwiązaniem sa PHEV , ropy/gazu starczy wtedy tej co mamy na kontynencie ale i to może się skończyć.
Inna inność jak każda technologia ma wady i zalety wiec jak komuś odpowiada pełny elektryk śmiało, nie ok jego wybór oby nic na sile.
Ja na miasto nie widział bym nic innego jak elektryk, czy PHEV jadący na prądzie ale trasy elektrykiem niestety póki co są wyzwaniami patrząc na stany baterii i komunikaty. Zaznaczam dla mnie.
Wcześniej pisałem znajomy pożegnał służbową Tesle na rzecz Volvo Plug in właśnie przez uzależnienie parkowania pod ładowarką .
Na koniec , prawda jest taka ze za 15 lat 75% aut będzie miało baterie do jazdy ;)
Polska wtedy zakładam będzie druga Holandia teraz z największym wskaźnikiem Oldtimerów, tam przez ubezpieczenia i podatki u nas przez infrastrukturę .
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Bimbak » 17 lut 2023, 09:22

eeeeh ... za 15 lat nikt już i tak nie będzie chciał nowego śmierdziucha spaliniaka.
To tak jakby dzisiaj zabronić produkcji telefonów bez obsługi standardów młodszych jak 3G.

Patrzcie na to prawo tylko jak na sygnał do lobbystów.
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 19:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez Myjk » 17 lut 2023, 11:17

Marianek napisał(a):Jak dla mnie powinno zostać to i to , rynek sam po prostu reguluje.

Rynek to może regulować czy jesz jabłka czy gruszki, a nie czy trujesz czy nie trujesz ludzi wydechem (czy kominem). Było już o tych różnicach i nie będę się powtarzać.

Marianek napisał(a):Ludzie stawiają opor co zawsze istniało w naszej ludzkości.

Zazwyczaj z elementarnej niewiedzy. To zawsze było główną przyczyną oporu.

Marianek napisał(a):Optymalnym rozwiązaniem sa PHEV , ropy/gazu starczy wtedy tej co mamy na kontynencie ale i to może się skończyć.

Nie są, jak spalniak, to rozleniwia. Nikt nie będzie jeździć i ładować się jak może jechać na paliwie. Trzeba sporo samozaparcia aby jeździć na samym prądzie, szczególnie jeśli nie ma się gdzie ładować w domu i gdy nie ma szybkiego ładowania. U mnie w PHEV ciągnie zaledwie 15kW i to tylko do 80%.

Marianek napisał(a):Inna inność jak każda technologia ma wady i zalety wiec jak komuś odpowiada pełny elektryk śmiało, nie ok jego wybór oby nic na sile.

Rzecz w tym, że ludzie nie potrafią o sobie samostanowić. Większość nie potrafi związać końca z końcem, a co dopiero myśleć długofalowo albo wielopoziomowo.

Marianek napisał(a):Ja na miasto nie widział bym nic innego jak elektryk, czy PHEV jadący na prądzie ale trasy elektrykiem niestety póki co są wyzwaniami patrząc na stany baterii i komunikaty. Zaznaczam dla mnie.

Jakie "stany baterii i komunikaty"? Przejeździłeś chociaż z miesiąc BEV żeby mieć jakieś odniesienie?

Marianek napisał(a):Wcześniej pisałem znajomy pożegnał służbową Tesle na rzecz Volvo Plug in właśnie przez uzależnienie parkowania pod ładowarką .

Ponieważ u nas jest średniowiecze pod tym względem. Aktualnie mamy 8 SuC Tesli, do niedawna były 2. To jest jeden SuC na blisko pięć milionów ludzi. W Niemczech są w sumie 144 SuC, czyli jeden SuC na pół miliona ludzi. 10x więcej niż w PL. O ładowarkach innych operatorów nie wspomnę, bo to już w ogóle przepaść. Większość z ładowarek to jakieś popierdółki mocowe. No to z czym do ludzi?

Marianek napisał(a):Na koniec , prawda jest taka ze za 15 lat 75% aut będzie miało baterie do jazdy ;)

Gdyby nie te przepisy nic by takiego się nie stało, producenci nadal by produkowali paliwo i spaliniaki wciskając je trollując, i trując dalej, ludzi. W końcu mają w tym 120 lat doświadczenia.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Marianek » 17 lut 2023, 14:02

Myjk napisał(a):
Jakie "stany baterii i komunikaty"? Przejeździłeś chociaż z miesiąc BEV żeby mieć jakieś odniesienie?

Mam znajomego który spędził cały leasing z Tesla S w Belgii a główne trasy to Monachium i Norymberga .
Przesiadł się na V60 Plug in tylko z powodu właśnie ładowarek bo auto mimo ze przejechało ponad 250000km nie sprawiało żadnych problemów. I tak jak jeździł planował traser co go drażniło jeśli musiał jeździć w trasie po za głównymi banami w Niemczech a jeszcze gorzej we Francji.
Kolejne co go drażniło to kończenie trasy przy ładowarce które dawało się znieść ale jak ci system pokazuje ze masz tam wolna dojeżdżasz a tam zong . Za parę lat to się zmieni na pewno ale jest to cały czas problemem. Jak nie robisz tras służbowo czy z musu jest OK.

Do jazdy PHEV na prądzie ludzie na pewno się zmusza jak będzie zakaz wjazdu do miast spalinowym co zapewne wkrótce nastąpi, wtedy spalinowka poleci po za terenem zabudowanym.

Ja nie jestem przeciwnikiem elektryków żeby było jasne :) Ale tu i tu nie jest różowo jak piszą, maja minusy i plusy jak każda technologia i jak każda technologia te kiedyś wyeliminuje.

Wracając problemem jest infrastruktura.
Belgia , Holandia bez problemu ale to małe kraje z grubym portfelem.
Na banie w DE np 2 czy 1 tez zdążają się zajęte wszystkie stacje lądowania na parkingach/stacjach.
, ale jak na taka stacje wjeżdżasz prawie z pusta bateria co cos z tobą nie tak musi być. Tak jak znam ludzi jeżdżących na pomarańczowej kontrolce i maja z 40km do stacji, jeden korek czy cos innego i są w takiej samej sytuacji jak elektryk z pusta bateria a kto wie czy nie gorszej jak zapowietrzy układy paliwowe .

Mnie osobiście na razie nic nie zmusi do kupna elektryka jako jedno podstawowe auto, ale nie neguje jak co niektórzy wyboru innych.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Myjk » 17 lut 2023, 18:31

Marianek napisał(a):Mam znajomego który spędził cały leasing z Tesla S w Belgii a główne trasy to Monachium i Norymberga .

Toć przecież to jest niecałe 200km. Teoretycznie na jednym ładowaniu w dwie strony.

Marianek napisał(a):Przesiadł się na V60 Plug in tylko z powodu właśnie ładowarek bo auto mimo ze przejechało ponad 250000km nie sprawiało żadnych problemów. I tak jak jeździł planował traser co go drażniło jeśli musiał jeździć w trasie po za głównymi banami w Niemczech a jeszcze gorzej we Francji.

Myślę że gdyby było mnie stać aby kupić Teslę S, to bym miał w nosie ile czasu zajmuje ładowanie w trasie. Ale wiadomo, są różne priorytety, chociaż przyznam że PHEV to też przepaść jakościowa w stosunku do ICE, a do diesla to już w ogóle. Jak sobie przypomnę "komfort" w mojej M6 z CiTD (miałem okazję jeszcze po czasie wsiąść do M6 gdy już z rok jeździłem PHEVem) to mnie telepie.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Neonixos666 » 17 lut 2023, 18:51

Myjk napisał(a):Jak sobie przypomnę "komfort" w mojej M6 z CiTD (miałem okazję jeszcze po czasie wsiąść do M6 gdy już z rok jeździłem PHEVem) to mnie telepie.


Co miało dać te porównanie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Marianek » 17 lut 2023, 20:51

Myjk napisał(a):Toć przecież to jest niecałe 200km. Teoretycznie na jednym ładowaniu w dwie strony.

Kolego źle może się wyraziłem z Gent w Belgii, nie miedzy miastami Monachium Norymberga :) Praca która nie da ci planowania , dzisiaj Monachium, ledwo wróci i się zersa w Marsylii i jedzie itd . Ale wierz mi ze w miastach Volvo jeździ tylko na elektryce :)
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez piwo » 17 lut 2023, 21:51

Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 12:05
Posty: 4731 (212/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez Myjk » 18 lut 2023, 13:15

Marianek napisał(a):
Myjk napisał(a):Toć przecież to jest niecałe 200km. Teoretycznie na jednym ładowaniu w dwie strony.

Kolego źle może się wyraziłem z Gent w Belgii, nie miedzy miastami Monachium Norymberga :) Praca która nie da ci planowania , dzisiaj Monachium, ledwo wróci i się zersa w Marsylii i jedzie itd . Ale wierz mi ze w miastach Volvo jeździ tylko na elektryce :)

Czyli dochodzimy do oczywistego i znanego od dawna faktu, że samochód trzeba dobierać do potrzeb. Ale nie, kupi se taki diesla żeby jeździć 10km dziennie, potem jęczy że DPF to badziewie bo mu się zatyka. Z drugiej strony kupi elektryka i jęczy że musi stać na ładowarce. Ja nie wiem, że my jeszcze nie wyginęliśmy to chyba jest jakiś cud.

Dopisano 18 lut 2023, o 13:19:

piwo napisał(a):Film wulgarnego

Często się karmisz takimi "rzetelnymi" materiałami? Gość psioczy na pilota tylko dlatego że nie rozumie zasady jego działania (vide próbuje go załączyć na rondzie, albo że bez zaplanowanej trasy musi złapać i pokierować gdzie ma jechać, choć sam chwilę wcześniej podkreśla, że FSB działa tylko w US i DE), tudzież nawet nie przeczytał instrukcji jak go obsługiwać. Najpierw twierdzi że dobrze że nie można gier i filmów używać podczas jazdy bo to może rozpraszać, a potem się ciska że nie można. "Uwielbiam" po prostu takich dzbanków.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy Moto