Jaka jest jakość lakieru w Mazdach Skyactiv?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez child » 2 sie 2019, 23:23

Czyli w ASO Opla, a nie Mazdy?
Obrazek
Forumowicz

Od: 9 gru 2013, 18:27
Auto: BM '13 "120"KM
NB '00 1.8
była: EC '97 1.8 V6
była: BK '07 sedan 1.6

Postprzez fux » 5 sie 2019, 15:06

120 kkm i jest lepiej, niż w hondzie czy subaru.
Forumowicz

Od: 22 kwi 2016, 18:41
Auto: 3 BM 2.0 120 KM, A/T, X'15 SKY PASSION Safety, Navi, sedan, snowflake white

Postprzez brii » 5 sie 2019, 15:55

Mam Mazde z przebiegiem 77kkm a szwagier Forestera z przebiegiem 75kkm. Poza tym, że porysował drzwi wokół klamek to jego Forester wygląda przy Mazdzie jakby wyjechał z fabryki właśnie. Szczególnie różnice widać na masce i zderzaku gdzie w Mazdzie owady porobiły kratery uderzeniowe ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Forumowicz

Od: 9 sty 2005, 22:46
Auto: Endek / Kupisiontes

Postprzez jaro93 » 5 sie 2019, 20:33

child napisał(a):Czyli w ASO Opla, a nie Mazdy?

tak, w ASO opla. A wydaje mi się – patrząc na podejście do klienta – że w maździe będzie podobnie to rozwiązane.
Forumowicz

Od: 24 wrz 2018, 14:42
Auto: Mazda 3 BN SkyEnergy 2.0 120KM 2018

Postprzez fux » 10 sie 2019, 16:20

brii napisał(a):Szczególnie różnice widać na masce i zderzaku gdzie w Mazdzie owady porobiły kratery uderzeniowe ;)

Daj dobre fotki to ocenimy.
Jak umyję swoją to wstawię miejsca, które są najbardziej doświadczone po 125kkm
Forumowicz

Od: 22 kwi 2016, 18:41
Auto: 3 BM 2.0 120 KM, A/T, X'15 SKY PASSION Safety, Navi, sedan, snowflake white

Postprzez Vito78 » 10 wrz 2019, 20:05

Witam Ponownie,
Salon Mazdy w Gdańsku poprosił mnie o wizytę w salonie i weryfikacje lakieru.Zostawiłem auto na dwie godziny w celu zbadania jakości lakieru i widocznych uszkodzeń powłoki lakieru. Za dwa tygodnie mamy otrzymać opinie na ten temat po zweryfikowaniu tego problemu poprzez Mazde w Japonii.
Podzielę się z Państwem końcowym wynikiem tej sytuacji.

Dopisano 10 wrz 2019, 20:09:

Witam Ponownie,
Salon Mazdy w Gdańsku poprosił mnie o wizytę w salonie i weryfikacje lakieru.Zostawiłem auto na dwie godziny w celu zbadania jakości lakieru i widocznych uszkodzeń powłoki lakieru. Za dwa tygodnie mamy otrzymać opinie na ten temat po zweryfikowaniu tego problemu poprzez Mazde w Japonii.
Podzielę się z Państwem końcowym wynikiem tej sytuacji.
Vito78 napisał(a):Witam Serdecznie Forumowiczów Mazdy.
Moi Drodzy,
Zakupiliśmy auto tej marki model: [u][u]CX-5 2L w 2018r kolor soul-red-crystal.[/color]
Tym oto autem więcej jeździ moja żona ponieważ te auto było dedykowane dla niej, ale ostatnio pozwoliłem sobie po raz kolejny przejrzeć karoserie tego auta i kondycje lakieru po pierwszym roku użytkowania.
Po analizie stwierdzam że to auto ma bardzo,ale to bardzo słaby lakier.
Auto jest myte w 90% ręcznie (czasami na bezdotykowej myjni).
Zostało zabezpieczone na zimę woskiem twardym,na wiosnę ponownie,ta sama ochrona (ręczna robota)
kilka godzin i koszt około 400 zł za każdym razem (komplet).
podczas oględzin widzę że każdy kamyk na przodzie auta zostawia odprysk:(.
każde najmniejsze dotkniecie zostawia micro ryski, ostatnio podczas wycieczki nad jezioro przydrożna liściasta gałąź otarł się o dach i zostawiła rysy!!

Powiem tak wszystko jest super jak dla Nas w tym aucie,ale lakier i to w dodatkowej opłacie (chyba 4tyś) to porażka jakich mało.

Żony poprzednie auto (Citroen Xsara Picasso) nie miał takich znaków użytkowania po 10 latach.
"serce się kraje" jak to widzimy i porównujemy do auta które poprzednio mieliśmy o połowę tańsze i światowo dużo niżej sklasyfikowane,aniżeli Mazda.

Czy może ktoś to próbował reklamować lub starał się cokolwiek zrobić w tym kierunku? i może się podzielić doświadczeniem lub podejściem indywidualnym do tego problemu?
Pozdrawiam Serdecznie użytkowników Mazd.
PS:
(oprócz lakieru i bocznych lusterek które serwis Mazdy wymienił bez problemu (układ elektryczny się uszkodź od wilgoci) , wszystko działa super.

Witold.

Dziękuję
rav 75 napisał(a):Wtrącę swoje 3 grosze...Producentem farby używanej do lakierowania aut w fabryce jest (w zależności od producenta auta) Nippon i Kansai. Niezależnie jaki dalekowschodni producent wyprodukuje auto jakość lakieru jest taka sama,niezależnie czy jest to Hyundai,Kia,Mazda,Mitsubishi czy Toyota. 90-100 mikronów warstwy lakieru na białej czy czerwonej perle... Będzie odpryskiwać. I nie ma na świecie środków,kwarców,ceramik czy innej cudownej maści która temu zapobiegnie.
Dlaczego tak cieniutko? Oszczędności na materiale,na energii,na suszeniu,na wadze itd. Użytkownik ma jeździć autem 3 lata do czasu trwania gwarancji a później niech kupi nowe auto.
Początkujący

Od: 24 lip 2019, 21:11
Auto: Mazda CX5 2l 2018