Prośba o pomoc w prawidłowej wycenie Mazdy6 2005

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez hanks » 9 lip 2019, 12:12

Hej

mam wielką prośbę, staram się sprzedać swoją poliftową 6stke benzyna 2.0 GG z 2005. Jest sprawna zadbana, suchy silnik nie bierze oleju, 2 nadkola z pryszczem, standardowe ryski, spód nadaje się do konserwacji korozyjnej – progi przypruszone rdzą ale zdrowe, podluznice tez, tyle że należałoby je pewnie oczyścić i zakonserwować żeby nie szło to dalej. Na wszystko faktury itp. komplet papierów. Reszta jak w ogłoszeniu poniżej. Mam ją wystawioną za 10 500zł. Osoby które oglądały auto obawiają się rdzy "typowej dla mazd" i że dużo wydadzą na konserwację.

Powiem szczerze – autem jezdzi się super co tez przyznają. Nie jestem handlarzem i nie wiem na ile powinienem wycenić to auto? Jak wy wycenialiście swoje? patrząc po otomoto jestem w widełkach...

ogloszenie mam tutaj:
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-2 ... BMHF2.html

mam nadzieje ze to dobry dział.
Początkujący
 
Od: 10 sty 2012, 12:36
Posty: 3 (1/0)

Postprzez dobrzyn22 » 9 lip 2019, 19:59

hanks napisał(a):Osoby które oglądały auto obawiają się rdzy "typowej dla mazd" i że dużo wydadzą na konserwację.

i słusznie, ale też bez przesady. Jak już ruda się pojawiła to tylko walka o spowolnienie rozprzestrzeniania i jej tuszowanie.
hanks napisał(a):Nie jestem handlarzem i nie wiem na ile powinienem wycenić to auto?

wg.mnie cena jest OK.
hanks napisał(a):patrząc po otomoto jestem w widełkach...
więc masz dobre porównanie...
hanks napisał(a):mam nadzieje ze to dobry dział.

niedobry – bo tamten gdzie założyłeś wątek jest działem technicznym ( przeniosłem w odpowiedniejsze miejsce )
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez zadra » 10 lip 2019, 07:41

Co do kwoty.
Rynek samochodowy jest szczególny a ceny w ogłoszeniach są cenami życzeniowymi sprzedających. Gdyby ceny były atrakcjami dla kupujących to ogłoszenia nie wisiałyby w nieskończoność na portalach, a jak się popatrzy to w większości przypadków tak właśnie jest.
Żeby sprzedać niestety musisz albo obniżyć cenę do takiej, która będzie dla kupca atrakcyjna, albo (do czego nie namawiam) zniżyć się do poziomu handlarza ukrywającego prawdę.
Perwsza opcja jest dla uczciwych...
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3144 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez hanks » 10 lip 2019, 12:12

Dzięki panowie dobrzyn22 i zadra! Wyglada na to, że to poprostu musi trwac i pewnie trzeba bedzie zejsc z ceną jeszcze troche zeby przyspieszyć temat.

Mam w ogole wrażenie że tutaj na pomorzu czy północy Polski rynek aut kreci sie duzo wolniej i jest tez mniej ofert kiedy sam szukałem kolejnej mazdy dla siebie.

Ktoś jeszcze sie wypowie? dajcie znac jak wy wycenialiście..

[EDIT]

Ok, jesli o mnie chodzi to temat zamknięty – sprzedałem swoją mazdę w tej cenie. Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 10 sty 2012, 12:36
Posty: 3 (1/0)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Moderator

Moderatorzy Moto