Mazda6 – ocena różnic w budowie silnika 2.0 MZR DISI a 2.0 LF.

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez zibi54 » 15 mar 2019, 22:18

Wiadomo, że te dwa silniki różnią się tym ,że jeden (2,0 MZR) ma wtrysk bezpośredni a LF pośredni i nie o tym będę pisał.
Akurat robię kapitalny 5-ki z MZR i rozebrałem na kawałki dół silnika. Z wyglądu to samo co LF a jednak nie:
-LF ma korbowody łamane a MZR praktycznie tradycyjne (jakby cofnięto się do poprzednich rozwiązań)
-LF ma pierścienie olejowe segmentowe a MZR tradycyjne (znowu cofnięcie się )
Tych silników LF zrobiłem już kilka w 6-kach i 2,3 w Maverickach (to samo co Tribut) i w dwóch zamiast pierścieni segmentowych założyłem po poszerzeniu rowków pierścienie olejowe tradycyjne i te dwa są najlepiej chodzącymi i najmniej pobierającymi olej silnikami.
Czyżby mazda doszła też do wniosku ,że tradycyjne olejówki się bardziej sprawdzają niż segmentowe ?
Silnik który robię ma przebieg 360000 km i uważam ,że to sporo jak na obecne silniki. Wyrobienie tulei cylindrowych po tym przebiegu wynosi 0,02-0,03 mm.
Kiedyś progi w cylindrach były rzędu 0,5 mm.
I to kilka takich spostrzeżeń.
Początkujący
 
Od: 29 sty 2018, 18:59
Posty: 9
Auto: mazda 6 2,3 2003

Postprzez tadziol » 16 mar 2019, 10:33

zibi54 napisał(a):LF ma korbowody łamane a MZR praktycznie tradycyjne

To samo znajdziesz w L3-VDT,jak również to
zibi54 napisał(a):LF ma pierścienie olejowe segmentowe a MZR tradycyjne


zibi54 napisał(a):w dwóch zamiast pierścieni segmentowych założyłem po poszerzeniu rowków pierścienie olejowe tradycyjne i te dwa są najlepiej chodzącymi i najmniej pobierającymi olej silnikami.

Ja stosuję pierścienie segmentowe i żaden motor nie bierze kropli oleju.
Nie , że pobiera najmniej – nie pobiera wcale.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości

Moderator

Moderatorzy Moto