Nie pomagaj bez paragonu...

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Neonixos666 » 16 gru 2018, 21:34

taxlaw napisał(a):Właściciel zapewne się ucieszy bo wzrosną mu dochody, od których uczciwie (jak każdy Polak-katolik) zapłaci podatek...


a nie katolik? każdy Polak musi być katolikiem? Trochę pojechałeś z tym :|

taxlaw napisał(a):to jest jedna z możliwych przyczyn: inna możliwość (podkreślam "możliwość" – bo nie mam żadnej wiedzy co do twojej firmy) to taka, że anulujemy paragony, których nie zabrali klienci, po to żeby okantować swoją konkurencję a na końcu fiskusa – zwykłe oszustwo... Znajomość kasy fiskalnej przez urzędników chyba nie ma tu nic do rzeczy kiedy problem rozbija się o motywację anulowania paragonów – no chyba, że mają szklaną kulę...


Inna możliwość to brak środków do zapłaty, dawanie ,,na zeszyt" jest nie legalne a kto nie płaci ten nie pije . nie ma kasy to zabieram towar i anuluje paragon, ale oczywiście w oczach urzędu każdy to złodziej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9473 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez taxlaw » 16 gru 2018, 22:15

Neonixos666 napisał(a):
taxlaw napisał(a):Inna możliwość to brak środków do zapłaty, dawanie ,,na zeszyt" jest nie legalne a kto nie płaci ten nie pije . nie ma kasy to zabieram towar i anuluje paragon, ale oczywiście w oczach urzędu każdy to złodziej.

autentycznie zaintrygowałeś mnie tą sprzedażą "na zeszyt" a następnie przy braku zapłaty egzekwowaniem zwrotu towaru i anulowaniem paragonu... <lol>
zdradź jak od pijaczka egzekwujesz zwrot skonsumowanego bełta sprzedanego mu na zeszyt...
Nie bronię urzędu ale nie zgadzam się z generalizowaniem, że dla nich każdy to złodziej. Czy tak samo odbierasz wszechobecny monitoring albo fotoradary, rejestrujące twoją prędkość (a monitoring nawet twój wizerunek) – wszak nie jesteś złodziejem ani gwałcicielem ani piratem drogowym...
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2014, 18:51
Posty: 158 (0/10)
Skąd: 3citi
Auto: ???
było: M6 GH 2.0DISI 2011 hatchback Excl+
było: Toyota Avensis 2002 1,6 vvt-i +lpg
było: Toyota Corolla 1998 1,6 + lpg

Postprzez Neonixos666 » 16 gru 2018, 22:52

Przeczytaj dokładnie co napisałem, nikomu nie sprzedaje towaru ,,na zeszyt" i jest to nie legalne dlatego jeśli ktoś nie ma pieniędzy to nie ma towaru, proste. Jeśli nie miałbym możliwości anulowania takiego paragonu to też popełniam wykroczenie bo nie mogę nabijać na kasę jeśli nie było sprzedaży.

Przystąpiliśmy też do inicjatywy ,,Lokalnych Herosów" która ma zadanie promować branie paragonów przy kasie i dzięki nim można było pomóc sfinansować wóz strażacki w sąsiedniej miejscowości. Jak najbardziej fajna inicjatywa i bardzo chętnie wzięli byśmy udział w podobnych.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9473 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez piwo » 17 gru 2018, 08:32

rozwiazanie jest proste. rzygnacja z vatu i kas fiskalnych. i nie bedzie trzeba nic kontrolowac.
Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 13:05
Posty: 4735 (222/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez Neonixos666 » 17 gru 2018, 15:31

Piwo zaproponował fajne rozwiązanie ale niestety trzeba płacić podatki i nie jest w tym nic złego jak by płacili je wszyscy, sporo firm ma tak rozwinięty dział prawny żeby tylko omijać płacenie podatków. Jak by nikt się nie migał to by i same podatki były mniejsze. Sam system podatkowy jest za bardzo zawiły a sam podatnik nie jest traktowany jako partner w systemie ale jak dojna krowa co ma siedzieć cicho i dawać bo jak nie to urwą głowę. Sporo ludzi boi się zakładać firmę nie dala tego że nie wyjdzie biznes tylko że w gąszczu podatków i deklaracji coś przegapi a wtedy ciągania po urzędach bez koca i walenie kar.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9473 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Bigbluee » 17 gru 2018, 18:32

Nie tyle zawily system bo z kazdy system da sie ogarnac albo oddac ogarnianie specjaliscie. U nas problemem jest bezkarnosc urzednikow w US i nawet wyrok sadu nie powoduje ze US zmienia zdanie. Wygrywasz w sadzie a US twierdzi ze nadal nie masz racji i... no i w sumie lezysz i kwiczysz. Dodatkowo brak ponoszenia odpowiedzialności doprowadza do pochopnych decyzji i... patrz powyzej. Wygrywasz w sadzie np po 10 latach a firmy dawno nie ma a ty zycia nie masz. Dlatego zalozenie firmy w PL to sport ekstremalny. 10 posrednik od konca robil wałek na Vacie a karają sprzedawce w sklepie...
Mój 2.0 Pb jest taki sam jak Wasz 2.0 Pb :)
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 13:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez Neonixos666 » 17 gru 2018, 21:00

Żeby urzędnicy brali na sobie odpowiedzialność to musza być jasne przepisy a nie jak teraz co urząd to inna interpretacja. Nawet napisanie o wydanie opinii i interpretacji w sprawie przepisu nie jest wiążąca i nie można na niej się opierać, czyli urząd może napisać sobie co chce i możesz być potem ukarany nawet jak urząd to potwierdzi. To samo w ZUS więcej dowiesz się z neta niż na miejscu w oddziale.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9473 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Bigbluee » 17 gru 2018, 21:26

Neonixos666 napisał(a):Żeby urzędnicy brali na sobie odpowiedzialność to musza być jasne przepisy a nie jak teraz co urząd to inna interpretacja. Nawet napisanie o wydanie opinii i interpretacji w sprawie przepisu nie jest wiążąca i nie można na niej się opierać, czyli urząd może napisać sobie co chce i możesz być potem ukarany nawet jak urząd to potwierdzi. To samo w ZUS więcej dowiesz się z neta niż na miejscu w oddziale.

I do tego nawet jak Ci napiszą "A" a za pół roku zmienią zdanie to tak jak w przypadku firmy ściągającej chyba Dodge z USA, najpierw wydali opinie zwalniająca z podatku. Nie pamietam dokladnie ale chodzilo chyba o to czy jest to pojazd ciężarowy. Nastepnie po jakimś czasie uznali w US, że w sumie zmienili zdanie i naliczyli podatek wstecz i nagle przedsiębiorca był w czarnej D. Było to w programie "Panstwo w panstwie". Opinia wydana dzisiaj nie gwarantuje nic. Kolejna opinia może ją skasować i prawo działa wstecz....
Mój 2.0 Pb jest taki sam jak Wasz 2.0 Pb :)
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 13:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez piwo » 18 gru 2018, 08:58

Neonixos666 napisał(a):Piwo zaproponował fajne rozwiązanie ale niestety trzeba płacić podatki i nie jest w tym nic złego jak by płacili je wszyscy, sporo firm ma tak rozwinięty dział prawny żeby tylko omijać płacenie podatków. Jak by nikt się nie migał to by i same podatki były mniejsze. Sam system podatkowy jest za bardzo zawiły a sam podatnik nie jest traktowany jako partner w systemie ale jak dojna krowa co ma siedzieć cicho i dawać bo jak nie to urwą głowę. Sporo ludzi boi się zakładać firmę nie dala tego że nie wyjdzie biznes tylko że w gąszczu podatków i deklaracji coś przegapi a wtedy ciągania po urzędach bez koca i walenie kar.

podatki mozna inaczej wprowadzic niz kasy fiskalne. np wszystkie podatki zawrzec w cenie paliwa, pradu i gazu.
Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 13:05
Posty: 4735 (222/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez Grzyby » 18 gru 2018, 11:26

utopia
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez piwo » 18 gru 2018, 11:43

kasy fiskalne tez sa utopia. potem wlasnie takie cyrki wychodza.
Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 13:05
Posty: 4735 (222/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez Neonixos666 » 18 gru 2018, 16:53

Moim zdaniem kasy fiskalne są celowo ,,za głupie" ogólnie masakra jest płacenie podatku od podatku czyli różnicy vatu przy zakupie i sprzedaży. Nawet jak do ceny netto zakupu doliczymy swój narzut i potem doliczymy do tego podatek przy zakupie to i tak wyjdzie nam vat do zapłaty bo kasa fiskalna tego nie uwzględni. Kasa widzi tylko kwotę sprzedaży brutto i jaki jest podatek dlatego zawsze wyjdzie vat do płacenia. Sam dochodowy itp to pikuś. Jak pracowałem w jednej firmie to szef brał kredyt żeby zapłacić VAT :| albo kupował sporo towaru wtedy można go zmniejszyć ale to utopia bo kiedyś trzeba towar sprzedać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9473 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości

Moderator

Moderatorzy Moto