Problem po konserwacji podwozia samochodu

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez talk_about85 » 12 lis 2018, 18:58

Panie Tadeuszu to że do tej pory nie napisałem kto to robił nie oznacza ze tego nie zrobię. Jedna z osób z forum napisała mi bym tego nie robił publikując publicznie dane osobowe bo w nazwie firmy one są w dobie RODO mogę mieć przez to kłopoty. Ja się na tym nie znam. Chciałem to skonsultować z osobą która ma o tym pojęcie i w ciągu myślę 2 dni max dowiem się czy mogę taką informację zamieścić czy nie.
Czekam i liczę że ktoś z forum kto jest prawnikiem albo ma wśród bliskich taką osobę pomoże mi powziąć kroki prawne. Nie stać mnie w obecnej sytuacji życiowej na prawnika a druga sprawa gdyby nawet czy gra warta świeczki... nie wiem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2010, 22:59
Posty: 1123 (0/12)
Skąd: Gorlice
Auto: Mazda3 BK HB 1.6 MZ-CD 2007

Postprzez Neonixos666 » 12 lis 2018, 19:05

Jeśli te dane są w nazwie firmy i publicznie dostępne w internecie to nie ma mowy o pogwałceniu niczyich praw.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez loockas » 12 lis 2018, 19:07

Z ciekawości, ile kosztowała Cię ta usługa?
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez skyblue » 12 lis 2018, 19:13

Niestety to jest do ponownej roboty...

jeśli ta konserwacja kosztowała 400zł to się nie dziwie bo prysneli najtańszym badziewiem BOLL aby było ładnie i czarno, jeśli zaś to kosztowało 800-2k to tutaj już jest straszne lecenie w nie powiem co.... nabijanie w butelke ludzi którzy sie nie znają.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 paź 2018, 21:10
Posty: 46 (3/2)
Auto: Mazda 3 BK 2.0 LF 150 HP – SKY WINNING BLUE

Volvo V60 D4 2.0 – 163HP

IG@m3skyblue

Postprzez tadziol » 12 lis 2018, 19:39

talk_about85 napisał(a):Jedna z osób z forum napisała mi bym tego nie robił publikując publicznie dane osobowe bo w nazwie firmy one są w dobie RODO mogę mieć przez to kłopoty.

Bzdura totalna. Dane osobowe to imie i nazwisko,adres zamieszkania,numer pesel,numer dowodu.
Nazwa firmy i jej siedziba to nie są dane osobowe.
Neonixos666 napisał(a):Jeśli te dane są w nazwie firmy i publicznie dostępne w internecie to nie ma mowy o pogwałceniu niczyich praw.

Dokładnie tak.Wystarczy podać numer NIP tej firmy a każdy sobie znajdzie w CEIDG jak będzie zainteresowany.
Na co Ci prawnik ? Forsy masz za dużo ?
Napisz jakie masz dokumenty dotyczące wykonanej usługi,sms,mail,etc.
Sam byłeś czy z kimś ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 18:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez Bigbluee » 12 lis 2018, 19:54

talk_about85 napisał(a):Panie Tadeuszu to że do tej pory nie napisałem kto to robił nie oznacza ze tego nie zrobię. Jedna z osób z forum napisała mi bym tego nie robił publikując publicznie dane osobowe bo w nazwie firmy one są w dobie RODO

Gdyby tak było, należałoby zlikwidować forum bezwypadkowe.net oraz nasz działy "Mazdoszrotów" i "Polecanych/niepolecanych".
Także spokojnie można rozmawiać o robocie jak i o autorze tej roboty.
Mój 2.0 Pb jest taki sam jak Wasz 2.0 Pb :)
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 12:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez talk_about85 » 12 lis 2018, 21:51

loockas napisał(a):Z ciekawości, ile kosztowała Cię ta usługa?


Koszt 1400 zł.

tadziol napisał(a):Dane osobowe to imie i nazwisko...


Dlatego napisałem że w nazwie firmy one są ale to teraz aż taknieistotne skoro dajecie zielone światło.

tadziol napisał(a):Napisz jakie masz dokumenty dotyczące wykonanej usługi,sms,mail,etc.
Sam byłeś czy z kimś ?


Mam kilka SMSów, FB/Messenger. Byłem tam trzy razy. Za pierwszym na oględzinach sam, za drugim do roboty u niego sam, za trzecim po odbiór byłem z osobą z rodziny ale podwiozła mnie pod bramę i pojechała – nie była przy przekazaniu pieniędzy.
________________________________________________________________________________________________

Tutaj wszystko znajdziecie:

https://www.facebook.com/autobaranek1/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2010, 22:59
Posty: 1123 (0/12)
Skąd: Gorlice
Auto: Mazda3 BK HB 1.6 MZ-CD 2007

Postprzez tadziol » 12 lis 2018, 22:14

Powinieneś złożyć reklamację usługi.
Ważne : musi być złożona na piśmie lub drogą elektroniczną czyli list polecony lub mail.
Trzeba opisać co było przedmiotem umowy wykonania usługi oraz zastrzeżenia jakie wnosisz w chwili obecnej wraz z żadaniem usunięcia nieprawidłowości. Umowa wykonania usługi została zawarta ustnie pomiedzy wami i jest ważna. Dla podwyższenia rangi pisma wystarczy wysłać je informacyjnie do UOKiK i zamieścić informację o tym w rozdzielniku.
Przecież nie chcesz go chyba naciągać tylko chcesz mieć poprawioną usługę ,prawda ?
Znajoma kupiła w komisie auto z uszkodzonym zamkiem centralnym (jasna blondi więc tłumaczenia są zbędne),i nie mogła zamknąć auta na noc (!!). Komis się oczywiście wypiął na nią.Jeden mail i sami dzwonili zeby przyjechała z autem na naprawę usterki oczywiście na ich koszt. Temat zamknąłem w ciągu doby.

"Jeżeli reklamujemy usługę fryzjerską, pralniczą, stomatologiczną itp., to najpierw możemy domagać się poprawienia dzieła w odpowiednim czasie. Jeżeli wykonawca w wyznaczonym przez nas terminie nie poprawi swojej pracy, mamy prawo żądać obniżenia ceny, a jeżeli wady są istotne, możemy odstąpić od umowy i żądać zwrotu pieniędzy zapłaconych za usługę oraz odszkodowania za poniesioną szkodę."
http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... owcem.html
Małe update.....od 25 czerwca b.r. ten Pan zawiesił działalność....
Wystarczy wrzucić NIP 7342932354 do CEIDG....
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 18:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez Bigbluee » 13 lis 2018, 09:58

Tak zawiesił, że działa i wstawia na FB kolejne konserwowane samochody. To ciekawe na kogo/co wystawia papiery.
https://www.oferteo.pl/sklad-materialow ... ma/2110836

Poza tym, myślę, że na jego FB, warto wstawić zdjęcia i zapytać jakim środkiem konserwowano podwozie skoro efekt jest taki jak na zdjęciu.

Nasz urzad Skarbowy nie przepusci takiej okazji.
Ostatnio edytowano 13 lis 2018, 11:05 przez Bigbluee, łącznie edytowano 1 raz
Mój 2.0 Pb jest taki sam jak Wasz 2.0 Pb :)
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 12:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez tadziol » 13 lis 2018, 10:40

Bigbluee napisał(a):zapytać jakim środkiem konserwowano podwozie skoro efekt jest taki jak na zdjęciu.

Skoro ma skład materiałów budowlanych to chyba wszystko jasne...klejem do glazury :|
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 18:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez Bigbluee » 13 lis 2018, 11:07

tadziol napisał(a):Skoro ma skład materiałów budowlanych to chyba wszystko jasne...klejem do glazury

Ta, a klient nie zgodził sie położyc na to płytek więc efekt jest jaki jest :|

Na jego FB chwali sie jakie to on środki stosuje do neutralizacji rdzy. Są zdjęcia "fioletowej" pozostałości. To jest własnie to o czym pisałem wczesniej. Tyle, że gdyby to zastosował u naszego forumowicza + solidny podkład, to niebyłoby efektu jak na zdjęciach z pierwszego postu i raczej klient nie ma sie znac na robocie i mówić co i jak, tylko wykonawca w ramach usługi, robi ją zgodnie ze sztuką bez żadnego ALE.
Trudno aby klient chiał inaczej. To troche tak jakby ktoś przyjechał do mechanika na wymiane UPG bo pod korkiem masło a w płynie chłodniczym slady oleju i tenże mechanik wymieniłby UPG bez czyszczenia masła, planowania głowicy i wymiany płynu, bo przeciez klient chciał tylko wymienić UPG i nie mowil zeby mu splanowac głowice ani jakim momentem dokręcać śruby....

Lekko zbaczając z tematu: "Rejestrator rozmów". Żółta ikona w sklepie Play.
Zainstalować i niech nagrywa w tle. Zapomnicie że to w ogóle macie. Przypomnicie sobie w sytuacji podbramkowej gdy ktoś wam coś bedzie wmawiać.
Często aplikacja mimo ustawień autostartu, nie chce się włączac po restarcie telefonu więc trzeba pamietac aby ją odpalić ręcznie jak wyłaczymy i włączymy telefon. jest to "wina" androida.
Mój 2.0 Pb jest taki sam jak Wasz 2.0 Pb :)
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 12:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez talk_about85 » 13 lis 2018, 12:54

tadziol napisał(a):Małe update.....od 25 czerwca b.r. ten Pan zawiesił działalność....
Wystarczy wrzucić NIP 7342932354 do CEIDG....


Jak to dzisiaj rano przed 6 przeczytałem to nic tak człowieka nie budzi jak szokujące informacje. Na tego typa już słów brakuje.

Bigbluee napisał(a):Tak zawiesił, że działa i wstawia na FB kolejne konserwowane samochody. To ciekawe na kogo/co wystawia papiery.
https://www.oferteo.pl/sklad-materialow ... ma/2110836


To samo pierwsze co przyszło mi do głowy. Powinni go dobrze za to klepnąć.

Bigbluee napisał(a):Poza tym, myślę, że na jego FB, warto wstawić zdjęcia i zapytać jakim środkiem konserwowano podwozie skoro efekt jest taki jak na zdjęciu.


Daję zgodę na to. Jak ktoś ma chęć bez podawania szczegółów niech tak zrobi. Ja póki co nie chcę się ujawniać.

tadziol napisał(a):
Bigbluee napisał(a):zapytać jakim środkiem konserwowano podwozie skoro efekt jest taki jak na zdjęciu.

Skoro ma skład materiałów budowlanych to chyba wszystko jasne...klejem do glazury :|


Jego wychwalanie pod niebiosa środków Innotec. Za grosz uczciwości.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2010, 22:59
Posty: 1123 (0/12)
Skąd: Gorlice
Auto: Mazda3 BK HB 1.6 MZ-CD 2007

Postprzez Bigbluee » 13 lis 2018, 15:26

talk_about85 napisał(a):Daję zgodę na to. Jak ktoś ma chęć bez podawania szczegółów niech tak zrobi. Ja póki co nie chcę się ujawniać.

Done.
Na potrzeby pisania posta na FB, zostajesz mianowany teściem.

Dopisano 13 lis 2018, 19:09:

Nie poinformował Pana o Gwarancji i darmowych Przeglądach które przysługują każdemu klientowi!!

W A C H A C Z JEST ELEMENTEM WYMIENNYM NIE PODDAJE SIĘ TYCH ELEMENTÓW PROCESOWI KONSERWACJI ZE WZGLĘDU NA BEZPIECZEŃSTWO. Jeżeli będziemy piaskować a blacha będzie cienka to osłabiamy konstrukcjie .
Takie elementy można tylko lekko odświeżyć (najlepiej wymienić na nowe) na pewien okres czasu, na życzenie klienta. O czym jest poinformowany na oględzinach. Panie, ze zdjęć przesłanych przez Pana rozumiem że płyta podłogowa jest w stanie perfekcyjnym i taki był cel założony, konserwacja podwozia a nie elementów wymiennych. Zgodnie ze sztuką nie konserwuje się w a c h a c z y !!!
Na takie posty jestem zabiezpieczony , podczas prac wykonuje pełną dokumentację FOTOGRAFICZNĄ z poszczególnych etapów, przedstawiam klientowi przy odbiorze auta.


Następnie wszystkie moje posty i zdjęcia zostały skasowane a ja dostałem bana na komentowanie na jego stronie, także więcej nie ugram.

Tyle Pan fachowiec.

@talk_about85 to już wiesz co masz zrobić i czego wymagać i co ma CI pokazać jak do niego pojedziesz. Nie zapomnij włączyć dyktafonu.
Mój 2.0 Pb jest taki sam jak Wasz 2.0 Pb :)
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 12:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez talk_about85 » 13 lis 2018, 18:41

Widziałem że typ się zagotował. Niestety zabrakło mi kilku minut by skopiować rozmowę nawet nie zdążyłem przeczytać w całości ale Bigbluee elegancko to rozegrałeś :). Co za bezczelny kłamca o jakiej gwarancji on pisze? Jak go zapytałem u niego na podwórku o ten przegląd po roku o którym tak pisze na FB to się okazało że jest tak jest... ale płatny 300 czy 400 zł. To jest gwarancja?
Nawet nie wiedziałem że prowadząc stronę firmową na FB można usuwać co i jak się chce czyli w takim razie wiarygodność żadna. Dlatego baranek ma same superlatywy.

Dopisano 14 lis 2018, 14:04:

Czy według Was nie konserwowanie zawieszenia jak również belki to można nazwać konserwacją? Gdybym wiedział nigdy bym za to tyle nie zapłacił na pewno nie robiłbym tego u niego. I to jego tłumaczenie się... Druga kwestia nie wierzę że potraktował te miejsca "zjadaczem rdzy" no bo niby skąd ta wszędobylska ruda skoro to na dodatek odpada?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2010, 22:59
Posty: 1123 (0/12)
Skąd: Gorlice
Auto: Mazda3 BK HB 1.6 MZ-CD 2007

Postprzez tadziol » 14 lis 2018, 20:37

talk_about85 napisał(a):Nawet nie wiedziałem że prowadząc stronę firmową na FB można usuwać co i jak się chce czyli w takim razie wiarygodność żadna. Dlatego baranek ma same superlatywy.

Nie jedyny to warsztat,który reklamuje się na FB korzystając właśnie z możliwości edytowania/kasowania niezręcznych postów czy opinii. Znam taki jeden,na FB pięć gwiazdek na pięć możliwych,a na forum jeden wpis.....
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 18:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez talk_about85 » 15 lis 2018, 14:56

talk_about85 napisał(a):Czy według Was nie konserwowanie zawieszenia jak również belki to można nazwać konserwacją? Gdybym wiedział nigdy bym za to tyle nie zapłacił na pewno nie robiłbym tego u niego. I to jego tłumaczenie się... Druga kwestia nie wierzę że potraktował te miejsca "zjadaczem rdzy" no bo niby skąd ta wszędobylska ruda skoro to na dodatek odpada?


To mnie dalej zastanawia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2010, 22:59
Posty: 1123 (0/12)
Skąd: Gorlice
Auto: Mazda3 BK HB 1.6 MZ-CD 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy Moto