Zakup nowego auta: Mazda3 BP (2019-nadal)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Dmb_T » 7 wrz 2020, 22:44

emilek napisał(a):Pytanie dla mających już nową 3. Przymierzam się powoli do zakupu i mam pytanie odnośnie lakieru.
Czy ktoś może potwierdzić że lakier Soul Red jest dużo bardziej miękki od pozostałych? Widząc często na parkingu różne modele Mazdy z tym lakierem wszystkie mają odpryski (min. na masce), natomiast egzemplarze z innymi kolorami są ok. Wiem że sam lakier w Mazdach jest kiepski dlatego myślę o oklejeniu bezbarwną folią.


Moja nie ma żadnych odprysków a zrobiła już ponad 100 tysięcy. Soul Red. I żadnych oklejeń.

Dopisano 7 wrz 2020, 21:51:

emilek napisał(a):Czas szukać jakiegoś innego kompakta co prawda w nowej 3 czułem się jak u siebie (jakość materiałów w środku to coś pięknego) ale rozsądek chyba przeważył. Zostaje chyba w tej chwili nowa Corolla.


Jak kupujesz auto jedynie rozumiem i kalkulacją to faktycznie, weź corollę.
Bedziesz miał spokój i nie będziesz musiał "walczyć z korozją".
Ja jeżdzę autem, które mnie kręci i mi się podoba. Daje mi fun.
Jak się zrobią odpryski to coś wymyślę, na razie dużo jeździ a odprysków nie ma, nie wspominając o korozji.
Raz się żyje kolego, czasem warto wydać więcej, żeby mieć po prostu to zycie fajniejsze. Polecam przemyśleć temat:)
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2018, 18:22
Posty: 173 (2/4)
Auto: mazda 3, 2018, 2.0

Postprzez Kritik » 8 wrz 2020, 09:44

bylem w salonie BMW
na nowa x5 dają rabat prawie 100tys, katalogowa cena 430, po rabacie 330 +–
kolega kupił Alfa Romeo Stelvio , dostał rabat prawie 35%

tak ze kto teraz ma zamiar kupić auto, ja bym celował w prawdziwe marki premium
teraz Audi A4 można kupić w cenie Skody Oktavii

a kto ogląda carwow na YT, to tez może zauważyć, ze w teście Golf/A3/MB-A/BWM1 – ceny aut +– takie same

co jeszcze kilka lat temu było niemożliwe
teraz te co chcą być premium kosztują jak prawdziwy premium, i nie ma się tutaj co zastanawiać <ok>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez child » 9 wrz 2020, 14:00

Za to te, co są premium, to premium mają jedynie znaczek :P Awaryjne, z wykończeniem bywa bardzo róznie, a dobry serwis to ma chyba tylko Lexus.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez brii » 9 wrz 2020, 14:51

Mam wątpliwą przyjemność serwisować dwa Lexusy na gwarancji... Serwis w tanich markach bywa znacznie lepszy.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Kritik » 9 wrz 2020, 14:53

child napisał(a):Za to te, co są premium, to premium mają jedynie znaczek :P Awaryjne, z wykończeniem bywa bardzo róznie, a dobry serwis to ma chyba tylko Lexus.


nie wiem jak z awaryjnością, ale w ostatnim raporcie TUV, auta 2-3 lata, w pierwszej 10, jest 6 modeli MB, 2 modeli Audi, 1 Porsche, i 1 Mazda CX-3

1 Mercedes GLC
2 Mercedes SLC/SLK
3 Porsche 911
4 Mercedes B-Klasse
5 Mercedes A-Klasse
6 Mazda CX-3
7 Mercedes C-Klasse
8 Audi Q5
9 Audi Q3
10 Mercedes E-Klasse Coupé

tak ze nie jest tak złe z tym premium jak mogło by się wydawać

Ogólnie to Mazda ma takie miejsca
6 – Mazda CX-3
55 – Mazda 2
56 – Mazda 3
61 – Mazda CX-5
113 – Mazda 6
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez child » 10 wrz 2020, 22:24

Widzę, że Niemców na obiektywizm wzięło – w pierwszej dziesiątce aż jedno nie-niemiecki auto <spoko>

A tak serio – już wierzę w te wszystkie niezawodne Mercedesy. Przyglądałem się niedawno klasie V – byłem w szoku, jak fatalne są opinie o jego awaryjności. Przejrzałem z ciekawości parę modeli ze szczytu listy – opinie (tam, gdzie dało się znaleźć) gorsze niż o naszych Mazdach 3 :)

I na tym dla mnie polega problem z markami premium – płacisz kupę kasy, a potem możesz nmieć taki problem jaki ten słynny Mercedes C63 AMG (czy co to tam było) za 1 mln zł z wibracjami na wale, na które wszyscy się wypinają albo Audi A8, w którym połowa elektryki szaleje (a serwis rozkłada ręce). To ja już wolę wichrujące się tarcze w mojej trójce :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez Neonixos666 » 10 wrz 2020, 22:28

child napisał(a): słynny Mercedes C63 AMG (czy co to tam było) za 1 mln zł z wibracjami na wale, na które wszyscy się wypinają


skończy się wynajem i sprawa ucichnie, ten co kopie się z mercem nie jest właścicielem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Kritik » 11 wrz 2020, 11:15

child napisał(a):Widzę, że Niemców na obiektywizm wzięło – w pierwszej dziesiątce aż jedno nie-niemiecki auto <spoko>

A tak serio – już wierzę w te wszystkie niezawodne Mercedesy. Przyglądałem się niedawno klasie V – byłem w szoku, jak fatalne są opinie o jego awaryjności. Przejrzałem z ciekawości parę modeli ze szczytu listy – opinie (tam, gdzie dało się znaleźć) gorsze niż o naszych Mazdach 3 :)

I na tym dla mnie polega problem z markami premium – płacisz kupę kasy, a potem możesz nmieć taki problem jaki ten słynny Mercedes C63 AMG (czy co to tam było) za 1 mln zł z wibracjami na wale, na które wszyscy się wypinają albo Audi A8, w którym połowa elektryki szaleje (a serwis rozkłada ręce). To ja już wolę wichrujące się tarcze w mojej trójce :P


ja tak szczerze to nie bardzo ufam opiniom

dla każdego auta można znaleźć jak dobre tak i złe
poczytaj o naszej M3
ktoś strasznie narzeka, a ktoś chwali, to jak uważasz, nasza M3 jest dobra czy zła?
ktoś trafi udany egzemplarz, a ktoś nie... wszędzie są braki, i to jest normalne
ktoś narzeka w M3 na hamulce, a u mnie są spoko, żadnych bić i t.d..
za to ja strasznie narzekałem na wyciszenie, a komuś to nie przeszkadza

ja temu raportu ufam bardziej niż nie ufam
jednak w Niemczech nie da się "załatwić" przegląd za stówę, czy dwie, i to ze auto nie przeszło przeglądu, to cos znaczy, i to są poważne usterki... a nie zacinającą się multimedia

jak kupowałem swoja M3 to ona wtedy była w TOP5, nie pamiętam, czy na 2 czy na 3 miejscu, i przekonuje się już drugi rok, ze jednak można temu raportowi ufać <ok>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez child » 11 wrz 2020, 15:29

Neonixos666 napisał(a):
child napisał(a): słynny Mercedes C63 AMG (czy co to tam było) za 1 mln zł z wibracjami na wale, na które wszyscy się wypinają


skończy się wynajem i sprawa ucichnie, ten co kopie się z mercem nie jest właścicielem.


Ale to nie ma żadnego znaczenia – zacząłeś użytkować auto premium, zapłaciłeś za to kupę kasy, a ASO odmawia naprawienia bardzo poważnej usterki. Nieważne, czy formalnie jesteś właścicielem, ważne, że szlag może trafić – wydałeś mnóstwo pieniędzy za przyjemność użytkowania takiego wypasionego/unikalnego samochodu i nie masz tej przyjemności ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez piotear » 11 wrz 2020, 20:20

To S63 amg. Śledzę temat od początku. Kupujesz czy bierzesz w leasing (nieważne, że właścicielem jest bank, rata leasingowa za takie auto jest bardzo duża) markę premium, gdzie oczekujesz traktowania klienta na wyższym poziomie, i jeszcze ponosisz spore koszta oraz tracisz wiele czasu walcząc o to żeby auto było bezpieczne i komfortowe dla użytkownika. Dramat. Totalny dramat.

Sry za OT.
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2017, 12:23
Posty: 292 (5/11)
Auto: Mazda 3 BN 2017 Red Soul
Cupra Formentor 2.0, 190 4Drive – oczekujemy :)

Postprzez G0rdon » 12 wrz 2020, 21:59

No i odebrałem dziś moją "trójkę".... ale niestety póki co tylko problemy. Brałem roczny pojazd od dilera z symbolicznym przebiegiem, ale niestety – po 5 km zasygnalizowany został czujnik TPMS ( komputer pokładowy w ogóle nie widzi czujnika, żadne resety nic nie dają-zresztą jest komunikat,że usterka systemu monitorującego ciśnienie w oponach) a druga usterka to bijące tarcze hamulcowe.
Gdy wyjechałem z salonu to nie dało się wyczuć,ale jak tylko wjechałem na drogę ekspresową i musiałęm zahamować to tragedia – całe auto wibruje, kierownica pulsuje. Ciekawe czy diler będzie fair i wymieni mi tarcze....

Swoją drogą czy mi się wydaje, czy nie ma nigdzie zamienników tarcz i klocków (ATE,TRW,itp)? Niby znalazłem jakieś tarcze na tył Boscha,ale klocków ni widu ni słychu....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sie 2020, 22:14
Posty: 105 (3/10)
Auto: Mazda 3 BP Kanjo

Postprzez piotear » 13 wrz 2020, 12:52

Czemu od razu nie wróciłeś dk dealera?
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2017, 12:23
Posty: 292 (5/11)
Auto: Mazda 3 BN 2017 Red Soul
Cupra Formentor 2.0, 190 4Drive – oczekujemy :)

Postprzez G0rdon » 13 wrz 2020, 22:09

Zadzwoniłem po chwili jazdy aby zgłosić usterki ( po pierwszym telefonie czekałem na informację czy w ogóle wezmą te tarcze na siebie),a przy kolejnym zostałem umówiony w poniedziałek na 9 na serwis, gdzie serwis oceni czy wymienią te tarcze (nie wyobrażam sobie aby mieli nie wymienić). No ale jutro się dowiemy...z czujnikiem TPMS sprawa wydaje się oczywista,więc to powinno zostać wymienione od ręki.
No ale z tarczami to mam nadzieję,że nie pojadą tekstami typu "że to eksploatacja,albo,że pojazd używany"...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sie 2020, 22:14
Posty: 105 (3/10)
Auto: Mazda 3 BP Kanjo

Postprzez piotear » 14 wrz 2020, 06:21

Mimo wszystko, auto przygotowane do wydania klientowi... Dość słabo. Które to ASO?
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2017, 12:23
Posty: 292 (5/11)
Auto: Mazda 3 BN 2017 Red Soul
Cupra Formentor 2.0, 190 4Drive – oczekujemy :)

Postprzez Kritik » 14 wrz 2020, 08:49

czyli widać ze Mazda jednak dąży do marek Premium.... <lol>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez G0rdon » 14 wrz 2020, 18:37

piotear napisał(a):Mimo wszystko, auto przygotowane do wydania klientowi... Dość słabo. Które to ASO?


Dobra, byłem dziś na tym serwisie ( ASO to BMG Goworowski w Słupsku). Finalnie okazało się,że przyczyną był nalot na klockach/tarczach ( po oczyszczeniu bicie z tarcz ustało) i obecnie problem nie występuje – teraz pewnie przez 200-300 km będą się klocki układać.

Co do czujnika...za pierwszym podejściem dostałem info,że czujnik po prostu nie był "zaadaptowany" i ponownie go zaprogramowali. ALE...wyjechałem 5 km po za ASO,bang, znowu "usterka TPMS,udaj sie na kontrole,bla bla". Wracam znowu do ASO,mówię,że dalej to samo,wtedy dopiero stwierdzono,że czujnik jest wadliwy i wymieniono niby na nowy. Na początku trochę się martwiłem, bo przez pierwsze 40 km nie widziałem wskazań na poszczególnych kołach, dopiero po tym dystansie pojawiło się ciśnienie w każdej oponie.

No to zaczynam "eksploatację właściwą" xD.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sie 2020, 22:14
Posty: 105 (3/10)
Auto: Mazda 3 BP Kanjo

Postprzez Rabus » 21 wrz 2020, 14:32

Kritik napisał(a):bylem w salonie BMW
na nowa x5 dają rabat prawie 100tys, katalogowa cena 430, po rabacie 330 +–
kolega kupił Alfa Romeo Stelvio , dostał rabat prawie 35%

tak ze kto teraz ma zamiar kupić auto, ja bym celował w prawdziwe marki premium
teraz Audi A4 można kupić w cenie Skody Oktavii

a kto ogląda carwow na YT, to tez może zauważyć, ze w teście Golf/A3/MB-A/BWM1 – ceny aut +– takie same

co jeszcze kilka lat temu było niemożliwe
teraz te co chcą być premium kosztują jak prawdziwy premium, i nie ma się tutaj co zastanawiać <ok>


Też byłem w salonach BMW, Audi, Mercedesów, i to w 2018.
35% / 100 tysięcy rabatu jest na "nowe" auta ktore stoja na parkingu. Jak komuś pasuje takie auto, to spoko, jak się rozglądałem w Gdańsku to każde czegoś nie miało – a to brakowało head upa (dołożenie takiego 35.000, zrobienie tego poza salonem = utrata gwarancji), a to tempomatu aktywnego (tego nawet sie dołożyć nie da), a to grzanych siedzeń, a to carplaya, a to kilku na raz z tego co wymieniłem.

Oczywiście auta są nowe, ale tu trzeba iść na dość sroge kompromisy żeby dostać takie auto w takiej cenie. Dlatego zdecydowałem sie ostatecznie na mazdę – biore z fabryki i mam wszystko :)
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2019, 12:19
Posty: 133 (13/7)

Postprzez Kritik » 21 wrz 2020, 15:28

Rabus napisał(a):
Kritik napisał(a):bylem w salonie BMW
na nowa x5 dają rabat prawie 100tys, katalogowa cena 430, po rabacie 330 +–
kolega kupił Alfa Romeo Stelvio , dostał rabat prawie 35%

tak ze kto teraz ma zamiar kupić auto, ja bym celował w prawdziwe marki premium
teraz Audi A4 można kupić w cenie Skody Oktavii

a kto ogląda carwow na YT, to tez może zauważyć, ze w teście Golf/A3/MB-A/BWM1 – ceny aut +– takie same

co jeszcze kilka lat temu było niemożliwe
teraz te co chcą być premium kosztują jak prawdziwy premium, i nie ma się tutaj co zastanawiać <ok>


Też byłem w salonach BMW, Audi, Mercedesów, i to w 2018.
35% / 100 tysięcy rabatu jest na "nowe" auta ktore stoja na parkingu. Jak komuś pasuje takie auto, to spoko, jak się rozglądałem w Gdańsku to każde czegoś nie miało – a to brakowało head upa (dołożenie takiego 35.000, zrobienie tego poza salonem = utrata gwarancji), a to tempomatu aktywnego (tego nawet sie dołożyć nie da), a to grzanych siedzeń, a to carplaya, a to kilku na raz z tego co wymieniłem.

Oczywiście auta są nowe, ale tu trzeba iść na dość sroge kompromisy żeby dostać takie auto w takiej cenie. Dlatego zdecydowałem sie ostatecznie na mazdę – biore z fabryki i mam wszystko :)


oczywiście ze na auta z placu są większe rabaty niż na auto do produkcji
czytałem na Alfa Romeo forum, ze dokładnie w zeszłym tygodniu, facet zamówił czy to Giulie czy to Stelvio, do produkcji, dokładnie z tym co chciał i takie jak chciał, i dostał 21% rabatu

tak ze...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez Dominator » 21 wrz 2020, 16:41

To ile taka mazda daje rabatu na model 3? Znaczy pewnie konkretny dealer bo importer to pewnie słabo. Pamiętam jak 2 lata temu byłem w serwisie hondy i przy okazji zapytałem w salonie na jakie można liczyć rabaty przy modelu Civic i dostalem jasna odpowiedź że na żadne;) ale to jest "normalne" auto a nie jakieś tam premium sremium za 200/300kzl.
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez piotear » 21 wrz 2020, 18:02

Zazwyczaj 2% na akcesoria i może jakiś 1 lub 2 tys. Ja dostalem jeszcze przegląd, ale to ze względu na to, iż brałem drugie auto w tym samym roku, u tego samego dealera. Krótko mówiąc – nie nazwałbym tego rabatem.
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2017, 12:23
Posty: 292 (5/11)
Auto: Mazda 3 BN 2017 Red Soul
Cupra Formentor 2.0, 190 4Drive – oczekujemy :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Moto