Zakup nowego auta: Mazda3 BP (2019-nadal)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Rabus » 21 wrz 2020, 22:49

Kritik napisał(a):dokładnie z tym co chciał i takie jak chciał, i dostał 21% rabatu


Czyli w zasadzie nadal drożej niż mazda? :)

i przy okazji zapytałem w salonie na jakie można liczyć rabaty przy modelu Civic i dostalem jasna odpowiedź że na żadne;)


No nie dają rabatów – ale na akcesoria 3000 dostałem, ubezpieczenie pierwszy rok za 1500zł (a jestem mlodym kierowcą, i drugie już wyszło 9000 – więc tu kolejne 7500zł), koła (nie opony) zimowe 16", więc trochę tego by się nazbierało w moim przypadku :)
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2019, 12:19
Posty: 133 (13/7)

Postprzez Kritik » 22 wrz 2020, 10:06

Rabus napisał(a):
Kritik napisał(a):dokładnie z tym co chciał i takie jak chciał, i dostał 21% rabatu


Czyli w zasadzie nadal drożej niż mazda? :)

i przy okazji zapytałem w salonie na jakie można liczyć rabaty przy modelu Civic i dostalem jasna odpowiedź że na żadne;)


No nie dają rabatów – ale na akcesoria 3000 dostałem, ubezpieczenie pierwszy rok za 1500zł (a jestem mlodym kierowcą, i drugie już wyszło 9000 – więc tu kolejne 7500zł), koła (nie opony) zimowe 16", więc trochę tego by się nazbierało w moim przypadku :)

ahahah
no tak... drożej.... <lol>
ale przy tym ma najlepszy na świecie automat ZF, który jest szybki jak dwusprzeglówka, ale pry tym super niezawodny <spoko>
silnik 280 koni <ok>
napęd na tył z podłączanym przodem (jeżeli chodzi o Q4) i super prowadzenie

wyobrażam sobie ile by Mazda kosztowała, jeżeli by to wszystko miała <oczy>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez child » 23 wrz 2020, 13:14

Gdyby Mazda miała niezawodność Alfy Romeo? Ja myślę, że o połowę mniej niż teraz hahaha
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez Kritik » 23 wrz 2020, 16:24

child napisał(a):Gdyby Mazda miała niezawodność Alfy Romeo? Ja myślę, że o połowę mniej niż teraz hahaha


ooo
przyjechali stereotypy <rotfl>
takie same jak to ze Mazda rdzewieje, i t.d...

ja w to nie wierze... i w rodzinie mieliśmy i 147 i 156 alfe, i nic się nie działo
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez Neonixos666 » 23 wrz 2020, 17:06

Kritik napisał(a):takie same jak to ze Mazda rdzewieje, i t.d...


a to niby co było na nadkolach i błotnikach w mojej bj? glony? <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9471 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Kritik » 24 wrz 2020, 11:27

Neonixos666 napisał(a):
Kritik napisał(a):takie same jak to ze Mazda rdzewieje, i t.d...


a to niby co było na nadkolach i błotnikach w mojej bj? glony? <lol>



a można teraz kupić nowa BJ w salonie? <oczko>
tutaj rozmawiamy o nowych autach <ok>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez Rabus » 24 wrz 2020, 16:06

child napisał(a):Gdyby Mazda miała niezawodność Alfy Romeo? Ja myślę, że o połowę mniej niż teraz hahaha


Skoro o stereotypach zaczęliśmy, w Alfie nadal połowa przebiegu jest na lawecie? Czy teraz wrzucają lawetę do pakietów dilerskich? :)
Auto mojej ex raz w miesiącu wracało do mechanika na lawecie, to ja już chyba wole glony.
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2019, 12:19
Posty: 133 (13/7)

Postprzez Krzemol » 25 wrz 2020, 01:37

Maździarze nadają na Alfy, Alfiarze nadają na Mazdy – nic się w tych internetach nie zmienia :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/82)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75TBi 235KM '11r

Postprzez Dominator » 25 wrz 2020, 08:12

Ja nie mam mazdy i alfy ale znam ich mocne i slabe strony. Jeżeli ktos świadomie kupuje samochody to wie co otrzyma. Czasami wybiera się obiektywnie coś gorszego ale każdy ma inne priorytety i kryteria. Póki PiS nie zabrania i można wybierać samemu trzeba z tego korzystac <lol>
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez child » 25 wrz 2020, 09:52

Kritik napisał(a):
child napisał(a):Gdyby Mazda miała niezawodność Alfy Romeo? Ja myślę, że o połowę mniej niż teraz hahaha


ooo
przyjechali stereotypy <rotfl>
takie same jak to ze Mazda rdzewieje, i t.d...


Żyjemy w czasach, kiedy mianem stereotypu i to z negatywną konotacją określa się każdą mądrość zbiorową wypracowaną przez doświadczenie. Jest to dla mnie bardzo denerwujące, ponieważ mam wrażenie, iż propagatorzy takiego podejścia chcieliby, aby człowiek w każdym elemencie swojego życia nie korzystał z tej zbiorowej mądrości, tylko zdobywał doświadczenie sam (ponosząc konsekwencje licznych złych wyborów, które byłyby nieuniknione). Na szczęście większość ludzi wie lepiej i stąd (uzasadniona) popularność serwisów z opiniami użytkowników na temat różnych towarów, usług itp.

Co oczywiście nie oznacza, że wszystkie "stereotypy" są automatycznie prawdziwe, ale... Mazdy rdzewieją :P Może najnowsze generacje mniej, ale zobaczymy za parę lat. Stan elementów zawieszenia w mojej 7-letniej Mazdzie 3 BM jest gorszy niż w 28-letniej Toyocie Suprze, którą oglądałem w zeszłym roku (na szczęście akurat te elementy i tak pewnie przetrwają cały samochód).

ja w to nie wierze... i w rodzinie mieliśmy i 147 i 156 alfe, i nic się nie działo


To jest tak zwany "dowód incydentalny" i ja wierzę, że z Alfami w twojej rodzinie nic się nie działo. Nie uważam również, że zła opinia o jakimś samochodzie oznacza, że nie można go kupować – wtedy nie kupiłbym Peugeota z silnikiem 1.6 THP :)

Nie zmienia to faktu, że zbiorowa mądrość wspomniana wcześniej pokazuje szersze trendy niż własna rodzina i stanowi bardzo przydatną informację. Poszukaj sobie w necie opinii dot. niezawodności/usterek w Alfach 156 i 147 i porównaj z opiniami nt. Mazdy 3 (i to nawet BK i BL, żeby wiek samochodów był podobny) – skądś się biorą różnice.

Alfy Romeo to bardzo ciekawe samochody i sam od czasu do czasu rozważam zakup takowej, tym niemniej od razu nastawiam się, że usterki i problemy nie będą się ograniczały do brzęczących plastików, prujących nici i słabo świecących świateł.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez piwo » 25 wrz 2020, 10:31

no alfa gulia to swietne auto. niektorzy nawet mowia ze zwykle 2,0t prowadzi sie lepiej niz m4. duzo wiecej czuc w aucie za kierownica i mniej izoluje od drogi niz nowe bmw. takie mamy czasy ze rodzynkow jest jak na lekarstwo a komfortowych bubli pelno niestety.
zycie.
taka gulie quadrifglio przytulilbym zawsze. mazde 3, 6 niekoniecznie. :)
Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 13:05
Posty: 4733 (217/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez Kritik » 25 wrz 2020, 12:33

piwo napisał(a):no alfa gulia to swietne auto. niektorzy nawet mowia ze zwykle 2,0t prowadzi sie lepiej niz m4. duzo wiecej czuc w aucie za kierownica i mniej izoluje od drogi niz nowe bmw. takie mamy czasy ze rodzynkow jest jak na lekarstwo a komfortowych bubli pelno niestety.
zycie.
taka gulie quadrifglio przytulilbym zawsze. mazde 3, 6 niekoniecznie. :)


Alfa Giulia jest w mojej liście top aut które bym chciał po Mazdzie :)
a Quadrifoglio – to w ogolę marzenie... <serduszka>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez Palmer » 29 wrz 2020, 10:54

Cześć,

nie mogę znaleźć następujących informacji nt Mazda 3 BP:
– gdzie jest produkowana z przeznaczeniem na rynek europejski – w Japonii czy w Meksyku; czy to prawda, że auta wychodzące z jednej fabryki posiadają wentylację w konsoli środkowej dla pasażerów kanapy oraz mogą być wyposażaea w szyberdach?
– jaki jest współczynnik oporów powietrza (Cx) dla Mazdy 3 w wersji sedan i hatchback?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 446 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez zadra » 29 wrz 2020, 12:38

Ja się jednak, choć niechętnie, muszę z Kritikiem w tym miejscu zgodzić.
Skoro tu piszemy o nowych to NOWE NIE RDZEWIEJĄ (nawet mazdy <lol> ) oczywiście w salonie nie zrzucamy tapicerki z oparcia tylnego siedzenia ;P
Nowe nie RDZEWIEJĄ.. Również nowe ople, mercedesy, baa, z tego co pamiętam to jako nowe również nie gniły często przytaczam przeze mnie polonezy i duże fiaty czy dacie 1310.

Idąc za ciosem to chciałbym wspomnieć, że również Alfy Romeo NOWE się nie psują.
Przecież poprawki w ramach gwarancji nie bierzemy po uwagę – mazdy również na gwarancji wracają do serwisów na poprawki..

Z czasem okazuje się, że wspomniane stereotypy urzeczywistniają się i nagle po kilku latach mazda ma rdzawe naloty, a alfy są po kilkukrotnych naprawach po serwisowych..

Jest jeszcze taka możliwość, że jeśli kogoś na to stać i w trakcie gwarancji lub krótko po gwarancji wymieni auto na nowe, to będzie mógł powiedzieć po wielu latach, czy nawet dekadach, że dana marka jest 100% niezawodna, bo nigdy auto tej marki mu się nie zepsuło albo nie zardzewiało.. papa
Jakie to proste.. <oczy>
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3148 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Uncle Drew » 6 paź 2020, 18:07

emilek napisał(a):Zagłębiłem temat i daruję sobie na tą chwilę Mazdę, nie mam ochoty przechodzić tego samego i walczyć z lakierem (nie daj boże z korozją) po raz drugi. Zmierzyłem znajomego nową 6 (rocznik 2017) to faktycznie ma 50-60 mikronów – dramat jakiś. Jak wykładać 8 tys. na oklejenie całego samochodu to sobie daruję (na początku miałem plany tylko zderzak, maska, lampy, lusterka, pod klamkami) zakup. Może kiedyś jak ogarną sprawę z blachami i lakierem to sobie kupię kolejną generację.

Czas szukać jakiegoś innego kompakta co prawda w nowej 3 czułem się jak u siebie (jakość materiałów w środku to coś pięknego) ale rozsądek chyba przeważył. Zostaje chyba w tej chwili nowa Corolla.


Zdecydowałeś się na coś ? Może mi to pomoże.
Aktualnie też się rozglądam za nowym hatchbackiem, bo pora rozstać się z 15 letnią Astrą.
Na te chwilę rozważam dwie opcje Mazda 3 i Civic X.
Mamy dwójkę dzieci i małego psa, ale mamy też duże kombi na dalsze wyjazdy. Więc chodzi głównie o jazdę z dziećmi do przedszkola , na zakupy i raz na miesiąc żona do rodziców ( niecałe 200km w obie strony) bo nie zawsze ja tak samo często za nimi tęsknie ;)
Przyznam szczerze, że nie przebrnąłem przez cały wątek a kilka ostatnich stron i szukam odpowiedzi dlaczego kupić Mazde zamiast Civica albo na odwrót. Ktoś pomoże ?
Początkujący
 
Od: 6 paź 2020, 17:53
Posty: 3

Postprzez Kritik » 7 paź 2020, 09:29

Uncle Drew napisał(a):
emilek napisał(a):Zagłębiłem temat i daruję sobie na tą chwilę Mazdę, nie mam ochoty przechodzić tego samego i walczyć z lakierem (nie daj boże z korozją) po raz drugi. Zmierzyłem znajomego nową 6 (rocznik 2017) to faktycznie ma 50-60 mikronów – dramat jakiś. Jak wykładać 8 tys. na oklejenie całego samochodu to sobie daruję (na początku miałem plany tylko zderzak, maska, lampy, lusterka, pod klamkami) zakup. Może kiedyś jak ogarną sprawę z blachami i lakierem to sobie kupię kolejną generację.

Czas szukać jakiegoś innego kompakta co prawda w nowej 3 czułem się jak u siebie (jakość materiałów w środku to coś pięknego) ale rozsądek chyba przeważył. Zostaje chyba w tej chwili nowa Corolla.


Zdecydowałeś się na coś ? Może mi to pomoże.
Aktualnie też się rozglądam za nowym hatchbackiem, bo pora rozstać się z 15 letnią Astrą.
Na te chwilę rozważam dwie opcje Mazda 3 i Civic X.
Mamy dwójkę dzieci i małego psa, ale mamy też duże kombi na dalsze wyjazdy. Więc chodzi głównie o jazdę z dziećmi do przedszkola , na zakupy i raz na miesiąc żona do rodziców ( niecałe 200km w obie strony) bo nie zawsze ja tak samo często za nimi tęsknie ;)
Przyznam szczerze, że nie przebrnąłem przez cały wątek a kilka ostatnich stron i szukam odpowiedzi dlaczego kupić Mazde zamiast Civica albo na odwrót. Ktoś pomoże ?


wszystko zależy na czym ci zależy
komuś strasznie nie podoba się Civic bo wygląda jak Pokemon <lol> (mi sie podoba)
a komuś zależy na wynikach i przyspieszeniu... a tutaj jest jedyny wybór, czyli Civic.... bo te nowe Mazdy to porażka w przyspieszeniu...

a inne marki i modele?
jeździłem nowa Corolla, z hybryda, to powiem ze w mieście do 60-80 km/h jest super mega szybkie auto i spalanie w miarę male...
albo nowy Focus <ok>
a jeszcze lepiej popatrz w stronę premium, teraz na Audi/BMW/MB można urwać rabat 20+%
i kupić MB A w cenie Civica... czy BMW 1 w cenie Golfa....

auto świat całkiem oszalał
insignia kosztuje więcej niż Audi A4
Mondeo kosztuje więcej niż BMW 5
<ok>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez emilek » 7 paź 2020, 09:51

Uncle Drew napisał(a):
emilek napisał(a):Zagłębiłem temat i daruję sobie na tą chwilę Mazdę, nie mam ochoty przechodzić tego samego i walczyć z lakierem (nie daj boże z korozją) po raz drugi. Zmierzyłem znajomego nową 6 (rocznik 2017) to faktycznie ma 50-60 mikronów – dramat jakiś. Jak wykładać 8 tys. na oklejenie całego samochodu to sobie daruję (na początku miałem plany tylko zderzak, maska, lampy, lusterka, pod klamkami) zakup. Może kiedyś jak ogarną sprawę z blachami i lakierem to sobie kupię kolejną generację.

Czas szukać jakiegoś innego kompakta co prawda w nowej 3 czułem się jak u siebie (jakość materiałów w środku to coś pięknego) ale rozsądek chyba przeważył. Zostaje chyba w tej chwili nowa Corolla.


Zdecydowałeś się na coś ? Może mi to pomoże.
Aktualnie też się rozglądam za nowym hatchbackiem, bo pora rozstać się z 15 letnią Astrą.
Na te chwilę rozważam dwie opcje Mazda 3 i Civic X.
Mamy dwójkę dzieci i małego psa, ale mamy też duże kombi na dalsze wyjazdy. Więc chodzi głównie o jazdę z dziećmi do przedszkola , na zakupy i raz na miesiąc żona do rodziców ( niecałe 200km w obie strony) bo nie zawsze ja tak samo często za nimi tęsknie ;)
Przyznam szczerze, że nie przebrnąłem przez cały wątek a kilka ostatnich stron i szukam odpowiedzi dlaczego kupić Mazde zamiast Civica albo na odwrót. Ktoś pomoże ?


Jeszcze nie, miałem zrobić wyprawę po salonach i zrobić jazdy próbne wybranymi modelami ale z powodu braku czasu przełożyłem zakup. Dalej jeżdżę swoją niezawodną M3 BK. Jedynie co to jeździłem Corollą HB w hybrydzie ze 180KM i tak jak kolega wyżej pisze, przy miejskiej jeździ to jest rakieta. Wadą ten bagażnik wielkości segmentu B i ten eCVT (jedni go lubią inni nienawidzą).

Już kolejna osoba mi mówi aby popatrzał na samochody premium pokroju BMW 1, Mercedes klasa A ale sam nie wiem, muszę zagłębić się w temat.
Początkujący
 
Od: 24 mar 2013, 22:46
Posty: 23 (0/1)
Auto: Mazda 3 BK 1.6PB 2005 r.

Postprzez Uncle Drew » 7 paź 2020, 17:32

Kritik napisał(a):
Uncle Drew napisał(a):
emilek napisał(a):Zagłębiłem temat i daruję sobie na tą chwilę Mazdę, nie mam ochoty przechodzić tego samego i walczyć z lakierem (nie daj boże z korozją) po raz drugi. Zmierzyłem znajomego nową 6 (rocznik 2017) to faktycznie ma 50-60 mikronów – dramat jakiś. Jak wykładać 8 tys. na oklejenie całego samochodu to sobie daruję (na początku miałem plany tylko zderzak, maska, lampy, lusterka, pod klamkami) zakup. Może kiedyś jak ogarną sprawę z blachami i lakierem to sobie kupię kolejną generację.

Czas szukać jakiegoś innego kompakta co prawda w nowej 3 czułem się jak u siebie (jakość materiałów w środku to coś pięknego) ale rozsądek chyba przeważył. Zostaje chyba w tej chwili nowa Corolla.


Zdecydowałeś się na coś ? Może mi to pomoże.
Aktualnie też się rozglądam za nowym hatchbackiem, bo pora rozstać się z 15 letnią Astrą.
Na te chwilę rozważam dwie opcje Mazda 3 i Civic X.
Mamy dwójkę dzieci i małego psa, ale mamy też duże kombi na dalsze wyjazdy. Więc chodzi głównie o jazdę z dziećmi do przedszkola , na zakupy i raz na miesiąc żona do rodziców ( niecałe 200km w obie strony) bo nie zawsze ja tak samo często za nimi tęsknie ;)
Przyznam szczerze, że nie przebrnąłem przez cały wątek a kilka ostatnich stron i szukam odpowiedzi dlaczego kupić Mazde zamiast Civica albo na odwrót. Ktoś pomoże ?


wszystko zależy na czym ci zależy
komuś strasznie nie podoba się Civic bo wygląda jak Pokemon <lol> (mi sie podoba)
a komuś zależy na wynikach i przyspieszeniu... a tutaj jest jedyny wybór, czyli Civic.... bo te nowe Mazdy to porażka w przyspieszeniu...

a inne marki i modele?
jeździłem nowa Corolla, z hybryda, to powiem ze w mieście do 60-80 km/h jest super mega szybkie auto i spalanie w miarę male...
albo nowy Focus <ok>
a jeszcze lepiej popatrz w stronę premium, teraz na Audi/BMW/MB można urwać rabat 20+%
i kupić MB A w cenie Civica... czy BMW 1 w cenie Golfa....

auto świat całkiem oszalał
insignia kosztuje więcej niż Audi A4
Mondeo kosztuje więcej niż BMW 5
<ok>


Hybrydy zdecydowanie nie chce. W rodzinie mamy i mam wiedzę jak to działa...
Nie mam już 18 lat, żeby się ścigać od świateł do świateł. To co zdiagnozowałem na minus w Maździe to bagażnik w którym musi się zmieścić walizka i wózek dziecięcy oraz tylna kanapa gdzie dwa foteliki wozimy. Drzwi wąskie , ciasno i ciemno..Obawiam się również o żywotność silnika (chociaż jeśli decydowałbym się na Mazdę to wziąłbym sky-g) oraz odpryski/korozja . Niestety w wydłużonej gwarancji nie dają akurat na to a malować samemu 2 letnie auto to żal tych wydanych pieniędzy na starcie. Na pewno manual bo testowałem oba i zdecydowanie lepszy jest manual.

Civic jest większy, tańszy , ale gorzej wykończony. Sprzęgło mi nie pasuje, podłokietniki na rożnej wysokości co jest bardzo niekomfortowe. Idę w sobotę na jazdę automatem.

Tyle wiem na temat tych dwóch aut , ale pewnie to nie wszystkie mankamenty dlatego zwróciłem się o pomoc, bo może są jakieś wady ukryte , które po czasie wychodzą .

Nic z grupy VW nie chce (psujące się silniki) , Forda z 3 cylindrami również . Francuzi nie maja nic ciekawego w tej klasie. Zostaje jeszcze coś w stylu Koreańczyka (xceed się nawet mojej podoba ), ale to wciąż tylko Koreańczyk a cena stoi na poziomie dwóch pierwszych.

No i klasa premium... popatrzę na MB , chociaż to już trochę szpan !
Początkujący
 
Od: 6 paź 2020, 17:53
Posty: 3

Postprzez brii » 7 paź 2020, 20:07

MB to był szpan 20 lat temu, teraz to marka jak marka. W wyższych modelach rzeczywiście bywa lepiej niż u większości producentów ale "klasy" A, B i C to zwykłe wozidła z troszkę lepszym wnętrzem. Często nawet mają mechanikę z popularnych samochodów innych producentów ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Uncle Drew » 7 paź 2020, 22:12

Czy w samochodzie jest dwumas i filtr cząstek ?
Początkujący
 
Od: 6 paź 2020, 17:53
Posty: 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Moderator

Moderatorzy Moto