Przejęcie leasingu – prośba o pomoc w podjęciu decyzji.

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Alek74 » 16 wrz 2018, 20:11

Dzień dobry,

Czy ktoś z Was przejmował po kimś leasing?
Jak to wygląda?
Szukałem takiej oferty, by spokojnie sobie co miesiąc płacić jakiś grosz (max 1300zł) i mieć nową mazdę 3gen. Ale nic nie znalazłem ciekawego. Trafiłem tylko na to na portalu aukcyjnym.
Rozumiem, że to przejęcie jest możliwe, tylko przez osobę z DG, tak?
Czy brał ktoś z Was leasing konsumencki w Maździe?

Potrzebuje "nowego", ale nie chce wydawać tych kilkudziesięciu tyś.

https://allegro.pl/ogloszenie/mazda-6-p ... 7549862272
Początkujący
 
Od: 28 wrz 2016, 15:55
Posty: 7 (1/0)

Postprzez child » 27 wrz 2018, 08:40

Ja nie przejmowałem, ale się nad tym zastanawiałem.

Kluczowa kwestia jest taka, czy leasing jest zadłużony – jeśli tak, to sobie daruj, bo to śliska sprawa. Jeśli spłacany na bieżąco, to można spróbować.

Firma leasingowa musi oczywiście wyrazić zgodę. Z tego, co wiem, to takie przejęcie leasingu to de facto nowa umowa (która może przejąć warunki poprzedniej).

Leasing konsumencki jest jak yeti – podobno istnieje, ale nikt go nie widział. Muszą być jakieś przyczyny takiej sytuacji – prawdopodobnie nie jest tak opłacalny finansowo, jak leasing na DG. Przejęcie "zwykłego" leasingu na konsumencki jakoś słabo widzę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez Raptor77 » 27 wrz 2018, 09:01

nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale jest to "najem długoterminowy w formie leasingu operacyjnego" nie wiadomo dokładnie jaka jest cena końcowego wykupu i czy nie będzie dopłaty ?

licząc wszystko razem (35*842 + VAT + odstępne) wychodzi 46 tys zł i po 3 latach oddajesz auto – za tyle kupiłem (wziąłem w leasing) swoja 3 z 2016 roku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2009, 19:05
Posty: 434 (8/13)
Skąd: Słomniki | Kraków
Auto: RX-8 USDM '04,
Fiat 500e '16,
Tesla 3H '23

Postprzez loockas » 27 wrz 2018, 09:10

child napisał(a):Muszą być jakieś przyczyny takiej sytuacji – prawdopodobnie nie jest tak opłacalny finansowo, jak leasing na DG.


1. Żadnych korzyści podatkowych, a to jest główna zaleta leasingu dla DG
2. Oprocentowanie wyższe niż w przypadku leasingu operacyjnego dla DG.
3. W zasadzie niewiele lepsze warunki niż kredyt finansowy czy nawet kredyt na samochód.
4. Większość ofert na leasing konsumencki które widziałem przypominały najem długoterminowy czyli na koniec duża rata i wykup lub zwrot samochodu.

To tyle co pamiętam.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Moderator

Moderatorzy Moto