Apple Car Play / Android Auto – oficjalnie

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez sevecc » 26 paź 2018, 07:29

scifo napisał(a):Czy włączenie biegu wstecznego rozłącza połączenie z AA?


Niet ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 10:08
Posty: 397 (64/15)
Auto: Była:
Mazda 3 2.0 HB '17
Skypassion + safety
180KM by DiSi
Jest:
Mazda CX-30 100th Anniversary edition

Postprzez scifo » 26 paź 2018, 19:26

Dzięki, czyli jak przypuszczałem trzeba iść w stronę oryginalnej wersji.
Forumowicz
 
Od: 23 sty 2018, 22:22
Posty: 146 (0/5)
Auto: Mazda CX-5 2.0 165 KM 2018

Postprzez andrep » 27 paź 2018, 08:58

scifo napisał(a):Czy włączenie biegu wstecznego rozłącza połączenie z AA?

Dzisiaj zwróciłem na to uwagę i muszę powiedzieć że u mnie też nie rozłącza :) , radio internetowe gra dalej chociaż na ekranie jest obraz z kamery , a po przełączeniu "wajchy" na drive po 1-2sek włącza się na ekranie AA. Może jak ktoś nie ma kamery to podczas włączenia wstecznego ma czarny obraz?

Dopisano 27 paź 2018, o 09:00:

scifo napisał(a):Dzięki, czyli jak przypuszczałem trzeba iść w stronę oryginalnej wersji.

To jest taka wersja AA w sklepie Play dla PL ? <co?> , nawet jak ktoś ma moduł z ASO (tylko dlatego że wcześniej zablokowali oprogramowanie :D ) to instaluje AA z APK <oczko> :D
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez scifo » 27 paź 2018, 10:48

Chodzi mi o oryginalny moduł z ASO. Bez modułu zbyt wiele niedociągnięć, choć tak naprawdę tylko mam nadzieję że będzie lepiej. Mam nowy model od 2017r., zrobiłem dostęp do tweaków, ale AA zbyt często zawodzi.
Forumowicz
 
Od: 23 sty 2018, 22:22
Posty: 146 (0/5)
Auto: Mazda CX-5 2.0 165 KM 2018

Postprzez andrep » 27 paź 2018, 11:14

Na moim staruszku(tel.) działa OK, (oprócz Waze) :) , ale może się wstrzymać aż wyjdzie oficjalna wersja?
Podobno problemy robi Android 8 w telefonie, z tego powodu kolega kupił zwykły smartfon tylko do AA w samochodzie i leży mu w schowku (problemy zniknęły).Poczekaj może też na aktualizację swojego fona.
PS
Kolega mi potwierdził że z Waze też ma problemy...
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez scifo » 27 paź 2018, 18:20

Na pewno tak zrobię. Tym bardziej że dzisiaj byłem w salonie Mazdy i dotyk w ogóle nie działał z AA (na tablecie auta) nawet na postoju. Byłem przekonany że na postoju działa. Ani sprzedawca, ani serwis nie wiedzieli czy w ogóle powinien działać mimo że już trochę tego zamontowali. Jaja kosmiczne. Sprawdzone na dwóch autach i na dwóch różnych smartfonach z różnymi wersjami aplikacji AA. Natomiast wsteczny nie wywalał połączenia z AA (auta z kamerą cofania).
Forumowicz
 
Od: 23 sty 2018, 22:22
Posty: 146 (0/5)
Auto: Mazda CX-5 2.0 165 KM 2018

Postprzez popi2009 » 29 paź 2018, 09:47

powiedzmy sobie szczerze android ogólnie jest systemem niedopracowanym i krzaki mogą być

jednak apple to apple
popi2009
 

Postprzez andrep » 4 lis 2018, 12:36

Każdy ma prawo do swojej opinii, o gustach się nie dyskutuje :) mój post na dole z wczoraj w tym wątku :)
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 2&start=80
Ostatnio edytowano 5 lis 2018, 17:54 przez andrep, łącznie edytowano 1 raz
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Bigbluee » 5 lis 2018, 01:15

popi2009 napisał(a):jednak apple to apple

Prawda. Genialne projektowanie postarzania produktu aby bardzo drogi towar chodził perfekcyjnie ale krótko i klient kupił ponownie bo przecież wszystko ma się prawo popsuć.
Tu najnowszy przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=seS1npew8lU
Gąbka w laptopie, służąca do łapania i rozprowadzania wilgoci co ma na celu zrobienie zwarcia.
Inne "technologiczne ubogacenie" to brak włączania sie macbooka przy okreslonym zużyciu NIEWYMIENIALNEJ baterii.
W sieci jest mnóstwo informacji z których możemy przeczytać o odmowie naprawy sprzętu przez autoryzowane serwisy z "braku" części.
Tu nawet filmik o MacBooku Pro.
https://youtu.be/9-NU7yOSElE

Masz racje Apple to Apple. Gadżet dla bogatych.

Co do Androida to paradoksalnie starsze wersje systemu chodzą najstabilniej i sa najbardziej kompatybilne z aplikacjami. Szczególnie dotyczy to mniej dopracowanych aplikacji. M.In z tego powodu mialem do tej pory andka 5 i teraz mam androida 6, ktorego nie chce wyzej aktualizowac i naprawdę nie pamietam sytuacji aby jakakolwiek aplikacja sprawiała problemy a na telefonie mam ich sporo, głównie tych samochodowych a wszystko automatyzuje Taskerem. Niestety ale problemy wieku niemowlęcego dla andka 8 sa aż nadto widoczne.

iOS pod względem stabilności i kompatybilności jest o niebo lepszy ale ten sprzęt... jakość garażowa po cenie złota.
Mój 2.0 Pb jest taki sam jak Wasz 2.0 Pb :)
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 13:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez Neonixos666 » 5 lis 2018, 01:53

ja tam zawsze aktualizuje androida w tel i nigdy nie miałem problemu z aktualizacją teraz mam 8.0 i wszystko działa stabilnie i płynnie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez daaf » 9 lis 2018, 11:12

Bigbluee napisał(a):Genialne projektowanie postarzania produktu aby bardzo drogi towar chodził perfekcyjnie ale krótko i klient kupił ponownie bo przecież wszystko ma się prawo popsuć.

A jednak najnowszy iOS jest dostępny dla leciwego już iphona 5S (premiere miał w 2013r.). Co więcej, nie przymulił go jeszcze bardziej a przyspieszył. Jaki inny producent tak robi?
Forumowicz
 
Od: 9 cze 2014, 12:55
Posty: 70 (0/1)
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 6 GL, 2.5
była:
Mazda 6 GG, 2.0

Postprzez Dabek007 » 13 lis 2018, 20:13

Jestem po montażu systemu w serwisie BMG Gdynia
szczegóły:

# instrukcja obsługi Carplay 1,46
# Cord Assy USB 296,59
# taśma montażowa 22,13
# ACP/AA Unit 410,98
# montaż zestawu 430,50
suma 1161,66

ceny brutto
rabat na materiały 10% -uwzględniony w cenach
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 lut 2017, 23:01
Posty: 25 (2/1)
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda 3 HB BN/2017 Sky Passion 165 km + Safety

Postprzez sevecc » 15 lis 2018, 10:19

Jako, że użytkuję już CarPlay trochę czasu (właściwie od pierwszych dni dostępności w PL) to postanowiłem podzielić się wrażeniami i przemyśleniami:

Na plus:
– nawigacja – Google Maps i Waze – działają naprawdę świetnie, dla mnie osobiście nie ma lepszej nawigacji niż GM. Fajnie by było gdyby Yanosik również ogarnął temat wsparcia dla CarPlay;
–  Music – przeglądanie biblioteki, playlist, radia etc – bardzo wygodne. Co prawda mam upośledzony słuch ale wydaje mi się, że jakość dźwięku też jest lepsza niż po BT;
– podcasty – również na plus;
– ogólnie system działa bardzo płynnie i jest bardzo responsywny – nie zdarzyły mi się żadne zawiechy czy przycięcia;

Do poprawy:
– oczywista oczywistość – brakuje CarPlay po wifi, podłączenia każdorazowo do kabla jest trochę upierdliwe – no ale tu wiedziałem na co się decyduję więc to bardziej życzenie niż narzekactwo :) ;
– przycisk odbierania/wykonywania połączeń na kierownicy – po jego wciśnięciu nie wywołuje listy połączeń jak standardowo w MZD – jest to mega głupie i liczę na jakąś aktualizację i dodanie tej funkcji,
– sterowanie pokrętłem jest średnio wygodne i dużo bardziej angażujące / rozpraszające kierowcę niż obsługa dotykowa. Tak, jak w MZD jest to wszystko intuicyjne i logiczne, tak w obsłudze CarPlay zdecydowanie wolałbym obsługę dotykową szczególnie w trakcie jazdy;
– jeśli prowadzimy z kimś rozmowę przez słuchawkę, po uruchomieniu auta i podłączeniu telefonu pod USB nie przełącza na głośnomówiący a jedynie na głośnik w aparacie tel. Po zakończeniu rozmowy, włączenie muzyki z telefonu daje ten sam efekt (dźwięk leci jedynie z telefonu a nie z głośników w aucie). Pomaga jedynie ponowne uruchomienie MZD (czyli de facto auta) – to jest mega upierdliwe i też liczę na aktualizację, która naprawi ten bug;
– wybieranie głosowe – bez SIRI po polsku jest beznadzieja – come on !!!, ile można czekać...

To by było chyba na tyle na dzień dzisiejszy.
Ogólnie nie żałuję i zdecydowałbym się ponownie na instalację choćby dla samych Google Maps.
Czekam jednak na poprawki błędów i rozszerzenie funkcjonalności.

Na temat AA się nie wypowiem bo nie po drodze mi z Adnkiem :)

Może komuś się przyda.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 10:08
Posty: 397 (64/15)
Auto: Była:
Mazda 3 2.0 HB '17
Skypassion + safety
180KM by DiSi
Jest:
Mazda CX-30 100th Anniversary edition

Postprzez popi2009 » 3 gru 2018, 13:24

Ja w sobotę założyłem dziewczynie do jej mazdy carplay (samodzielnie – prosta sprawa – musialem tylko 2x aktualizować soft najpierw do 31 potem dopiero do 70).

Pojezdzilem autem w weekend trochę i moje obserwacje (jako osoby która w swoim aucie ma carplay to po wifi):

– carplay po kablu nie jest uciążliwy – bezprzeowodowy ma sens jak masz ładowarke indukcyjną
– carplay po uruchomieniu auta i podpięciu kabla włącza się zasadniczo dość wolno (w moim aucie gdzie mam po wifi odpalam auto i już jest) – jezdzilem tez mustangiem i fordem edge z carplay (po kablu, nie wiem czy tez po wifi) i tam po podpięciu kabelka carplay włączał się poniżej jednej sekundy
– brak dotyku podczas jazdy wkurza ale nie jakoś specjalnie

i teraz największe wady

– wciśnięcie przycisku NAV powoduje odpalenie map apple – nie da się ustawić żeby odpalaly mapy google
– aby wejść do MENU auta trzeba wcisnąć ikonke MAZDA lub przycisk do przejścia do radia i dopiero potem domek
– jakość audio jest gorsza faktycznie (ktoś tu na forum pisał) niż słuchając przez BT ale korzystając z natywnego systemu mazdy
– wada już samego auta a nie carplay – nie ma oddzielnego czujnika zmierzchu dla ekranu (jak w innych markach) i przez to jak w srodku dnia masz wlaczone swiatla to ekran jest ciemny

największe zalety
– carplay to carplay i bije na głowę fabryczne systemy i fabrycze nawigacje
– jakość dźwięku podczas rozmowy jest wyższa niż przez BT i natywny system mazdy

czy warto? jeśli montujesz sam i dostaniesz jak ja 15% rabatu na części czyli kupisz sprzęt za ok 660zł to tak. Montujac w mazdzie zapłacisz 1100zł minum razem – tu bym polemizował
popi2009
 

Postprzez tadziol » 16 sty 2019, 21:00

Bigbluee napisał(a):to brak włączania sie macbooka przy okreslonym zużyciu NIEWYMIENIALNEJ baterii.

:|
https://myapple.pl/forums/topic/281139- ... retina-13/
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez Bigbluee » 16 sty 2019, 21:44

tadziol napisał(a):
Bigbluee napisał(a):to brak włączania sie macbooka przy okreslonym zużyciu NIEWYMIENIALNEJ baterii.

:|
https://myapple.pl/forums/topic/281139- ... retina-13/

Jak jestem na baterii i bateria spadnie do 39 % (zawsze taka sama wartość) to Macbook sie wyłącza i próba jego ponownego uruchomienia kończy sie na pasku postepu.


Dobre nie ? <lol>

Sam już nie wiem co jest

A ja wiem <lol> Nie tylko ja ale każdy subskrybent kanału autora najnowszego filmu o nowym Macbooku Pro: https://www.youtube.com/watch?v=NzjoELvrkYo.
Apple zamontuje Ci sztywną taśmę LCD i fabrycznie "zaspawa ją do ekranu", która to taśma szybko umiera podczas otwierania ekranu. Taśma jest niewymienna. Trzeba wymienić matrycę :)
Mniej więcej to samo jest w telewizorach LCD, tyle, że telewizorów nie otwieramy i nie zamykamy kilkanascie razy dziennie.
Miłego oglądania :)
Mój 2.0 Pb jest taki sam jak Wasz 2.0 Pb :)
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 13:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez tadziol » 16 sty 2019, 22:51

Bigbluee napisał(a):NIEWYMIENIALNEJ

Nadal tak uwazasz ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez Bigbluee » 16 sty 2019, 23:19

tadziol napisał(a):
Bigbluee napisał(a):NIEWYMIENIALNEJ

Nadal tak uwazasz ?

Tak, chyba że TO nazywasz wymianą:
Cz.1 https://youtu.be/fupkPz55tUo
Cz.2 https://youtu.be/DrCX8o_HDG8

Tu inny MacBook. "Wymiana" podobna.

...a kupno za 1000zł połowy laptopa do której to połowy przyklejona jest bateria, wymianą baterii nazwać nie można.
Mój 2.0 Pb jest taki sam jak Wasz 2.0 Pb :)
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 13:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez tadziol » 17 sty 2019, 10:21

Bigbluee napisał(a):Tak, chyba że TO nazywasz wymianą:

Jestem zaskoczony...spodziewałem się,że gość będzie robił grilla albo ostrzył noże kuchenne a on faktycznie zdemontował te baterie....

Tu jest jeszcze lepiej
https://www.youtube.com/watch?v=rfHHIERH2J0
koleś zdemontował baterie i zamontował nowe ! Można rzec WYMIENIŁ !
Ale dla świętego spokoju przyznam : bateria w macbook jest niewymienialna tak jak LPG niezakładalne do volvo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez child » 17 sty 2019, 23:30

Proponuję używać terminów: "przeznaczona do wymieniania" i "nieprzeznaczona do wymieniania" :D

Tak jak moja Mazda 3 BM nie jest przeznaczona do tego, żeby się na infotainment właściciel wbijał przez ssh i robił mody.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

Moderator

Moderatorzy Moto