Samochód 5-miejscowy, ale tylko cztery pasy bezpieczeństwa – czy to normalne i... legalne?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Kamtre » 11 lip 2018, 22:19

Witam.
Mam mały problem. Otóż chcieliśmy się wybrać ze znajomymi gdzieś nad wodę (razem ze mną 5 osób). Jako że mam sprawne auto, padł pomysł że zapakujemy się do mnie, zrzucimy na benzynę i pojedziemy.
Przy rejestracji auta widziałem, że mam 5 miejsc wbite w dowód, więc przystałem na ten pomysł. Postanowiłem jednak sprawdzić tylną kanapę, pasy etc. Okazało się, że mam na tylnej kanapie tylko 2 pasy i 4 wpinki. Nigdzie środkowego pasa nie widzę, ani pod kanapą, ani w bagażniku, no nigdzie. Miejsc na montaż takiego pasa również nie widzę.
Jak to z tym jest, bo google średnio pomocne, wszędzie tylko piszą o przerejestrowywaniu auta i inne ilości miejsc.
Czy można legalnie przewieźć 4 pasażerów mimo 3 pasów? Czy też może ta informacja w dowodzie S1 to jakaś poglądowa, czy też może ile można max upchnąć ludzi? Nie chodzi mi tu o komfort, bo z tyłu i tak siedziałyby szczupłe osoby, tylko czy to jest legalne.
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2017, 21:39
Posty: 73 (0/1)
Skąd: Radom
Auto: Mazda 323F Sportive, BJ FS '01, 2.0 131 KM

Postprzez Neonixos666 » 12 lip 2018, 20:49

pewnie jest wypięty i zwinięty w bagażniku
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Brink » 13 lip 2018, 17:38

A ten co dynda na tylnym słupku od klapy ?
Trzeba szukać. W mojej M6 jest gula w suficie i z niej można wywlec środkowy pas.
Może jest tylko "brzuszny" na środku ( jak w samolocie) ?
Formalnie jazda bez pasa jak się nie jest w ciąży itd – to kicha.
Pozdr.
Forumowicz
 
Od: 15 gru 2017, 15:59
Posty: 40 (0/1)
Auto: Posiadam Mazdę 6 GY. Była: Mazda 626 GD, Citroen C5, BMW3, BMW5, Volvo 240 itd, itd

Postprzez rav 75 » 13 lip 2018, 19:25

BJ miała z tyłu zwykłe 3 punktowe pasy bezpieczeństwa. Biodrowy występował w poprzednich modelach.
rav 75
 

Postprzez Kamtre » 13 lip 2018, 22:06

Dzięki za odpowiedzi. Mi nic nie dynda na słupkach :D Ale zobaczę co jest w tych schowkach w bagażniku na bokach, w sumie nigdy nie patrzyłem co jest pod lewarkiem :)

EDIT: Jestem ślepy, bo 5 pas mi "dynda" na słupku tak jak na zdjęciu :) Nie wiem jakim cudem go do tej pory nie widziałem. Nie ma tego złego, przynajmniej się dowiedziałem, że pod kanapą mam łatwy dostęp do przewodów i zapewne filtra paliwa w razie "W" :)
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2017, 21:39
Posty: 73 (0/1)
Skąd: Radom
Auto: Mazda 323F Sportive, BJ FS '01, 2.0 131 KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy Moto