Otrzymałem wiadomość w sprawie ogłoszenia – czy to próba jakiegoś wyłudzenia?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Niron » 31 maja 2018, 15:47

sprawa jak w tytule, dostałem wiadomość odnośnie mojego ogłoszenia, ale jest ona po angielsku i pochodzi od nie polaka na pewno :D, chciałem Was zapytać czy może to być próba jakiegoś wyłudzenia czy tam kradzieży czy coś podobnego, kiedyś na innym forum spotkałem się z jakąś taką sytuacją jaka mi się teraz przytrafiła, dokładnie już nie pamiętam dokładnie jak to było, tyle że akcja zaczynała się w ten sposób, że dostawało się wiadomość w obcym języku w sprawie ogłoszenia, co Wy o tym sądzicie?
Załączniki
sprzedajemy.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 19:33
Posty: 854 (1/7)
Skąd: Siemień
Auto: Ford Mondeo MK3 2.5 V6
był Xedos 9 TA KL 01r

Postprzez Mr_Bartek » 31 maja 2018, 16:32

Tak, wpłaci połowę kasy i zabierze auto za pół darmo bo drugie obieca, że wpłaci po odbiorze jak sprawdzi stan. Będzie chciał przysłać lawetę po auto, gdyż nie będzie mógł osobiście. Ty oddasz auto, a drugiej połowy kasy nigdy nie dostaniesz.

Albo wyśle 200% kasy i powie, że chciał wysłać 110% bo koszt auta + kasa dla laweciarza. Poprosi byś odesłał 90% np. Western Union (bo wtedy nie da się wyśledzić odbiorcy). Po tygodniu wyjdzie, że przelew był lewy, Twój bank zabierze kasę i będziesz stratny 90% ceny auta.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Niron » 31 maja 2018, 17:22

widzisz dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 19:33
Posty: 854 (1/7)
Skąd: Siemień
Auto: Ford Mondeo MK3 2.5 V6
był Xedos 9 TA KL 01r

Postprzez Brink » 8 lip 2018, 09:16

Jakiś czas temu sprzedawałem samochód i gość prawie płakał, że chce właśnie taki ale chwilowo nie ma kasy i weźmie na raty. Był nachalny co wzbudziło moją nieufność.
Nawet jak się pozwie do sądu niewypłacalnego to i tak tylko same kłopoty.
W sumie cwaniaczków i kombinatorów jest coraz więcej.
Pozdr.
Forumowicz
 
Od: 15 gru 2017, 16:59
Posty: 40 (0/1)
Auto: Posiadam Mazdę 6 GY. Była: Mazda 626 GD, Citroen C5, BMW3, BMW5, Volvo 240 itd, itd

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Moderator

Moderatorzy Moto