Przydomowe sposoby wypalania DPF/FAP

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Maniekvip » 21 sie 2017, 16:58

Witam.
Kilka dni temu na YT wpadł mi film o wypalaniu DPF... poszedłem o krok dalej i obejrzałem sporo filmów które zostały mi zaproponowane w tej tematyce.

Po obejrzeniu jakiś 20 filmów przydomowe wypalanie można pogrupować na konkretny sposób oczyszczania.

I Filtry mokre

1. Z reguły były myte myjkami wysokociśnieniowymi innego sposobu nie widziałem.
Lanca w rurę i ognień. Podczas mycia z filtra wylatywała ruda woda i takie grudki jakby glina. Domyślam się, że są to pozostałości po płynie do "zmiękczania" sadzy.

II Filtry suche

1. Myjka wysokociśnieniowa. Podczas mycia wylatuje woda z sadzą.
2. Palnik gazowy. Kupa dymu i ognia.
3. Przedmuchiwanie sprężonym powietrzem. Z filtra lecą tumany czarnego syfu.
4. Opalarka. Do filtra przykładana jest opalarka elektryczna. Podczas takiego wypalania z filtra wylatywał biały bądź szary dym.

Kolejność sposobów czyszczenia nie jest przypadkowa, ustawiłem ją zgodnie z ilością napotkanych filmów w necie.
Co sadzicie o tych sposobach?
Jako założyciel tematu sam napiszę też co o tym sądzę.

-Czy mycie myjką nie zniszczy przypadkiem kanalików filtra, oraz czy nie wytworzy w nim błota, które zapcha filtr?
-Wypalanie palnikiem może roztopić filtr i go uszkodzić?
-Przedmuchiwanie wydaje się mało inwazyjne i skoro tyle syfu wylatuje to może i jest pomocne pomijając wpływ na środowisko.
-Opalarka wydaje się całkiem spoko bo symuluje wypalanie takie jakie zachodzi podczas normalnego użytkowania auta z tą różnicą, że dmucha w filtr czyste powietrze o temp 500-600*C czyli mniej więcej tyle ile potrzeba do wypalania. Z filtra wylatuje dym o tym samym kolorze co podczas wypalania "na aucie"
Więc jeśli wypalanie w domu to tylko opalarką :D
Zapraszam do dyskusji.
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez brii » 22 sie 2017, 08:44

Maniekvip napisał(a):Z filtra wylatuje dym o tym samym kolorze co podczas wypalania "na aucie"

Czyli, że przeźroczyste? ;)
Opalarka wydaje się być dobrym pomysłem :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Maniekvip » 22 sie 2017, 09:09

Własnie, że nie przeźroczyste. Jest kilka filmów podczas wypalania i auto kopciło na biało/szaro. Dodam że było to wypalanie na postoju.
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez brii » 22 sie 2017, 09:13

Piłem do prawidłowego wypalania podczas jazdy kiedy filtr nie jest zaklejony ;)
Dym przy wypalaniu nie oznacza nic dobrego – znaczy się, że oprócz sadzy coś tam jeszcze się zebrało albo temperatura wypalania jest za niska :(
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy Moto