Proces sprzedaży używanego samochodu w dzisiejszej Polsce – dyskusja panelowa.

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez fux » 14 lip 2019, 07:53

zadra napisał(a):
i po co ten kwik?
Pod groźbą pistoletu przy skroni sprzedałeś?
Umowa in blanco czy na handlarza?
Sprzedałeś, wziąłeś kasę to nie drąż tematu bo nie ma sensu


Fux, przeczytałeś chyba tylko ostatni post i źle zrozumiałeś dość głęboki temat...
Nie przejmuj się jednak, wystarczy troszkę więcej przeczytać i spróbować zrozumieć tło..


Wątek przeczytałem z tego roku i z ze zrozumieniem problemu nie mam.
O umowę dopytałem, bo z tym to różnie bywa, więc sam rozumiesz. Raz napiszą tak, raz siak.
Auto raz sprzedałem handlarzom z Warszawy.
Accorda salonowego, 4 lata,160kkm, igła.
Przyjechali, wydziwiaja, mlaskają, cena wywoławcza była 56000, panie błotnik malowany, itp. wtręty.
Damy 48000

53000

Nie, za dużo, 49500

Odwróciłem się i na odchodnym mówię, że Panowie wiecie, gdzie jest wejście do domu.
Jak się zdecydujecie to zapraszam.

Po 10 min przyszli.

Jeszcze próbowali się ciąć o tysiaka.


Wyciągnąłem 100 zł z portfela i mówię, że macie na paliwo do swojego samochodu, skoro taki to problem finansowy dla nich i niech już sobie idą, bo mam ciekawsze zajęcia.

Obruszyli się o tę stówkę i powiedzieli ok.


Liczą kasę, ja piszę fakturę.

A na fakturze wpisany przebieg, na umowie również.

Ooooo. A nie może być bez i umowa in blanco?

Nie...



Dobry dzień dla handlarzy to nie był.

Tyle nieprzyjemności ich sptkało, drogo kupili, przebieg, faktura na 100% wartości.
Niefart.




A w kontekście poprzedniego posta to ku przestrodze.


https://www.auto-swiat.pl/porady/prawo/ ... ja/rgc2yvy


Miłego weekendu.
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2016, 18:41
Posty: 331 (4/5)
Auto: 3 BP

Postprzez zadra » 14 lip 2019, 13:02

"Sprzedawca zostaję zwolniony z rękojmi, jeśli kupujący wiedział o wadach towaru w czasie zakupu..."
Tak w kontekscie tego,czy ja się obawiam czegokolwiek. W postach od kwietnia 2019 znajdziesz odpowiedź.

Dopisano 14 lip 2019 14:40:

No dobra, Fux, szkoda być piany między sobą ;–)
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez jaskul » 23 lis 2019, 12:31

Po raz kolejny uważam, że rynek jest chory a nasz kraj jest pełen idiotów o mózgu wielkości ameby.
W ciągu ostatniego roku firma mojej żony sprzedawała kilka aut wiec jakby pomagając jej uczestniczyłem w tym.
Audi A6 C7 – samochód klasy wyższej o wartości początkowej jako nowy około 240 tyś PLN. Sprzedawany jest 7 letni serwisowany z udokumentowanym przebiegiem 264 tys km.
Wartość wg tabelki eurotax uwzględnia przebieg silnik itp itd – 59000.
Auto sprzedaje firma cena wystawiona 40 tys netto + vat = 49200.
Mam w zrzutach ekranu informacje z Facebooka imiona i nazwiska, bądź nr tel jeśli ktoś pisał lub dzwonił. tak wiec ci ludzie naprawdę istnieją – na oko panowie w wieku poniżej 25 lat.
Mój idol jest taki, zapis rozmowy:
– Witam czy cena jest do negocjacji??
moja odp – tak oczywiście każdą cenę można negocjować – zapraszam do oględzin, sprawdzenia auta w serwisie i porozmawiamy o cenie.
– Za 35 pójdzie ??
moja odp – nie lubię prowadzić wirtualnych negocjacji, proponowana cena jest za niska za tyle nie ma możliwości, 39000 mogę zaproponować, oczywiście rozmawiamy o cenach netto do tego dochodzi podatek VAT.
– Jestem osobą prywatną wiec VAT mnie nie interesuje 36 daje i zabieram pasuje??
KURTYNA...
Słuchajcie przez 2 miesiące mam zarejestrowanych około 20 rozmów na tym poziomie... oczywiście nikt auta nie obejrzał.
Gdzie ja żyję?? <glupek2>
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=331&t=160195&p=2697787#p2697787

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=320&t=160439
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2006, 11:56
Posty: 540 (14/14)
Skąd: centrum
Auto: Była 323c BA 1,3, 323F BJ 1,5, MX-5 NA 1,6, M6 GG 1,8, CX-7 2,5, Avensis 1,8 jest C-HR Hybrid + Rav 4 Hybrid

Postprzez child » 24 lis 2019, 14:11

Po pierwsze – pytał, czy cena do negocjacji. Odpowiedziałeś twierdząco, więc negocjował. Jak ci nie odpowiada jego sposób negocjacji (mi by nie odpowiadał), to albo wyraź precyzyjnie swoje oczekiwania (np. "cena do negocjacji w zakresie 2% z pisemnym rozbudowanym uzasadnieniem, maks. 2 oferty") albo napisz, żeby spadał.

Po drugie – poza sprzedawcami-oszustami niewiele rzeczy tak mnie wpienia, jak wpisywanie ceny netto. Ja akurat mam firmę i też mnie nie obchodzi cena netto – przy sposobie, w jaki kupuję samochody i tak nie mogę całego VAT-u odliczyć. Nic sprzedającemu do tego, co ja zrobię z VAT-em – oczekuję ceny, którą będę miał zapłacić (czyli brutto), a ew. korzyści podatkowe to już policzę sobie sam.

Cena (jak rozumiem, w twoim mniemaniu korzystna) nie ma nic do rzeczy – albo ludzie będą chcieli za taką kupić, albo nie, a opinia sprzedającego nt. tego, czy to tanio czy drogo nie ma znaczenia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 18:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez jaskul » 24 lis 2019, 15:00

Nie napiszę żeby "spadał" kulturalnie rozmawiam ;)
Rozumiem – będę tankował na stacji i będę chciał zapłacić cenę za paliwo netto bo jestem osobą prywatną i VAT mnie nie obchodzi bo tak chciał zrobić potencjalny kupujący z tym samochodem.
Kupując jako osoba prywatna interesuje mnie cena brutto zgodzę się – jednak gdy kupującym jest firma ma to dość duże znaczenie czy kupujesz na umowę K-S, czy też FV – marża czy normalna FV gdzie jest cena netto, brutto i wielkość VATu.
Reasumując rozumiem że taki sposób rozmowy i stawiania sprawy jest zupełnie normalny i tylko ja się dziwie – ok jestem wstanie to zrozumieć.
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=331&t=160195&p=2697787#p2697787

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=320&t=160439
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2006, 11:56
Posty: 540 (14/14)
Skąd: centrum
Auto: Była 323c BA 1,3, 323F BJ 1,5, MX-5 NA 1,6, M6 GG 1,8, CX-7 2,5, Avensis 1,8 jest C-HR Hybrid + Rav 4 Hybrid

Postprzez zadra » 24 lis 2019, 16:28

Reasumując rozumiem że taki sposób rozmowy i stawiania sprawy jest zupełnie normalny i tylko ja się dziwie

Ja tak nie uważam.
Społeczeństwo jest wymagające i rozpieszczone potencjalnie niskimi cenami które widzą w internecie.
Mało kto interesuje się na tyle,żeby szukać minusów w autach z wirtualnego świata, wychodzą z założenia, że jeśli "jakieś " ałdi w necie jest za 35 tys, to KAŻDE takie audi powinno mieć podobną wartość.
Opisywane przez Ciebie auto dodatkowo miało bardzo "zawyżony" przebieg – absolutnie nie przystający do realiów i oczekiwań naszego społeczeństwa w stosunku do młodego wieku samochodu –
z drugiej strony ktoś mógłby głupio zapytać (wpis w formie żartu..) "z ilu setek ten przebieg został skręcony, skoro ma aż 260 000km".
Oczywiście nie w Twoim przypadku, bo jest pełna historia pojazdu ale kogo z dzwoniących to obchodzi.

Również jednak mi nie odpowiada podawanie ceny w formie netto – taka wartość sztucznie zaniża cenę do bardziej atrakcyjnej dla kupującego a kupujemy przecież oczami – jedno spojrzenie i widzimy cenę o 23% (cz ile tam teraz jest) niższą niż faktycznie muszę zapłacić.

Powinna obowiązywać cena brutto oraz możliwość uzyskania faktury potrzebnej do rozliczenia zakupu z fiskusem – to załatwia sprawę a sprzedający nie wygląda na handlarza który coś kombinuje.

Na marginesie:
Jakoś nie słychać o procesach handlarzy pojmanych za notoryczne cofanie liczników a tyle się o tym słyszało w ub.roku..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez child » 24 lis 2019, 19:59

jaskul napisał(a):Kupując jako osoba prywatna interesuje mnie cena brutto zgodzę się – jednak gdy kupującym jest firma ma to dość duże znaczenie czy kupujesz na umowę K-S, czy też FV – marża czy normalna FV gdzie jest cena netto, brutto i wielkość VATu.


Oczywiście, że to ma duże znaczenie. Ale płacisz zawsze cenę brutto, więc ją należy podawać. Jak napisał zadra – cena netto sprawia sztuczne wrażenie niskiej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 18:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez jaskul » 25 lis 2019, 07:39

Mam takie pytanie o co chodzi??
Bo mam dziwne wrażenie że zaczynamy dyskutować o wyimaginowanych problemach.
W podlinkowanym ogłoszeniu jest podana cena brutto. Jest dokładna informacja, a Wy tworzycie jakaś alternatywną rzeczywistość.
Jest też opis:

Zgadzam się na sprawdzenie samochodu w dowolnym serwisie. Kupujący zwolniony z podatku PCC-3, sprzedaję samochód na fakturę VAT. Dla firm możliwość odliczenia podatku VAT.
CENA NETTO: 40.000 PLN
CENA BRUTTO 49.200 PLN
Cena jest do rozsądnej negocjacji, proszę o powagę i nie wysyłanie mi wiadomości typu "daję 45 i zabieram"


Proszę zrzut ekranu jak się wyświetla w otomoto
O co wam chodzi?? Jak ma być to opisane inaczej??
Załączniki
aaaaa.jpg
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=331&t=160195&p=2697787#p2697787

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=320&t=160439
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2006, 11:56
Posty: 540 (14/14)
Skąd: centrum
Auto: Była 323c BA 1,3, 323F BJ 1,5, MX-5 NA 1,6, M6 GG 1,8, CX-7 2,5, Avensis 1,8 jest C-HR Hybrid + Rav 4 Hybrid

Postprzez zadra » 25 lis 2019, 09:41

Z Twojego wpisu z 23.11 wynikało,że podałeś w ogłoszeniu cenę netto.
Nie tylko ja w taki sposób odebrałem to co wtedy napisałaś.
Są więc 2 możliwości :
1. Wyraziłeś się niejasno
2. Na przestrzeni ostatnich dni dokonałeś korekty ogłoszenia

Nie byłoby mojej sugestii dot ceny netto, gdyby w opisanym przez Ciebie przypadku była zawarta informacja z dzisiejszego dnia.

Jeśli ogłoszenie jest tak opisane, to wg mnie jest wszystko ok.
Nie zmienia to faktu,że żyjemy w trudnych czasach wśród specyficznych kupujących.
Ja swoje ostatnie auto zbyłem za połowę wartości rynkowej bo dałem uczciwy opis jego stanu.
Handlarz sprzedał je 100% drożej, bo w swoim opisie podał inną datę produkcji, inny przebieg inny stan techniczny podzespołów -można powiedzieć, że odpisał zupełnie inne auto niż sprzedawał. Dodatkowo w rozmowie telefonicznej perfidnie kłamał potwierdzając te wszystkie kłamstwa potencjalnemu kupcowi i w krótkim czasie sprzedał auto bo kupujący okazał się być naiwnym łatwowiernym laikiem jakich wielu w Polsce.
Na domiar złego aktualny właściciel nie wniósł sprawy do sądu, bo gdy chciał złożyć na komendzie policji doniesienie o popełnionym przestępstwie to panowie policjantowie skutecznie go zniechęcili do tego (mieliby wiele papierologii a sprawa błaha i płytka zajmująca jednak dużo czasu i energii zaplanowanym stróżom prawa)

Tak więc, spodziewam się, że jeśli jesteś uczciwym człowiekiem to nie sprzedasz tego auta nawet za 45tys brutto na naszym specyficznym rynku..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez jaskul » 25 lis 2019, 10:51

Nie wiem czy wyraziłem się nie jasno – przeczytaj jeszcze raz co napisałem 23.11
Wartość wg tabelki eurotax uwzględnia przebieg silnik itp itd – 59000.
Auto sprzedaje firma cena wystawiona 40 tys netto + vat = 49200.

Jest podana cena netto i brutto. W następnym poście też o tym pisze ze ktoś ode mnie chciał kupić za netto bo on jest prywatną osobą i mu VAT niepotrzebny.
"https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-ID6CE1al.html"
Ogłoszenie było i jest takie samo jest jak byk w opisie napisane cena netto tyle brutto tyle – ogólnie chodziło mi oto że idioci do mnie piszą, że chcą kupić np. bez VAT w cenie netto – to napisałem w pierwszym poście. A dalej brniemy powoli w jakąś alternatywna rzeczywistość. Ktoś napisał coś o cenie netto, i dalej dyskusja się rozwinęła w tym kierunku.
A meritum sprawy to głupota i wręcz chamstwo potencjalnych kupujących.
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=331&t=160195&p=2697787#p2697787

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=320&t=160439
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2006, 11:56
Posty: 540 (14/14)
Skąd: centrum
Auto: Była 323c BA 1,3, 323F BJ 1,5, MX-5 NA 1,6, M6 GG 1,8, CX-7 2,5, Avensis 1,8 jest C-HR Hybrid + Rav 4 Hybrid

Postprzez child » 25 lis 2019, 20:55

jaskul napisał(a):W następnym poście też o tym pisze ze ktoś ode mnie chciał kupić za netto bo on jest prywatną osobą i mu VAT niepotrzebny.


To bardzo ciekawe, bo moim zdaniem on napisał (parafrazując): "Nic mnie nie obchodzi cena netto i VAT – jestem osobą prywatną i chcę wiedzieć, czy za xxx mogę kupić"

A dalej brniemy powoli w jakąś alternatywna rzeczywistość.


To nie jest żadna alternatywna rzeczywistość, bo ogłoszenia podające cenę netto się zdarzają. Oczywiście nie twoje, ale...

Ktoś napisał coś o cenie netto, i dalej dyskusja się rozwinęła w tym kierunku.


... cytuję z twojego wcześniejszego posta:

jaskul napisał(a):39000 mogę zaproponować, oczywiście rozmawiamy o cenach netto do tego dochodzi podatek VAT.


Więc o cenie netto zacząłeś rozmawiać... Ty ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 18:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez jaskul » 1 wrz 2020, 09:31

Proces sprzedaży auta Part XX ;)
Sprzedaje sie KIA Optima cena 55900 – jedna z najniższych na otomoto. Auto 4 letnie kupione w ASO serwisowane w ASO. Faktura zakupu 4 lata temu prawie 140 tyś pln. Piszą zainteresowani <glupek2>
PS. Auto już nieaktualne – jak zawsze pierwszy oglądający kupił.
Załączniki
118485048_2709964605885658_7287966457199855572_n.jpg
118649105_372605113733940_175184660180798146_n.jpg
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=331&t=160195&p=2697787#p2697787

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=320&t=160439
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2006, 11:56
Posty: 540 (14/14)
Skąd: centrum
Auto: Była 323c BA 1,3, 323F BJ 1,5, MX-5 NA 1,6, M6 GG 1,8, CX-7 2,5, Avensis 1,8 jest C-HR Hybrid + Rav 4 Hybrid

Postprzez Krzemol » 1 wrz 2020, 10:34

Na OLX sprzedając cokolwiek musisz z tym żyć.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 22:11
Posty: 1558 (258/82)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo 166 TI 2.4 175KM '05r
Mazda MX-5 NB 1.6 110KM '00r

Postprzez Grzyby » 6 wrz 2020, 15:50

Krzemol napisał(a):Na OLX sprzedając cokolwiek musisz z tym żyć.

Dokładnie
Sprzedawałem jakieś graty z garażu, najdroższy był rowerek dziecięcy za 200zł.
Gość zadzwonił o 4 roletki na szyby (nieużywane) które wystawiłem za 2 dychy (z założeniem że jak się w 2 dni nie sprzedadzą to wyrzucę), a ten pyta czy bym mu ich nie podrzucił i nie poszłyby za dychę....
A 30 minut później ktoś podjechał i dał 25 hahaha
Z oponami też było podobnie. Wystawione za 200zł (4szt całorocznych z 6-7mm) to chcieli dawać stówkę za komplet...
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez jaskul » 13 sty 2021, 10:36

Od paru lat przypadkiem mam lekkie zderzenie z rynkiem sprzedaży aut stąd moje rozmyślania. W firmie mojej żony (nie jest to jej główna działalność) sprzedaje się 3-4 samochody w ciągu roku. Są to auta których właścicielem jest firma płatnik VAT wiec sprzedaż odbywa się oficjalnie w 100% legalnie na podstawie Fv 23%. Za każdym razem gdy wystawiane jest ogłoszenie – a ceny są zawsze dość atrakcyjne bo firma żyje z czegoś innego niż auta zaczyna się istny cyrk. Wystawiasz auto za powiedzmy za 50 tyś brutto co jak na auto które jest sprzedawane jest cena atrakcyjną – zazwyczaj jest to najtańsze auto z porównywalnych na otomoto bądź znajduje się na pierwszej stronie przy sortowaniu od najtańszego. W ciągu 3 dni dostajesz około 5 wiadomości od różnych osób (wg mnie kolegów Mirka) które piszą wiadomości typu daje 35 i zabieram, co można zrobić z Vatem itp itd. Sondują cię za ile uda sie wyrwać abo próbują abyś myślał że może jednak te 35 to nie jest jakaś zła oferta skoro wiele osób proponuje takie kwoty. Potem dzwoni sam Mirek oferując np. 38 brutto, że to naprawdę dobra oferta bo mamy kryzys itp itd. To grupa cwaniaków chcących kupić auto za max 60% wartości Eurotax
Druga grupa to detektywi internetowi – zasypują cię pytaniami i prośbami o przesyłanie dokumentów – np faktury za serwis od nowości z wyszczególnieniem co było robione w poszczególnych wizytach w serwisie, pytania np. ilu auto miało kierowców albo szczegóły czy na serwisie przy 90 tys km wymieniono świece zapłonowe albo czy jak wymieniano pasek rozrządu to wymieniono simeringi na wałkach, które wychodzą z głowicy :) – na początku jeszcze odpisywałem, ale nigdy nie udało mi się na tyle zadowolić internetowego detektywa aby przyjechał obejrzeć wiec już nie odpisuję gdy pytania zaczynają być bezsensowne.
No i są ludzie normalni, którzy dzwonią lub piszą zadają 3 jakieś proste pytania typu wypadkowość, serwis możliwość weryfikacji stanu auta – umawiają się przyjeżdżają biorą auto na serwis do ASO lub SKP bądź oglądają sami targują się i prawie zawsze pierwsza osoba osobiście oglądająca kupuje samochód. Prawie bo jeszcze są oglądacze którzy przyjeżdżają opowiadają jak to szukają samochodu od pół roku i nie mogą kupić, oglądają szukając dziury w całym i doszukując się bardzo często wyimaginowanych problemów aby podjąć decyzję że ten samochód jest nie warty zakupu. Np miałem pana, który w aucie co ma 55 tys km przebiegu 3 lata i miało 8 udokumentowanych przebiegów – typu wizyta w serwisie przeglądy, akcje serwisowe, jakaś udokumentowana szkoda gdzie jest odnotowana data i przebieg, przegląd na SKP, próbował mnie i sobie udowodnić, że przebieg jest niewiarygodny bo samochód miał wymienione tarcze i klocki hamulcowe z przodu, a gdyby przebieg był oryginalny to powinien samochód mieć jeszcze fabryczny zestaw. I pojechał szukać dalej marnując sobie cały dzień bo przyjechał do Łodzi z Katowic.
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=331&t=160195&p=2697787#p2697787

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=320&t=160439
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2006, 11:56
Posty: 540 (14/14)
Skąd: centrum
Auto: Była 323c BA 1,3, 323F BJ 1,5, MX-5 NA 1,6, M6 GG 1,8, CX-7 2,5, Avensis 1,8 jest C-HR Hybrid + Rav 4 Hybrid

Postprzez child » 14 sty 2021, 17:15

To jest niewątpliwie dość dobrze oddana perspektywa sprzedającego. Ale te profile kupujących wyglądają tak dlatego, że sprzedawcy jednak w większości nie są firmami twojej żony chcącymi pozbyć się serwisowanego auta za w miarę nieduże pieniądze.

Jednym z najważniejszych powodów, dla których zacząłem kupować nowe samochody był fakt, że miałem dość tracenia czasu na różnego rodzaju naciągaczy i zwykłych oszustów. Niestety uwzględniwszy kierunek, w jakim idzie obecnie motoryzacja będę się chyba musiał z nimi przeprosić. Albo w ogóle zrezygnować z kupowania samochodów i jeżdżenia nimi, co z perspektywy niecałego roku pandemii nie wydaje się tak dziwną/przerażającą perspektywą jak wcześniej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 18:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez zadra » 14 sty 2021, 23:24

jaskul napisał(a):jeszcze są oglądacze którzy przyjeżdżają opowiadają jak to szukają samochodu od pół roku i nie mogą kupić


Czego się spodziewasz?
Jesteś dla obcego takim samym sprzedawcą jak 15-u poprzednich cwaniaczków, którzy być może mieli jeszcze lepsze papiery, przeglądy i przebiegi tylko okazywało się, że jednak auto było poważnie walone, albo szyby każdą z innej parafii.

Ja również nie kupiłbym auta, które nie jest dla mnie 100%pewne a sprzedawca 100% rzetelny.
Czasami chodzi nawet o to pierwsze wrażenie, które robi auto albo sprzedająca osoba..

Rynek mamy zepsuty przez nieuczciwych sprzedawców złomu w cenie złomu (lub w cenie złota) i jeśli się jeszcze nie naciąłeś, to się natniesz.. wszystko kwestią czasu...
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez jaskul » 15 sty 2021, 19:23

child napisał(a):
Jednym z najważniejszych powodów, dla których zacząłem kupować nowe samochody był fakt, że miałem dość tracenia czasu na różnego rodzaju naciągaczy i zwykłych oszustów.


Dokładnie tak. Zgadzam się w 100%

I jeszcze powiem, że dość tracenia czasu na zabawę w detektywa co "Mirek" odstawiał za patent aby coś naprawić aby coś działało a nie kosztowało. Większość tego typu napraw wychodzi z powrotem.
Co nie zmienia faktu, że tak samo jak wykształcili się Mirki sprzedawcy to są też Mirki kupujący ;)
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=331&t=160195&p=2697787#p2697787

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=320&t=160439
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2006, 11:56
Posty: 540 (14/14)
Skąd: centrum
Auto: Była 323c BA 1,3, 323F BJ 1,5, MX-5 NA 1,6, M6 GG 1,8, CX-7 2,5, Avensis 1,8 jest C-HR Hybrid + Rav 4 Hybrid

Postprzez Neonixos666 » 15 sty 2021, 20:20

jaskul napisał(a): to są też Mirki kupujący


To Ci co szarpią za koło i bujają autem?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Mako » 11 lut 2021, 15:29

Na temat sprzedających jak i kupujących można by pisać grube książki. Najważniejsze dla większości kupujących to 3 N. Najmłodszy, najlepiej wyposażony i najtańszy a to, że najczęściej to złomy to już nieważne.
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 21:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Moto