Mazda – marka coraz bardziej popularna?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez jaketherake » 5 mar 2016, 11:55

Ciekawych czasów doczekaliśmy: http://www.samar.pl/__/3/3.a/87136/Ryne ... cale=pl_PL
Mazda puka do pierwszej 10-tki marek sprzedających najwięcej aut w PL i jest spora szansa, że wyprzedzi Nissana!? Prawie 1800 sprzedanych aut przez 2 miesiące 2016r (wzrost o 75%), podczas gdy po raz pierwszy przymierzałem się do "3" w 2012r mieli sprzedaż w Polsce na poziomie 2 tys aut rocznie <lol>

Ostatnio miałem ciekawe zdarzenia na trasie AK: wjeżdżam ślimakiem na trasę przed mostem Grota i włączam się do ruchu, akurat pomiędzy dwie GJ (niebieski sedan i srebrne kombi), a na lewym pasie wyprzedza nas BM w Soul Red.
Wymieniliśmy się zoom-zoomowymi spojrzeniami <faja>
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2012, 20:01
Posty: 456 (15/2)
Skąd: Mazowieckie
Auto: M3 2.0 BK AC+ '08

Postprzez stachan » 5 mar 2016, 19:43

Dla porównania: po 2014 roku Mazda była na pozycji 15 :)

Blisko 80-proc. wzrost sprzedaży i 15. pozycja na polskim rynku – tak Mazda zakończyła 2014 rok. Prognozy na ten są optymistyczne – koncern spodziewa się dalszego zwiększania sprzedaży, choć tempo wzrostu może nie być tak imponujące. W odniesieniu do całego rynku Mazda prognozuje wzrost liczby rejestracji nowych aut do ok. 350 tysięcy.

– 2014 rok był dla nas bardzo udany, sprzedaliśmy ponad 7,5 tys. samochodów, wzrost wyniósł blisko 80 proc. w stosunku do roku poprzedniego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Łukasz Paździor, dyrektor zarządzający Mazda Motor Poland. – To kolejny rok, w którym odnotowujemy tak wysokie wzrosty. Zamknęliśmy go wysokim udziałem w rynku w wysokości 2,3 proc.

Dzięki ubiegłorocznym wynikom Mazda awansowała na 15. pozycję w rankingu najlepiej sprzedających się marek. W tym roku koncern chce zwiększać swoje udziały w rynku. Liczy na dalsze wzrosty sprzedaży, choć ich tempo może nie być już tak imponujące jak w ostatnich latach. Pomóc w tym mają nowości, które firma wprowadza właśnie do sprzedaży.

– Planujemy sprzedać mniej więcej około 10 tys. samochodów w 2015 roku – zapowiada Paździor. – Modernizujemy w tej chwili Mazdę 6, CX-5, nadal świeża jest Mazda 3. Ale oprócz tego mamy trzy zupełne nowości: Mazdę 2, CX-3 oraz nasz kultowy roadster MX-5. Wszystkie auta pojawią się w tym roku i wtedy cała linia produktowa Mazdy będzie tak naprawdę nowa.

Chociaż w ofercie Mazdy nie ma samochodów hybrydowych, to firma kładzie coraz większy nacisk na zagadnienia związane z ekologią.

– Nasze samochody bazują na nowoczesnej technologii Skyactiv. Pojazdy w nią wyposażone spalają czasami bardzo podobne ilości paliwa jak typowe auta hybrydowe – zauważa Łukasz Paździor. – Łączymy zatem dobre parametry dynamiki jazdy z dobrymi wskaźnikami ekologicznymi.

Modele oparte na technologii Skyactiv stanowiły 96 proc. sprzedaży w 2014 roku.

Rosnącej sprzedaży Mazdy sprzyjać będzie rosnący w umiarkowanym tempie popyt na nowe auta w kraju. Szacunki koncernu mówią o liczbie rejestracji nowych samochodów na poziomie 350 tys. (wobec 327 tys. w 2014 roku).

– Taki wzrost powinien utrzymać się w kolejnych latach – mówi Łukasz Paździor. – Być może nie jest to bardzo dynamiczne zwiększenie sprzedaży, ale mimo wszystko polskie społeczeństwo po zakończeniu kryzysu ma więcej środków finansowych i jest coraz bardziej skłonne przeznaczać je na zakup samochodów. Nie bez znaczenia jest fakt, że koszt pieniądza jest obecnie bardzo niski i łatwo można uzyskać wszelkiego rodzaju formy finansowania.

Szybko rosnąca sprzedaż marki w Polsce sprawia, że polski oddział Mazdy zaczyna się liczyć w Europie. Zajmuje piątą pozycję w rankingu największych importerów Mazdy w strukturze europejskiej.

– Przed nami są Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania i Austria. Co ważne, mamy duży sukces Mazdy 6. Sprzedaż tego auta w Polsce zajmuje trzecią pozycję w Europie, co świadczy o bardzo dobrym przyjęciu tego samochodu na naszym rynku – podkreśla dyrektor zarządzający Mazda Motor Poland.

To sprawia, jak informuje Paździor, że Polska dla Mazdy jest rynkiem perspektywicznym. Od momentu rozpoczęcia działalności w czerwcu 2008 r. polski oddział Mazdy wydał klientom już 25 291 samochodów.

– Ogólnie Mazda w Europie rośnie dynamicznie, ubiegły rok zamknęliśmy wzrostem na poziomie 20 proc., spodziewamy się, że w tym będzie podobnie – uważa dyrektor Paździor. – Mamy też bardzo dobrą dynamikę m.in. w Hiszpanii i na kilku innych rynkach. Oczywiście największymi odbiorcami są Niemcy i Wielka Brytania i tam również notujemy wzrosty.



źródło
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez Ścibi85 » 5 mar 2016, 19:50

Według mnie teraz będzie jeszcze więcej Mazd sprzedanych po tym jak w nowej Hondzie Civic zagoszczą silniki turbodoładowane... Ostatnie bastiony bezturbinowych benzyn padają... mam nadzieję, że Mazda nie planuje takiego kroku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2012, 22:53
Posty: 1288 (14/10)
Skąd: Piaski
Auto: 1. Mazda 3 BP HB SkyActivX AT Hikari + Luxury Black
2. Mazda3 2.0 MZR DISI i-stop 2o1o

Postprzez Sonek » 5 mar 2016, 20:29

I widać to na drogach!
Piękne nowe Mazdy cieszą moje oko czy to na drodze czy na parkingach, a urodę posiadają wyjątkową :)
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2015, 19:33
Posty: 304 (0/8)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S60 2.5T

Postprzez e-tomek » 5 mar 2016, 21:25

Mnie się udało w ostatnich latach nabrać podejścia:
"To tylko samochód" ;)
– chociaż o samochody dbam bardzo, niezależnie od marki ... z tym, że nieważne czy to Mazda, czy Opel, czy Hyundai, ważne, żeby dobrze jeździł i posiadał to, co posiadać powinien (wedle własnego uznania każdego). Znajoma parę dni temu kupiła Hyundai'a i30, rocznik 2012, 1,6 GDI – 135 koni, wyposażenie praktycznie pełne (a i sporo dodatków typu samoryglujące się drzwi, "go home lights", podgrzewana kierownica – o tym w BL-ce mógłbym tylko pomarzyć) i bez problemu mógłbym się w taką i30-tkę przesiąść (a co śmieszne, tutaj gdzie mieszkam płacimy roczny podatek eko – wyliczany w oparciu o spalanie (co 6 m-cy się płaci, dla diesli inna tabelka), i za tego Hyundai'a wychodzi (po przeliczeniu) 350zł rocznie, ja za swoją Mazdę 1.6 płacę 1400zł rocznie, a ta znajoma za poprzednią swoją Mazdę 323F 1,8 2001 rocznik płaciła rocznie 2800zł).

Ale o co chodzi? Już tłumaczę ...
jeden użytkownik z forum sprzedaje Mazdę i pisze, że będzie płakał ... a wcześniej pisał, że mając nawet 3 miliony złotych na samochód ... też by kupił Mazdę – już po nim ;) ... no, a kupuje oczywiście Mazdę.
Po pierwszym komentarzu w tym wątku widać, że następnym samochodem jake'a też będzie Mazda ;)
Sonek też już, widzę, stracony ;)
Dla Mazdy to super sprawa ;)

A Mazdy – pewnie, fajne samochody, ale po co tak się zamykać? – to w końcu tylko rzecz materialna, samochód, płakać? ;)
Miałem Opla Astrę (kupiłem 11-latka, ale z przebiegiem 44000km), też fajnie jeździł, Nissan Sunny też był OK, Hyundai Sonata – też dobrze jeździł, naprawdę nie ma co się tak zamykać na jedną markę ... ale to oczywiście moje podejście, aczkolwiek podczas sprzedaży płakał i tęsknił nie będę, samochód nic nie czuje ;) ... tym bardziej, że przeważnie zmienia się na nowszy – lepszy model.

Ścibi85 – to niefajnie, ostatnio siedziałem w nowym Civicu i tak sobie myślałem, że to będzie kolejny samochód, bo pozycja za kierownicą mi się naprawdę podobała, jak i silnik 1.8 142 koni robi naprawdę dobre wrażenie (na razie dla mnie na papierze), a i opinie ma świetne.
Może jeszcze Hyundai i30 – 1,6 GDI też dobrze wypada, opłaty tu gdzie mieszkam – kosmicznie niskie, 135 koni = jest dobrze, a będę kupował 4-5 latka (tutaj samochody kosztują 2x tyle co w Polsce, na 4-5 latku oszczędza się ok. 55 000 – 70 000zł ), to jeszcze rok gwarancji by był (gdyby kupić 4-latka).
Moja Mazda 3 BL 1.6 rok temu (5-letni samochód, 75000km) kosztowała, po przeliczeniu, 67000zł :D
Mazda 3 BM 2.0 120 koni, wersja Skymotion, nowa z salonu, przy obecnym kursie, to wydatek rzędu ... 135000zł (tutaj) :D – może też dlatego nabrałem takiego nastawienia, by się samochodami za bardzo nie "jarać" ;)

I pewnie będzie tak, jak piszesz, silniki bez turbo będzie ciężko znaleźć (już teraz łatwo nie jest) ... z drugiej strony, może być też tak, że pewni ludzie po prostu będą szukać takiego silnika (bez turbo), ja na pewno, wtedy wybór będzie ograniczony.
A jeszcze jedna sprawa ... przeglądałem sobie ostatnio właśnie i30-tki i ... było 80 ogłoszeń z silnikiem diesla, 8 sztuk z benzyną, też trochę porażka (bo ja raczej nigdy diesla, ani turbo-benzyny, nie kupię, chociaż przy mojej jeździe – jeżdżę spokojnie ... turbo-benzynka pewnie by się całkiem dobrze spisywała, jak i spalanie byłoby ciekawe). No nic, zobaczymy jak to będzie, ja jeszcze BL-kę będę trzymał 5-lat, później się coś wymyśli.
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 17:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Postprzez jaketherake » 5 mar 2016, 23:08

e-tomek: słusznie prawisz <oczko>
Ja faktycznie polubiłem Mazdę. Może dlatego że trafił mi się (odpukać) fajny egzemplarz.
Polubiłem też ogólnie kitajską motoryzację przez ostatnie kilka lat. Jeśli teraz miałbym na coś zmieniać, to Civic X lub IS 250. Ponieważ jednak zbliża się powiększenie rodzinki, więc pewnie skończy się na GJ w kombi. W Wawie GJ robi furorę, widuję je już niemal wszędzie, nawet na budowach :)
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2012, 20:01
Posty: 456 (15/2)
Skąd: Mazowieckie
Auto: M3 2.0 BK AC+ '08

Postprzez Yoki » 5 mar 2016, 23:32

e-tomek to tak jak kupować dobrą whiskey po co jak wali o glebę tak samo jak "arizona" za 5 zł.

Dla jednych samochód jest to środek do transportu, dla drugich jest to "dzieło sztuki" które sami tworzą i je kochają. I tyle w temacie.
https://www.facebook.com/BippuPoland
https://www.facebook.com/LS4HVIP/
Wsparcie przy wyszukaniu oraz pomoc przy sprowadzeniu części z Japonii
Tomek grupa rozwoju forum
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2008, 15:18
Posty: 1813 (55/50)
Skąd: Olsztyn/Szczytno/obecnie Łódź
Auto: Lexus LS400 4.0 V8 1998

Mazda6 GG LF`06 2.0 156,5KM@6676RPM 196,3Nm@4218RPM Noblessgrau

była Mazda Xedos 9 TA KL 2001 AT
była Mazda 323f 2.0 V6 BA
była Mazda 323f 1.6 BG

Postprzez e-tomek » 6 mar 2016, 03:21

Yoki – no nie do końca o to mi chodziło, przecież napisałem:
"ważne, żeby dobrze jeździł i posiadał to, co posiadać powinien (wedle własnego uznania każdego)."
– a myślę, że dla każdego z nas samochód, który używa się na co dzień, jako podstawowe zadanie ma na celu przemieszczać nas bezawaryjnie z miejsca na miejsce (nie tylko Mazda to potrafi), później są te inne rzeczy, które przecież i tak w sporym stopniu dotyczą każdego z nas w sposób jednakowy (każdy chce mieć fajne auto, z różnymi dodatkami, a nie "Arizonę") – i to też nie tylko Mazda potrafi.
Mnie chodzi o to, że ja mam takie podejście, że równie dobrze zamiast Mazdą 3 mógłbym jeździć Hondą Civic, albo najnowszą i30-ką (w bogatszych wersjach wyposażeniowych), bo to też są całkiem przyjemne samochody (jeśli porównywać klasy kompakt). Zawsze "lubię" swój obecny samochód i o niego dbam, ale za samochodem nie płaczę, ani nie rozpaczam, bo to tylko rzecz materialna. A jak ktoś kocha samochody, to niekoniecznie musi się zamykać na jedną firmę.
Takie zamknięcie jest niezmiernie doceniane ... przez producenta, bo to w sumie jego dzieła sztuki i jego zarobek.
Oczywiście przedstawiam tylko i wyłącznie swój punkt widzenia, i rozumiem, że każdy ma swoje hobby. Dla mnie hobby to dbanie o samochód, a nie miłość do niego, do konkretnej marki ;)
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 17:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Postprzez Yoki » 6 mar 2016, 08:40

Ja też nie byłem przywiązany do marki dopóki nie kupiłem czwartej M. A miałem na 16 lat prawo jazdy jeszcze 7 innych aut. ( łącznie 11 z obecnymi 2) i po prostu żadna inna marka tak mnie nie wciągnęła. A były ople, fordy, honda, peugeot, wv. Nie koniecznie w tej kolejności. To tak jak z miłością ona trafia w ciebie bezwarunkowo. Druga ważna rzecz to ludzie wokół, których można stracić zmieniając markę. A ostatnia to posiadana wiedza czy z poprzednich modeli czy z forum, po prostu jest łatwiej. OK to odbiega trochę od wątku głównego, dlaczego ludzie kupują co raz więcej M? Bo jest sławna, bo robi ładniejsze auta, i mimo wszystko jest ich o wiele mniej niż innych marek i można się wyróżnić.

Nabryzgane olejem z mojego S5
https://www.facebook.com/BippuPoland
https://www.facebook.com/LS4HVIP/
Wsparcie przy wyszukaniu oraz pomoc przy sprowadzeniu części z Japonii
Tomek grupa rozwoju forum
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2008, 15:18
Posty: 1813 (55/50)
Skąd: Olsztyn/Szczytno/obecnie Łódź
Auto: Lexus LS400 4.0 V8 1998

Mazda6 GG LF`06 2.0 156,5KM@6676RPM 196,3Nm@4218RPM Noblessgrau

była Mazda Xedos 9 TA KL 2001 AT
była Mazda 323f 2.0 V6 BA
była Mazda 323f 1.6 BG

Postprzez jaketherake » 6 mar 2016, 15:03

mimo wszystko jest ich o wiele mniej niż innych marek i można się wyróżnić

To już chyba niedługo, jeśli rozwój M tak dalej pójdzie :)
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2012, 20:01
Posty: 456 (15/2)
Skąd: Mazowieckie
Auto: M3 2.0 BK AC+ '08

Postprzez smile » 6 mar 2016, 15:16

Mazdy od zawsze chwytały za serce. Ale problemem były dwie kwestie – cena i dostępność. Sam wiem, że do tej pory nowe Mazdy kupowali Ci, którzy nie patrzyli na cenę a na to co oferuje ten samochód i ta marka :) Jak ktoś już pogodził się z ceną, większą niż inne auta z segmentu to musiał wybrać coś z oferty bieżącej lub zamawiać do produkcji i czekać pół roku. Ale teraz dostępność samochodów jest z roku na rok większa co widać na ulicach :)
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez ereste83 » 6 mar 2016, 18:20

Świetny design robi swoje. M3, M6, CX-5 widać bardzo dużo obecnie. Te samochody po prostu wyglądają zdecydowanie lepiej niż 90% konkurencji (i z zewnątrz również lepiej niż większość premium).

Na koniec roku nowy Civic prawdopodobnie odbierze M3 trochę sprzedaży, zapowiada się świetnie a sedan w stanach zebrał same mega recenzje. Gdyby był dostępny kiedy kupowałem M3 bardzo możliwe, że wybrałbym Civica właśnie.

Odnośnie turbodoładowania to 90% ludzi ma to gdzieś. Fani motoryzacji mogą lamentować, ale dla zwykłych kierowców nie sądzę aby to był czynnik wpływający na zakup. Zresztą widać po sprzedaży.
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2016, 13:10
Posty: 116 (9/18)
Auto: Mazda 3 2015 HB SkyPassion 2.0 120KM 6AT

Postprzez Ścibi85 » 6 mar 2016, 19:39

e-tomek napisał(a):
Ścibi85 – to niefajnie, ostatnio siedziałem w nowym Civicu i tak sobie myślałem, że to będzie kolejny samochód, bo pozycja za kierownicą mi się naprawdę podobała, jak i silnik 1.8 142 koni robi naprawdę dobre wrażenie (na razie dla mnie na papierze), a i opinie ma świetne.


Nie fajnie, że będzie to 1.0 turbo i chyba 1,5 turbo czy nie fajnie, że o tym piszę? :D
Też się zastanawiałem nad Civic'em ale kombi. Szkoda, że BM nie jest w kombi. Jak przyjdzie co do czego to poszukiwane będzie kombi, chętnie bym posiadł czarne GJ. Ale fakt, faktem... Mazda jest popularna bo jest to ładny samochód, a i w podstawie dostaje się już dość atrakcyjne wyposażenie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2012, 22:53
Posty: 1288 (14/10)
Skąd: Piaski
Auto: 1. Mazda 3 BP HB SkyActivX AT Hikari + Luxury Black
2. Mazda3 2.0 MZR DISI i-stop 2o1o

Postprzez e-tomek » 6 mar 2016, 19:49

Oczywiście, że niefajne te silniki (których jeszcze nie ma ;)).
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 17:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Postprzez malkontent » 6 mar 2016, 20:21

Ja zawsze chciałem mieć Mazdę, ale zawsze zwyciężał rozsądek i tak przez ostatnie 12 lat jeździłem Skodami, bo tańsze, łatwe w serwisowaniu i rabaty przy zakupie.

Technologia TSI – downsizing jest dobra jak jeździsz spokojnie po mieście, albo drogami 3 kategorii.
Niestety na autostradzie auto zwykłe 1.4 turbo potrafiło mi palić 11 litrów.

Mam swoja Mazdę od 2 tygodni, w piątek dzwoni kuzynka żony, żeby pojechać z nią do salonu, bo kupują CX-5, a wczoraj jeden z klientów żony (mającej biuro rachunkowe), oznajmił, że potrzebuje papierów bo kupuje 3 Mazdy (dla siebie, wspólnika i małżonki).

Mazda stała się popularna na tyle, że można powiedzieć o "Modzie na Mazdę" – motoryzacyjne hipsterstwo

Odnośnie Hondy to niestety obsługa w salonach kuleje. Zawęziłem swój wybór kupując samochód do Civica 1.8 i Mazdy 3 2.0 i w salonie skutecznie mnie wyleczono z zakupu, jeszcze przed jazdą próbą – właśnie obsługą.
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2016, 21:14
Posty: 35
Auto: Mazda 3 BM, htb. skyMotion 120km

Postprzez Ścibi85 » 6 mar 2016, 22:23

malkontent napisał(a):Odnośnie Hondy to niestety obsługa w salonach kuleje.


Jakiś czas temu byłem w ASO Hondy gdyż aby ustawić światła w Jazzie trzeba się tam udać... roboczo godzina to koszt ok 240zł !!! W ASO Mazdy jest ok 100zł taniej. Nie wiem jak w innych częściach kraju ale tanio nie jest. I to by również przemiawiało za Mazdą. Ale obsługa w ASO Hondy <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2012, 22:53
Posty: 1288 (14/10)
Skąd: Piaski
Auto: 1. Mazda 3 BP HB SkyActivX AT Hikari + Luxury Black
2. Mazda3 2.0 MZR DISI i-stop 2o1o

Postprzez talk_about85 » 7 mar 2016, 01:27

W duzym miescie raczej ciezko zauwazyc czy dana marka samochodow jest bardziej popularna czy nie ale tak jak u mnie w dwudziesto kilku tysiecznym to dla osoby zwracajacej uwage na to co jezdzi po ulicach jest to dosc proste do wychwycenia. I powiem Wam tak tyle Mazd co pojawilo sie u mnie w ostatnim roku dwoch to chyba zadna marka nie zanotowala takiego wzrostu.No moze jeszcze Cytryna z C4 i C5. Jesli chodzi o auta nowe to kroluje szostka a kilka egzemplarzy wziolem za "przelotowe" z innych miast a jak sie pozniej okazalo to wszystko tutejsze tylko leasingowe blachy myla bo sa Rzeszowskie Krakowskie i Katowickie. Jest tez kilka egzemplarzy najnowszej trojki i tu ciekawostka wszystkie ktore kojarze to sedany. Kilka CX-5 za to chyba zadnej CX-3. Przynajmniej dwie sztuki CX-9. Jak na miasteczko i okolice gdzie na kazdym kroku widac biede to wyniki zakupu nowych pojazdow naszej miarki mnie zadziwiaja <spoko>.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2010, 23:59
Posty: 1123 (0/12)
Skąd: Gorlice
Auto: Mazda3 BK HB 1.6 MZ-CD 2007

Postprzez mysiak » 9 mar 2016, 00:00

fakt Mazd ostatnio wszędzie przybywa. starszych, młodszych. Robi się to coraz popularniejsza marka. a znalezienie takiego np Civica Ufo jest trudne, choć to też fajne auto, a na pewno bardziej praktyczne niż Mazda 3
Power is nothing without control
http://www.4kolkaszczescia.pl
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2010, 21:02
Posty: 995 (1/11)
Skąd: pomorskie
Auto: Outlander

Postprzez Marcin » 9 mar 2016, 03:17

mysiak napisał(a):fakt Mazd ostatnio wszędzie przybywa

No właśnie...
Szóstki na każdym zakręcie.
Czy to takie fajne jest to bym dyskutował.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2007, 02:18
Posty: 1649 (22/36)
Skąd: Śrem
Auto: Toyota Prius 2010

Postprzez Norreca » 9 mar 2016, 17:12

dobre auta to ludzie kupuja.

if you know what I mean <glupek2>
If-you-dont-ljebcp.jpg
Obrazek
Klubowicz
 
Od: 10 sty 2013, 13:17
Posty: 1915 (84/101)
Skąd: Wiesbaden / Bydgoszcz
Auto: Była:
Mazda 3 BK Y6 ‘07 1.6
Mazda 3 BL R2 '10 2.2
Mazda MX-5 NC '08 2.0
Jest:
MPS BL3 '13 2.3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości

Moderator

Moderatorzy Moto