Zakup nowego auta – Mazda CX-3 (2015 – obecnie)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez gowen02 » 11 lis 2015, 20:51

Do Sosenki nie wiem kiedy zamawiałaś auto ale powiem ci ciekawostkę. W październiku zamówiłem auto w Pro-moto Katowice, tyle, że była to Mazda 3 Sedan. I dostałem następujące upusty (oczywiście mam to na umowie):
-Alarm Omega Can Ultra za 0 zł (warty 1420)
-Dywaniki Gumowe za 0 zł
-Gwarancja na dodatkowe 2 lata 0 zł
-dodatkowy upust cenowy 750 zł
-nakrętki zabezpieczające felgi za 0 zł
-zniżka na listwy progowe z montażem oraz chlapacze przód i tył -300 zł (1180 zł zamiast 1480 zł)

No i na koniec takiego miśka dla córki:
Obrazek

Tyle, że do rozmowy byłem dobrze przygotowany. Wcześniej byłem 2 razy w salonie w Bielsku-Białej, 1 raz w Zabrzu no i w Katowicach. Myślę, że to może być sprawa psychologii i podejścia. Miły Pan z Pro-Moto widział, że jestem zdecydowanym klientem, widział, że nie jest dla mnie problemem pojechać np. do Bielska-Białej jeśli dostanę tam większe zniżki i chyba dlatego nie chciał stracić pewnego klienta.
Auto zamówiłem celowo na odbiór na początek marca 2016 (rocznik 2015) z dwóch powodów: wpływ pewnej kwoty pieniędzy właśnie w marcu oraz fakt wcześniejszego sprawdzenia, że w zeszłym roku w grudniu dodali opony zimowe a od 1 marca za darmo lakier metalic (wart 2600 zł) a jak wiesz w mazdzie liczą się wszystkie promocje z dnia odbioru samochodu. Tracę jedynie tyle że muszę czekać dodatkowo jakieś 2 miesiące, ale mam inne auto i nie ma to dla mnie aż takiego znaczenia. Pozdrawiam Cię serdecznie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2015, 18:03
Posty: 44 (0/1)
Skąd: śląsk
Auto: Mazda 3 BP 2023, Hikari, 150KM 6AT, Sedan, Soul Red Crystal, Skyactive-G

Postprzez alecs » 11 lis 2015, 21:01

Temat promocji ogłaszanych przez Mazda Polska mam przegadany z pracownikami salonu. Na promocje dot. M6 i M3 można liczyć. O promocji na CX-3 i CX-5 można póki co zapomnieć.
Początkujący
 
Od: 6 lis 2015, 21:57
Posty: 10 (0/1)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Jest MAZDA CX-3 Soul Red Sky Energy 150KM AWD pakiet LED

Była Mazda 3 BL 2.0.

Postprzez Sosenka » 11 lis 2015, 21:04

@gowen02 Gratuluje zakupu :) wiesz, my też przyjechaliśmy przygotowani. Koleżanka kupowała Mazdę 3 w sedanie tak jak Ty, ale w Anndorze w Krakowie i wiedziałam co ona dostała.
Oni wiedzieli też od początku, że nam jest wygodniej kupić mazdę w Krakowie a nie w Katowicach. No ale usłyszeliśmy, że: CX-3 to nowy model, że nie mogą gratisów dawać, że byli na szkoleniu sprzedażowym, że oni by bardzo chcieli ale nie mogą bla bla bla. Na moje pytanie, że koleżanka w Krakowie dostała to to i to i że ja to też chcę dostałam odpowiedź: ale koleżanka kupowała "tylko trójkę" a nie taki super samochód jak CX-3.

Aaa zapomniałabym, że na osuszenie łez od pracowników salonu dostałam świetny kubek i drogie wino :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 11:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez gowen02 » 11 lis 2015, 21:06

No to trochę wyjaśnia sprawę. A może wiesz jakich promocji na Mazdę 3 można oczekiwać jeszcze na ten sezon zimowy?
Ostatnio edytowano 11 lis 2015, 23:06 przez gowen02, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2015, 18:03
Posty: 44 (0/1)
Skąd: śląsk
Auto: Mazda 3 BP 2023, Hikari, 150KM 6AT, Sedan, Soul Red Crystal, Skyactive-G

Postprzez lucek 76 » 11 lis 2015, 22:13

Witam wszystkich forumowiczów!
Od kilku tygodni jako gość śledzę wasze wpisy na temat zakupu i wrażeń z eksploatacji waszych nowych cudeniek.
Również wraz z Małżonką przymierzam się do zakupu Nowej Mazdy CX-3 więc wkrótce podzielę się
z wami moimi wrażeniami z odbytej jazdy próbnej , oraz informacjami na temat negocjacji w salonie.
Dzisiaj w miejscowości Góra mijałem piękną MAZDĘ CX-3 Soul Red SKY-ENERGY na Katowickiej rejestracji może to któryś z zacnych forumowiczów (aż mi serce zadrżało).

Pozdrawiam wszystkich lucek
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2015, 21:16
Posty: 72 (0/1)
Auto: Renault Megane 2;
2.0 dci 150 kM,
2006
Mazda CX-3 120 KM Sky Passion
Soul Red; Pakiet Safety

Postprzez toruńczyk » 11 lis 2015, 22:25

Dziękuję Ci za sugestie i rady Sosenko ! <spoko>
Pełen komfort jest super sprawą ale dla nas ten cały zakup jest trochę fanaberią choć wspólnym prezentem(mamy b.dobre auto wiekowo jeszcze "młode" z niewielkim przebiegiem).
Ponadto podchodzę z dystansem do elektroniki i jej niezawodności. Pewnie to nie moja epoka ale nie mam wyborów i "to kupuję" .
Wymieniłaś przydatne dodatki w wyższej wersji lecz jeśli ja ten samochód mało użytkuję a garażuję pod domem z lenistwa nie wyciągając kluczyków ze stacyjki to ...
O doposażeniu pisząc myślałem o zakupie pakietu led a reszty własnym staraniem.
Trzymaj-cie kciuki bo jutro sądny dzień ;) a może ... <klotnia>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez Sosenka » 12 lis 2015, 10:54

Chyba mylisz system Start/Stop z dostępem bezkluczykowym. W żadnej z wesji CX-3 nie masz wkładasz kluczyka do stacyjki :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 11:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez Akar.Zaephyr » 12 lis 2015, 11:56

Sosenka napisał(a):(...)
Aaa zapomniałabym, że na osuszenie łez od pracowników salonu dostałam świetny kubek i drogie wino :D


No i skórzany futeralik na dowód rejestracyjny ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2014, 14:54
Posty: 792 (3/6)
Auto: Były: Mazda 323F BA, Mazda MX5 NA
Honda NC700SDE
Jest: Hultaj Jonek Hajbryd

Postprzez toruńczyk » 12 lis 2015, 17:21

Masz rację Sosenko !
Mnie te wszystkie opcje w CX-3 i HRV już się pomieszały i dobrze , że jesteś ... Myślę , że możesz już zastać w dziale naszym expertem – dla mnie już jesteś. <spoko> Na te wolne (prawie 2 dni) testowaliśmt Hondę i mimo wyjątkowego użyczenia auta jednak odmówiliśmy ...Wygrała Mazda ale dzięki też Twoim-Waszym sugestiom – pięknie dziękujemy !
Ale jak co to będziemy mieli kogo zganić hahaha
Podpisaliśmy umowę na termin do 15go kwietnia 2016r.
Nie powiem Ci ile ugrałem bo już wcześniej impulsywnie reagowałaś ... <płacze> pochwalę się , że miło mnie przesympatyczna Pani z Salonu Mazdy zaskoczyła ... no i " bezcenny" był też jej urok osobisty
<zawstydzony>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez lucek 76 » 12 lis 2015, 22:34

Witam forumowiczów ponownie.

Ja przy zakupie auta testowałem różne modele aut kompakty i małe suwy.

Poniżej auta jakie wybraliśmy z małżonką

-SEAT LEON FR-150 KM super auto ale dla nas troszkę za twarde i ten środek plastik,plastik,plastik
-FORD FOCUS -150 KM wygląd ok ale prowadzenie wnętrze i multimedia super ale nawigacja i obsługa
głosowa język angielski no rozumiemy po angielsku obecną nawigacje też posiadamy
w tym języku no ale chyba nie o to chodzi (Czesi i Słowacy mają podobnie).
-RENO KADJAR- trochę większe auto ale nawet nim nie jechaliśmy po zajęciu miejsca w środku trochę
wszystko się ruszało i trzeszczało więc od razu zrezygnowaliśmy.

Następnie jedziemy sobie spokojnie do salonu FIAT JEEP a tu salon Mazdy więc skręcamy z myślą o tym aby zobaczyć co mają w ofercie a tu wita nas piękna MAZDA CX-3 z której wzroku nie mogę spuścić.
Miły Pan sprzedawca od razu zaproponował jazdę próbną wersja Sky Passion 120 KM pakiet off white.
Najpierw sam zaprezentował wszystkie walory autka a potem sam usadowiłem się za kierownicą i ruszyłem
w tym momencie pojawił mi się banan na na twarzy a w pewnym momencie skręcając serpentyną prawie
360 stopni i w tym momencie bezwiednie wymknęło mi się łał a miły Pan z salonu poinformował mnie z dumą również z uśmiechem że, to zasługa wysuniętej przedniej osi, i wtedy już wiedziałem że to auto będzie moje jeszcze tylko przekonać małżonkę która optowała za 500 X (nie trwało to długo ale o tym za chwilkę).

-FIAT 500 X 140 KM auto ładne środek przeciętny (przynajmniej w wersji testowanej przez nas) ale za to
prowadzenie dla mnie rozbujane więc nie wiem nad czym tech zachwyt redaktorów w
testach internetowych
-JEEP RENEGATE 140 KM dla mnie wydaje się jedynym autem które może konkurować z CX-3 w tej klasie
(wcześniej jeździłem jeszcze OPLEM MOKKA i RENO KAPTUR ale od znajomych).
Prowadzenie zaskakujące nie buja jak w Fiacie a niby to te same auta; przestrzeń w
środku wielka; wykończenie porządne; bagażnik też 350 l ale wydaje się ustawniejszy
i jeszcze jedno ale mniej pozytywne spalanie o rany niekiedy chwilowe przekraczało
30 litrów a średnie chyba z 10 l więc gdzie to deklarowane 6,6l.

Ale tak jak pisałem wcześniej czemu małżonka podzieliła moje zdanie i wybrała Mazdę o wyglądzie nie będę pisał bo ten jest oczywisty to przepiękne auto, ale wszystkie jazdy odbywała na tylnej kanapie a jako że ma chorobę lokomocyjną w każdy z przedstawionych aut było jej bardziej lub mniej niedobrze oprócz MAZDY !!!!!.

Jeszcze wrócę do MAZDY nie będę jej opisywał bo to trzeba było zostało już pięknie i profesjonalnie przez Akar.Zaephyr ; Sosenkę jak i również innych forumowiczów którzy utwierdzili mnie w przekonaniu
że mój wybór jest uzasadniony. Pisanie o braku wyświetlacza klimatyzacji (CLS też ma jak MAZDA); małej ilości przestrzeni małej pojemności bagażnika uważam za nieuzasadnione z tego względu że na rynku jest tyle pojazdów że każdy znajdzie coś dla siebie i rodziny i tylko cieszy się z użytkowania swego nowego nabytku.

Zamówienie chcemy złożyć w połowie grudnia ale chyba nie wytrzymię.
SKY PASSION 120 KM SOUL RED myślę jeszcze nad Pakietem SAEFTY ale powiem szczerze że najbardziej interesuje mnie w nim tylko monitorowanie martwego punktu (miałem parę przygód z nim związanych) więc nie wiem czy się zdecyduję może będę ostrożniejszy :> ; ale na pewno alarm i podłokietnik na temat którego sprzedawca powiedział że się dogadamy; do tego hak na rowery + instalacja pod hak trochę się tego uzbiera.

Przepraszam za tak długą elaborat ę miejscami nie na temat ale chciałem przedstawić swoją drogę jaką odbyłem zanim zdecydowałem na zakup Mieci (tak żona zamierza ochrzcić CX-3 obecnie posiadamy leosię i żabunię).

Myślę że w swoim poście nikogo nie uraziłem a jeżeli tak to już przepraszam bo to na pewno z podniecenia :D .

Przed zakupem poproszę jeszcze Toruńczyka o rady w sprawie negocjacji (ale to może prywatnie żeby nie robić przykrości Sosence).

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów LUCEK
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2015, 21:16
Posty: 72 (0/1)
Auto: Renault Megane 2;
2.0 dci 150 kM,
2006
Mazda CX-3 120 KM Sky Passion
Soul Red; Pakiet Safety

Postprzez Sosenka » 13 lis 2015, 09:48

Lucek, Toruńczyk – gratuluję wyboru samochodu :)

Bardzo proszę podzielcie się doświadczeniami w negocjacjach z salonami :) tak jak Mąż napisał wcześniej, za 4-5 lat gdy będziemy kupować nowy samochód będziemy bogatsi w doświadczenia swoje i innych :)

Lucek, najeździliście się wybierając samochód :) zwróć uwagę, że przy pakiecie Safety ubywa pojemności bagażnika.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 11:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez lucek 76 » 13 lis 2015, 10:09

Witam.

Do Sosenka.
Na pewno podzielę się doświadczeniem z negocjacji w salonie. Myślę że wam było trudniej ponieważ kupowaliście świeże autko zaraz po wejściu na rynek i to równocześnie na wszystkich kontynentach więc niejako zbyt mieli zapewniony od razu a teraz może trochę sytuacja się uspokoiła.

Co do Pakietu Saefty no właśnie miejsca w bagażniku nigdy nie jest za dużo mimo że jest nas tylko 2-jka ,szkoda że nie można tych pakietów bezpieczeństwa dokupić bez Bose i subwoofera który zajmuje miejsce wtedy nie było by dylematu. Z tego co patrzałem na strony USA to tam można dokupywać wszystko osobno mają nawet szyber dach a niestety na Europę jest wszystko spakietowane :(

Pozdrowienia.
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2015, 21:16
Posty: 72 (0/1)
Auto: Renault Megane 2;
2.0 dci 150 kM,
2006
Mazda CX-3 120 KM Sky Passion
Soul Red; Pakiet Safety

Postprzez Sosenka » 13 lis 2015, 19:51

Taki był właśnie poniekąd argument salonu, że mają duży zbyt oraz i tak sprzedadzą. Jak nie nam to komu innemu.

Dziś mi przyszła miła przesyłka z Mazdy :) ze spersonalizowaną wiadomością głosową, filiżanką i breloczkiem + karta VIP. I stąd moje kolejne pytanie, czy ktoś dostał jakąś kartę rabatową? nie poprzez program more& more tylko od dealera?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 11:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez toruńczyk » 17 lis 2015, 14:29

Moi Drodzy !
A jednak "złamałem się" aby w domu panował spokój ... :)
Nie bez przyczyny są też Wasze opinie .
Jednak zmieniliśmy zamówienie na wersje Sky Passion w kolorze Soul Red.
Jeśli tak dalej pójdzie to będziemy w jednych barwach czyli nierozpoznawalni ;) ..jak w komunie ? :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez dominikw » 16 gru 2015, 11:49

Jakoś zginął mi ten wątek w gąszczu innych ;) , ja utargowałem (ale fakt przypadkiem) , gratis w postaci dodatkowego alarmu i dywaniki (przy pierwszej rozmowie dealer, twierdził, że to nowy model, zamówienia na pól roku i rabatów nie będzie). Żadnej karty ani filiżanek nie było, ale z programu Mazda More&More, za przejście z Mazdy 6 na Mazde CX-3 dostałem najwnowszego IPada 7" ( jest tam parę rzeczy do wyboru), ale ... musiałem się sam o to upomnieć, bo oczywiście w salonie nawet nikt nie spytał o to ...
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 lut 2014, 01:13
Posty: 14 (1/0)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda CX-3 2015 2.0, 120 KM , SKyEnergy. Wcześniej Mazda 6, 2.0 diesel, 136 KM, 2004, kombi

Postprzez lucek 76 » 17 gru 2015, 19:51

Witam wszystkich.

No i zamówienie poszło wczoraj <spoko> .
120 KM; sky passion; soul red; navi; i pakiet safety (po długim wahaniu dotyczącym pojemności bagażnika) <glupek2>
Termin oczekiwania przez telefon czerwiec 2016 ale na miejscu okazało się że jak decyzja będzie dzisiaj
to mają zarezerwowany jeden wolny model do modyfikacji i termin dostawy na dokumentach kwiecień 16 :D
Targowania nie było samochody schodzą od ręki ,długi czas oczekiwania mówi sam za siebie.
Poza tym jest gwarancja ceny z rocznika 2015 a auto rocznik 2016. Cena też ma ulec zmianie w 2016
roku podobno na plus i nikt nie wie ile to będzie więc o upustach można zapomnieć :( .
(A tak z drugiej strony to trochę żenujące to targowanie no ale)
Miły Pan sprzedawca sam od siebie dał mi alarm za 1720 PLN (Nie za 1420 PLN) podobno cena wzrosła , do kluczyków dopięte są jakieś zabezpieczenia które dodatkowo zabezpieczają auto przed kradzieżą
czy tak było wcześniej nie wiem? Do tego dywaniki gumowe za 250PLN i po zamówieniu pakietu safety podłokietnik za połowę ceny taki jak na zdjęciu w katalogu czyli nie ten płaski jak z filmów czy tak będzie w rzeczywistości zobaczymy.

Poza tym bardzo miła atmosfera i obsługa <spoko>

Pozostałe akcesoria dokupię po odbiorze auta w luźnej rozmowie wynikło też można liczyć na mały rabat; Najbardziej zależy mi na haku bo mam bagażnik na rowery co prawda na 3 a nie na 2 i tu
bul muszę zważyć rowery i bagażnik ponieważ dopuszczalna masa haka to 30kg.

No dobra teraz czekam na odbiór auta więcej informacji później <spie>

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów.
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2015, 21:16
Posty: 72 (0/1)
Auto: Renault Megane 2;
2.0 dci 150 kM,
2006
Mazda CX-3 120 KM Sky Passion
Soul Red; Pakiet Safety

Postprzez dominikw » 18 gru 2015, 13:17

Gratuluję auta ! .... i cierpliwości ;) Z alarmami jest tak, że ponoć, przez afery z kradzieżami Mazd , mają prikaz, żeby dawać ;) Ceny wzrosną na 2016 to fakt, ale ponoć różnice typu kilkaset lub nawet mniej złociszy na aucie, więc przy tych kwotach to dużo nie zmieni.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 lut 2014, 01:13
Posty: 14 (1/0)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda CX-3 2015 2.0, 120 KM , SKyEnergy. Wcześniej Mazda 6, 2.0 diesel, 136 KM, 2004, kombi

Postprzez e-tomek » 18 gru 2015, 18:08

lucek 76 napisał(a):(A tak z drugiej strony to trochę żenujące to targowanie no ale)

Trochę ;)

lucek 76 – ale płatność dopiero będzie w kwietniu, tak?
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 17:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Postprzez Sosenka » 19 gru 2015, 16:39

Lucek – gratuluję wyboru :)
Zastanów się dwa razy nad tym podłokietnikiem bo zabierze Ci miejsce, którego tam już i tak jest malutko :( a spokojnie się da żyć bez niego :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 11:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez lucek 76 » 21 gru 2015, 19:44

Witam.
dominikw – na auto centrum zachar pokazuje film jak kradną mazdę 6 z filmu wynika że
włamują się do samochodu przez lusterko kierowcy przy pomocy systemów bezpieczeństwa
ale nikt dokładnie tego nie potwierdził.

http://www.autocentrum.pl/filmy/nasze-n ... z-cenzury/

Do dilera mazdy skierowano listy czy mają zamiar coś zrobić z tym faktem gdyż liczba skradzionych pojazdów mazdy 6 szczególnie na terenie warszawy jest spora. Więc może masz rację że dlatego sami
od siebie dokładają alarm jako działanie prewencyjne.

Pozdrawiam

Dopisano 21 gru 2015, 18:46:

Witam.

e-tomek- płatność przy odbiorze teraz zaliczka :)

Pozdrawiam

Dopisano 21 gru 2015, 18:50:

Witam

Sosenka-teraz to już chyba za późno bo zamówienie poszło <glupek2> .
Jak będzie zamontowany to podzielę się odczuciami czy warto czy nie. Faktycznie nie przemyśleliśmy
że może utrudnić obsługę pokręteł w tunelu.

Że też nikt nie zrobił jeszcze porządnego testu tego auta w polskiej wersji <nie> .

Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2015, 21:16
Posty: 72 (0/1)
Auto: Renault Megane 2;
2.0 dci 150 kM,
2006
Mazda CX-3 120 KM Sky Passion
Soul Red; Pakiet Safety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bobi2006 i 19 gości

Moderator

Moderatorzy Moto