Zakup nowego auta – Mazda CX-3 (2015 – obecnie)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez andrep » 29 lis 2016, 20:53

Sosenka napisał(a):Z innej beczki ;) dostaliście już nowy kalendarz? fajny jest :D


Przeglądałem wątek o zamówieniach na kalendarz klubowy , jeszcze nie jest podobno gotowy do wglądu , a tu Sosenka już dostała :) , dopiero teraz się domyślam że chodzi o przesyłkę od Mazdy <glupek2>
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Sosenka » 29 lis 2016, 21:17

No tak tak! to jest kalendarz od Mazdy a nie forumowy :)
Załączniki
kalendarz3.png
kalendarz 2.png
kalendarz1.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 11:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez stachan » 29 lis 2016, 21:42

Właśnie – dopiero go układamy :)
Ciekawy byłem jak MMP w tym roku podeszła do tematu – dzięki Sosenka za zdjęcia <spoko>
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez Neonixos666 » 29 lis 2016, 21:42

ładnie to wygląda :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez KorppX » 1 gru 2016, 19:39

Czy ktoś wie gdzie dostanę kalendarz mazdy ze strony mazda polska na facebooku ?
Początkujący
 
Od: 27 wrz 2016, 08:55
Posty: 5
Auto: Mazda Mpv 2.0 diesel 136 KM

Postprzez Danmazda » 1 gru 2016, 19:45

Tu jest informacja jak zdobyć kalendarz https://www.facebook.com/MazdaPoland/?fref=ts
Obrazek
Daniel
Avatar użytkownika
Koordynator Regionów
Przedstawiciel Mazowsza
 
Od: 21 paź 2009, 20:04
Posty: 6380 (52/239)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 163km/191Nm 2007 rok
Mazda 626 GE FP 1,8 90 km 1996 rok
Opel Omega 2,6 V6 180 km 2002 rok

Postprzez nemi » 1 gru 2016, 21:45

Mi też przysłali. Jest kozacki :D.

Obrazek

Wysłali, bo parę miesięcy temu zmieniłem olej w ASO.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez nrg » 3 sty 2017, 14:29

Szanowni Państwo,
jestem nowy na forum. Chce kupić Mazdę CX-3 z roku 2017 z silnikiem 2.0 z automatyczną skrzynią biegów, z pakietem safety w kolorze Soul RED.
Najlepsza oferta którą otrzymałem to 108000 + dywaniki gumowe.
Czy znacie kogoś kto ją przebije? Jeśli tak, proszę priv.
Początkujący
 
Od: 3 sty 2017, 14:20
Posty: 18
Skąd: Łódź
Auto: Mazda CX-3, 2.0 150KM, 2017.

Postprzez toomaas » 3 sty 2017, 15:13

Na stronie Mazdy masz listę dealerów. Roześlij do nich zapytanie. Ja tak zrobiłem, ale oferta Mazdy jest mocno przeciętna jeśli chodzi o rabaty. To nie Skoda czy Hyundai, gdzie za przekroczenie progu dają 10% upustu, a później i tak podobnie wyposażony samochód kosztuje tyle co Mazda.
Ja kupowałem właśnie CX5 i różnica pomiędzy najtańszą a najdroższą ofertą to było jakieś 2200PLN i to nie jako upust cenowy tylko większa pula na akcesoria :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2009, 17:50
Posty: 185 (0/4)
Skąd: Lublin, obecnie Wawa
Auto: Mazda CX-5 2016 2.0 SKYACTIV-G 165KM 4x2 6MT

Postprzez Chica » 5 sty 2017, 09:22

Witam wszystkich,
Użytkuje Cx-3 2.0 AT 4x4 benzyna od kilku miesięcy i kilka uwag, moze pomogą komuś przy wyborze, choć nie ma to jak jazda próbna:

– samochod ma niewielka przestrzeń wewnątrz, jakbym miała 175 cm + i odpowiednia waga, nie wybrałabym tego modelu, ale dla 165 cm jest jak na miarę, przy tym fotele przednie sa super ergonomiczne do tego stopnia ze wg mnie nie potrzeba podlokietnika
– spalanie po ok 3 tys głównie w mieście – 9,3 L/100km
– 4x4 super w lesie sie jeździ, asfaltem tez super, ładnie wchodzi w zakręty
– istop b fajna funkcja, cisza w mieście
– fotele b szybko sie podgrzewają i nawiew na przednia tez szybko rozmraża szybę
– automat w mieście super, wcześniej mówiłam, ze automat jest dla idiotów,teraz innego nie kupię, przy ruszaniu na światłach bez duszenia gazu na maksa już przy 2. biegu jest z przodu w stosunku do samochodów z manualna skrzynia
– na trasie przy 130+ zaczyna być głośno, ale nie hukliwie, to moze być sprawa sporych lusterek
– dodatkowe wyposażenie: pakiet safety polecam, w różnych sytuacjach różne elementy okazały sie cieszyć i pomagać
– kamera cofania super – w mgliste dni przy niewielkim parkingu i ciemnościach itp po prostu wybawienie
– wada przy użytkowaniu dla niskiej osoby – szyby wysoko sie zaczynaja i słaba widoczność boków/kół samochodu, ale da sie nauczyć gabarytow

Suma sumarum zakup uwazam za b udany, codziennie cieszy jazda do pracy, stanie w korku tak nie wkurza – wy tez liczycie minuty na istopie? :–)

Przy okazji czy ktoś moze polecić myjnie automatyczna w Poznaniu, która nie zrujnuje czarnego lakieru?
Chica
 

Postprzez Mariusz-TT » 5 sty 2017, 11:24

Nie ma czegoś takiego jak myjnia automatyczna która nie niszczy lakieru.
Polecam bezdotykowe i z" głową "ręczne mycie
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2016, 18:02
Posty: 196 (4/5)
Auto: Mazda 3 sedan Energy 2,0 120 KM,2016

Postprzez Paolo » 7 sty 2017, 20:05

Chica napisał(a):– samochod ma niewielka przestrzeń wewnątrz, jakbym miała 175 cm + i odpowiednia waga, nie wybrałabym tego modelu, ale dla 165 cm jest jak na miarę, przy tym fotele przednie sa super ergonomiczne do tego stopnia ze wg mnie nie potrzeba podlokietnika
– automat w mieście super, wcześniej mówiłam, ze automat jest dla idiotów,teraz innego nie kupię, przy ruszaniu na światłach bez duszenia gazu na maksa już przy 2. biegu jest z przodu w stosunku do samochodów z manualna skrzynia
– na trasie przy 130+ zaczyna być głośno, ale nie hukliwie, to moze być sprawa sporych lusterek
– wada przy użytkowaniu dla niskiej osoby – szyby wysoko sie zaczynaja i słaba widoczność boków/kół samochodu, ale da sie nauczyć gabarytow


Odnośnie argumentu na nie dla wysokich – polecam obejrzeć test naprawdę wysokiej osoby
https://www.youtube.com/watch?v=o-akCmCJyaE&t=14s
sam jechałem na tylnej kanapie za kierowcą o wzroście ok 180cm i nie było tragedii.
Co do startu spod świateł – zawsze się znajdzie szybszy ;)
Przy prędkościach autostradowych wiadomo, że będzie głośno bo samochód jest nieco podniesiony, poza tym chcecie super wyciszonego auta, kupujcie samochody premium + (BMW, Mercedes itp.)
Słaba widoczność boków/ kół samochodu :| o matko to TY lusterka ustawiasz, żeby widzieć koła i bok swojego samochodu? Dzięki bogu, że masz pakiet safety i nic dziwnego, że się sprawdza.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 14:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez Chica » 11 sty 2017, 13:16

Przy okazji dziękuję wszystkim, którym chciało się opisać wrażenia po zakupie auta, bo dzięki temu samej było mi się łatwiej zdecydować na tak albo nie.

Paolo – nie wypowiadaj się na temat samochodu, którego nie posiadasz i nie mów właścicielowi, jaki jest jego samochód, bo się ośmieszasz
Mariusz TT – dzięki za odpowiedź, ale ja prosiłam o polecenie myjni, nie pseudomyjni ;–)
Chica
 

Postprzez Paolo » 11 sty 2017, 18:34

Chica napisał(a):Paolo – nie wypowiadaj się na temat samochodu, którego nie posiadasz i nie mów właścicielowi, jaki jest jego samochód, bo się ośmieszasz


Ale czym się ośmieszam? Kontr argumentami? I kto powiedział, że nie mam? A gdybym nie miał to czy nie mogę się wypowiadać na ten temat? Przypominam Ci, że jesteś na forum dyskusyjnym.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 14:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez Marianek » 12 sty 2017, 16:39

Chica napisał(a):Paolo – nie wypowiadaj się na temat samochodu, którego nie posiadasz i nie mów właścicielowi, jaki jest jego samochód, bo się ośmieszasz

Sory Chica ale niestety ośmieszyłeś się Ty. Nie znasz Paolo, nie wiesz czy posiada, czy będzie posiadał, czy posiadał CX3, to ze w stopce ma inne auto niewiele znaczy. Nie posiadam wielu innych aut a mogę o niektórych z nich więcej powiedzieć niż nie jeden właściciel.
Kolejne to jest forum dyskusyjne i nie tylko, kiedy jak będziesz w potrzebie może jej udzielić Tobie osobnik który nie ma takiego modelu/auta i nawet go by nie kupił, co nie raz i dwa zdarzyło się na tym forum.
Chica napisał(a):– wada przy użytkowaniu dla niskiej osoby – szyby wysoko sie zaczynaja i słaba widoczność boków/kół samochodu, ale da sie nauczyć gabarytow

Co do teej wypowiedzi. Zrozumiałem tak samo jak Paolo, nie widzę ( w obu swoich autach , jak i poprzednich) w lusterkach kół samochodu a tym bardziej całego boku. Jeśli tak jest to masz źle ustawione lusterka i stwarzasz zagrożenie dla siebie i innych.
Oglądamy od 1.32min
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Sosenka » 14 sty 2017, 22:08

Obraź jednego, obraź wszystkich. Klubowicze trzymają się razem, widzę....

Polecam wybrać się do salonu Mazdy, siąść w CX-3 i zerknąć przez szyby i spojrzeć przez lewe ramię. Można również tak jak ja przejechać 35 km po zmierzchu bez lewego lusterka (w tym po autostradzie) i przekonać się, jak bardzo forma przerosła treść w CX-3.
Widoczność – tragiczna – wręcz żadna.
Również nie cierpię na klaustrofobię ale miałam okazję siedzieć ostatnio na tylnym siedzeniu i powiem, że czułam się źle. Tym, którzy piszą że mają po 180 cm i jest super – gratuluję ale nie wiem co sobie wmawiają albo w jakich samochodach jeździli.
W tym momencie (przejechane 26tys. km) wiem, że po sprzedaży CX-3 w niedługim czasie nie wybiorę Mazdy ponownie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 11:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez Paolo » 15 sty 2017, 11:07

Sosenka akurat czekam na odbiór, tutaj nie chodzi o to, że klubowicze trzymają się razem tylko o to, że tak jak piszecie nie ustawiamy lusterek! Ja tam nie czuje się obrażony ;)
Druga sprawa kto spogląda przez lewe ramie podczas jazdy (tak zdaje się uczyli w latach 80)? Przecież masz lusterka ( o których wszyscy piszecie, że są duże i powodują hałas podczas szybkiej jazdy). Obrócenie się, spojrzenie przez ramie np. na drodze szybkiego ruchu może spowodować niemałe problemy jak w między czasie Ci coś zwolni wyskoczy z pobocza.
Na miłość boską używajcie lusterek poprawnie! Argument, że można się przejechać bez lusterka po autostradzie – to w każdym samochodzie będzie tak samo. I tak żeby dołożyć do pieca – ciekawi mnie jak poradziłybyście sobie jadąc busem dostawczym bez lusterka wew. po naszym pięknym Kazimierzu, Podgórzu.
Kuknij z łaski swojej na test (wklejony link do testu, post wyżej) i sama ocenisz czy chłop koloryzuje czy nie z tym wzrostem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 14:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez Akar.Zaephyr » 15 sty 2017, 11:18

Paolo – choćbyś nie wiem jak ustawił lusterko, martwego pola nie wyeliminujesz, dlatego powinno się szybko sprawdzić przez lewe/prawe ramię. Akurat w CX-3 upewnienie się, że martwe pole jest puste, wychodzi dość słabo bo linia tylnych drzwi rysuje się bardzo wysoko. Kto ma czujniki ten ma, tylko powstaje pytanie – po co projektować auto o tak słabej widoczności z wewnątrz, by wymagało czujników?

Paolo napisał(a):(...) Obrócenie się, spojrzenie przez ramie np. na drodze szybkiego ruchu może spowodować niemałe problemy jak w między czasie Ci coś zwolni wyskoczy z pobocza.
(...)


Jeśli tak jest, to nie zachowałeś waść bezpiecznego odstępu, skoro 2/10s wystarczają na wjechanie komuś w tyłek.

PS: O jeździe bez lusterka Sosenka mówiła z innego powodu, ale nie będę wyskakiwał przed szereg.
Powiedzmy tylko że to nie kwestia wyboru, a smutnej konieczności.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2014, 14:54
Posty: 792 (3/6)
Auto: Były: Mazda 323F BA, Mazda MX5 NA
Honda NC700SDE
Jest: Hultaj Jonek Hajbryd

Postprzez Paolo » 15 sty 2017, 14:03

Zgodzę się, że martwe pole jest i będzie, tylko jeżeli ustawiamy lusterka żeby widzieć tylne drzwi, koło i jeszcze np. klamkę to proszę was – można lusterka w ogóle złożyć.
Ja osobiście nie patrzę przez ramię – być może to dla tego, że mnie tak uczono (patrzeć, kontrolować drogę za mną w lusterkach bocznych, a nie tylko przy manewrze) i być może dla tego, że dość sporo najeździłem się dostawczymi samochodami (a tam tylko lusterka).

Jak ustawić lusterka, martwy punkt i spoglądanie przez lewe ramie (na pewno są inne szkoły co i jak robić, no ale...)
http://www.technikajazdy.info/bezpiecze ... twy-punkt/

Więc dla mnie nawiązując do wypowiedziChica, że lusterka i widoczność w tym aucie to duży minus to żaden argument, po prostu z opisu wychodzi błąd i złe nawyki w ustawianiu lusterek.

Kolejny argument to, że wysoka osoba ma niewygodnie i tutaj Sosenka dopisuje się – na teście ewidentnie widać, że jest to przesada i dość wysokie osoby spokojnie na miejscu kierowcy lub pasażera się zmieszczą.

I na koniec
Polecam wybrać się do salonu Mazdy, siąść w CX-3
to chcecie napisać, że popełniliście błąd w wyborze?
Tak czy siak mój i mojej żony wybór jest w pełni świadomi, wiemy, że samochód ma super linię silnik bez turbo i pojemność odpowiednia, ale nie jest niezbyt szeroki, bagażnik mały i na pewno znajdzie się tańsze auto tej klasy itp. Mam nadzieję, że po roku użytkowania nie będę pluł sobie w brodę i narzekał na swój wybór.
Ostatnio edytowano 15 sty 2017, 14:13 przez Paolo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 14:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

PostTen post został usunięty przez e-tomek 15 sty 2017, 14:09.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

Moderator

Moderatorzy Moto