Zakup nowego auta – Mazda CX-3 (2015 – obecnie)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez toruńczyk » 8 lis 2015, 22:00

Miło witam wszystkich !
Wpisałem się do Waszej rodziny ale planuję dosiąść te auto w 2016r. Cieszę się ,że są już szczęśliwi posiadacze "Mazdeczek" (proszę wybaczyć że profanuję nazwę – ale to tak pieszczotliwie ...) których poproszę o sugestie i myślę ,że one pomogą nam w podjęciu decyzji . Ponieważ jestem fanem japońskiej myśli tech. i ich produktów od 20lat jeżdżę z pełnym zadowoleniem autami z tego kraju i tak już "niestety"pozostanie :)
Stanąłem teraz przed dylematem ponieważ wyszły prawie jednocześnie dwa modele Crossowerów a mianowicie : Mazda CX-3 i Honda HRV i oba odpowiadają naszym oczekiwaniom .Ale wizualnie o dziwo żonie podoba się HRV-ka z jej obszerniejszym wnętrzem a mnie natomiast techniczne rozwiązania , silnik i to ,że jest to produkt Made in Japan w CX 3 . HRV składana jest w Meksyku i dopiero czas pokaże czy jakością dorównuje CX 3 -ce.
Może ktoś z Was stał też przed takim dylematem i czym się sugerował ,że jednak Mazda ?
Może ktoś przekona małżonkę ? papa
@dam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez dominikw » 8 lis 2015, 22:47

Ja miałem podobny dylemat i 3 dni temu wręcz wytargałem CX-3 z salonu nie w tym kolorze co chciałem, ale nie chciało mi się czekać na koniec lutego na model 2015 czy ;) czy ...ale w punktach:
a) CX-3 z rocznika 2016 najwcześniej na ...maj ( niektórzy dealerzy obiecują koniec marca ...ale jakoś im nie uwierzyłem ) , HR-V (pytałem tylko w KRK, ale ...ponoć sierpień ...co mnie zdziwiło )
b) wizualnie jak dla mnie CX-3 zdecydowanie ładniejsza ( o przodzie nie ma co dyskutować ... a tył cóż dla mnie oba słabe, ale poczekam na CX-4 ;))
c) kwestia do rozważenie ...ile macie wzrostu i czy macie dzieci ..
– do 185cm moim zdaniem oba auta bez różnicy
– CX-3 ...max 1 dziecko i nie chodzi tyle o tylne siedziska co o ...bagażnik.
d) sprawdź testy na YT Marka – https://www.youtube.com/watch?v=lM2LGdMa9h8 i Zachara https://www.youtube.com/watch?v=o-akCmCJyaE o HR-V znajdziesz sam ... mnie przekonała zbyt duża wysokość obrotów i duża głośność w HR-V przy przyspieszaniu i osiąganiu max. mocy w stosunku do CX-3, sam nie doszperałem już, ale ponoć w necie znajdziesz już inne wady nowego HR-V opisywane przez użytkowników ... a o CX-3 raczej nie ;)
e) obie firmy nie chcą negocjować ...ale w Mazdzie spokojnie wynegocjujesz dodatkowy alarm OMEGA CAN ULTRA i dywaniki za free. ( wiem, że żenua w stosunku do rabatów w Skodzie czy Oplu ..., ale chyba porównanie mogę pominąć )
f) ...umów się na jazdę próbną CX-3 ....ja po 20 minutach, wysiadłem, zacząłem dopytywać o czas realizacji ... i odwołałem resztę jazd próbnych.
g) polecam opcję SKYEnergy CX-3 tu jakość/cena jest ok (benzyna 2.0 , 120KM), poza tym ... w tej wersji masz normalny prędkościomierz bez cudowania jak w SKYPassion.
h) nie zrażaj się opinią w CX-3 o panelu multimedialnym, po 2 dniach obsługuje się szybko bez patrzenia ( btw ...nie wiem kto podczas jazdy ustawia stacje radiowe ...co było zarzutem, że długo trwa).
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 lut 2014, 01:13
Posty: 14 (1/0)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda CX-3 2015 2.0, 120 KM , SKyEnergy. Wcześniej Mazda 6, 2.0 diesel, 136 KM, 2004, kombi

Postprzez toruńczyk » 9 lis 2015, 10:13

Piękne dzięki dominiku !
Odpowiem pokrótce .... moje oczekiwania spełnia CX 3 . Planuję auto z AT więc ważne jest te 205 Nm a nie jak w HRV-ce 155 . Zmieścić się zmieszczę przy 180cm wzrostu (żona z 10cm niższa) i jeździmy we dwoje lub czasami wnuków powożę na zajęcia . Te wszystkie bajery elektroniczne mnie tak "nie rajcują" .Owszem czujniki zmierzchu, deszczu czy cofania owszem więc zgadzam się w pełni z Tobą co do wersji Sky ENERGY. Ale ...
Nie wiem jak sprowokować Szanowną Żonę Akar-a by kobiecym językiem przekonała moją Ślubną :)
Dla "mojej" jest to ciasne auto choć figurę ma modelki i twierdzi ,że 'wpada" w siedzenie w przeciwieństwie do obecnego Nissana Qq .
Szanowna Pani .... może zwyczajnie poproszę o Pani opinię ponieważ przesiadła się Pani też z większego auta <zawstydzony>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez alecs » 9 lis 2015, 13:51

Dwa porównia po angielsku 2 testy:
1. http://www.caranddriver.com/comparisons/mazda-cx-3-awd-vs-fiat-500x-awd-honda-hr-v-awd-jeep-renegade-4x4-chevrolet-trax-awd-kia-soul-final-scoring-performance-data-and-complete-specs-page-8
Wygrywa Mazda CX-3 przed kolejno: KIA Soul+, Jeep Renegade, Fiat 500X, Honda HR-V i Chevrolet Trax

2. http://www.motortrend.com/roadtests/suvs/1506_the_big_test_2015_2016_subcompact_crossovers/viewall.html
Wygrywa Subaru XV Crosstrek przed kolejno: Mazda CX-3, Jeep Renegade, Honda HR-V, Chevrolet Trax i Nissan Juke.

Pytanie do małżonki, czy znalazła jakiś test, w którym HR-V jest lepsza od CX-3?
Początkujący
 
Od: 6 lis 2015, 21:57
Posty: 10 (0/1)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Jest MAZDA CX-3 Soul Red Sky Energy 150KM AWD pakiet LED

Była Mazda 3 BL 2.0.

Postprzez konsuch » 9 lis 2015, 15:52

Ma ktoś nawigacje?
Pytanie jak się sprawuje i czy warto zainwestować w ta firmowa nawigację
Początkujący
 
Od: 5 lis 2015, 10:23
Posty: 5
Skąd: warmińsko -mazurskie
Auto: Mazda cx 3
Sky MOTION Soul Red

Postprzez darrecki » 9 lis 2015, 21:04

konsuch napisał(a):Ma ktoś nawigacje?
Pytanie jak się sprawuje i czy warto zainwestować w ta firmowa nawigację

Za 700 PLN z Allegro może i warto, za ponad 2 klocki z ASO – nie. Głównym problemem jest brak aktualizacji map od ponad roku, sprawdź sobie wątek Mazdy 3 BM o mapach – każda nowa Mazda ma dokładnie ten sam system multimedialny.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez Sosenka » 9 lis 2015, 22:39

toruńczyk napisał(a):Nie wiem jak sprowokować Szanowną Żonę Akar-a by kobiecym językiem przekonała moją Ślubną :)
Szanowna Pani .... może zwyczajnie poproszę o Pani opinię ponieważ przesiadła się Pani też z większego auta <zawstydzony>


To chyba do mnie pytanie <jupi>
Przesiadłam się z większej RAV4 i nie żałuję :) na początku troszkę ciężko mi się było przyzwyczaić do pozycji za kierownicą bo w RAVce się siedzi wysoko jak na krzesełku a w CX-3 pozycja jest bardziej "wyluzowana" :) Do tego Pan Mąż narzeka, że mam tragicznie ustawione fotele więc może to nie wina niższego samochodu a moich złych ustawień fotela <glupek2>
Niestety nie miałam okazji testować HR-V bo nie było jej jeszcze w ofercie gdy testowaliśmy CX-3 ale skoro się przesiadacie z QQ może to Was przekona: siedziałam w nowym QQ w salonie i mieliśmy umówioną jazdę próbną QQ po CX-3 i po wyjściu z salony Mazdy zadzwoniłam, podziękowałam i odmówiłam jazdę Qashqaiem <diabełek>
Wizualnie jak dla mnie CX-3 wygrywa absolutnie, nie wiem jak jest z wielkością – musiałabym je zobaczyć razem z HR-V obok siebie na żywo ale CX-3 jest większa niż się to wydaje z obrazka :)
Co do "wpadania" w siedzenie wydaję mi się, że to właśnie zaleta CX-3- znakomicie trzyma w zakrętach, w RAVce kiedy siedziałam jako pasażer latałam jak mi mąż zagra kierowcą :)

Nie wiem kto w Waszej rodzinie będzie głównie jeździł tym samochodem ale tak czy inaczej polecam! naprawdę CX-3 był świetnym zakupem :) średnie spalanie z 6,4 spadło mi na 6,0 i jak sobię pomyślę o oszczędnościach na paliwie w porównaniu z 9-10l spalaniem w RAV4 nawet przy tankowaniu 98to buzia mi się sama smieje :D

Pozdrawiam
Karola
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 11:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez toruńczyk » 10 lis 2015, 09:41

Być może coś pokręciłem ale fajnie ,że zechciałaś odpowiedzieć na mego posta miła Sosenko :*
Bardzo Dziękuję !
Myślę ,że Twój opis przybliża mą małżonkę do "Mazdeczki" :)
Naszymi autami powożę ja choć żona ma prawo jazdy ale ....powiedzmy ,że wynika to z podziału ról w związku naszym ;)
Nasze wybory zaczynaliśmy od QQ II generacji, który w mojej ocenie byłby najlepszym kompromisem wśród aut w tym segmencie, gdyż jest to auto o pięknej sylwetce z super design-em ale ...
KIedy opadły emocje i pierwsze zauroczenie zauważyłem ,że jest to nowe zupełnie inne auto niż mój sprawdzony i bezawaryjny QQ. Montuje się tam małolitrażowe silniki z turbodoładowaniem a z japońskiego auta zostało tylko dosłownie logo Nissana . Ja oprócz gwarancji "urzędowej" dodatkowo chcę jeździć bez stresów za wyłożone ~100 tyś. zł. Teraz zaczynają się "cyrki" z tymi autami ale to nie m-ce na pogaduchy ...
Sosenko ! Chyba masz farta w życiu bo coś sprawiło ,że nie doszłaś do Nissana który zatracił tożsamość w moich oczach . ... a mógłby Ciebie oczarować – przypuszczam :)
Pozdrawiam @dam .
Ostatnio edytowano 10 lis 2015, 16:38 przez toruńczyk, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez tomasz_dk » 10 lis 2015, 12:09

toruńczyk napisał(a):Nasze wybory zaczynaliśmy od QQ II generacji, który w mojej ocenie byłby najlepszym kompromisem wśród aut w tym segmencie, gdyż jest to auto o pięknej sylwetce z super desingiem ale ...

Widzę, że trzeba się zapisać do formum Mazdy, żeby się dowiedzieć czegoś więcej o Nissanie ;)

Konkurentem do CX-3, w wyborze następnego auta, jest właśnie nowy QQ, ale odstraszają mnie te małolitrażowe silniki, o których słyszałem tylko, że mało palą, a poza tym są do kitu ;) A wolnossący silnik Mazdy prawdopodobnie wytrzyma dłużej.

Tak więc punkt dla Mazdy. Dzięki @toruńczyk :)

Pozdrawiam
Tomasz
Początkujący
 
Od: 31 paź 2015, 19:28
Posty: 8
Skąd: Bornholm
Auto: Nissan Note 1.4

Postprzez konsuch » 10 lis 2015, 15:43

darow napisał(a):Za 700 PLN z Allegro może i warto, za ponad 2 klocki z ASO – nie. Głównym problemem jest brak aktualizacji map od ponad roku, sprawdź sobie wątek Mazdy 3 BM o mapach – każda nowa Mazda ma dokładnie ten sam system multimedialny.


Tak ale jaki to jest system, która z nawigacji będzie chodzić – Tom Tom czy HERE
Początkujący
 
Od: 5 lis 2015, 10:23
Posty: 5
Skąd: warmińsko -mazurskie
Auto: Mazda cx 3
Sky MOTION Soul Red

Postprzez mapell » 10 lis 2015, 20:55

Dzisiaj poszło zamówienie na "gołe" SkyPassion w kolorze Crystal White. Jedyne co udało się wynegocjować to dodatkowy immobiliser OMEGA CAN ULTRA za połowę ceny i dywaniki za 1zł. Odbiór auta w połowie maja. Jak tylko zostanę szczęśliwym posiadaczem to się pochwalę :–)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 lis 2014, 13:41
Posty: 27
Auto: Mazda CX-3 SkyPassion Crystal White Pearl

Postprzez konsuch » 10 lis 2015, 21:17

Gratuluję :) <jupi>

Dopisano 10 lis 2015, 20:18:

Ja nic nie ugrałem , za wszystko musiałem zapłacić
Początkujący
 
Od: 5 lis 2015, 10:23
Posty: 5
Skąd: warmińsko -mazurskie
Auto: Mazda cx 3
Sky MOTION Soul Red

Postprzez mapell » 10 lis 2015, 21:32

A próbowałeś? :> Ja tylko wspomniałem, że słyszałem, że można dostać rabat 50% na omegę i taki rabat dostałem.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 lis 2014, 13:41
Posty: 27
Auto: Mazda CX-3 SkyPassion Crystal White Pearl

Postprzez konsuch » 10 lis 2015, 21:39

Gratulacje za podjęcie decyzji, a co do czasu oczekiwania to będzie szybciej . Ja miałem swoja w połowie grudnia z lekkim poślizgiem na styczeń , a jak się okazało była dożo wcześniej i odebrałem 3 listopada 2015 roku.
Początkujący
 
Od: 5 lis 2015, 10:23
Posty: 5
Skąd: warmińsko -mazurskie
Auto: Mazda cx 3
Sky MOTION Soul Red

Postprzez Sosenka » 11 lis 2015, 11:34

My dostaliśmy tylko dywaniki i apteczkę :( za Omegę Can Ultra musieliśmy zapłacić pełną kwotę :(

Co do odbioru to miał być koniec stycznia a odebraliśmy 17 października :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 11:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez alecs » 11 lis 2015, 14:54

Ja dostałam od dealera czujniki parkowania przód, podłokietnik i dywaniki. Powiedziano mi, ze moge dobrać dodatków do 2% wartości auta. Termin odbioru miałam na koniec listopada, a auto przyjechało w połowie października. Ale dealer mi powiedział, że od końca roku należy spodziewać się zatorów w dostawach.
Początkujący
 
Od: 6 lis 2015, 21:57
Posty: 10 (0/1)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Jest MAZDA CX-3 Soul Red Sky Energy 150KM AWD pakiet LED

Była Mazda 3 BL 2.0.

Postprzez Sosenka » 11 lis 2015, 15:49

Jak Was czytam to mnie krew zalewa....

Dealer Promoto w Katowicach stwierdził, że absolutnie kategorycznie nie może nam dać żadnych gratisów a pytaliśmy o wszystko: alarm, opony, felgi, podłokietnik, gwarancja 5* – tylko dywaniki i w wielkich bólach apteczka. Nawet nie zadziałał argument odbierania samochodu na moje urodziny.

Dostałam zapewnienie, że Mazda Polska szczyci się tym, że każdy salon oferuje to samo. To samo jest dostępne do jazd testowych, te same upusty (yeah, right) i gratisy i nie ma sensu jeździć od salonu do salonu w poszukiwaniu lepszej oferty. Z tego co widzę to jednak jest sens....

Nie chodzi mi tu teraz o to, że jestem łakoma na gratisy czy coś ale fajnie było by mieć te kilka tysięcy, które dołożyliśmy do CX-3 w kieszeni, zwłaszcza że wychodzi teraz na jaw, że w innych salonach było to możliwe.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 11:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez Akar.Zaephyr » 11 lis 2015, 15:55

@Sosenka – no cóż, bogatsi w doświadczenia będziemy o wiele trudniejszymi klientami w przyszłości, ale chyba już nie w Promoto :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2014, 14:54
Posty: 792 (3/6)
Auto: Były: Mazda 323F BA, Mazda MX5 NA
Honda NC700SDE
Jest: Hultaj Jonek Hajbryd

Postprzez toruńczyk » 11 lis 2015, 18:42

Sosenko !
Ja dalej twierdzę , że jesteś w czepku rodzona ! ;)
Swoje oczekiwane autko dostałaś od Mazdy "przesyłką expresową" i nie przeliczysz tego na żadne gratisy . A nas czeka półroczne "przedeptywanie" , dopytywanie i jeszcze nie wiadomo co .
Masz rację , że Salony Mazdy są w zmowie i nic nie ugrasz .
Jeszcze jak możesz to podpowiedz czy przy naszym wybórze SkyENERGY z AT z doposażeniem w skórzane fotele , światła LED, listwy ochronne drzwi ,podłokietnik –"technicznie" możemy czegoś żałować .Dopowiem , że wybór taki jest też powodowany brakiem wyboru rozmiaru kół o czym pisałym w stosownym temacie.
Odpowiadałem Karolinie ale chętnie posłucham Wszystkich co sądzą o moich "rozterkach".
Z góry dziękuję i pozdrawiam
@dam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez Sosenka » 11 lis 2015, 20:37

No nie wiem czy taką przesyłką ekspresową bo zamówienie złożyliśmy w czerwcu no ale nie da się ukryć, że październik jest szybciej niż styczeń :P

Gratuluje wyboru Mazdy CX-3 :)
Ale mam takie pytanko czy na pewno wiesz, że jesteś w stanie zamówić SkyEnergy ze skórzanymi fotelami i chromowanymi listwami? Nie ma ich w akcesoriach i radzę się porządnie dopytać.
Rozmiar kół wydaję mi się, że nie powinien decydować o wersji wyposażenia bo to łatwo zmienić. Felgi aluminiowe 16" na zimę dokupiliśmy w salonie za 1600zł. Ale jesteśmy pozytywnie zaskoczeni komfortem jazdy na 18".
Technicznie wydaję mi się, że ubędzie Wam najbardziej kamery cofania, bez której nie wyobrażam sobie w tym momencie jazdy no i dostępu bezkluczykowego. HUD jest niezły ale nie wszystkim się podoba.

Czy SkyPassion jest wart swojej ceny? nie liczyłam czy bardziej by się opłacało wziąć SkyEnergy + kamera + pakiet led ale wiem, że przez HUD i dostęp bezkluczykowy użytkowanie CX-3 jest dużo prostsze.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 11:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Moderator

Moderatorzy Moto