Zakup nowego auta – Mazda CX-3 (2015 – obecnie)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Seba87 » 13 wrz 2016, 08:52

Popieram wybór! Sam silnik zaproponowany przez toyote przyprawia o mdłości, kolejna rynkowa "kosiarka". W dodatku jak dla mnie auto przestylizowane. Z tego względu upchnąłbym je gdzieś w szufladzie z napisem "poniesieni wyobraźnią" :D
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2016, 11:43
Posty: 64 (0/4)
Auto: Obecnie: Honda civic 1.7 CTDI rok 2003
Zamówione: Mazda CX-3, skyEnergy, 2.0 120 kucy

Postprzez sebtur » 13 wrz 2016, 16:30

Jak zauważyłem, niektórzy z Was kochają swoje mazdeczki czy mazdunie. Fajnie. Muszę poczytać gdzieś na forum o automatycznych skrzyniach biegów. Wydaje mi się, że mało osób kupuje z automatem samochód. Czy one nie są jeszcze tak dopracowane i mogą się psuć czy może decydują kwestie finansowe. Ja przyznam szczerze, że jeżdżę od ładnych kilku lat automatem i nie zamieniłbym już na samochód z manualną skrzynią. Idę zatem szukać jakichś informacji o automacie.
Pozdrawiam Seb.
Początkujący
 
Od: 11 wrz 2016, 21:20
Posty: 4
Auto: Mazda cx 3, benzyna, 2016

Postprzez toruńczyk » 13 wrz 2016, 16:58

Sosenko Droga !
Rozwiń swą wypowiedź odnośnie przeglądu " ... promocja na polecenie Mazdy".
Poza tym ciekawy jestem czy za tą symboliczną złotówkę zrobiono Ci przegląd wraz z materiałami eksploatacyjnymi ?
Jeśli nie to ile kosztują w ASO filtr , olej ... ?
Sądzę , że poza "procedurą" przeglądu w Servisach nie mają co robić przy naszych Cx 3 ?
Miło pozdrawiam !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez stachan » 13 wrz 2016, 17:57

toruńczyk napisał(a):Rozwiń swą wypowiedź odnośnie przeglądu " ... promocja na polecenie Mazdy".


Klik :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez Feston » 14 wrz 2016, 08:22

sebtur napisał(a):Jak zauważyłem, niektórzy z Was kochają swoje mazdeczki czy mazdunie. Fajnie. Muszę poczytać gdzieś na forum o automatycznych skrzyniach biegów. Wydaje mi się, że mało osób kupuje z automatem samochód. Czy one nie są jeszcze tak dopracowane i mogą się psuć czy może decydują kwestie finansowe. Ja przyznam szczerze, że jeżdżę od ładnych kilku lat automatem i nie zamieniłbym już na samochód z manualną skrzynią. Idę zatem szukać jakichś informacji o automacie.
Pozdrawiam Seb.


Jeżeli chodzi o automat, to nie mam żadnych zastrzeżeń. Przy wyborze auta kierowałem się właśnie rodzajem skrzyni i jakoś nie przemówiły do mnie wszelkie bezstopniowe cuda innych producetnów (Toyota, Honda). W maździe mamy zwykły automat, zasady jego działania przedstawia krótki filmik na oficjalnej stronie. Z mojej strony mogę dodać, że biegi zmieniają się płynnie, bez szarpnięc, niektórzy narzekają, że szóstkę wbija już przy 60 km/h...to prawda, ale tylko w przypadku utrzymywania stałej prędkości...no i zawsze jest przycisk sport, po którego wciśnięciu skrzynia ciągnie obroty aż miło ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2016, 15:34
Posty: 41 (3/1)
Auto: CX-3 2.0 120 KM AT '16 SkyEnergy SoulRed fullLed

Postprzez Sosenka » 15 wrz 2016, 10:21

toruńczyk napisał(a):Sosenko Droga !
Rozwiń swą wypowiedź odnośnie przeglądu " ... promocja na polecenie Mazdy".
Poza tym ciekawy jestem czy za tą symboliczną złotówkę zrobiono Ci przegląd wraz z materiałami eksploatacyjnymi ?
Jeśli nie to ile kosztują w ASO filtr , olej ... ?

Stachan podał linka a ja dodam jeszcze, że przegląd za 1 zł obejmuje:
Załącznik Nr 2 do Regulaminu Akcji „Mazda More & More – Zostań Ambasadorem Mazdy”.
Zakres czynności objętych Przeglądem za 1 zł
1. Przegląd obejmuje następujące czynności kontrolne przewidziane przez producenta:
• wymiana filtra oleju oraz uszczelki korka spustowego oleju
• wymiana oleju silnikowego z użyciem produktów Mazda Original Oil
• kasowanie parametrów oleju silnikowego w sterowniku silnika Diesla*
• ustawianie korekty wtryskiwaczy paliwa w silnikach Diesla*
• oczyszczenie filtra powietrza w układzie dolotowym silnika
• sprawdzenie stanu akumulatora
• sprawdzenie stanu i regulacja oświetlenia zewnętrznego
• sprawdzenie stanu wycieraczek i spryskiwacza szyb
• sprawdzenie i regulacja hamulca ręcznego
• sprawdzenie stanu przewodów układu hamulcowego
• sprawdzenie stanu klocków i tarcz hamulcowych
• sprawdzenie stanu opon wraz z kołem zapasowym
• sprawdzenie zestawu do awaryjnej naprawy opony
• regulacja ciśnienia powietrza w oponach
• kontrola stanu elementów nadwozia pod kątem uszkodzeń lakieru, korozji
powierzchniowej i perforacji
• uzupełnienie płynu do spryskiwaczy
*dotyczy silników 1.5 SKYACTIV-D, 2.2 SKYACTIV-D, 2.2 MZR-CD, 2.0 MZR-CD
2. Przegląd nie obejmuje żadnych innych czynności aniżeli wskazane w punkcie 1 powyżej.
W szczególności przegląd nie obejmuje następujących usług dodatkowych:
• wymiana żarówek
• wymiana piór wycieraczek
• wymiana/uzupełnienie innych płynów lub części eksploatacyjnych
• wymiana filtra kabinowego (przeciwpyłowego)
• wymiana filtra powietrza (silnika)
• wymiana filtra paliwa w silnikach Diesla
• wymiana płynu hamulcowego
• wymiana oleju przekładniowego w skrzyni biegów
• wymiana płynu chłodzącego
• wymiana świec zapłonowych / żarowych

Warto skorzystać bo regularna cena pierwszego przeglądu to 730 zł + 100 za przegląd nadwozia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 11:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez szczepciki » 17 wrz 2016, 19:50

Witam wszystkich, ja jeszcze miesiąc muszę czekać na moją mazde cx-3. Może ktoś mógłbym opisać wrażenia z jazd tym samochodem- chodzi mi głownie o silnik, zawieszenie, jakie oceniacie opony Toyo w mazdzie bo przyznam że pierwszy raz będe użytkownikiem tej firmy, a przede wszystkim jak sprawuje się napęd awd w mazdzie? Pozdrawiam Kolegów
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2016, 12:54
Posty: 62 (0/5)
Skąd: Edlach an der Rax
Auto: Fiat Linea 1,4 t-jet, 2010r,
w drodze
Mazda CX-3 2.0 150KM AWD Revolution Top

Postprzez Seba87 » 19 wrz 2016, 09:25

zapraszam do przewertowania forum, wszystko już było wyczerpująco opisywane ;)
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2016, 11:43
Posty: 64 (0/4)
Auto: Obecnie: Honda civic 1.7 CTDI rok 2003
Zamówione: Mazda CX-3, skyEnergy, 2.0 120 kucy

Postprzez Kominek » 19 wrz 2016, 22:25

Do szczepciki!
Rozumiem,że zamówiłeś wersję z silnikiem 150 KM i AWD
Mnie nareszcie udało się mieć jazdę próbną wersją z AWD.
Bardzo duża różnica w prowadzeniu,większa stabilność względem auta z napędem tylko przednim. Czuje się dociążenie tylnej osi podczas pokonywania zakrętów. Tylna oś od razu dołączyła się jak przednie koła straciły przyczepność na asfalcie z drobnymi kamieniami.
Pozdrawiam :)
Początkujący
 
Od: 27 gru 2015, 20:58
Posty: 17
Auto: Mazda CX-3

Postprzez Rafko1 » 6 paź 2016, 17:55

Dzień Dobry !
Madzia zamówiona !
Chciałbym Wam wszystkim podziękować ponieważ pomogliście podjąć decyzję <jupi>
...a wyrazie jakby ten tego coś odpukać nie tegez – będziecie współwinni ;)

Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 paź 2016, 17:35
Posty: 17 (10/0)
Skąd: Nowy Sącz
Auto: CX-3, 2.0 120KM, 6AT, 2016, SkyPASSION, Crystal white

Postprzez A_nita » 13 paź 2016, 14:19

Dzień dobry, przyszłam się przywitać :)
Swoją przygodę z CX-3 dopiero zaczynam, 10.10 odebraliśmy auto z salonu. Wybraliśmy silnik 120 kM, 2.0 AT, w wersji Sky Energy + dodatkowo założyliśmy kamerę cofania, nawigację, ledy i podłokietnik. Po pierwszym dniu już wiem, że zrobiłam błąd i nie dołożyliśmy czujników parkowania na przód – ale w listopadzie jedziemy do salonu aby je zamontować.
Mam nadzieję, że moje dalsze wrażenia będą tak pozytywne jak przez te pierwsze 3 dni.
A_nita
 

Postprzez konole » 13 paź 2016, 16:16

A_nita napisał(a):Swoją przygodę z CX-3 dopiero zaczynam, 10.10 odebraliśmy auto z salonu. Wybraliśmy silnik 120 kM, 2.0 AT, w wersji Sky Energy + dodatkowo założyliśmy kamerę cofania, nawigację, ledy i podłokietnik. Po pierwszym dniu już wiem, że zrobiłam błąd i nie dołożyliśmy czujników parkowania na przód – ale w listopadzie jedziemy do salonu aby je zamontować.
Najpierw proponuję przejrzeć temat o czujnikach parkowania – nie ma wizualizacji na ekranie, są tylko dźwiękowe, dziwny tryb ich działania jest + przycisk jest zamontowany poprzez wycięcie kwadrata na niego po lewej stronie – nie jest tak pięknie jak w CX-5, obok przycisków do podgrzania przednich miejsc. ;) Chyba że coś się zmieniło.

http://www.cx3forums.co.uk/viewtopic.php?p=1631#p1631

Ogólnie polecam przeczytanie całego tego tematu przed ich zamontowaniem – niestety zostaliśmy okrojeni względem Australii o wizualizację na ekranie, również z tyłu...
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2015, 14:08
Posty: 91 (0/3)
Auto: Lexus IS300

Postprzez A_nita » 13 paź 2016, 16:40

Dzięki za rady, wiem, że czujniki są tylko dźwiękowe (temat już przeczytałam). Ale biorąc pod uwagę, że oprócz mnie będzie jeździł tym autem świeży kierowca – wolimy żeby mu chociaż cokolwiek pikało. :)
A_nita
 

Postprzez toruńczyk » 26 paź 2016, 19:37

Witamy A_nita ! <jupi>
Myślę ,że na przywitaniu nie poprzestaniesz ... ?
Wydaje mi się , że Cx 3 jest autem szczególnie przyjaznym kobiecie i myślałem , że właśnie będzie wielu "Waszych recenzentów" na tym forum obok Sosenki <co?>
Zachęcamy i zapraszamy ... <głaszcze>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez Mektub » 30 paź 2016, 21:33

Cześć wszystkim
To mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość <jupi>
Jestem na etapie zamawiania nowej Mazdy cx3 i miałbym następujące pytanie gdyz po przeglądnięcia forum nie znalazłem odpowiedzi. Prosilbym o informacje dotyczące klimatyzacji automatycznej. Nie wiem skąd ale ubzduralo mi się że skoro automatyczna to powinien być cyfrowy wyświetlacz (jak np w Mazdzie 3) a w cx3 są tylko pokrętła z wartościami temp . Nadmienię tylko że oglądałem katalog nowej Mazdy 6 i w najsłabszej wersji wyposażenia jest klimatyzacja manualna a pokrętła od niej na zdjeciach wyglądaja tak samo jak od rzekomej klimatyzacji automatycznej w cx 3 ??więc tu pojawia się moje pytanie czy ta automatczna klima to napewno automat czy manuał przyozdobiony w ładniejsze pokretła?
Ważna sprawa mieszkam w Irlandii i akurat w moim regionie jest tylko jeden salon Mazdy a i właściciel mało ogarnięty wiec nie potrafi mi tego wytłumaczyć. Najlepiej niech o tym świadczy fakt ze na jazdę próbna wysłał mnie samego i kazał wrócić za 15 min <glupek2> no cóż takie tutaj zwyczaje...
Wiem że wersje auta różnią się pod względem na jaki rynek trafiają polski irlandzki czy amerykański ale wydaje mi się klimatyzacja jest taka sama a inaczej nazywaja się tylko wersje auta.
Dzięki za odpowiedź pozdrawiam formulowiczow
Początkujący
 
Od: 29 paź 2016, 15:04
Posty: 25 (0/1)
Auto: Mazda CX3 120KM MT 2.0 Petrol

Postprzez konole » 30 paź 2016, 23:28

Klimatyzacja automatyczna – ustawiasz do jakiej temperatury ma klima dążyć.
Klima manualna – ustawiasz temperaturę z jaką nawiew ma pracować.

Różnica niby niewielka, a spora – klima automatyczna sama dobierze moc nawiewu jak i jego temperaturę, ale powiązania z wyświetlaczem elektronicznym nie ma to dużo wspólnego – po prostu różne technologie są stosowane, CX-3 ma technologię z Mazdy 2 (a 3-ka z 6-ką). Co lepsze?

Co kto woli, ale łatwiej jest wyczuć zmianę (i bezwzrokowe & szybkie ustawienie pożądanej wartości) na pokrętle, niż na płaskim wyświetlaczu poprzez jego dotykanie ;)

edit: różnica między auto a manualną:

automat
Obrazek

manual
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2015, 14:08
Posty: 91 (0/3)
Auto: Lexus IS300

Postprzez Mektub » 31 paź 2016, 01:14

Dzięki wielkie fajnie ze forum prężnie wciąż działa <jupi>
Do takim samych wniosków doszedłem ale zmylilo mnie zdjęcie wnętrza Mazdy 6 z katalogu w najsłabszej wersji u nas to Executive w PL chyba SkyGo gdzie wyraźnie widać ze klimatyzacja wygląda jak wersja automatyczna z Cx3 a jest podpisana Manual...no cóż może błąd w druku... <spoko> dzięki i pozdrawiam jak tylko przejdę trochę km nowym autem z pewnością podzielę się wrażeniami :)
Początkujący
 
Od: 29 paź 2016, 15:04
Posty: 25 (0/1)
Auto: Mazda CX3 120KM MT 2.0 Petrol

Postprzez konole » 31 paź 2016, 22:34

Mektub napisał(a):Do takim samych wniosków doszedłem ale zmylilo mnie zdjęcie wnętrza Mazdy 6 z katalogu w najsłabszej wersji u nas to Executive w PL chyba SkyGo gdzie wyraźnie widać ze klimatyzacja wygląda jak wersja automatyczna z Cx3 a jest podpisana Manual...no cóż może błąd w druku... dzięki i pozdrawiam jak tylko przejdę trochę km nowym autem z pewnością podzielę się wrażeniami
No mi stuknęło właśnie 20,000km i jest mi smutno z tego powodu, że to tak szybko minęło :(
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2015, 14:08
Posty: 91 (0/3)
Auto: Lexus IS300

Postprzez Blode » 24 lis 2016, 12:12

na jazdę próbną takie auta ma wypożyczalnia samochodów warszawa tanio jest więc zawsze można spróbować.
Blode
 

Postprzez Akar.Zaephyr » 24 lis 2016, 12:58

Jeszcze taki malutki OT, a propos jazd testowych:
Bierzcie auta na 24h i nie cackajcie się, jeśli diler odmawia.
To Wy będziecie z tym samochodem żyć, dobrze jest więc przez dzień go spokojnie wypróbować. Zaparkować z kamerką cofania. Wrzucić teściów na tylną kanapę. Przejechać się po autostradzie i ocenić poziom wygłuszenia. Postać w korku i posłuchać muzyki. Pobawić się na parkingu systemem infotainment, zobaczyć czy nie denerwuje. 15 minut jazdy testowej to po prostu żart.

Znajomy z pracy niedawno wybierał między Kią a Hyundaiem (Sportage vs Tucson). W Kii nie chcieli mu dać samochodu na dobę, w Hyundaiu dali bez problemu na weekend i kazali nie przejmować się dolaniem do baku, i to już mocno przeważyło szalę na stronę Tucsona. A jak już przyszło do negocjacji cenowych... powiem tylko tyle: Tucson w bieli jest bardzo ładny ;)

Czasy się zmieniają i świadomy klient w mig opuści salon w którym ma się gdzieś klienta, bo "i tak sprzedam tą Sportage za pełną cenę". A mógł sprzedać dwie <glupek2> Ważne, żeby Klient znał swoją pozycję i nie dał sobie wmówić, że nie da się nic zrobić.

Jak by nie patrzeć, czy kupicie samochód u dilera X, czy Y, będzie ten sam. Wyjedzie z tej samej fabryki, będzie miał ten sam silnik, kolor, wyposażenie etc. Jedyną różnicą dla nas, klientów, jest to gdzie go kupimy. A gdzie go kupimy zależy od ceny. Oczywiście, standardowe prawa podaży i popytu obowiązują, toteż na zniżki nie ma co liczyć w przypadku samochodu, na który kolejka zamówień kończy się za osiem miesięcy. Wtedy trzeba czekać, albo kupować za 100% ceny.

Sorki za mały OT. Sami kupowaliśmy CX3 rok temu i dziś nie dalibyśmy się nabrać wielu technikom sprzedażowym, ale wtedy nie mieliśmy świadomości wielu rzeczy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2014, 14:54
Posty: 792 (3/6)
Auto: Były: Mazda 323F BA, Mazda MX5 NA
Honda NC700SDE
Jest: Hultaj Jonek Hajbryd

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości

Moderator

Moderatorzy Moto