Zakup używanego auta – Mazda RX-8 FE (2003-2011)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez GOŁY70 » 4 sie 2005, 20:18

Globy napisał(a):Si, aczkolwiek psuje wyglad...
He ? nie widziałem jeszcze tak zamontowanej tablicy a fotek RX8 przewertowałem sporo.
Nie zasłania wlotu do chłodnicy ale... (tu pomarudzę jak zwykle ;) ) psuje nieźle aerodynamikę przepływu powietrza na spodzie pojazdu bo przysłania z połowę dyfuzora. :]
Widziałem gdzieś fotę z rejestracją wyglądającą jak "naklejka" przyklejona nad grilem ale w PLu chyba nie ma takiej opcji.

Dzięki Globy.
Pozdr. Grzegorz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2004, 20:35
Posty: 73
Skąd: Wa-wa, BemOwo
Auto: służbowe albo TAXi ;)

Postprzez bajer0 » 4 sie 2005, 20:41

GOŁY70 napisał(a):Widziałem gdzieś fotę z rejestracją wyglądającą jak "naklejka" przyklejona nad grilem ale w PLu chyba nie ma takiej opcji.


swoja droga straszna glupota, ze u nas tego nie ma. W wiekszosci krajow UE taka rejestracja to codziennosc. Ludzie naklejaja je nawet w miejsce normalnych rejestracji (naklejka jest chyba tansza od tradycyjnej, blaszanej rejestracji)
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 12:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez Yoshi323 » 4 sie 2005, 20:45

Problem dotyczy podobno chłodzenia jednej z komór silnika. Trudno mi uwierzyć, że ta tablica zasłania akurat jedną komorę, zwłaszcza, że przed silnikiem jest chłodnica i tablica ewentualnie zasłania właśnie ją.
No, chyba, że chłodnica jest gdzie indziej...
Wielkość Tego podpisu była niezgodna z regulaminem #img]http://i21.photobucket.com/albums/b289/Yoshi3/logo1.jpg[/img]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2004, 07:58
Posty: 138
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Xedos 9 2,5V6 2001

Postprzez GOŁY70 » 4 sie 2005, 21:58

Raczej za grilem należy spodziewać się właśnie chłodnicy a kto wie jak wpływa niewystarczający nawiew na układ chłodzenia przy dłuższym obciążeniu ?? na pewno nie zmniejsza to temperatury chłodziwa.
Te układy są teraz dosyć skomplikowane i upakowane więc mogą "dziwnie" reagować w takich sytuacjach (może właśnie przegrzewaniem jednej z komór).
Trza by tu jakiegoś ASOwca ;) do "tablicy" poprosić
Pozdr. Grzegorz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2004, 20:35
Posty: 73
Skąd: Wa-wa, BemOwo
Auto: służbowe albo TAXi ;)

Postprzez Globy » 4 sie 2005, 22:23

Moim zdaniem RX-ow zeszlo z tasmy wyjatkowo sporo (nawet w odniesieniu do MX-5), wiec tym wiecej szczegolowych spekulacji – poza glowna przyczyna, czyli Wanklem pod maska – na temat awaryjnosci. Tablice zapamietalem z jednej z sesji wklejanych kiedys przez Dizziego. Ewentualnie mozna bezczelnie przykleic tasma lub rozwiecic dziury miedzy znaczkiem i grillem. Prosze nie zapomniec o podkladce klubowej :D
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Yoshi323 » 4 sie 2005, 23:01

GOŁY70 napisał(a):przegrzewaniem jednej z komór).


Ale przecież obydwie komory sa podłączone do tego samego układu chłodzenia... Dlaczego więc problem dotyczy przegrzewania tylko jednej z nich?
Wielkość Tego podpisu była niezgodna z regulaminem #img]http://i21.photobucket.com/albums/b289/Yoshi3/logo1.jpg[/img]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2004, 07:58
Posty: 138
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Xedos 9 2,5V6 2001

Postprzez yari » 5 sie 2005, 07:20

najlepiej bez rejestracji :)
badz miniaturka :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 mar 2005, 13:21
Posty: 400
Skąd: nowa praga
Auto: kosmetyczka

Postprzez GOŁY70 » 5 sie 2005, 16:03

Yoshi323 napisał(a):Ale przecież obydwie komory sa podłączone do tego samego układu chłodzenia...
Jasne ale zerknij proszę na fotki tego (i innych) silników – żaden nie jest symetryczy (włącznie z osprzętem i przekazaniem napędu do sprzęgła). Biorąc też pod uwagę skomplikowanie ukladu chłodzenia efekt może być taki właśnie.
<dopisek>
Miałem na myśli to, że niektóre elementy mogą być bardziej wrażliwe na przegrzanie tylko dlatego, że są deko inaczej zabudowane, a wychodzi to dopiero przy niesprawnie działającym chłodzeniu.
Pozdr. Grzegorz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2004, 20:35
Posty: 73
Skąd: Wa-wa, BemOwo
Auto: służbowe albo TAXi ;)

Postprzez dizzi » 6 sie 2005, 12:16

a nieprościej by było zrobić swapa rx-8?, wyjąć silnik wankla i opchnąć na ebayu i wsadzić uturbiony silnik od forda scorpio. ( tanie czesci zamienne i tania exploatacja w razie usterek) :D znikają w ten sposub wszystkie problemy z wanklem...
hehehhehehehee (co ja pisze.....lol) <diabełek> <diabełek>
MÓJ WARSZTACIK DOBRYCH CEN :) www.mstechnik.dbv.pl

WWW.MSTECHNIK.DBV.PL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2003, 16:02
Posty: 641
Skąd: Warszawa - Włochy
Auto: M323BG, Rover 200si 1.4l 103HP

Postprzez Bimbak » 6 sie 2005, 13:07

dizzi napisał(a):a nieprościej by było zrobić swapa rx-8?, wyjąć silnik wankla i opchnąć na ebayu i wsadzić uturbiony silnik od forda scorpio. ( tanie czesci zamienne i tania exploatacja w razie usterek) zeby znikają w ten sposub wszystkie problemy z wanklem...


no i jeszcze do tego LPG hahaha hahaha
ekonimicznie, bezawaryjnie i sportowo
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 19:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez as... » 6 sie 2005, 20:46

dizzi napisał(a):a nieprościej by było zrobić swapa rx-8?, wyjąć silnik wankla i opchnąć na ebayu i wsadzić uturbiony silnik od forda scorpio. ( tanie czesci zamienne i tania exploatacja w razie usterek) :D znikają w ten sposub wszystkie problemy z wanklem...
hehehhehehehee (co ja pisze.....lol) <diabełek> <diabełek>



ten silnik to jest to dzięki czemu każdy rx jes inny od aut z głowicami!
jeśli chesz tak kastrować te auto to obetnik sobie jajka i też będzie po problemie <glupek2>
Początkujący
 
Od: 2 lut 2004, 22:14
Posty: 15
Auto: polo, m3@optic316i lpg sleeper

Postprzez Jaksa » 6 sie 2005, 20:48

as... napisał(a):jeśli chesz tak kastrować te auto to obetnik sobie jajka i też będzie po problemie

hahaha hahaha
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 22:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez MKG » 15 gru 2005, 11:35

Odgrzebałem ten stary post i poczytałem od deski do deski i wiecie co :) z mojego punktu widzenia (a jak na razie jestem jedynym użytkownikiem RX-8 wypowiadającym sie w tym poście :D :D ) to wygląda tak że auto sprawuję się super, jest 3 lata gwarancji więc na razie nie ma co się martwić o silnik :), jak w Polsce ASO sobie nie poradzi zawsze można auto dostarczyć na lawecie do Niemiec hahaha ; dużo ogłoszeń na temat sprzedaży tego auto może wynikać z oszczędności Niemców i kupna auta w "ciemno" tak jak było wcześniej wspomniane "bo ładnie wygląda" a silnik wankla to nie jest "normalny" silnik i wymaga innego traktowania – choć by dolewania oleju. Po zatym spalanie 16-20 litrów przy normalnej jeździe to dla oszczędnych Niemców może być problem <lol> ;Ja na to auto chorowałem prawie 2 lata, a jak je odbierałem toooo ...... brak słów. W sprawie wykonania to muszę powiedzieć że jest bardzo dobrze i byłem nawet zaskoczony, nic nie trzeszczy (mimo braku środkowego słupka), wszytko ładnie spasowane, materiały bardzo dobrej jakości, nie znalazłem żadnej niedoróbki!!; komfort resorowania – hmm to nie ten adres; cisza w kabinie – przy tym systemie audio, to też nie ten adres; użytkowanie na co dzień – kwestia przyzwyczajenia trzeba uważać na krawężniki dziury a nawet drobne pagórki (już parę razy szorowanie brzuchem), co do osiągów silnika to parametry lepiej wyglądają na papierze :( ; auto 4 osobowe – hmm jak na sportowe to tak jak na limuzyne to hahaha ; no dobra na razie tyle :D
ZOOM-ZOOM :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lis 2005, 11:22
Posty: 117
Skąd: Kotlina Kłodzka
Auto: RX-8 231km

Postprzez jajek92 » 5 sty 2008, 23:56

Witam. mam pytanie odnośnie kupnem mazdy rx-8.. Taniej wyjdzie importowac z niemiec czy kupic w polsce jeżeli z niemiec to podajcie namiary kolesia lub strąke internetową co importuje samochody głównie ze zachodu <niemcy itp> i bez problemu zimportuje tanio rx-8 pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 24 kwi 2007, 12:11
Posty: 8
Skąd: opoczno
Auto: chcę mieć RX-8

Postprzez Marco7 » 7 sty 2008, 22:26

Oblicz sobie to będziesz wiedział. To przecież zależy od konkretnego przypadku. A USA nie myslałeś?
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 paź 2006, 23:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez migel_2006 » 11 lis 2008, 17:07

ja ostatnio bylem na gieldzie samochodowej we wroclawiu i mialem okazje pierwszy raz obejzec RX8 i jestem pewny ze kazdy kto mial tez taką okazje doznal tego samego co ja to auto jak sie kolo niego stoji jak sie wnim siedzi POWALA wrazenia niedopisania
Początkujący
 
Od: 10 lis 2008, 17:45
Posty: 8
Skąd: Ząbkowice Śl.
Auto: Mazda mx-3

Postprzez Mateusz L » 11 lis 2008, 20:10

migel_2006 Przyjacielu takich wykopalisk już dawno nie widziałem ;) Gratuluję-masz zadatki na archeologa! A ReX- fakt, fajne autko, ale RX7 FD to najczystszej wody diament...
Forumowicz
 
Od: 25 gru 2007, 13:29
Posty: 567 (0/2)
Skąd: Mazowsze
Auto: Lexus

Postprzez Lukano » 12 lis 2008, 08:11

dizzi napisał(a):a nieprościej by było zrobić swapa rx-8?

Nieźle odkopany temat.
Ktoś coś takiego pokazywał na forum. RX-8 bez vankla ;)
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 18:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez natty » 12 wrz 2009, 13:45

Mi wczoraj padl silnik :/ brak kompresji. Mam jeszcze 2.5 roku gwarancjie a przejechane mam 16200Km :| rok produkcji 2005r ale sprzedany w 2008r. Ciekawe ile nowy silnik wytrzyma. Pilnowalem sie do zasad i porad przy wanklu ale to nie pomoglo. Jak jechalem na 3 biegu obroty 6tys nagle stracil moc i zgasl. tep wody ok itp. I juz nie odpalil :( nie wiem czy nie sprzedam po naprawieniu :) chyba ze na nowy silnik dadza gwarancjie 3 lata :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 maja 2009, 22:43
Posty: 22
Auto: RX-8

Postprzez PLaster » 1 paź 2009, 12:03

natty napisał(a):nie wiem czy nie sprzedam po naprawieniu

Lukano napisał(a):a nieprościej by było zrobić swapa rx-8?

na 13B-REW
www.czelej.net
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 4 lut 2008, 01:41
Posty: 2350 (22/37)
Skąd: Mark k. Warszawy/Podlasie
Auto: GH '10 L5 125KW
CR '08 LF 107KW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Moderator

Moderatorzy Moto