Zakup używanego auta – Mazda RX-8 FE (2003-2011)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez ducato12 » 18 wrz 2014, 21:44

Witam serdecznie.
Jestem nowym użytkownikiem tego forum więc chciałbym się z wami przywitać.

Piszę tutaj ponieważ zastanawiam się nad zakupem RX-8. Czy w cenie do 20tys. zł da się kupić w miarę zadbany egzemplarz?
Jeździć nie planuję dużo ponieważ siedzę w UK i chciałbym sobie zakupić w PL taką zabawkę na urlopy.

Oczywiście forum już czytałem przed rejestracją ale nie znalazłem aktualnej opinii na ten temat.

Pozdrawiam.
ducato12
 

Postprzez Josh » 18 wrz 2014, 23:14

Przerzucam do odpowiedniego działu
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Xtof
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 13 maja 2008, 11:29
Posty: 1118 (14/26)
Skąd: Poznań
Auto: Rodzinne

Postprzez Wojtek » 18 wrz 2014, 23:43

a dlaczego nie kupisz sobie RX'a w UK?
Tanie są ze względu na "emisję spalin" :)
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez ducato12 » 18 wrz 2014, 23:53

do pracy mam 10min drogi piechotą tak że bez sensu.

Głównie chodzi mi o to czy w cenie około 20 tysi można już kupic cos wartego uwagi.
ducato12
 

Postprzez Gamboa » 21 wrz 2014, 13:39

widziałem ładne rx-8 w niemczech na str internetowych. raczej pobaw się w sprowadzenie z niemiec czegoś takiego z przebiegiem do 100k km ale ceny chyba od 6k euro za dobry egzemplarz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2014, 20:13
Posty: 612 (17/19)
Skąd: Hagen- DE/Tarnów
Auto: Mazda3 2.0 Pb 2005
150 PS

Postprzez mlodyMazda » 21 wrz 2014, 15:28

Od 6 nawet 7 tys za zadbane auto z rak prywatnych ,u handlarzy nawet bym nie bral ,widze co u mnie w okolicy stoi :P
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców – Colin McRae

https://www.facebook.com/AutospaLuxuryCarSpa/
Some say..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 00:07
Posty: 1397 (9/19)
Skąd: Merzig De /Olecko Pl
Auto: była:626 GF FS '98,
6 GG LF '02
jest: , NC LF '06
Audi A3 8P '06

Postprzez Wlochu69 » 15 maja 2015, 23:15

Witam. Jestem nowy na forum i chciałbym zasięgnąć waszej opinii. Od kiedy po raz pierwszy zobaczyłem "ReXa" zawsze chciałem mieć taki samochód. Akurat tak się złożyło, że właśnie z narzeczoną przymierzamy się do zakupu nowego samochodu i ja chciałbym aby to była właśnie Mazda. Mojej narzeczonej też bardzo podoba się ten samochód (wizualnie) natomiast jest przerażona tym czego dowiedziała się czytając wszystkie fora o tych autach. Awaryjność, niskie przebiegi, spalanie. Czy jakiś właściciel tego samochodu mógłby się wypowiedzieć jak to wygląda naprawdę? Czy kluczem do sukcesu i cieszenie się tym samochodem przez lata jest odpowiednie dbanie o niego? Dodam, że to ma być jedyne (na razie) auto w gospodarstwie domowym i będzie używane prawie codziennie. Mam też pytanie czy sprawdzenie kompresji to jedyne co mogę zrobić przed zakupem aby upewnić się, że silnik jest w dobrej kondycji? Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za opinie i poświęcony czas. Pozdrawiam i oczekuję "w miarę" szybkiej odpowiedzi:)
Wlochu69
 

Postprzez Wodnik » 16 maja 2015, 08:45

Jeżeli chcesz używać tego samochodu codziennie to przygotuj się na duże wydatki związane z paliwożernością. Poza tym nie widzę problemu. Jeżeli chodzi o awaryjność to już wszystko zależy od egzemplarza(nie bierz tego do siebie ale dużo osób kupuje bo ładne i tanie a potem jak koszty paliwa pociągną po kieszeni to oszczędzają na utrzymaniu samochodu) ale generalnie autko jest trwałe. Jest jeden wyjątkowy szczegół dotyczący silnika który wymaga "remontu" w okolicach 100k km. Wydaje mi się że sporo opinii na temat awaryjności renesisa pochodzi od ludzi którzy kupili go w stanie agonalnym gdzie taki "remont" już trzeba było przeprowadzić ale cofnięty licznik(niemiec tylko do kościoła panie jeździł) sugerował że jeszcze nie ma takiej potrzeby i po krótkim czasie silnik się kończył. Pomiar kompresji pokazuje w jakiej kondycji jest silnik więc jeśli wyjdzie dobra to nie ma co się martwić. Mimo wszystko jako auto do jazdy na codzień odradzam. 15l/100 to w miarę ekonomiczna jazda. Mi się nigdy nie udało zejść tak nisko :D Jeżeli zdecydujesz się jednak na zakup to polecam kontakt z jakimś specem od Wankli i zakup samochodu który ten spec uzna za wart kupienia.
[img]http://i59.tinypic.com/2h4m720.jpg[/img
Forumowicz
 
Od: 16 lut 2011, 15:37
Posty: 989 (4/28)
Skąd: Okolice Warszawy

Postprzez Wlochu69 » 16 maja 2015, 10:03

W naszym przypadku spalanie nie jest aż takim dużym problemem, pod tym kątem akurat wiem co kupuje. Bardziej chodzi mi o tą żywotność bo z tego co się naczytałem w sieci to ludzie którzy naprawdę wiedzieli co biorą i wiedzieli jak o to dbać nie mieli zbyt wielu problemów z tym samochodem.
Wlochu69
 

Postprzez marcinmarcin » 16 maja 2015, 15:56

Ja mam mazdę stosunkowo nie długo, ponad 2 lata. Fakt taki że używam go jako trzeciego samochodu dla zabawy, moja mazda obecnie nie ma najlepszej kompresji, przejechane 120 tyś, ale autko nie sprawia większych problemów, z tym że tak jak pisałem nie używam na co dzień,

Wymieniam zawsze wszystko na czas, pomimo słabej kompresji dobrze się zbiera i przede wszystkim normalnie odpala na zimnym i ciepłym, nigdy nie zawiodła jak piszą inni.

Koszta utrzymania ogromnie wysokie, oczywiście porównując do innych aut, w parze z wysokimi kosztami idzie także wysokie zadowolenie z jazdy. Nie udało mi się także nigdy zejść poniżej 15l, może dla tego że nie jeżdżę nim jak emeryt, podobno autko lubi wysokie obroty i tego się trzymam :)

Osobiście nie polecił bym tego autka jako jedyne w rodzinie, i nie chodzi tu tylko o koszta, nie jest największe z tyłu i moim zdaniem najlepiej sprawdza się dla singli,.

Podsumowując, jeśli spalanie nie jest problemem poszukaj dobrego egzemplarza, i nie koniecznie wysoka cena za mazdę musi znaczyć że silnik jest w dobrej kondycji, polecam przed zakupem zmierzyć kompresje, koszta stosunkowo niewielkie a będzie jakiś pogląd na stan silnika. Kolejnie wymienić wszystko to co słabe w tym modelu i spokojnie można śmigać.
Początkujący
 
Od: 25 kwi 2015, 21:01
Posty: 13
Auto: Mazda rx8

Postprzez bull » 17 maja 2015, 14:54

Wlochu69 napisał(a):W naszym przypadku spalanie nie jest aż takim dużym problemem, pod tym kątem akurat wiem co kupuje. Bardziej chodzi mi o tą żywotność bo z tego co się naczytałem w sieci to ludzie którzy naprawdę wiedzieli co biorą i wiedzieli jak o to dbać nie mieli zbyt wielu problemów z tym samochodem.


Trafiłeś w sedno sprawy. Jeżeli kupisz rx-a ze zdrowym silnikiem, i wiesz jak o nie dbać i eksploatować to jest to naprawdę mało awaryjne auto.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2007, 14:57
Posty: 192 (1/0)
Skąd: Whitestock
Auto: Mazda CX-7 08" M/T
Mazda RX-8 04' M/T --- SOLD
Mazda 6s 3.0 04' M/T --- SOLD
Impreza WRX 01' --- SOLD

Postprzez Telemaniak19 » 25 maja 2015, 22:04

Witam, jestem tu nowy, szukam nowego samochodu i ktoś powiedział żebym zainteresował się Mazdami. Nigdy nie brałem ich pod uwagę ale podobno są mało awaryjne i ogólnie jest ich mało na rynku i sprzedający ma władzę że tak powiem.
przeglądam różne ogłoszenia i zastanawia mnie takie coś:

Np http://olx.pl/oferta/mazda-rx-8-CID5-ID ... aafaf91c01 2004 rok i tylko 84 tyś km? A poza tym jak patrzę na ceny tych Mazd to jakoś dziwnie niskie są i aż mnie dziwi że za 13-15 tyś można mieć auto które ma 230 km i taki mały przebieg? Tak szybko i bardzo traca na wartości?

Jak to jest ze spalaniem bo pojemność jak w Corsie 1.3 i taka moc?

Ale serio najbardziej mnie dziwią ceny i przebiegi tych autek, jakim cudem ludzie tak mało nimi jeżdżą skoro Audi A4 z 2004 roku mają po 250 tyś km i są wystawiane za 17-19 tyś..
Telemaniak19
 

Postprzez Yoki » 25 maja 2015, 22:36

Nie idź tą drogą, poczytaj... dużo... poczytaj.
https://www.facebook.com/BippuPoland
https://www.facebook.com/LS4HVIP/
Wsparcie przy wyszukaniu oraz pomoc przy sprowadzeniu części z Japonii
Tomek grupa rozwoju forum
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2008, 15:18
Posty: 1813 (55/50)
Skąd: Olsztyn/Szczytno/obecnie Łódź
Auto: Lexus LS400 4.0 V8 1998

Mazda6 GG LF`06 2.0 156,5KM@6676RPM 196,3Nm@4218RPM Noblessgrau

była Mazda Xedos 9 TA KL 2001 AT
była Mazda 323f 2.0 V6 BA
była Mazda 323f 1.6 BG

Postprzez Telemaniak19 » 26 maja 2015, 23:06

Tzn? Jakieś konkrety może na to co napisałem?
Telemaniak19
 

Postprzez Yoki » 26 maja 2015, 23:09

Jak to jest ze spalaniem bo pojemność jak w Corsie 1.3 i taka moc?


Jeżeli zadajesz takie pytanie to jesteś na początku drogi i jedyna rada to poczytaj bo o tym można książkę napisać a wszystko jest na forum
https://www.facebook.com/BippuPoland
https://www.facebook.com/LS4HVIP/
Wsparcie przy wyszukaniu oraz pomoc przy sprowadzeniu części z Japonii
Tomek grupa rozwoju forum
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2008, 15:18
Posty: 1813 (55/50)
Skąd: Olsztyn/Szczytno/obecnie Łódź
Auto: Lexus LS400 4.0 V8 1998

Mazda6 GG LF`06 2.0 156,5KM@6676RPM 196,3Nm@4218RPM Noblessgrau

była Mazda Xedos 9 TA KL 2001 AT
była Mazda 323f 2.0 V6 BA
była Mazda 323f 1.6 BG

Postprzez Mvl » 7 cze 2015, 12:08

Witam. Od dawna choruje na mazde rx 8, ale słyszałemnustwo złych opinii o tym aucie. Czy jest na forum jakiś posiadacz rx8 z okolic Puław, Dęblina lub Garwolina który poświęcił by chwile na to żeby się spodkać i porozmawiać. Proszę o dane kontaktowe na pw
Mvl
 

Postprzez Geamel » 24 sie 2015, 13:14

Witam, na wstępie chciałbym się przywitać, ponieważ jestem świeżutki na forum.. :)
Mój pierwszy post kieruję do Was, posiadaczy tych autek z kilkoma pytaniami.
Może zacznę od tego, że mam 19 lat i chyba jak każdemu młodemu podoba się takie auto.
Osobiście mam do wydania 15k, więc przeglądając allegro natrafiłem na kilka ciekawych sztuk w tej cenie, aczkolwiek jest jeden problem, a mianowicie "zdanie" taty, który odradza mi to auto ze względu na silnik vankla... i tutaj pojawia się szereg pytań do Was, między innymi czy te silniki faktycznie sprawują problemy czy jest to stary zabobon sprzed kilku lat ? Chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat. Druga kwestia to mechanik, jak to wygląda w praktyce ? Mechanicy dawają rade z vanklem, bo słyszałem że jest mało dobrych mechaników, którzy zrobią vanka czy będą serwisować. Przed ostatnie pytanie to chyba koszt utrzymania takiej mazdy, a mianowicie różni się wiele od normalnego przeciętnego auta, w tym przedziale cenowym ? Ostatnim pytaniem jest silnik vankla a gaz ? Przerabiał ktoś na gaz ? Ma to sens ? Jest to dużo większy koszt ?

Tak tak, wiem. Pewnie znalazłbym gdzieś odpowidzi na moje pytania na forum, ale naprawde nie mam czasu szukać po całym forum, a ktoś kto ma czas i chęci może mi to streścić w kilku zdaniach ;)

Z góry dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że stanę sie posiadaczem takiej Mazdy i zawitam na tym forum na dłużej.
Pozdrawiam, Krzysiek.
Geamel
 

Postprzez Gronek » 1 wrz 2015, 07:30

Na przykład mi się nie chce pisać po raz setny tego samego :D
To jeżeli faktycznie nie masz czasu poczytać to zadzwoń .... Odpowiem na twoje pytania odnośnie tego samochodu
508-279-238
Pozdro
Avatar użytkownika
Firma
CUP 2017 miejsce 3
 
Od: 26 cze 2008, 10:39
Posty: 243 (1/22)
Skąd: Warszawa / Śladów
Auto: Bridgeported RX8 hajpałerrrr,
Vectra Joker V6

Postprzez olrzyn » 3 wrz 2015, 23:24

Geamel

Jesli nie masz czasu zeby poczytac forum to czemu ktos inny ma tracic czas zeby ci to powiedziec czy napisac.

Ja napisze tylko jedno:

Nie stac cie na to auto.

Koszt zakupu do kropla w morzu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2015, 17:34
Posty: 674 (4/19)
Skąd: Radwanice / Wrocław
Auto: Mazdaspeed 6

Postprzez Acesulfam7 » 22 sie 2016, 19:39

Witam.
Jestem tu jak widać nowy,więc może się przedstawie :)
Nazywam się Robert mieszkam i pracuję z moja żona w Niemczech mam 27 lat i trójke wspaniałchych dzieci .
Chciałbym zacząć przygodę z autami sportowymi i właśnie mój wybór padł na Mazdę :]
Otóż poszukuje od miesiąca (albo i lepiej ;P ) auta w którym będę mógł co jakiś czas wyrwać sie od szarej codzienności po prostu nacisnąć gaz i pomknąć autostrada w nie znane .Może nie którym wydaje się to głupie albo śmieszne ale ludzie którzy mają rodzinę myślę że zrozumieją mnie :)
Wracając do auta otóż jak zauważyliście już pewnie jestem amatorem więc szukam auta któremu dam rade sprostać i kieruje się tu do Mazdy Rx-8.
Tu Chciałbym zasięgnąć waszej opinii.
-Przed czym mam się wystrzegać
-Na co mam zwracać uwagę
-Jak tak naprawdę jest z tym autem a mianowicie z silnikiem Wankla( zauważyłem ,ze ten temat jest dłuższy niż rzeka Nil )
-Jak w późniejszym czasie ulepszać go mechaniczne.

Dziękuje serdecznie z góry wszystkim którzy ze chcą mi pomoc w sprawie która przewijała się przez ten portal miliony razy zapewne :)

P.s Jeśli założyłem w złym miejscu ten post prosiłbym moderatorów o przeniesienie we właściwe miejsce ;P
Początkujący
 
Od: 22 sie 2016, 19:11
Posty: 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Moto