Dyskusja – lepszy "bezwypadkowy" czy niebity ale z dużym przebiegiem?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez rafik85 » 5 kwi 2017, 09:45

Gdzie moderator? bo kolega chyba ze wsi i mu się podremizowy język włączył.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2017, 10:15
Posty: 904 (0/19)
Auto: 3 2.5 awd 250KM 2022
mx5 2.0 184KM 2021
Cx5 2.5 awd 2016
Diagnostyka kodowania itp

531640670

Postprzez Marianek » 5 kwi 2017, 16:43

rafik85 napisał(a):Czytanie ze zrozumieniem się kłania...
Przeczytaj, pomyśl, przeczytaj, pomyśl, może zrozumiesz co napisałem i co miałem do przekazania.
O autach ze Szwajcarii nie chce mi się już pisać , chcesz czy nie chcesz to 95% złomu., podobnie auta z US.


Rafik85, wzywasz moderatora, sam wywołujesz wilka z lasu, przeczytaj co napisałeś i w podobnym tonie dostałeś odpowiedź od kolegi.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez stachan » 5 kwi 2017, 19:42

Wszem i wobec oznajmiam, że już niebawem stosowne posty będą wydzielone i przeniesione tutaj – przy okazji proszę o kulturalną dyskusję, gdyż każdy ma prawo do własnego zdania <peace>
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez rafik85 » 5 kwi 2017, 20:24

Marianek napisał(a):
rafik85 napisał(a):Czytanie ze zrozumieniem się kłania...
Przeczytaj, pomyśl, przeczytaj, pomyśl, może zrozumiesz co napisałem i co miałem do przekazania.
O autach ze Szwajcarii nie chce mi się już pisać , chcesz czy nie chcesz to 95% złomu., podobnie auta z US.


Rafik85, wzywasz moderatora, sam wywołujesz wilka z lasu, przeczytaj co napisałeś i w podobnym tonie dostałeś odpowiedź od kolegi.

edytował posta widzę,wcześniej nie było słowa oszukany tylko wyruch.....y,Marianek nie wiesz-nie pisz

Dopisano 5 kwi 2017, 19:27:

Marianek napisał(a):
rafik85 napisał(a):Czytanie ze zrozumieniem się kłania...
Przeczytaj, pomyśl, przeczytaj, pomyśl, może zrozumiesz co napisałem i co miałem do przekazania.
O autach ze Szwajcarii nie chce mi się już pisać , chcesz czy nie chcesz to 95% złomu., podobnie auta z US.


Może masz rację ale auta z Belgii Holandii Francji i Niemiec to też 95%złomy.Zachodni kierowca wyeksploatuje i jak koszty się piętrzą to sprzedaje do Pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2017, 10:15
Posty: 904 (0/19)
Auto: 3 2.5 awd 250KM 2022
mx5 2.0 184KM 2021
Cx5 2.5 awd 2016
Diagnostyka kodowania itp

531640670

Postprzez Rumcajs » 5 kwi 2017, 21:01

Mod posta edytował – Marian widział posta jeszcze przed , więc już się nie miotaj.
światowa elita intelektualna, która na zachodzie odpady zbiera i namawia do.. pff
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2012, 16:03
Posty: 610 (37/42)
Skąd: Almanya / ألمانيا
Auto: M6 2.0 Sports-Line'10

Postprzez Marianek » 5 kwi 2017, 21:40

rafik85 napisał(a):edytował posta widzę,wcześniej nie było słowa oszukany tylko wyruch.....y,Marianek nie wiesz-nie pisz
Widziałem co było napisane wcześniej, przed edycją moderatora. Jak wiem to pisze, jak nie wiem to nie pisze.

rafik85 napisał(a):Może masz rację ale auta z Belgii Holandii Francji i Niemiec to też 95%złomy.

Żebyś wiedział, te które mają takie pochodzenie w Polsce, tak jest. Te co są w Polsce bez Car-pasa Belgijskiego uznam za złom, z Francji jeszcze bardziej. Normalne auta tam są droższe niż w Niemczech, za to kraj bogaty w powodzie o których już nawet w mediach się nie mówi. Holenderskie są mocno wyeksploatowane, ze średnią jakością serwisowania.
W odróżnieniu od wielu mieszkam po drugiej stronie granicy, i to nie jako chwilowy mieszkaniec, a zarazem coś jeszcze.


Wolisz jeździć niepewnym zrobionym rozbitkiem, ale za to w dobrej cenie, Twoja sprawa, ja tylko potwierdzam że to co jest prio dla Ciebie , jest prio dla 80% nabywców aut w Polsce.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez oluska » 5 kwi 2017, 22:01

A więc chcesz niebite to do salonu, lepiej wziac w pełni świadomie powypadkowe, niż myslec ze jeździsz perełką a finał bedzie taki sam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2017, 20:57
Posty: 91 (1/2)
Skąd: LKR
Auto: Mazda 2
HB 2015
PB 1.5 90KM

Postprzez rafik85 » 5 kwi 2017, 22:04

A ty Marianek nadal swoje...wracając do wątku to chodzi o to że legalnie auto z CH musialoby mieć opłacone cło i akcyzę od rynkowej wartości auta.Jednak handlarze poprzez rzeczoznawców itp zakładaną akcyzę i cło za np.2.5l potrafią obniżyć o połowę.Stąd zamiast 10k płacą 5k.Dlatego czasem można kupić auto w dobrej cenie.O to mi chodziło tak w skrócie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2017, 10:15
Posty: 904 (0/19)
Auto: 3 2.5 awd 250KM 2022
mx5 2.0 184KM 2021
Cx5 2.5 awd 2016
Diagnostyka kodowania itp

531640670

Postprzez Marianek » 6 kwi 2017, 07:34

oluska napisał(a):A więc chcesz niebite to do salonu,
Są takie i używane, nie musi być z salonu, niestety nie CCC.
oluska napisał(a):lepiej wziac w pełni świadomie powypadkowe
Ciekawe czy też tak będziesz mówił jak zabijesz kogoś bliskiego z takiego powodu, czego na pewno nie życzę.

rafik85 napisał(a):A ty Marianek nadal swoje...
Ja czy ty?
rafik85 napisał(a):wracając do wątku to chodzi o to że legalnie auto z CH musialoby mieć opłacone cło i akcyzę od rynkowej wartości auta.
albo kwoty na fakturze, którą urząd celny zawsze może podważyć, ale nie musi. Arab czy inna nacja wystawi Tobie co chcesz, sam mniejszy podatek zapłaci.
rafik85 napisał(a):Stąd zamiast 10k płacą 5k.Dlatego czasem można kupić auto w dobrej cenie.
Akcyza nie ma nic do tego, jeśli zakup dobrego auta nie opłaca się z ekonomicznego punktu widzenia. Wiec żeby coś sprowadzić ze Szwajcarii, to sprowadza się na własny użytek, model unikatowy np jakiś BMW serii M, Miecia z v10itd. albo rozbitka do klepania z deklaracja podczas odprawy jako dawca części itp. Taka jest ekonomia, kupno sprzedaż ma być zysk.
Ja ze swojej strony kończę, zdania osobiście nie zmienię i każdemu będę tak radził jak radze. Chcesz bezpieczne auto, dołóż. Masz w <dupa> życie swoje i bliskich kupuj CCC.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez rafik85 » 6 kwi 2017, 07:46

Jak dla ciebie 5k pln nie ma znaczenia to ja wysiadam.Dla mnie ma.Pozdrawiam.

Dopisano 6 kwi 2017, 08:40:

Żeby było jasne-jeśli miałbym zapłacić 40k za auto które mogę mieć za 35k,wolę drugą opcję.Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2017, 10:15
Posty: 904 (0/19)
Auto: 3 2.5 awd 250KM 2022
mx5 2.0 184KM 2021
Cx5 2.5 awd 2016
Diagnostyka kodowania itp

531640670

Postprzez Marianek » 6 kwi 2017, 16:11

rafik85 napisał(a):Jak dla ciebie 5k pln nie ma znaczenia to ja wysiadam.Dla mnie ma.Pozdrawiam.

Jak dla Ciebie nie ma znaczenia życie bliskich to ja wysiadam, dla mnie najważniejsze. Wiadomo dla każdego są inne priorytety, żona,dzieci, kasa.
Więcej odpowiedzi z mojej strony nie będzie, dla mnie temat zamknięty.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez jachu36 » 6 kwi 2017, 16:44

Popieram Marianka
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sty 2013, 14:59
Posty: 599 (1/12)
Skąd: ZBI/ HALLE De.
Auto: FORD MONDEO MKV 2015 2.0 TITANIUM jest
MAZDA 6 GH 2008 2,5 ben SPORT DYNAMIC była
Mazda 6 GG 2004r 2,0 była

Postprzez oluska » 6 kwi 2017, 18:25

Marianek napisał(a):Ciekawe czy też tak będziesz mówił jak zabijesz kogoś bliskiego z takiego powodu, czego na pewno nie życzę.

No to się pomyliłaś jeżeli uważasz, że auto bezwypadkowe da Ci gwarancję przetrwania a naprawiane równa się pewna śmierć, podczas wypadku inne czynniki bedą miały kluczowe znaczenie – głównie los.
,że 90% aut z zagranicy jest bite z runku polskiego też pewnie połowa – takie są realia zwłaszcza przy starszych rocznikach, lepiej wiedzieć jak było rozwalone i że jest niepewne, niż myśleć, że są poduchy, pewnym siebie zapierdzielać a w sytuacji podbramkowej ich nagle zabraknie. To, że śmiertelność w autach z przygodami będzie większa niż w całych nie wynika z ich historii a z tego, że rynek PL jest zalany powypadkowcami(!) co oznacza, że statystykę nalezałoby policzyć proporcjonalnie, żeby porównać jaki jest realny wpływ.. także możemy tu mówić o bezpieczeństwie ale na pewno nie o życiu bliskich jak już, wyolbrzymiłaś
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2017, 20:57
Posty: 91 (1/2)
Skąd: LKR
Auto: Mazda 2
HB 2015
PB 1.5 90KM

Postprzez maciejb78 » 6 kwi 2017, 19:33

No to się pomyliłaś jeżeli uważasz, że auto bezwypadkowe da Ci gwarancję przetrwania a naprawiane równa się pewna śmierć, podczas wypadku inne czynniki bedą miały kluczowe znaczenie – głównie los.

I dzięki takiemu podejściu mamy w kraju taki rynek jaki mamy
ci innego naprawa a co innego składanie 1 z 3 a potem" z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas "
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 21:53
Posty: 45 (1/2)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Jest M6 GH LF-DE 2.0 2011

Postprzez iLuminary » 6 kwi 2017, 19:51

oluska napisał(a):
Marianek napisał(a):Ciekawe czy też tak będziesz mówił jak zabijesz kogoś bliskiego z takiego powodu, czego na pewno nie życzę.

No to się pomyliłaś jeżeli uważasz, że auto bezwypadkowe da Ci gwarancję przetrwania a naprawiane równa się pewna śmierć, podczas wypadku inne czynniki bedą miały kluczowe znaczenie – głównie los.
,że 90% aut z zagranicy jest bite z runku polskiego też pewnie połowa – takie są realia zwłaszcza przy starszych rocznikach, lepiej wiedzieć jak było rozwalone i że jest niepewne, niż myśleć, że są poduchy, pewnym siebie zapierdzielać a w sytuacji podbramkowej ich nagle zabraknie. To, że śmiertelność w autach z przygodami będzie większa niż w całych nie wynika z ich historii a z tego, że rynek PL jest zalany powypadkowcami(!) co oznacza, że statystykę nalezałoby policzyć proporcjonalnie, żeby porównać jaki jest realny wpływ.. także możemy tu mówić o bezpieczeństwie ale na pewno nie o życiu bliskich jak już, wyolbrzymiłaś


Oluska trafiła w sedno.

Rafik przesadza, natomiast Ty Marianek również. Obaj pojechaliście po bandzie.

Lepiej jest kupić używane, po lekkiej stłuczce auto i samemu naprawić (lub wiedzieć jak była przeprowadzana naprawa) niż kupić "bezwypadkowe" a potem mieć zdziwko. Grunt, żeby auto się do czegoś jeszcze nadawało i mieć np wgląd w zdjęcia powypadkowe. Wiadomo, że nie mówimy o autach skasowanych solidnie.

Poza tym, auto może Ci zwiększyć lub zmniejszyć bezpieczeństwo, ale decydującą rolę odgrywa kierowca.

Natomiast to auto i tak jak na standardy USA zostało w całkiem sensownym stanie sprowadzone, decyzja należy do kupującego. W programie TVN Turbo też była kiedyś robiona i sprzedana Corolla, ale w stanie znacznie gorszym od tego
Początkujący
 
Od: 23 gru 2016, 01:20
Posty: 19

Postprzez oluska » 6 kwi 2017, 20:11

maciejb78
Nie prawda, większość osób jeździ nieświadomie składakami wierząc, że jeżeli w ofercie ktoś zaznaczył bezwypadkowe to ich auto takie jest. Przyczyną zaś jest chęć wyższego zysku handlarzy i ich nieuczciwość, gdyby nie zaznaczali opcji "bezywpadkowy" myślisz że wszyscy by tak kupowali? Dużo osob jednak wybrałoby bezpieczeństwo, a takto wszystkie "bezwypadkowe" to po co przepłacać każdy myśli..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2017, 20:57
Posty: 91 (1/2)
Skąd: LKR
Auto: Mazda 2
HB 2015
PB 1.5 90KM

Postprzez Marianek » 6 kwi 2017, 20:43

oluska napisał(a):No to się pomyliłaś jeżeli uważasz, że auto bezwypadkowe da Ci gwarancję przetrwania a naprawiane równa się pewna śmierć, podczas wypadku inne czynniki bedą miały kluczowe znaczenie – głównie los.
Tak, tak uważam, w normalnych warunkach , miejskich i podmiejskich przeżyjesz, może będziesz miał jakieś rany itd ale będziesz żył. Przy aucie Powypadkowym będziesz w 90% trupem. A z racji zachowania kierowcy za kierownicą najmniejsze szanse mają pasażerowie.
Przy 120 czy innej szalonej jeździe uratuje Ciebie tylko klatka, tutaj trup będzie tu i tu.
Mam jeden za sobą, i jak by moje auto miało naruszone strefy zgniotu możliwe że bym nie miał możliwości teraz tu pisać.

Co do bliskich,chyba nie rozumiesz o co mi chodzi. Chcesz to się zabij, ale nie zabijaj innych. To jak pijany za kierownicą, nawet po jednym piwie.

To co macie na polskim rynku sami jesteście sobie winni takim właśnie podejściem. Janusz chce, Mirek daje. Nie obwiniam tylko handlarzy, wy też jesteście winni, jeden chce tanio, drugi zarobić.
Oluska, nie jestem kobitą ;)

oluska napisał(a): Przyczyną zaś jest chęć wyższego zysku handlarzy i ich nieuczciwość,

A waszą chciwość, to działa w dwie strony, jak wyjaśniłem wyżej. Mało który kupuje u uczciwego.

I zrozumcie jedno, auta po kolizjach na zachodzie się naprawia, nawet w Szwajcarii, tłumaczyłem inna siła nabywcza pieniądza itd. Ale bezwzględnie kasuje się auta które maja po wypadkach naruszone strefy zgniotu i inne ważne elementy dla bezpieczeństwa. Takie nie maja powrotu na drogi. Ale za to są bardzo tanie do kupienia na aukcjach ubezpieczycieli i nie tylko.

iLuminary napisał(a):Lepiej jest kupić używane, po lekkiej stłuczce auto i samemu naprawić (lub wiedzieć jak była przeprowadzana naprawa) niż kupić "bezwypadkowe" a potem mieć zdziwko.

Nie mam nic przeciwko autom po stłuczce, karoseria to ozdoba, dodatek. Liczy sie to co pod nią i na czym jest montowana.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez maciejb78 » 6 kwi 2017, 22:14

Oluska jak w komisie ci powie że bezwypadek to uznajesz to za pewnik (naiwność poziom ekspert )
Sprzedający zawsze powie Ci to co chcesz usłyszeć Polacy chcą przebiegów 5000 rocznie mają wszystkie nie bite A właściciel tylko w niedzielę do kościoła
ja widziałem jak pospawane auto wpadło do rowu łączenia puściły i tył auta zmiarzdzyl kierowcę i pasażera
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 21:53
Posty: 45 (1/2)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Jest M6 GH LF-DE 2.0 2011

Postprzez e-tomek » 6 kwi 2017, 22:26

oluska napisał(a):wierząc, że jeżeli w ofercie ktoś zaznaczył bezwypadkowe to ich auto takie jest

W najniższej cenie rynkowej? <lol>

oluska napisał(a):No to się pomyliłaś jeżeli uważasz, że auto bezwypadkowe da Ci gwarancję przetrwania a naprawiane równa się pewna śmierć, podczas wypadku inne czynniki bedą miały kluczowe znaczenie – głównie los.

Podczas tego samego wypadku!

iLuminary napisał(a):Lepiej jest kupić używane, po lekkiej stłuczce auto i samemu naprawić (lub wiedzieć jak była przeprowadzana naprawa) niż kupić "bezwypadkowe" a potem mieć zdziwko. Grunt, żeby auto się do czegoś jeszcze nadawało i mieć np wgląd w zdjęcia powypadkowe. Wiadomo, że nie mówimy o autach skasowanych solidnie.

Poza tym, auto może Ci zwiększyć lub zmniejszyć bezpieczeństwo, ale decydującą rolę odgrywa kierowca.

Natomiast to auto i tak jak na standardy USA zostało w całkiem sensownym stanie sprowadzone, decyzja należy do kupującego. W programie TVN Turbo też była kiedyś robiona i sprzedana Corolla, ale w stanie znacznie gorszym od tego


W Polsce panuje jakieś przekonanie, że zakup auta bezwypadkowego to jak wygrana w totolotka. Generalnie patrząc na rynek – nie ma co się dziwić, ale zrozumcie też, że są tutaj ludzie, którzy mieszkają gdzieś, gdzie rynek jest normalny i wiedzą co piszą, takie auta to normalność. Dla mnie zakup auta bezwypadkowego to normalna sprawa, a nie cud roku.
A jeśli taki rynek w PL – to trzeba zrobić tak, żeby ... może nie kupować na tym rynku? Wszystko da się zrobić. Oczywiście najłatwiej wejść na otomoto i znaleźć "bezwypadkowy" za 3/4 tego, ile kosztuje w Niemczech przed opłatami. To o czym my tutaj rozmawiamy.

Haha, następna osoba, która po zdjęciach wykonanych "kalkulatorem" wie jak auto dostało podczas wypadku i po takich zdjęciach ocenia uszkodzenia ...

... a sam pisze:
"Lepiej jest kupić używane, po lekkiej stłuczce auto i samemu naprawić"
– mam nadzieję, że nie kupujesz tych aut weryfikując je w taki sposób ... jak to z USA ;)

P.S. W Danii nie ma na drogach aut ze szkodą całkowitą (przepisy, względy podatkowe, nieopłacalność), niestety sporo takich aut kupują polscy handlarze i "przywracają do życia".
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 17:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Postprzez rafik85 » 6 kwi 2017, 23:19

ASO też mają blacharnie i lakiernie i uwierzcie mi że też wstawiają ćwiartki i dachy.Wszystko leci z AC.Nieważne kto robił tylko jak zrobił.Można wymienić pół samochodu,zgodnie ze sztuką i nie będzie odstawać od nowego.Strefy zgniotu Marianek są wymienne jeśli nie wiesz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2017, 10:15
Posty: 904 (0/19)
Auto: 3 2.5 awd 250KM 2022
mx5 2.0 184KM 2021
Cx5 2.5 awd 2016
Diagnostyka kodowania itp

531640670

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Moderator

Moderatorzy Moto