Zakup nowego auta – Mazda6 GJ (2015-)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez MMM » 9 gru 2018, 14:34

Hej

Mam co prawda 2,0 165KM a nie 2,5 w automacie od ponad 5 lat i nie mam w nim i nie miałem nigdy żadnego problemu. Podobnie jak z rdzą, chociaż to moja druga szóstka nigdy ani grama rdzy nigdzie nie doświadczyłem. Wyciszenie – sprawa subiektywnych odczuć. Kup SUVa klasy premium i też będzie hałasował na autostradzie. Na pewno Mazda mistrzem wyciszenia nie jest, ale niektóre opowieści internetowych mądrali są grubo przesadzone. To tak jak z jedzeniem, jakby posłuchać czego lepiej nie jeść można by umrzeć z głodu. Zdać się na siebie, podjąć decyzję i nie roztrząsać za bardzo.
Szkoda, że nie chcesz czegoś starszego, bo ja właśnie szukam dobrego nowego właściciela dla mojej szóstki, tylko chyba niewielu jest takich jak Ty, co wolą przepłacić za pewne ręce i pierwszego właściciela, a magia ceny chyba przeważa, co z tego, że składak ze Stanów, po powodzi itp. Ale tańszy....
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2005, 07:21
Posty: 61
Skąd: Piła
Auto: M6 SkyEnergy 2,0 AT kombi

Postprzez Goth » 9 gru 2018, 15:13

eMBe napisał(a):Szkoda, że nie chcesz czegoś starszego, bo ja właśnie szukam dobrego nowego właściciela dla mojej szóstki, tylko chyba niewielu jest takich jak Ty, co wolą przepłacić za pewne ręce i pierwszego właściciela, a magia ceny chyba przeważa, co z tego, że składak ze Stanów, po powodzi itp. Ale tańszy....


To samo miałem gdy sprzedawałem swoją 6tkę I generacji. Wystawiłem ją ok. 2000zł drożej niż większość ofert i był problem, bo nie było chętnych. Raz przyjechał koleś i wyskoczył do mnie z tekstem, że właśnie wracają z Wrocka bo oglądali tam inną 6tkę, dużo tańsza, tylko tamta pordzewiała. Moja nie miała rdzy w momencie sprzedaży (bo nawet nadkola na rok przed sprzedażą Jaremko zrobił w ramach gwarancji na perforację nadwozia!). Do tego miałem porządną instalację LPG (za którą dałem wtedy ponad 3000zł). Ostatecznie poszła do mojego klienta, który przyjechał kiedyś po towar. Zobaczył,że jest kartka na szybie. Przejechał się i przyjechał z zaliczką :) Jeździ nią zadowolony do dzisiaj. No, ale ja jak kupowałem to miałem z pewnego źródła, zadbana, z dodatkową gwarancją na perforację nadwozia, którą kontynuowałem w kraju.
To tylko pokazuje dobitnie, że faktycznie, ciężko sprzedać zadbane auto w dobrych pieniądzach. Bo niestety klient jest tak głupi, że woli zapłacić np. 2000zł mniej, ale mieć skręcony licznik, niż dać 2000zł więcej za realny przebieg, który np. i tak jest niższy niż ten przed skręceniem.
Swoją drogą, fajny filmik: https://vod.pl/programy-onetu/7-metrow-pod-ziemia-handlowalem-autami-z-niemiec/2tgl7yw

Dopisano 9 gru 2018, 17:12:

A tak jeszcze zapytam.
Czy 6tka sprowadzona z USA (bezpośrednio) wymaga jakichś przeróbek i dostosowania do jazdy w Polsce?
Bo przypomniało mi się, że kiedyś miałem namiar na prawnika, który "hobbystycznie" sprowadzał czasami samochody z USA. W sumie, może się do niego uśmiechnę ;) Prawnik, szrotu raczej nie wciśnie bo za duże ryzyko dla niego.
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2012, 12:01
Posty: 117 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: była: Mazda 6 kombi, 2003r, 2.0 benzyna + LPG
jest: Citroen C5, 2.0HDi 163KM, 2011
będzie ....?

Postprzez rafik85 » 9 gru 2018, 17:11

Żona i córka jeżdżą CX5 2.5 i wszystko w porządku.Wcale nie jest tak że większa moc zachęca do prędkości.Po prostu łatwiej auto się rozpędza.To nie V6 w ktorym dźwięk sprawia że wciskasz gaz.
Co do aut z USA to zależy jak uszkodzone było,sam aktualnie czekam na zakupioną przeze mnie na aukcji CX9 2017r 2.5t.Co do znajomego prawnika to tak naprawdę jakiekolwiek reklamacje to możesz składać tylk ojeśli kupisz auto od firmy.Jeśli kupujesz od osoby prywatnej to niczego nie wywalczysz.Takie jest prawo w PL.Ogólnie rzecz biorąc to zapomnij raczej o walce nawet jesli kupisz od firmy auto z USA,bo to auta powypadkowe i żaden sąd nie uzna rękojmi.Przed zakupem żądaj zdjęć z aukcji z USA,bez tego odpuść sobie.

Dopisano 9 gru 2018, 17:13:

Przeróbki są naprawdę kosmetyczne.
Olej w każdej skrzyni się wymienia,ja wymieniam co 50kkm i jeszcze nigdy żaden automat mazdy mnie nie zawiódł.Automatami mazdy jeździmy od 12lat,różne modele,zawsze benzyny.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2017, 09:15
Posty: 904 (0/19)
Auto: 3 2.5 awd 250KM 2022
mx5 2.0 184KM 2021
Cx5 2.5 awd 2016
Diagnostyka kodowania itp

531640670

Postprzez kkamo84 » 9 gru 2018, 17:22

Jestem na etapie dostosowania do Europy.
Auto z 17 roku, wiec kierunki ma standardowo żółte, trzeba dorobić światło przeciwmgielne tył, bo w USA tego nie ma. Lampy przód można jeździć po polskich drogach. Ja zmieniam na komplet nowe europejskie, bo jedną miałem uszkodzoną.
Tyle w temacie.
Dodatkowo, ale to już raczej wygoda, a nie wymogi, to wgranie polskiego języka, zmiana fal radiowych, zmiana z mil na km.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 maja 2010, 18:16
Posty: 54
Skąd: W-wa
Auto: Mazda 6 2.5 2016r.
BMW 430i 2018r

Postprzez piwo » 6 cze 2021, 16:34

Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 12:05
Posty: 4731 (211/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy Moto