Zakup nowego auta – Mazda3 BM (2014 – obecnie)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Maniekvip » 24 lip 2016, 18:44

piotrlct napisał(a):Czy Mazda stosowała już bezpośredni wtrysk we wcześniejszych modelach?


Tak, na przykład Mazda 6 GH FL 2.0 DISI .
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez MichG » 24 lip 2016, 21:29

darrecki napisał(a):Michale, zobacz kilka wątków poniżej Twojego, znajdziesz tam to, o co pytasz.
viewtopic.php?f=139&t=188393
viewtopic.php?f=139&t=176885

Dzięki, już przeglądam.

Dopisano 24 lip 2016, 21:32:

piotrlct napisał(a):Mi również Mazda 3 chodzi od dawna po głowie, ale czekam na wersję po lifcie. Mam nadzieję, że poprawią wygłuszenie bo po jeździe próbnej mam wrażenie, że hałas wiatru opływającego auto jest podobny jak w moim Lanosie, gdzie mam sparciałe uszczelki na drzwiach. Na autocentrum są bardzo dobre opinie użytkowników o tym modelu. Jednak Ci pisali swoje wrażenia po kilku tysiącach kilometrów. Mnie interesuje opinia ludzi, którzy mają za sobą około 100 tys. Jak po takich przebiegach sprawuje się auto. Technologia jest dość nowa. Tak naprawdę dopiero będzie wszystko wychodzić po kilku latach eksploatacji. Obawiam się troszkę bezpośredniego wtrysku. Taka konstrukcja może mieć problem z odkładaniem się nagaru na dolocie i zaworach ssących. Poza tym inżynierowie strasznie odchudzili tłoki i korbowód. Nie wiem jak to będzie się miało z wysokim sprężaniem w silniku po kilku latach. Czy elementy te po 100 tys. nie dostaną w <dupa> ?
Czy Mazda stosowała już bezpośredni wtrysk we wcześniejszych modelach?

Znajomy w tamtym roku dostał za 1 PLN
– gwarancję 5 lat
– opony zimowe
– dywaniki
– dodatkowe zabezpieczenie


Dzięki za informacje. Ja decyduję się teraz :) . Może jestem niecierpliwy, ale moja szanowna małżonka kiedyś stwierdziła: Od czego zachorowałeś, tym się lecz. Więc się stosuję :–).
Na jeździe próbnej nie zauważyłem żadnych dziwnych odgłosów. Ale może za krótko jeździłem.
Pozdrawiam.
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2016, 09:40
Posty: 128 (0/6)
Skąd: Serock
Auto: Mazda 3 '2024, SDN, 150KM, Exclusive-Line+Design+Driver Assistance&Sound, Zircon Sand.
Była: Mazda 3 '2017 120 KM, SDN, Sky Energy + Navi + LED SnowFlake, 2016.

Postprzez ojciecmajster » 24 lip 2016, 21:54

Poczytaj kolego na forum tematy o opiłkach w oleju, źle wchodzącymi biegami, ciągłymi problemami ze skrzypieniem słupków, siedzeń, plastików, stukach w zawieszeniu a odechce Ci się jak mi. Byłem krok od kupna tego dziadostwa, na szczęście poczytałem opinie na forach polskich i zagranicznych. Poza ładnym wyglądem Mazda i jej technologia Skyactive to niestety bubel. Potwierdzają to liczne wpisy na forum o problemach z silnikiem, skrzynią biegów, zawieszeniem, hamulce kończą się już po 30 tys a wałki rozrządu sypią się niektórym już po kilku tys km, a pod tylną kanapę możesz schować paczkę fajek. Poza tym czekanie 3-5 miesięcy na auto to jakaś kpina.

Tutaj przykłady:
viewtopic.php?f=139&t=170984
viewtopic.php?f=495&t=193060
viewtopic.php?f=495&t=190737
viewtopic.php?f=495&t=190819
viewtopic.php?f=497&t=185070
viewtopic.php?f=497&t=174897

a jest tego jeszcze więcej, więc zastanów się w co chcesz zainwestować oszczędności życia.
Ja wybrałem Corollę. Czytając tamte fora nigdzie nie widać wpisów o takich przypadkach jak w Mazdzie.
Oczywiście każde auto ma jakieś wady, ale problemy użytkowników Mazd kojarzą mi się z takimi markami jak Dacia czy Daewoo.
Ostatnio edytowano 25 lip 2016, 06:37 przez ojciecmajster, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 14 lip 2016, 17:24
Posty: 13 (0/1)
Auto: Przymiarka do kupna Mazda3 – NO WAY

Postprzez dadan » 25 lip 2016, 01:04

No proszę, tydzień na forum i jaki obyty z wszystkimi wątkami. Pracujesz u konkurencji? Żeby snuć jakieś teorie to trzeba mieć statystyki, 2 przypadki zatarcia silników na ile aut? Mazda sprzedaje się całkiem dobrze, co widać na ulicach, więc statystyka raczej mówi co innego. Nie siej fermentu.

Obstawiam, że kolejny który nie dostał rabatu w salonie i wylewa swoje żale <lol>
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 13:23
Posty: 664 (0/15)
Skąd: Gdynia
Auto: TA KL

Postprzez ojciecmajster » 25 lip 2016, 06:19

Nie kolego, nie pracuję u konkurencji.Na początku typowałem Mazdę3, Corollę, Hondę Civic oraz Hyundai Elantra. Zbieram informajcę na temat każdego auta i czytam fora. To, że jestem ZAREJESTROWANY na forum tydzień nie znaczy, że nie mam o nim wiedzy. Zauważ proszę, że w wątkach gdzie ktoś porusza problem, zaraz odzywaja się inni że też tak mają (haczące, metaliczne odgłosy przy zmianie biegów, różniące się odcienie lakieru na zderzakach i karoserii, w temacie o opiłkach ktoś wspomniał, że w ASO w Warszawie jest już trzecią osobą z tym problemem). Więc jak tu mówic o odosobninych przypadkach? A może tak chwalone oleje 0W20 powodują wam spustoszenie w silnikach Mazdy? Auto kupuję pod koniec roku więc nawet o rabaty nie pytałem i liczyłem się z tym, że u Mazdy ciężko cokolwiek wynegocjować, ale to już dla mnie nieistotne. Poczytaj kolego zagraniczne fora a znajdziesz podobne wpisy co tutaj. Ciekawy jest film na YT "Why we dumped Mazda 3"

Jako ciekawostkę powiem Ci, że czytając fora Hyundaia można natknąć się na problem ze wspomaganiem, z wyświetlaczem licznika, zawieszeniem, dość szybko pada sprzęgło. Natomiast 0 problemów z silnikiem czy skrzynią (de facto bardzo chwalona przez użytkowników). Honda również ma problem z łożyskami w skrzyni oraz sporo drobnych awarii jak nie pracujący wentylator nawiewu. Ale nigdzie nie widziałem wpisów o takich problemach jak w przypadku Mazdy/ Co ciekawsze na forum toyoty większość problemów dotyczy modelu e12. W przypadku XI generacji znalazłem wpis o problemie założenia pokrowca na tylna kanapę. To wszystko ;)
Początkujący
 
Od: 14 lip 2016, 17:24
Posty: 13 (0/1)
Auto: Przymiarka do kupna Mazda3 – NO WAY

Postprzez darrecki » 25 lip 2016, 08:17

Opiłki to były w Dieslach, w benzynie to póki co mamy jeden przypadek i to w aucie które ledwo co opuściło salon. Poza tym jeden przypadek gdzie wyparował olej (zapewne wina serwisu) i tyle samo przypadków pocącego się silnika. Także ojcze siejesz ferment i tyle. Rozumiem że mazdy nie kupisz ale przez najbliższy rok będziesz każdemu ją odradzał w każdych możliwych mediach, bo to złom – tak w końcu mówi Internet.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez ojciecmajster » 25 lip 2016, 10:51

Rozumiem, że bardzo ciężko znosi się sytuację gdy coraz więcej osób zaczyna podawać problemy w aucie, którym się jeździ. Jestem na nie jeśli chodzi o zakup, a że ktoś pisał o pomoc, odpisałem tylko swoje spostrzeżenia co udało mi się przeczytać na różnych forach. Jeśli jest inaczej rozwiń temat i poprzyj argumentami, dlaczego warto wybrać Mazdę3. Póki co przebiegi są małe a już pojawiają się problemy. Co będzie po 100-200 tys km?
Początkujący
 
Od: 14 lip 2016, 17:24
Posty: 13 (0/1)
Auto: Przymiarka do kupna Mazda3 – NO WAY

Postprzez Floyd84 » 25 lip 2016, 11:05

Ojciecmajster, skoro nie masz / nie kupujesz, po co spamujesz?
Forumowicz
 
Od: 30 lis 2015, 23:41
Posty: 91 (0/5)
Auto: Mazda 3 BM

Postprzez Grzyby » 25 lip 2016, 11:12

Co będzie?
Pewnie nic. Kto będzie miał problem pojawi się w ASO i go zlikwiduje. Poza tym, narośnie legenda jak przy dieslu w M6 I gen. (w niektórych opracowaniach uznawany za jeden z najbardziej awaryjnych).
A kto miał i jeździł ten wiedział że mało to miało wspólnego z rzeczywistością (tzn. trzeba było pewne rzeczy po prostu częściej sprawdzać i problem w zasadzie nie istniał).

Niestety/stety przy tak rozwiniętej wymianie informacji jaką mamy obecnie, dla kogoś zainteresowanego tematem nie jest to żaden problem. A kompletny ignorant i tak się tym nie zainteresuje.

Wszystko zweryfikuje rynek. A tutaj najczęściej sprzedają się auta "ładne".
Osoby kupujące nowe auta, zwykle sprzedają je po ok. 5 latach/100kkm (pod koniec lub zaraz po skończeniu gwarancji). Więc tym bardziej nie widzę problemu :)

Ale jak najbardziej potrafię zrozumieć kogoś kto ma do wydania +/– 70-100kzł na nowe auto. Chciałby coś super, technicznie bezproblemowego. Tylko że o żadnym nowym modelu – jakiejkolwiek firmy – nie da się wydać takiej opinii. Mnie osobiście wydaje się, że Mazda jako producent po "wpadkach" z początku poprzedniej dekady jednak stara się teraz dużo bardziej i będzie reagować zupełnie inaczej (pozytywnie). Oczywiście podejście samych dealerów może być mocno "inne" ale ogółem działania firmy będą – w razie jakichś problemów – in plus dla klienta.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez dadan » 25 lip 2016, 11:29

Jeżeli gdzieś przyhaczy bieg i to jest dyskwalifikacja dla auta, to nie mam pytań. Nie ma aut idealnych, w każdym nowym coś się znajdzie. Skyactive już chwile jest na rynku i 2 przypadki na tyle sprzedanych aut to jeszcze nie wyznacznik. Tak jak Grzyby piszę, z poprzednimi dieslami Mazdy też był lament na forach, że silnik śmietnik. A okazało się, że wystarczy wymieniać podkładki pod wstryskami i auto dojedzie do pół mln kilometrów bez problemu. Ale fama poszła i krąży do dzisiaj.

A jak jesteś taki "forumowy" oczytany gość to proszę, wchodzę na autocentrum i co widze, toyta corolla na 29 ocen użytkowników 76% stwiedziło, że kupiłby jeszcze raz to auto. Mazda 3 na 56 użytkowników 86% stwierdza, że kupiłoby jeszcze raz.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 13:23
Posty: 664 (0/15)
Skąd: Gdynia
Auto: TA KL

Postprzez ojciecmajster » 25 lip 2016, 11:53

Na autocentrum to Ci Dacię Logan polecą (82% na tak).
Początkujący
 
Od: 14 lip 2016, 17:24
Posty: 13 (0/1)
Auto: Przymiarka do kupna Mazda3 – NO WAY

Postprzez dadan » 25 lip 2016, 11:58

Widać, jest lepsza niż corolla...
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 13:23
Posty: 664 (0/15)
Skąd: Gdynia
Auto: TA KL

Postprzez Grzyby » 25 lip 2016, 12:02

A używałeś Dacii?
Ja akurat użytkuję Dokkera dość intensywnie od nowości (będzie miał 2 lata niedługo) i w zasadzie mogę się tylko pozytywnie wypowiedzieć o stronie technicznej (pomijam jakość wnętrza czy rzeczy instalowanych przez dealera).
Ocena wartości użytkowych 10/10, komfort i wyposażenie 8/10 (jest głośny w środku przy prędkościach powyżej 100km/h), cena 10/10.
Wcześniej zasięgałem opinii w firmach które takie Dokkery miały w kilku sztukach i z przebiegami powyżej 100kkm i chwalili (i dalej chwalą) je wszyscy.

To że Dacia jest autem tanim (i przez to gorzej wykonanym czy nie mającym wodotrysków) nie jest powodem żeby go nie polecać. Wszystko zależy od zasobności portfela i potrzeb.

Wyobraź sobie że gdzieś może być forum dla ludzi którzy na auto nie wydadzą mniej niż 400kzł. Bo w ich ocenie kupno np. Mazdy, Citroena czy VW to wstyd. I pewnie też śmieją się że ktoś potrafi TAKIE badziewie polecać...
Ostatnio edytowano 25 lip 2016, 14:39 przez Grzyby, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez rafs24 » 25 lip 2016, 13:33

ojciecmajster napisał(a):Na autocentrum to Ci Dacię Logan polecą (82% na tak).

Może klienci są zadowoleni z Dacii ;) Ja Mazde wybrałem po jeździe próbnej, poczułem więź z tym autkiem, tak jakby było stworzone specjalnie dla mnie, inne marki mi tego nie oferowały :) A po lekturze różnych for itp. byłem raczej sceptycznie nastawiony do zakupu, a jednak sprawdzenie organoleptyczne zmieniło moje nastawienie i już prawie dwa miesiące cieszę się z użytkowania nowej trójeczki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2016, 07:15
Posty: 136 (12/7)
Auto: Mazda 3 BM 2016, HB, 2.0 Sky-G 120KM, 6MT, Skyenergy + Xenon, Blue reflex

Postprzez MichG » 25 lip 2016, 21:11

Dzięki za wszystkie wypowiedzi :–).
Jako długoletni "użyszkodnik" Citorenów i wszelkiej maści francuzów jestem przyzwyczajony do "użytkowników teoretycznych", których opinie są powtarzaniem zasłyszanych lub przeczytanych w różnej maści tygodnikach. Poprosiłem o rady i właściwie je dostałem na początku. Za co dziękuję. Dzięki temu też coś jeszcze "urwałem".
Staram się być świadomym użytkownikiem auta, dzięki czemu przejechałem aktualnym C4 GP 1.6 HDi prawie 200kkm i sprzedaję bo chcę, a nie muszę. Auto należycie serwisowane potrafi się odwdzięczyć spokojem. Mam je od nowości i nigdy mnie nie zawiodło, a trochę zwiedziło.
Mam nadzieję, że Mazda dotrzyma "Panu Pikusiowi" ;–) tempa i za 8 lat będzie w podobnym stanie technicznym i wizualnym.
Mam nadzieję, że na forum będę gościł dla przyjemności, a nie dla narzekania. A problemy, które kiedyś się pojawią (jak w każdej marce), da się rozwiązać.
Pozdrawiam.

P.S. Pochwalę się jak odbiorę :–).
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2016, 09:40
Posty: 128 (0/6)
Skąd: Serock
Auto: Mazda 3 '2024, SDN, 150KM, Exclusive-Line+Design+Driver Assistance&Sound, Zircon Sand.
Była: Mazda 3 '2017 120 KM, SDN, Sky Energy + Navi + LED SnowFlake, 2016.

Postprzez Waikiki » 25 lip 2016, 23:27

Daj namiar na tę Cytrynę jeśli ją sprzedajesz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2008, 12:43
Posty: 236 (0/9)

Postprzez piotrlct » 26 lip 2016, 06:50

Powiedz co udało Ci się ugrać w ASO? Ja czekam do grudnia na wersję po Lifcie, ale nie wiem czy warto. Na pewno na nową wersję nie ma co liczyć na dodatki, a ja bez gwarancji 5 lat nie ryzykowałbym. Głęboko wierzę, że poprawili wygłuszenie w aucie, gdyż jest to chyba największy minus tego auta. Na tescie Zachara przy 130km/h zmierzyli 68db, natomiast inne źródła podają 70dB przy 100km/h.
Mazda kryzys wieku młodzieńczego ma już chyba za sobą. Jeśli przez 3 lata nie wyszły rażące usterki to już tylko może być lepiej.
Chciałbym jeszcze zapytać starych wyjadaczy, czy w Mazdach3 jest coś na co należy zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze auta?
Początkujący
 
Od: 24 lip 2016, 17:52
Posty: 5

Postprzez ereste83 » 26 lip 2016, 09:11

piotrlct napisał(a):Głęboko wierzę, że poprawili wygłuszenie w aucie, gdyż jest to chyba największy minus tego auta.

Ponieważ w ulotkach i informacjach prasowych nie ma wzmianki o poprawieniu wyciszenia, więc nie sądzę. A, że jest to chyba największa wada M3 to jestem pewien, że by o tym trąbili.
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2016, 13:10
Posty: 116 (9/18)
Auto: Mazda 3 2015 HB SkyPassion 2.0 120KM 6AT

Postprzez brii » 26 lip 2016, 09:57

Nic z tych rzeczy – marketingowcy i PR nigdy nie dają informacji o tym, że coś było źle więc nie napiszą, że teraz jest super-duper-wyciszenie. Mogą poprawić wygłuszenie i się nie przyznać albo tego w ogóle nie ruszyć.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez ereste83 » 26 lip 2016, 10:07

brii napisał(a):Nic z tych rzeczy – marketingowcy i PR nigdy nie dają informacji o tym, że coś było źle więc nie napiszą, że teraz jest super-duper-wyciszenie. Mogą poprawić wygłuszenie i się nie przyznać albo tego w ogóle nie ruszyć.

Przy okazji nowej CX-9 były wzmianki od Mazdy, że jest cichsza od poprzedniczki: http://www.drive.com.au/motor-news/mazd ... q8ip6.html
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2016, 13:10
Posty: 116 (9/18)
Auto: Mazda 3 2015 HB SkyPassion 2.0 120KM 6AT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości

Moderator

Moderatorzy Moto