Dlaczego szyby marzną wewnątrz ?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez qlesh » 8 sty 2006, 22:14

Lekcja fizyki. Co jest przyczyną zamarzania szyb od wewnątrz? Dziś było najlepsze, z zewnątrz nie było takiej tragedii z lodem ale w środku to już przesada. Przymarzają rzadko. Nie zamierzam tego skrobać bo wszystko będę miał na desce i siedzeniach toteż po rozgrzaniu wnętrza płyną mi po szybie w środku stróżki wody. NIE CHCĘ TAK :(
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez mayer » 8 sty 2006, 22:27

1. Nieszczelne uszczelki w drzwiach – mało prawdopodobne
2. Duża wilgoć wewnątrz auta bardzo prawdopodobne. Sprawdź co się dzieje pod dywanikami obadaj nagrzewnicę.
mayer
W124 300TD automat
mazda 626 GE 2,0 16V
W oczekiwaniu na małego Mayerka...:))))))
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2005, 16:36
Posty: 490 (0/1)
Skąd: poznań
Auto: Mercedes W124 300TD /mazda 626

Postprzez piotrek25 » 8 sty 2006, 22:33

u mnie przez zwalony alternator oszczedzam na prądzie...wiec ogrzewania brak przez co szybki na zewntąrz mało przymarżnięte,a we wnętrzu gdzie wigoc panuje niemiłosierna szybki jakby dziadek mróż pędzlem namalował hehe....bardzo łatwo usunąc wilgoć wysypując na podłoge piasek dla kotka,zostawić na noc i rano odkurzyć....
czy madzia zakwitnie na wiosne? ;)
jasne..moja juz przekwitła:(
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2004, 12:10
Posty: 142
Skąd: warszawa
Auto: mazda626,1991,2.0 benz. GD 12v

Postprzez zenith839 » 8 sty 2006, 23:09

Wilgoć wilgoć i jeszcze raz wilgoć. Otworzyć szyby i szyberdach jak jest autko do ciepłego garażu i wietrzymy samochód
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2004, 14:14
Posty: 258
Skąd: Kraków
Auto: Nissan Pathfinder R51 LE AT

Postprzez qlesh » 8 sty 2006, 23:23

No tak, zgadza się, wycieraczki mam przeciez mokre po wyjeździe w góry :( Co z tym zrobić żeby nie marzło więcej ? Warto uchylic na noc szybę? Czy może grzac podczas jazdy maksymalnie i jeździć z lekko uchyloną szybą?
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez sha'gha » 9 sty 2006, 00:13

jak masz mokra podloge to wsadz na nia gazety i zainwestuj w gumowe dywaniki, na noc na tych dywanikach rozkladaj szmate, szmata wciagnie wilgoc i potem sama zamarznie, nie dopusci to do tak wielkiego marzniecia szyb od srodka, ja tak robie i nie ma tragedi, jak jade autem to szmaty rozmarzaja i wtedy czasem je wykrece i chowam pod siedzenie;] moze cos pomoze
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2006, 15:19
Posty: 44
Skąd: Olkusz, Gliwice
Auto: Xedos2.0 v6 KF rok93

Postprzez adam626 » 9 sty 2006, 00:23

zawsze w zimie używam gazet
moze mało dekoracyjne ale dobrze wchłaniają wilgoć
która sami wnosimy do samochodu
Nie mamy wpływu wsiadając w czasie deszczu w mokrym ubraniu
jednak jak pada snieg nie zawsze mozemy dokłednie otrzepac buty
wtedy roztapiający się na butach snieg wsiąka w gazetę którą
wyrzucam wysiadając z auta
najlepiej się sprawdza zwykły papier
Szukam kogoś kto zaopiekuje się GD GT 4WS
Samochód ogólnie sprawny z zadbaną tapicerką co jest unikalne w tym wieku auta.
Wymagający jednak poprawek blacharskich i lakierniczych na które ani ja ani Mazda nie mamy czasu.
Ewentualnych kandydatów zapraszam na PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2003, 15:56
Posty: 774
Skąd: wawa
Auto: 626GD89 GT 4WS

Postprzez qlesh » 9 sty 2006, 00:32

Dzięki za cenne rady, skorzystam :( pozdrawiam <piwo>
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez b2 » 9 sty 2006, 09:26

wilgoć, wilgoć, wilgoć. proponuję przejrzeć wątki dot. parowania szyb w autach. przyczyna jest ta sama, z tym że teraz, przy ujemnych temperaturach nalot na szybie po prostu zamarza.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 17:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez donwito » 9 sty 2006, 09:53

jeszcze jedna porada – jeśli auto nie garażowane, to warto wysiadając zostawić na kilka chwil otwarte drzwi lub okna (nie trzeba na długo, wystarczy poudawać że się dłużej wysiada ;)) żeby temperatura w środku wyrównała się z tą na zewnątrz.

pzdrw
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2005, 16:48
Posty: 86
Skąd: Warszawa

Postprzez artisan » 9 sty 2006, 09:59

sha'gha napisał(a):jak masz mokra podloge to wsadz na nia gazety i zainwestuj w gumowe dywaniki, na noc na tych dywanikach rozkladaj szmate, szmata wciagnie wilgoc i potem sama zamarznie, nie dopusci to do tak wielkiego marzniecia szyb od srodka, ja tak robie i nie ma tragedi, jak jade autem to szmaty rozmarzaja i wtedy czasem je wykrece i chowam pod siedzenie;] moze cos pomoze


ja na zimę mam swój podobny do twego patent, na gumowe dywaniki wrzucam dywaniki z materiału i one wchłaniają wilgoć, czasem je wyrzucam na noc do garażu rodziców żeby przeschły ale jak jest taki mróz jak teraz to nie ma potrzeby <lol> a i wygląd takich dywaników jest ok
pozdrówka z Madziolką w tle
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2004, 11:38
Posty: 293
Skąd: Białystok
Auto: Została juz tylko Mazda2 1.4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy Moto