Na jakiej podstawie wybierałeś kolor nadwozia zamawiając M3 BM?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez gizbern » 20 lut 2014, 17:02

Trekuś napisał(a):Soul red to folderowy kolor i bardzo pasujący do sylwetki Madzi. GRM mam pytanie z jakiego materiału jest ta biała skóra ? Pytam, bo sprzedawca odpowiedział cytuję "ze zwierząt ekologicznych" hahahhahahahhahahahahahahahah (wiadomo, że u takiego abnegata samochodu już nie kupię). Czy jest to połączenie prawdziwej skóry ze wstawkami skajowymi czy tylko skaj czy tylko skóra ?


siedziałem w mazdzie ze skórą off-white i taką też kupiłem.
w mojej opinii środek to skóra naturalna a boczki to skóra ekologiczna.
nie chciałem auta w skórze, ale nie chcąc czekać na sierpniowe terminy odbioru zdecydowałem się na kupno pokazówki z tą skórą. skóra jest całkiem przyjemna. środek (skóra naturalna) jest perforowana.
do zakupu mazdy ze skórą przekonało nas (mnie i żonę) przede wszystkim to, że wnętrze wygląda dzięki niej duuuuuuużo lepiej i nie jest szaro – smutne.

wczoraj podpisałem umowę i mazda 3 ze skórą off-white wersja sky passion 3-4 kwietnia będzie u mnie w garażu ;)
nie możemy się doczekać. ;)

aha, i by nie było zupełnego offtopa to wybraliśmy auto w kolorze Snowflake White. ;)
jedyny inny kolor, który braliśmy pod uwagę to soul red, ale połączenie perłowej bieli z dwukolorową skórą w środku wydało nam się perfekcyjnym wyborem ;)
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2014, 00:04
Posty: 37 (1/1)
Auto: BMW 530i , Mazda 3 Sky Passion + off white

Postprzez 5qra » 20 lut 2014, 20:15

Wybraliście biały bo taki stał ;) jaka cena i jaki przebieg. Oprócz czasu oczekiwania jakieś dodatkowe profity?

Za literufki odpowiada Tapatalk.
„jak kaczka traci orientację, to nurkuje doopą” M.Piwowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2006, 16:27
Posty: 226 (1/3)
Skąd: ST
Auto: Corolla 07
M3 SkyP 14

Postprzez gizbern » 21 lut 2014, 00:31

5qra napisał(a):Wybraliście biały bo taki stał ;) jaka cena i jaki przebieg. Oprócz czasu oczekiwania jakieś dodatkowe profity?

Za literufki odpowiada Tapatalk.


nie do końca tak było, że wybraliśmy biały, bo taki stał ;)
jeszcze nie wiedząc jakie auto kupimy zapadła decyzja, że na 90% będzie biały ;)
warunek był tylko taki by nie była to "biel lodówkowa" tylko co w stylu perły, bo jeśli znajdziemy auto, które chcemy, ale nie będzie w palecie ładnego , białego koloru to wtedy będziemy myśleć o innym kolorze.

wybrane przez nas auto ma przebieg zero. stoi na salonie jako pokazowe i nie służy do jazd testowych.
cena właściwie katalogowa. ciężko coś w tej maździe utargować a obdzwoniłem wszystkie (!!!) salony mazdy w Polsce.
profity są z racji tego, że auto wyprodukowane jest 25 listopada 2013. z tej racji cena zamiast 99k jest 98k. stargowałem jeszcze 500zł. do tego ubezpieczenie za 1zł i leasing na preferencyjnych warunkach. (oferta całkiem niezła, ale po ostrych targach podobną dostałem w raiffeisen bank a za to mają niższe opłaty dodatkowe niż mazdowy santander). do tego utargowałem folię ochronną na tylny zderzak, dywaniki, alarm oraz listwy progowe za 500zł zamiast za 800zł.
szału nie ma, ale wszędzie jest tak samo ciężko na trójce zbić cenę.
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2014, 00:04
Posty: 37 (1/1)
Auto: BMW 530i , Mazda 3 Sky Passion + off white

Postprzez 5qra » 21 lut 2014, 00:57

Podziel się proszę – najlepiej na pw warunkami leasingu. Ja skontaktowałem się bezpośrednio z Santander i dostałem podobno lepszą ofertę niż dilerska.
Upust żaden jak za wymacane ;) auto. Niestety dooobra sprzedaż zrobiła swoje i nie ma praktycznie sensownych negocjacji, a dilerzy pocieszają listwami jak dzieciaka lizakiem :/

Za literufki odpowiada Tapatalk.
„jak kaczka traci orientację, to nurkuje doopą” M.Piwowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2006, 16:27
Posty: 226 (1/3)
Skąd: ST
Auto: Corolla 07
M3 SkyP 14

Postprzez gizbern » 21 lut 2014, 02:06

5qra napisał(a):Podziel się proszę – najlepiej na pw warunkami leasingu. Ja skontaktowałem się bezpośrednio z Santander i dostałem podobno lepszą ofertę niż dilerska.
Upust żaden jak za wymacane ;) auto. Niestety dooobra sprzedaż zrobiła swoje i nie ma praktycznie sensownych negocjacji, a dilerzy pocieszają listwami jak dzieciaka lizakiem :/

Za literufki odpowiada Tapatalk.



warunki leasingu jeszcze negocjuję.
odbiór auta mam na początku kwietnia (muszę poczekać do zmiany przepisów by odpisać 50% VATu), więc mam jeszcze chwilę czasu na sprawdzenie oferty różnych banków.
obiecuję się podzielić wynikiem. gdybym się nie odezwał w ciągu max dwóch tygodni to przypomnij się proszę na PW ;)
no chyba, że zależy Ci na tej ofercie, którą już dostałem?
generalnie biorę leasing na 47 miesięcy. cena auta 98k, wpłata własna 30k.

co do upustu (którego nie ma) to fakt -czuję się pocieszony tym lizaczkiem ;)
podejrzewam, że dużo więcej to nikt nie wywalczy w najbliższym czasie.
jestem handlowcem i w sumie nie dziwi mnie postawa mazdy – po co kusić rabatami skoro i tak popyt jest bardzo duży? to nielogiczne ;)
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2014, 00:04
Posty: 37 (1/1)
Auto: BMW 530i , Mazda 3 Sky Passion + off white

Postprzez kkrajewski » 21 lut 2014, 16:00

Kolor wybrałem w jedyny słuszny sposób, czyli przez obejrzenie każdego z kolorów na żywo.
Czerwony odpadł, zbyt bardzo rzucający się w oczy ... coś w stylu ... "patrzcie na mnie, jadę nową mazdą" :), biały odpadł gdyż moda na białe samochody w ogóle mnie nie dotknęła, przed oglądaniem byłem pewien, że wezmę czarny, ale stwierdziłem że jest zbyt banalny :P
Srebrny zbyt bardzo kojarzy mi się z Fordami Mondeo, Deep Crystal czyli granatowy – nie lubię, Meteor Gray – taki mysi brzydki ... a więc pozostał Titanium Flash, podoba mi się bardzo i ciekawe ma reflexy w promieniach słonecznych, dodatkowa rzecz jaka przemawiała za wybraniem tego koloru, to to, że zaschnięte błoto i kurz jest na tym kolorze najmniej widoczne <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2014, 10:23
Posty: 71 (4/0)
Auto: Mazda 3 BM Skypassion
2.0 165KM
Hatchback
OFF-WHITE

Postprzez Raziel » 5 sie 2014, 21:26

A co sądzicie o tym kolorze? jak da mnie rewelacja. Mazda powinna wprowadzić do swojej oferty. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Raziel
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2014, 11:27
Posty: 52 (3/2)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BM (HB), 120KM 6AT, SkyPassion, Soul Red

Postprzez abracadabra » 6 sie 2014, 12:20

PlastiDip ??
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 10 kwi 2013, 19:27
Posty: 68
Skąd: W-wa
Auto: Mazda 6 GJ PE MT SkyENERGY Sport Kombi Jet Black 2013

Postprzez KMBak » 7 sie 2014, 13:04

<serduszka> Ooooooo tak – to kolor dla mnie. ;P

Do tego jakieś ładne koło i git malina!


Edit:
Taka mogłaby być następna moja Madzia.
New Kirei by KMB.jpg
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez nexus30 » 23 sie 2014, 18:21

Cóż ja oryginalny nie będę. Wybrałem soul red bo urzekł mnie ten kolor odkąd po raz pierwszy zobaczyłem go na żywo, na ulicy, na nowej Mazdzie 6. Na Mazdzie 3 wygląda wygląda równie dobrze, w dodatku jak zamawiałem to taka była dostępna praktycznie od ręki (ok. 1,5 miesiąca czekania). No i poza tym wiadomo, że czerwone są szybsze ;).
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2014, 17:18
Posty: 226 (3/5)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BM 2.0 165 KM Soul Red 2014

Postprzez omo » 6 wrz 2014, 15:33

Pod koniec września odbieram Madzie 3 w kolorze deep crystal blue. Z tego co zauważyłem aut w tym kolorze jest bardzo mało (nie wiedzieć czemu). Co ciekawe, decyzja wyboru tego koloru zapadła po tym, jak zobaczylem takie auto na parkingu u konkurencji – Hondy (Karlik Poznań) :D

Soul red jest bardzo ładny, ale mam wrażenie, że co druga Mazda jest w tym kolorze <płacze>
Początkujący
 
Od: 5 wrz 2014, 14:50
Posty: 8
Auto: Mazda 3 BM 2.0 120KM SkyMotion

Postprzez dudas5 » 6 wrz 2014, 17:23

A ja właśnie będę miał jedyny słuszny kolor czyli Jet Black


i ja też !!

Co prawda Soul Red i Snow Flake White jest śliczna, Meteor Grey wypas ale czarną zobaczyłem na parkingu u dealera i też ładnie się prezentuje !! Poza tym jest ich zdecydowanie mniej na drogach ;)
Co prawda ponieważ zależało mi na czasie i wybór kolorów już płynących do kraju był ograniczony ale wiem że będę zadowolony.
Jet Black będzie trudny w utrzymaniu go czystym ale jak dla mnie to sama przyjemność "musieć" umyć auto.
Środek również będzie czarny. Off White wygląda fajnie ale ostatnie auto miałem w skórze "kość słoniowa" i strasznie się brudziła.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2011, 16:41
Posty: 111 (1/4)
Skąd: Warszawa
Auto: MazdaCX-30 2.0 (180CV) Skyactiv-X
Mazda2 1.5 (90CV) Skyactiv-G
Były:
Mazda3 BK 2.0
Mazda3 BM

Postprzez czarmi » 6 wrz 2014, 18:29

Ja zamówiłem kolor nadwozia Soul Red, aby po kilku dniach zmienić na Meteor Grey. Po 3 tygodniach powróciłem jednak do jedynie słusznego koloru – Soul Red. <serduszka>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez stern » 15 wrz 2014, 11:03

omo napisał(a):Pod koniec września odbieram Madzie 3 w kolorze deep crystal blue.


Zupełnie nie podoba mi się Twój wybór.
Wybrałem taki sam kolor, bo usłyszałem zapewnienie, że ten jest najrzadziej wybierany.

omo napisał(a):Soul red jest bardzo ładny, ale mam wrażenie, że co druga Mazda jest w tym kolorze


Kupić auto "dla wybrańców" w najczęściej wybieranym kolorze – to dla mnie wewnętrzna sprzeczność.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2014, 08:10
Posty: 67 (12/3)
Skąd: Oświęcim
Auto: BM, 120KM, 2014

Postprzez KMBak » 15 wrz 2014, 11:32

Faktem jest, że jak ja kupowałem auto to z MEGA naciskiem na kolor. A ilu było "przekonywaczy", że potem będę miał problem ze sprzedażą i w ogóle... I nawet mogłem taniej o 2-3 tys. kupić... Krótka historia jest w moim wątku, ale ja zawsze powtarzam – jak się kupuje nowe auto z salonu to kolor NIE MOŻE BYĆ ŻADNYM kompromisem. Człowiek musi być całkowicie pewny, że to TO.
Oczywiście każdy ma inny gust, ale jak dla mnie obecna paleta Mazdy to FLAKI Z OLEJEM, a i wszystkie modele na jedno kopyto. Ja rozumiem księgowość – może tak im taniej jest, ale...

Czerwony jest piękny, autentycznie wyjątkowy, ale szczerze nim już rzygam – CX-5 (wiem kolor nie był na nim od początku – był ładny niebieski, ale teraz sporo nowych CX-5 to właśnie SoulRed), Mazda6, Mazda3, nowe MX-5... Noż kuźwa. Zaraz będzie nowa dwójka – wiecie w jakim będzie promowana kolorze... SOUL RED. To już nie Sky Active tylko Hell Active. <diabełek>
Mazda to nie Ferrari – na jednej barwie nie pojedzie!
A na marginesie Ferrari ma bardzo bogatą paletę w ofercie.
Gdzie odważne kolory? Agresywne? Żółte, pomarańczowe, krzykliwe zielone, ba NIEBIESKIE? No gdzie? Wyginęły. Pomysły im się skończyły w tej Japonii czy jak?
Tak fajne nietypowe auta i są dostępne w kolorach (nikogo nie urażając) emerycko-komisowych. Szare, srebrne, bure i białe. Aha no i czerwone. Ja rozumiem – jak ktoś chce... Ale gdybym chciał dopłacić te 2 tys. za np. żółtą MX-5 to co? Albo niebieską trójkę? Nie – bo nie ma w palcie... Wiem, że można okleić, przemalować, etc. Ale rozumiecie, że to nie to samo. <nie>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez child » 15 wrz 2014, 12:44

KMBak napisał(a):Oczywiście każdy ma inny gust, ale jak dla mnie obecna paleta Mazdy to FLAKI Z OLEJEM, a i wszystkie modele na jedno kopyto.


Muszę ci niestety przyznać rację. Ale niestety taki trend jest zauważalny nie tylko w Mazdach. Kiedyś srebrny to był oryginalny kolor – teraz co drugi samochód taki ma (a w przypadku fordów to 80%). A odważnych kolorów to już praktycznie nie ma :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez KMBak » 15 wrz 2014, 13:28

Ale nawet przywołany do tablicy Ford ma więcej kolorów do wyboru niż Mazda. Faktem też jest, że większość (Focus/Mondeo) też nudna... Ale już Fiesta ewentualnie Focus ST i coś się dzieje...

Premierowe zdjęcia jedynej "sportowej" nowej Mazdy MX-5 pewnie widziałeś... Jej oryginalny kolor też.

A przecież I generacja szóstek, trójek, ba RX-8 nawet miała szerszą paletę kolorów (był żółty), dwójka miała swoją fajną zieleń... A teraz kicha... 5 szaroburych, bury niebieski, czarny, biały, koniec.

Jeszcze Renault w swoich nowych Clio zadbał o fajne kolory – jakoś w tych mniejszych autach producenci mniej się boją szaleć...
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez child » 15 wrz 2014, 14:13

Ale mi chodzi bardziej o to, że ludzie takie mało odważne kolory po prostu preferują. Ja wyglądam przez okno i co widzę? 18 samochodów, a wśród same: czarne (i okolice), granatowe, białe i srebrne oraz jeden rodzynek – wiśniowe Seicento :)
Ostatnio edytowano 15 wrz 2014, 20:44 przez child, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez Krzemol » 15 wrz 2014, 16:41

child napisał(a):ludzie takie mało odważne kolory po prostu preferują

Mój poprzedni Swift miał bardzo odważny kolor <lol> <glupek2>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/82)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75TBi 235KM '11r

Postprzez KMBak » 15 wrz 2014, 18:05

Jeśli ktoś kupując go jako nowego lub Ty jako używanego wybrał ten kolor to bardzo dobrze – przynajmniej miał ten wybór.
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Moderator

Moderatorzy Moto