Zakup używanego auta – Mazda CX-5 (2012 – 2016)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez zdzislaw1955 » 6 sty 2014, 12:23

Dzięki wielkie za namiary !
Początkujący
 
Od: 5 sty 2014, 18:47
Posty: 24 (0/2)
Auto: CX 5
2013 2.0 automat 4x4 SkyEnergy
Soul Red

Postprzez Matins » 10 sty 2014, 01:36

kolejna wizyta w salonie Mazdy mnie powaliła
Z jednej strony chyba faktycznie nie narzekają na sprzeaż bo rozmowa z Panem sprzdawcą była jak z szatniarzem w PRL-u, a'la, nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobisz??

"a co z akcją serwisową na kamery cofania? mówił Pan że Mazda nie miała nigdy akcji serwisowych?"
yyyy no tak było kilka przypadków ... ale to nie akcja serwisowa .. yyyyy

"a co z pękającymi szybami przednimi??"
yyy... nic mi o tym nie wiadomo yyyy

"powie mi pan coś więcej o tym napędzie 4x4"
bla bla bla standardowe gadanie które słyszałem już 7 miesięcy temu ....
robiliśmy testy ... ten napęd jest tak doskonały że nawet na lodzie nie zobaczy pan momentu gdy dołącza się [jaki?] napęd
taaaaaa 2:09 no jakoś tego nie widzę
http://www.youtube.com/watch?v=iSj9UEVYI8o

a na deser pytałem właśnie o kratkę ...
czy Mazda bęzie z odliczeniem VAT?
a po co panu taka ciężarówka?? jak pojedzie pan do Berlina to będzie pan musiał stać w kolejce z TIRami
no litości i lekarzaaaaaaa !!!!

Ogólnie auto fajne (najlepsze wnętrze z tych co oglądałem) i nawet coraz bardziej mi sie podoba w pewnej wersji kolorystycznej ale osługa sprzedawcy, jego hasła i próba uchylanie się od uściślenia wątpliwości mnie powaliły, zero merytorycznych odpowiedzi a jedynie hasła jak dla ludzi co przyszli kupić bułki a nie auto za ponad 100k

jeszcze się się tym przejadę ale nie sądzę by jazda zachwyciła mnie bardziej niż ta ostatnia w wykonaniou Subaru
Początkujący
 
Od: 29 gru 2013, 18:16
Posty: 7 (0/1)

Postprzez fomicz » 10 sty 2014, 09:07

Może zmień salon i doradcę, na takiego, który będzie bardziej kompetentny.

Dopisano 10 sty 2014 8:34:

krzysiek29 napisał(a):Jakie pytanie jakie są obroy silnika przy autostradowej prędkości 160-170km/h ?.

Przy 150 km/h na liczniku obroty to ok. 3000.

Długodystansowy test spalania wykonany.
Dystans ~3000 km. Wyjazd do Włoch ~2600 autostradami i drogami ekspresowymi. Jazda po autostradach z prędkościami do 140-145 km/h, Austria do 130, podobnie Włochy.
Średnie spalanie z całości 9,46. Szału nie ma ale nie ma też jakiegoś bólu (ok 500 zł. drożej niż Passatem, z tym, że Passatem jechałem w DE +10 km/h).
Jedynym bólem, jak już pisałem jest zasięg. Oczywiście ma to swoje plusy (przymusowy relaks co 3-4 godziny).

I jeszcze jedno- rezerwa paliwa. Komputer pokazywał mi 16 km do przejechania a do zbiornika weszło 49 l, czyli teoretycznie pozostało jeszcze ~8-9l. Trochę bez sensu. Jechać dalej i ryzykować, czy wozić w bagażniku 5 l paliwa ;)?
Tomek

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2006, 14:15
Posty: 192 (1/2)
Skąd: Brodnica
Auto: CX-5 SkyEnergy 2.0 160 PSI AT

Postprzez Zbigniew_AWD » 10 sty 2014, 12:10

fomicz napisał(a):Może zmień salon i doradcę, na takiego, który będzie bardziej kompetentny.


Dlatego ja pojechałem do Bielska, gdzie sprzedawca jako jedyny z 3 salonów miał ochotę np. rozmawiać ze mną przez telefon.
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2013, 21:42
Posty: 60 (0/4)
Auto: CX-5, G, AWD

Postprzez krzysiek29 » 10 sty 2014, 12:26

Może to nie miejsce ale jeśli już ktoś to poruszył to też zauważyłem, że ze sprzedawcami (w moim przypadku było 3 z 2 salonów) jest rozmowa trochę taka jakby : "panie co mi zawracasz głowę i tak się sprzeda – mowa o CX-5. Oczywiście też zadałem pytanie na sposób działania napędu 4x4 i też uzyskałem odpowiedź, że dobrze... zasugerowałem , że może to jest Haldex ale no właśnie...bez odpowiedzi. Myślę, że na polski rynek importer faktycznie przewidział bardzo małą liczbę samochodów i faktycznie tak czy siak się sprzedadzą ale to przecież jest dobre auto. :)
Początkujący
 
Od: 6 gru 2013, 12:47
Posty: 5
Auto: A3 TDI,170PS,4x4

PostTen post został usunięty przez Josh 1 mar 2014, 01:51.
Powód: Porządki

Postprzez Matins » 27 sty 2014, 11:52

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
Po lekturze forum i wizytach w salonie wyleczyłem już się z Mazdy CX5.
Trochę szkoda bo salon i serwis mam 500m od firmy i wygodny byłby serwis.

Niestety sam sprzedawca skutecznie mnie zniechęcił swym olewactwem i mąceniem – jak np niewiedza o usterkach i próby tuszowania tego.
Czy oni nie wiedzą że jest internet i świadomy klient przychodzi przygotowany do salonu??
Jak potem tak ma wyglądać serwis to merciiii.

Zapytałem pana sprzedawce ponownie o pękające szyby
"-Co z pękającymi szybami
– Jakimi szybami??
– no pękają przednie szyby
– nic nie wiem o tym, no mieliśmy jeden przypadek ale to klient puknął w szybę od środka, a szyba z zewnątrz jest super twarda, można w nią walić młotkiem i będzie ok ale jak puknie pan od środka to łatwo pęknie
-no tak ale jak dostanę kamieniem i mi pęknie to mi pan nie uzna gwarancji
– no bo to jest uszkodzenie mechaniczne
– no a mówił pan że młotkiem mogę walić??
–...."

rozmowa jak z głupkiem

Z wybieranych przeze mnie modeli CX5 zdecydowanie ma najładniej wykonane wnętrze, bogate wyposażenie i dobre wyciszenie ale dla mnie są to sprawy drugorzędne.
Za to ma zdecydowanie najgorszy napęd z CV i Subaru XV, do tego jeszcze brak koła zapasowego lub dojazdówki chociażby. Taa ta pompka z pewnością przyda mi się przy rozciętej oponie.
Miało nie być chorób wieku dziecięcego a jest sporo tak więc u mnie na polu pozostały Honda CRV i Subaru XV

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 29 gru 2013, 18:16
Posty: 7 (0/1)

Postprzez Blixten » 27 sty 2014, 14:57

Ja jestem w pełni zadowolony ze swojego wyboru :) , jeśli nie potrzbujesz dużego bagażnika albo zmieścisz graty w boxie dachowym, to bierz Subaru XV :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2013, 12:28
Posty: 126 (10/7)
Auto: CX-5 Passion 2.0 G AT

Postprzez bvb » 12 mar 2014, 22:49

Witam,
Mam zamiar kupic CX 5 2.2 150KM.
.Poczytalem sporo na tym forum roznych opini, nurtuje mnie kilka kwestii.Ktos napisal ze wszystko Ok gdyby nie ten olej...o co tu chodzi?
Kolejna osoba napisala ze isiagi ok ale po kilkudziesieciu tys. Przebiegu nie wiadomo jak z tym turbo bedzie a wydatek moze byc tu spory.
prosze o opinie moze sa wlasciciele ktorzy nakrecioi juz troche kilometrow i beda w stanie powiedziec conieco na temat tego diesla ewentualnie tego 175KM.

dzieki,
pozdrawiam
bvb
 

Postprzez Paweł » 13 mar 2014, 22:39

Matins napisał(a):"powie mi pan coś więcej o tym napędzie 4x4"
bla bla bla standardowe gadanie które słyszałem już 7 miesięcy temu ....
robiliśmy testy ... ten napęd jest tak doskonały że nawet na lodzie nie zobaczy pan momentu gdy dołącza się [jaki?] napęd
taaaaaa 2:09 no jakoś tego nie widzę
http://www.youtube.com/watch?v=iSj9UEVYI8o

Nie widzisz prawego tylnego koła, które się w tym momencie obraca. :)
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Speedy27 » 15 mar 2014, 13:42

bvb napisał(a):Witam,
Mam zamiar kupic CX 5 2.2 150KM.
.Poczytalem sporo na tym forum roznych opini, nurtuje mnie kilka kwestii.Ktos napisal ze wszystko Ok gdyby nie ten olej...o co tu chodzi?
Kolejna osoba napisala ze isiagi ok ale po kilkudziesieciu tys. Przebiegu nie wiadomo jak z tym turbo bedzie a wydatek moze byc tu spory.
prosze o opinie moze sa wlasciciele ktorzy nakrecioi juz troche kilometrow i beda w stanie powiedziec conieco na temat tego diesla ewentualnie tego 175KM.

dzieki,
pozdrawiam


Znajomy miał wcześniej CX-7 z dieslem 2.2. Fakt to inna bajka ale po 120 tyś. rozrząd tak dzwonił w tym samochodzie że nie dało się jechać. Mimo to zdecydował się teraz na CX-5. Ten silnik Skyactiv to już zupełnie inna bajka. Jak na razie ma nim zrobione 18 tyś. i wszystko chodzi jak należy, na temat turbo to ciężko coś jeszcze mówić. Podpytam go jeszcze jak się czegoś dowiem to chętnie pomogę;)
Mazda Inside
Wcześniej:
Mazda 6 2.0
Mazda 626 1990
Mazda 626 1985
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 15 mar 2014, 00:11
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-9 3.7 V6 2010 + LPG

Postprzez adam_dec » 25 mar 2014, 18:20

Witam,

chciałbym kopic mazdę CX-5 w salonie. Co potencjalnie mogę wynegocjować z dealerem? Na co uważać?

Pozdrawiam!
Początkujący
 
Od: 25 mar 2014, 18:18
Posty: 13 (1/0)
Skąd: Krakow
Auto: Wczesniej: Mazda MX-3/ Mazda 3/ Mazda 6 (2)
Mazda CX-5 SkyPassion 2.0 (2014), benzyna MT

Postprzez jimi180 » 12 maja 2014, 14:50

kolego Pabloss, oglądałeś nową CRV? wg mnie nikt nie musi się z tym zgadzać auto jest niewygodne (fotele sa płaskie wgl nie trzymają na boki, tylna kanapa to już całkiem masakra). wyposażenie bez fajerwerków, wygląd deski tragiczny a ceny <nie> w życiu nie kupisz tak wyposażonej CRV jak mazdy więc nie wiem czemu się zastanawiasz :)
Początkujący
 
Od: 12 maja 2014, 14:45
Posty: 12

Postprzez jimi180 » 12 maja 2014, 14:53

tak z innej beczki myslę że dobry temat: parę dni temu przypłynął statek z mazdami. terminy odbioru w salonach przełom maja i czerwca :)
Początkujący
 
Od: 12 maja 2014, 14:45
Posty: 12

Postprzez Pabloss » 18 maja 2014, 09:14

Blixten napisał(a):Pabloss, kup Cx-5, potem poleć znajomemu żeby też wybrał Mazdę, a jak ten to potwierdzi, masz pierwszy przegląd za 1 PLN – sprawdzone, działa :D

Właśnie jestem po jeździe testowej i muszę przyznać że jechało sie bardzo przyjemnie. Dodatkowym miłym zaskoczeniem było że pojechaliśmy na pusty plac na którym było pełno wody i mogliśmy trochę poszaleć – ostre skęty, chamowania , itp. Udało sie wprawić wszystkie systemy w ruch, łącznie z napędem 4x4. Auto naprawdę zrobiło na mnie dobre wrażenie. Jestem teraz pomiędzy CX-5 ,a CRV. RAV4 odpadła z mojej konkurencji, podobnie zresztą jak Tiguan.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 17:00
Posty: 428 (2/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT

Postprzez Blixten » 18 maja 2014, 13:07

Jeśli lubisz trochę ostrzej, to sprawdź jeszcze Subaru :–) Ja wziąłbym XV gdyby nie bagażnik.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2013, 12:28
Posty: 126 (10/7)
Auto: CX-5 Passion 2.0 G AT

Postprzez glx » 20 maja 2014, 22:47

Witajcie,
przymierzam się do CX-5. Jednak mam kilka pytań do właścicieli tego auta.

– jak wygląda sprawa domykania szyb z kluczyka? Czy da się normalnie po wyjściu z samochodu i zwykłym zamknięciu drzwi z pilota przytrzymać dłużej przycisk zamykania w celu zamknięcia szyb?
Oglądałem Toyote Rav4 i aby domknąć niezamknięte szyby trzeba znów uruchomić silnik.......żenada....

– to samo pytanie dotyczące korzystania z radia/navi. Nie ma normalnej stacyjki wiec czy da się na postoju, na wyłączonym silniku odpalić radio czy wprowadzić adres w navi?

– czy CX-5 ma wskaźnik temperatury silnika?

– czy jest tu jakiś użytkownik cx-5 który przesiadł się z jakiegoś sedana? Aktualnie mam VW Passata B6 w sedanie – tam jest bagażnik 565l i często sie nie mieszczę z rzeczami na kilkudniowy wyjazd (2 osoby dorosłe + dziecko). Wiem, że Mazda ma realnie około 450l. Liczby liczbami, ale w suv-ach moge ładować poza wysokość rolety. Dużo miejsca w ten sposób zyskam?

pozdrawiam i czekam na wasze informacje,
Glx
Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 maja 2014, 22:35
Posty: 14
Skąd: skądinąd
Auto: Mazda CX-5
2.2D AT 175KM AWD

Mini Cooper R56
122KM

Postprzez fomicz » 22 maja 2014, 08:20

glx napisał(a):– jak wygląda sprawa domykania szyb z kluczyka?

Chyba nie ma w ogóle ale nie jestem pewny.

– to samo pytanie dotyczące korzystania z radia/navi. Nie ma normalnej stacyjki wiec czy da się na postoju, na wyłączonym silniku odpalić radio czy wprowadzić adres w navi?

Tak. Naciskasz start bez wciskania sprzęgła (hamulca w automacie) i auto załącza system audio.

– czy CX-5 ma wskaźnik temperatury silnika?

Nie. Jest tylko kontrolka temperatury.
– czy jest tu jakiś użytkownik cx-5 który przesiadł się z jakiegoś sedana? Aktualnie mam VW Passata B6 w sedanie – tam jest bagażnik 565l i często sie nie mieszczę z rzeczami na kilkudniowy wyjazd (2 osoby dorosłe + dziecko). Wiem, że Mazda ma realnie około 450l. Liczby liczbami, ale w suv-ach moge ładować poza wysokość rolety. Dużo miejsca w ten sposób zyskam?

W B6 sedan pojemność to ~520-530 l. Chyba, że nie masz koła zapasowego, to wtedy doliczają to co jest pod podłogą stąd to Twoje 565, gdyby bagażnik miał taką pojemność byłby bezkonkurencyjny.

Ja przesiadłem się z B6 (cały czas posiadam Passata).
Mieściliśmy się w Passacie, mieścimy się w CX5. |Bagażnik jest troszkę płytszy, więc czasami mam problem z bardzo dużymi walizkami. Jak poukłada się trochę lepiej to wchodzi to samo.
Z układaniem poza roletę uważałbym – CX5 nie ma siatki rozdzielającej przedział pasażerski.

Wielokrotnie pisałem- to czego mi brakuje (lub minusy) w CX5:
– mały zasięg silnika benzynowego
– brak jakiejkolwiek informacji o włączeniu systemu 4x4 (nie wiadomo czy i kiedy pracuje)
– gorsze przyspieszenie niż Passat B6 2.0 DSG (mój ma chipa na ~160 KM) mimo podobnej mocy.
– brak systemu autohold przy skrzyni automatycznej (fajna rzecz w Passacie)
– brak regulacji fotela pasażera (teraz podobno już jest)
– brak kratek wentylacyjnych na tylną kanapę (przy dłużej jeździe auto się dobrze schładza ale początkowo jest gorąco)
– nieporównywalne spalanie tych dwóch aut :)

Poza tym autem jeździ się dobrze, fajnie się prowadzi i trzyma drogi.
Tomek

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2006, 14:15
Posty: 192 (1/2)
Skąd: Brodnica
Auto: CX-5 SkyEnergy 2.0 160 PSI AT

Postprzez BorF » 22 maja 2014, 13:05

Powitał,
Jimi180, czy masz jakieś bliższe namiary na ten statek, może nazwa?
Od kilku(nastu)dni śledzę statki i nie udało mi się natrafić na żaden, który mógłby robić mi nadzieję, na szybszy odbiór...
Pozdrawiam
BorF
 

Postprzez walszyn » 22 maja 2014, 18:42

Witam
Jedź do salonu gdzie zamawiałeś auto. W systemie Mazdy jest na bieżąco aktualizowany dokument
Order information, w wydruku są wszystkie najważniejsze informacje. jest tam wiele danych szczegółowych.Po lewej jest pokazana data dokładna produkcji Twojego auta. statek płynie z Japonii do Antwerpii ok miesiąca, po lewej jest pozycja Status pojazdu/plac, jeżeli jest w porcie w Antwerpii nie odprawiony jest adnotacja NO READY/ATTWP, jeśli auto zostało odprawione zmienia się status na READY/ANTWP , po prawej jest data odprawy i przewidywana data dostawy.Zwyczajowo od dnia odprawy do dnia dostarczenia do salonu ok 2 tygodni.
W moim przypadku 14 dni.Po prawej masz na bieżąco wpisywaną Przewidywaną datą dostawy, w ostatnim miesiącu są to daty względnie dokładne.Wszystkie dane są aktualizowane i można śledzić w salonie swoje auto z numerem VIN od daty produkcji. W moim przypadku data produkcji 11.03.2104- data odbioru auta 16.05.2014. Nie musi to być regułą , ale pomaga aby nie zwariować w ostatnim miesiącu przed odbiorem. Przeżyłem, odebrałem, jeżdżę. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 sty 2014, 22:54
Posty: 16 (0/1)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda CX5 2.2D 175KM SkyPassion – Soul Red
poprzednia
CX7 2.3T- 260Km Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Moderator

Moderatorzy Moto