znakowanie pojazdu

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez sussel » 9 wrz 2005, 22:50

witam
chcialbym poznac Wasze opinie na temat najlepszej metody znakowanie pojazdow...
Początkujący
 
Od: 10 lip 2005, 22:06
Posty: 5
Skąd: lubin
Auto: mazda premacy 2.0 DiTD

Postprzez bajer0 » 9 wrz 2005, 23:05

A co tak naprawde daje znakowanie auta??
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 13:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez Grzyby » 9 wrz 2005, 23:58

no właśnie, myślisz że jak jakimś cudem znajdziesz swoją część na innym aucie to udowodnisz człowiekowi że ci ją ukradł ????
szkoda kasy
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez GOŁY70 » 10 wrz 2005, 15:10

Zależy jaki jest rodzaj tego znakowania.
Przy tzw DNA oznaczenia nie jest łatwo usunąć więc złomiarze mniej chętnie kupują taki towar co zawsze choć trochę zniechęca złodzieja.
Poza tym niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe dają zniżki przy oznakowaniu metodą DNA więc wydana kasa może nie być taka duża.
Musisz sobie sam skalkulować – ja bym brał.
Pozdr. Grzegorz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2004, 21:35
Posty: 73
Skąd: Wa-wa, BemOwo
Auto: służbowe albo TAXi ;)

Postprzez sussel » 11 wrz 2005, 19:58

czy szkoda kasy pojecie wzgledne, ostanio u mnie na osledlu leszcze kradly lusterka, jak leci, a znakowane zostaly...wszystkie..daje do myslenia
Początkujący
 
Od: 10 lip 2005, 22:06
Posty: 5
Skąd: lubin
Auto: mazda premacy 2.0 DiTD

Postprzez bajer0 » 11 wrz 2005, 22:02

hmmm lusterka oznakowane to co innego, a oznakowanie auta jeszcze co innego.... same lusterka to tez bym oznakowal
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 13:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez Pajmon » 12 wrz 2005, 11:19

Co do znakowania autka to może i coś to daje ale znakowanie lusterek chyba nie za bardzo.
Dziewczynie z Forda Fiesty ukradli już dwa razy <killer> -same wkłady-podobno teraz to lepszy biznes niż radyjka samochodowe-słowa policjanta na komisariacie:)
Znakowane czy nie-w nocy i w pośpiechu biorą wszystko jak leci co najwyżej później nie opchną tylko wywalą.
Na czym polega to znakowanie DNA??

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 gru 2004, 15:25
Posty: 5
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323 F 1.5 BA 1996 r.

Postprzez GOŁY70 » 12 wrz 2005, 11:44

Krótki opis DNA –> TUTAJ
Pozdr. Grzegorz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2004, 21:35
Posty: 73
Skąd: Wa-wa, BemOwo
Auto: służbowe albo TAXi ;)

Postprzez bajer0 » 12 wrz 2005, 12:21

GOŁY70 napisał(a):Przy tzw DNA oznaczenia nie jest łatwo usunąć więc złomiarze mniej chętnie kupują taki towar co zawsze choć trochę zniechęca złodzieja.


a myslisz, ze zlodziej zanim ukradnie, bedzie szukal sladow znakowania auta?? Ta technika DNA, jest rewelacyjna, bo golym okiem nie widac, ze auto jest oznakowane.... ale zlodziej tez tego nie widzi, moze sie o tym przkonac n.p. dopiero w dziupli, kiedy twoje auto bedzie stalo w czesciach :|

mam racje?
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 13:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez cwaniaq » 12 wrz 2005, 13:03

bajer0 napisał(a):le zlodziej tez tego nie widzi, moze sie o tym przkonac n.p. dopiero w dziupli, kiedy twoje auto bedzie stalo w czesciach

Ale przynajmniej na nim nie zarobią. Ja już bym wolał żeby mi ten samochód spalili lub gdzieś [tiiit] na złom czy coś zamiast sprzedawać go na części...
[url=http://www.wszystkodokuchni.pl]Akcesoria meblowe – zawiasy, prowadnice, tandembox, systemy drzwi przesuwnych, BLUM PEKA SEVROLL SIBU GTV SIRO[/url]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2004, 13:47
Posty: 193
Skąd: Białystok

Postprzez rrrradek » 12 wrz 2005, 14:01

Fajne. Ciekawe ile kosztuje takie oznakowanie. ja bym chciał aby cos takiego było właśnie widoczne dla złodzieja aby odstraszało. Podoba mi sie trend, którym trudnią się naukowcy aby jak najbardziej utrudnić życie złodziejom. Widzę tu jednak konflikt interesów. Zadziwiający jest bowiem fakt, że na całym świecie kradną samochody, na całym świecie z tym walczą a nikt jeszcze nie znalazł czegoś co zniechęci złodzieja. Widzę tu ręke na pulsie trzymaną przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Jakby coś takiego znaleziono to skończyłaby się kaska z Auto Casco. Nie byłoby 5000 zł od każdego samochodu wartego 30000 zł :). Z jednej strony naukowcy działają w celu znalezienia dobrej ochrony a z drugiej robia to tak aby nie wymyśleć :).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2004, 10:14
Posty: 83
Skąd: Warszawa
Auto: 626 2.0i 16V GE FS 1995r.

Postprzez bajer0 » 12 wrz 2005, 15:17

cwaniaq napisał(a):Ale przynajmniej na nim nie zarobią. Ja już bym wolał żeby mi ten samochód spalili lub gdzieś [tiiit] na złom czy coś zamiast sprzedawać go na części...

tylko czy o to chodzi??

Tak, czy inaczej nie masz auta i nikt wcale nie powiedzial, ze czesci kradzionych nikt od niego nie kupi... nieraz pewnie cos kupowales "uzywanego" i zawsze sprawdzales, czy nie jest kradzione?? Zreszta tak, jak widze po zdjeciach to widac to dopiero pod promieniami UV...
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 13:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez GOŁY70 » 12 wrz 2005, 19:49

bajer0 napisał(a):a myslisz, ze zlodziej zanim ukradnie, bedzie szukal sladow znakowania auta?? Ta technika DNA, jest rewelacyjna, bo golym okiem nie widac, ze auto jest oznakowane.... ale zlodziej tez tego nie widzi, moze sie o tym przkonac n.p. dopiero w dziupli, kiedy twoje auto bedzie stalo w czesciach :|
Ta technika jest niezła dlatego, że trudno jest usunąć to oznakowanie.
To, że gołym okiem (nie chodzi o moje oko <lol>) nie widać oznaczenia jest tylko "ukłonem" w stronę właściciela, żeby nie musiał jeździć pojazdem wyglądającym jak reklamówka.
W takim układzie tylko i wyłącznie od właściciela zależy czy i jak chce oznajmić, że ma oznakowany pojazd.
Ja bym sieknął ostrzeżenie za każdą szybą :]
Pozdr. Grzegorz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2004, 21:35
Posty: 73
Skąd: Wa-wa, BemOwo
Auto: służbowe albo TAXi ;)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Moderator

Moderatorzy Moto