Wyprzedaż rocznika – atrakcyjne ceny?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez mariomazur » 23 mar 2012, 11:39

Witam wszystkich forumowiczów. Postanowiłem napisać tu na forum, ponieważ jestem przekonany, że tutaj uzyskam najlepszą poradę. Jeżeli chodzi o auta, to jestem totalnym laikiem, a moja wiedza o markach pochodzi jedynie z sieci. Przymierzam się do zakupu pierwszego auta – mam fundusze, ale, oczywiście nie chcę przepłacać. Interesuje mnie zakup nowego auta, no i, jeżeli piszę na tym forum, oczywiście Mazdy. Jestem z Łodzi, wertowałem ofertę tutejszych salonów i trafiłem na promocję w Mazda Matsuka przy 3-go maja. Zaciekawił mnie model Mazdy 3 1.6 w dieslu (małe spalanie) no i ten wygląd.. hm.. Co sądzicie o tym modelu i zniżce 7,5 tys?
mariomazur
 

Postprzez mariomazur » 23 mar 2012, 11:48

Ach zapomniałem dodać, że jestem singlem, ale lubię podróżować i samochód kupuję również pod tym kątem. Czy według Was wybrałem dobry model? Będę wdzięczny za wszelkie rekomendacje.
mariomazur
 

Postprzez Jacekm_ » 23 mar 2012, 13:16

Sam musisz sobie odpowiedzieć, czy dla Ciebie to dobra cena.

Mazda 3 z dieslem 1.6 to raczej bezpieczny (dobry) wybór.

Porównaj z autami konkurencji (np. Auris, Civic, Golf) i zobacz, co tam możesz dostać za tę cenę.
Pamiętaj, że płacąc gotówką masz sporą możliwość negocjacji, także tę cenę – nawet po rabacie, możesz jeszcze zbić. Próbuj dalej z nimi negocjować. nawet jeśli nie będą chcieli opuścić ceny – wynegocjuj dodatkowe wyposażenie (np. czujniki parkowania, dywaniki, chlapacze, tempomat, światła przeciwmgielne, lakier metaliczny, etc.).

I przede wszystkim, przejedź się tym autem (jazda próbna) i innymi z konkurencji, może po jeździe próbnej będziesz już na 100% pewien, że to to auto, albo dojedziesz do wniosku, że jednak fajniej się jeździ którymś z konkurencyjnych kompaktów.

Wyprzedaż rocznika – czyli będzie to 2011? Ma to duże znaczenie, przede wszystkim zawsze bierz tylko model po liftingu (jeśli był w tym roku). I odpowiedz sobie na pytanie, kiedy będziesz chciał sprzedać to auto – jeśli szybko (tak do 3 lat) to nie warto brać starszego rocznika – różnice cen na rynku wtórnym są dość spore w zależności od rocznika w młodych autach. Jeśli chcesz pojeździć dłużej (np. 5-8 lat), możesz brać taką z poprzedniego rocznika – w starszych autach nie ma już takich różnic cenowych pomiędzy rocznikami.

Co więcej, dowiedz się, czy dealer oferuje jakieś promocyjne pakiety ubezpieczeniowe, albo atrakcyjne metody finansowania, np 50/50, wtedy zapłaciłbyś 50% wartości auta, drugie 50% po roku, a kasa może leżeć na lokacie i zarabiać...

Trochę tego jest, a Ty musisz rozegrać to tak, żeby wyglądało, że Tobie na zakupie tego konkretnego auta zależy mniej niż dealerowi na jego sprzedaży – masz przecież tyle konkurencyjnych ofert. Co wytargujesz to Twoje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2008, 17:56
Posty: 486
Skąd: Łódź
Auto: mazda dwa zero

Postprzez mariomazur » 23 mar 2012, 15:31

JAcek
Dzięki za podpowiedź.
Jeżeli chodzi o porównanie.. wstyd mi się przyznać, ale również i tu się nie popiszę, bo jeżeli chodzi o porównywanie parametrów pod maską... ehs.. ;/
Mazdą już jeździłem (nie swoją, jako pasażer). Jeździłem również markami, jakie wymieniasz no i powiem, że najbardziej komfortowo czułem się w Mazdzie. Dlatego decydując się na zakup auta innych marek nawet nie rozważałem.. Właśnie w tym salonie, do którego planuję się wybrać oferują atrakcyjne metody finansowania... Do tego może uda się dodatkowo coś wynegocjować.
Dzięki również za kilka rad na przyszłość.
mariomazur
 

Postprzez kamil.k » 23 mar 2012, 15:37

Hej, ja jeżdżę taką Mazdą od marca. Zrobiłem już z 30 tys. Km, ogólnie jestem zadowolony, ale według mnie trzeba dużo jeździć, żeby docenić to autko. Ty widzę planujesz wojaże więc z pewnością szybko ją docenisz, a silnik diesla przy takim użytkowaniu jest tu najlepszym rozwiązaniem. Co do oferty dealera – bardzo atrakcyjna, sądzę, że warto umówić się z ich doradcą, porozmawiać bardziej szczegółowo, upust naprawdę kuszący. A tak przy okazji, ludzie bardzo chętnie kupują tu auta, polecany salon. Warto się wybrać wg mnie.
Początkujący
 
Od: 23 mar 2012, 12:34
Posty: 5
Auto: Mazda 3 1.6 diesel. Kupiona w marcu 2011, przebieg 30 tys.km

Postprzez Mazzy » 20 lis 2012, 16:44

Ja podobnie jak kolega Mariomazur nie mam doświadczenia w kupowaniu auta z salonu, dlatego chciałem zadać pytanie Jackowi i innym użytkownikom, którzy mają pojęcie na ten temat. Na stronie Mazdy wszedłem na promocje samochodów i sprawdziłem, że model, który mnie interesuje (Mazda 2 Exclusive, benzyna, 1.3 84km) został przeceniony z 52 800 do 51 800. Tak, jak napisał Jacek – słyszałem, że kupując w salonie za gotówkę można jeszcze ponegocjować cenę, ale nie mam pojęcia jakiego rzędu może to być upust, a chciałbym się odpowiednio przygotować i wiedzieć czego mniej więcej się spodziewać. Możecie mi coś podpowiedzieć?
Pierwsza zasada zdesperowanego gracza: jeśli obstawiasz czerwone, na pewno wygrają czarne
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 lis 2012, 16:29
Posty: 7

Postprzez Speed » 20 lis 2012, 19:02

Mazzy napisał(a):słyszałem, że kupując w salonie za gotówkę można jeszcze ponegocjować cenę, ale


Bardziej jak na kredyt , salon w tedy ma zysk od kredytu i od auta.
Mazda Experiment 11
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2014 miejsce 1
CUP 2013 miejsce 1
 
Od: 16 kwi 2008, 23:05
Posty: 1778 (18/27)
Skąd: Warszawa
Auto: Renault, Yamaha, VW.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 41 gości

Moderator

Moderatorzy Moto