[Mazda6 GH] Sedan – Jaki wózek się mieści do bagażnika ??

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Lofi » 23 cze 2011, 18:39

Witam serdecznie
jedno krótkie pytanie
jakie macie doświadczenia z wózkami dziecięcymi których wymiary są w miarę rozsądnie dopasowane do bagażnika w sedanie ???

Proszę o przykłady firm i modeli

<glupek2> :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2011, 21:23
Posty: 113
Skąd: 3miasto
Auto: Mazda 6 2009 2.5L 170 KM USA

Postprzez Wojtek » 23 cze 2011, 19:24

witam,
hm... to pytanko przenosze do dzialu ogolnego... Moto

pozdrawiam
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 12:44
Posty: 17490 (109/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez nemi » 24 cze 2011, 07:14

Chcesz wózek wielofunkcyjny z gondolą?
Jakim budżetem dysponujesz?
Z tych droższych możesz przeglądać wózki Mutsy, z tych tańszych na bank zmieści się:
http://allegro.pl/4w1-tako-jumper-x-now ... 81772.html
– jedynie darowałbym sobie fotelik – jest bardzo mały, ciasny i sztuczny. Oznacza to, że będziesz miał na tylnej kanapie spoconego wyjca.

Ten jest trochę droższy, ale jest lepszy jakościowo:
http://allegro.pl/3w1-fyn-4ds-jedo-fote ... 11538.html
W dodatku ma porządny fotelik.
Oba wózki mają tę zaletę, że spacerówkę można zamontować przodem i tyłem do kierunku jazdy. Jest to jak dla mnie bardzo istotna rzecz, bo kiedy dziecko jest jeszcze dość małe, ale już jeździ w spacerówce, to możesz na dzieciaka patrzeć i na bieżąco kontrolować, czy nie jedzie np. zarzygane, albo czy nie spaceruje mu po twarzy szerszeń :P.

Jeśli szukasz spacerówki, to ja się zdecydowałem na takie coś:
Obrazek
Obrazek

Chyba ciężko znaleźć coś mniejszego i lżejszego. Tego typu wózki na licencji robi kilka firm (EuroCart Lira 4, Espiro Magic 4 i inne). Ostrzegam jednak, że nie jest to wózek do codziennej, intensywnej eksploatacji – pewnie szybko się rozpadnie :P. Ja zakupiłem coś takiego, żeby nie wozić ogromnego (na min. pół bagażnika) i ciężkiego wózka. Idealnie sprawdza się na wyjazdach, wyjściach do lekarza, przy jeżdżeniu komunikacją miejską – jak widzisz prawie nie zajmuje miejsca, więc można się spakować po ludzku. Ale podczas normalnego użytkowania w koło domu używamy wciąż zwyczajnego, dużego wózka na pompowanych kołach – jest po prostu wygodniejszy, lżej się prowadzi, lepiej pokonuje krawężniki i nierówności.

Wybierając wózek patrz też na szerokość siedziska – w dążeniu do minimalnych rozmiarów można się zagalopować i kupić wózek, który będzie dla dziecka niewygodny (np. bardzo wąski). Prostą konsekwencją jest gehenna w użytkowaniu – chodzi mi oczywiście o wrażenia dźwiękowe – dzieciak, kiedy jest mu niewygodnie, potrafi się drzeć tak, że widać kiszkę stolcową :].

No i ostatnia rzecz: na Twoim miejscu od razu dałbym sobie siana z wózkami trzykołowymi. Wystarczy krawężnik, żeby kółko ustawiło się bokiem do kierunku jazdy i możesz dzieciaka najzwyczajniej w świecie niechcący wykotłować :P.

Jako doświadczony ojciec pozwolę sobie na kolejne porady związane z transportem pociechy i całego ekwipunku :P.
Nie kupuj plastikowej wanienki składanej – fakt, zajmuje bardzo mało miejsca, ale to straszny badziew. Kup normalną wanienkę do domu (ja mam razem z przewijakiem – bardzo praktyczna rzecz) i niech sobie stoi w tym domu zawsze.
Jak wyjeżdżasz na dwutygodniowe wczasy, to lepiej kupić na miejscu (15-20 zł) dużą wanienkę i po prostu ją zostawić, albo – tak jak ja robię – zakupić za 5-10 zł... dmuchany basenik.
http://allegro.pl/basen-brodzik-dmuchan ... 15531.html
W marketach są tańsze ;).
Ja to biorę na każdy wyjazd i sprawdza się znakomicie, a przy tym w ogóle nie zajmuje miejsca :D.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez dzux » 24 cze 2011, 20:32

[quote="Lofi"]Witam serdecznie
jedno krótkie pytanie
jakie macie doświadczenia z wózkami dziecięcymi których wymiary są w miarę rozsądnie dopasowane do bagażnika w sedanie ???

Proszę o przykłady firm i modeli

mam sedna ale w 3 i powiem że rozmiar bagażnika mnie zaskoczył wchodzi każdy wózek tylko zależy od firmy jak sie składa i wymiarów mojego małego <czarodziej> wózek głęboki to pro baby idealnie sie mieści a spacerówka maxi cosi też superancko nie pamietam wymiarów ale bez problemowo + bagaże w sedanie <ok>
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2011, 21:38
Posty: 706 (1/8)
Skąd: lubuskie
Auto: BYŁA Mazda 3 2005 sedan 1.6 JEST Mazda 5 2006r 2.0 benzyna :)

Postprzez Waluś » 27 cze 2011, 19:18

nemi napisał(a):dzieciak, kiedy jest mu niewygodnie, potrafi się drzeć tak, że widać kiszkę stolcową

hahaha hahaha dobre <spoko>

Ja kupiłem Enzo od Espiro i nie mieści się nawet do HB, ale z kołami się nie mieści, (to znaczy jak dobrze przyklapnę klapą to się zamknie, tylko półka sie krzywi :]. Po zdjęciu kół jest juz lepiej ale wydaje mi się że do sedana nie wejdzie, a jak wejdzie to zajmie cały bagażnik. Wózek ten składa się tylko w jednym miejscu stąd gabaryty. Ale ogólnie jest git.
Ale składałem model X-landera (w podobnych pieniądzach co moje espiro, ale nie pamiętam modelu) składał sie o wiele lepiej, ale jakos linia mi nie leżała, a że mało go wożę więc odpuściłem. Z droższych bardzo mały gabarytowo jest Maclaren. Spokojnie brejdakowy mieścił się do Civika w sedanie :)
Fotorelacje z napraw 626 GD
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2003, 19:48
Posty: 5112 (0/4)
Skąd: Włodawa
Auto: GJ SH01, a rekreacyjnie niebieskie 1300 ccm na dwóch kołach

Postprzez jachu36 » 29 gru 2021, 20:24

Złota łopata Ci się należy za odkopanie tematu!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sty 2013, 13:59
Posty: 599 (1/12)
Skąd: ZBI/ HALLE De.
Auto: FORD MONDEO MKV 2015 2.0 TITANIUM jest
MAZDA 6 GH 2008 2,5 ben SPORT DYNAMIC była
Mazda 6 GG 2004r 2,0 była

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Moderator

Moderatorzy Moto