Strona 1 z 1
Suzuki Swift II 1.3 8v opinie?

Napisane:
25 lis 2010, 20:22
przez AlbatrosGrodno
Żona zakupiła sobie niespodziewanie takie auto..93r w dość wizualnym jak na ten rocznik dobrym stanie.Zakonserwowana podłoga...czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z tym autem?
Cena to 1.500zł plus papcie zimowe.
Re: Suzuki Swift II 1.3 8v opinie?

Napisane:
25 lis 2010, 20:59
przez koksik
bardzo wdzięczne samochody, mało palą, prosta konstrukcja, główne bolączki ich to rdza, części nie są drogie i mało co się psuje, mieliśmy takiego 96r w sedanie, świetnie się jeździło
Re: Suzuki Swift II 1.3 8v opinie?

Napisane:
25 lis 2010, 21:34
przez AlbatrosGrodno
Przyznam że marka Suzuki kojarzyła mnie się z jednośladem..
a może ktoś zna inne modele tej marki?
Re: Suzuki Swift II 1.3 8v opinie?

Napisane:
25 lis 2010, 21:50
przez wilus88luki
No z Japończyków to chyba najgorzej wypada Suzuki tak mi sie wydaje . Nie posiadają tyle modeli np. co Nissan czy Toyota . Ale ogółem kiedyś czytałem o suzuki to chwalone są te samochody .
PS. Ładny jest ten nowy Swift

Re: Suzuki Swift II 1.3 8v opinie?

Napisane:
25 lis 2010, 22:09
przez Borys
No to ci się wydaje. Miałem lub mam reprezentantów większości Japończyków: Toyote '95, Mazdę '95, Mitsubishi '97, Mazdę '99 i Suzuki '04. Najwięcej wydałem jednak na mazdę BA, najdroższe części oryginalne ma suzi.
Ale jak się zadba to wszystkie te auta są bezawaryjne. Silnikowo wszystkie były perfect (wszystkie benzynowe).
Re: Suzuki Swift II 1.3 8v opinie?

Napisane:
26 lis 2010, 19:29
przez AlbatrosGrodno
Fakt faktem może oni i diesli nie umieją konstruować ale japońskie silniki benzynowe nie mają sobie równych.
Re: Suzuki Swift II 1.3 8v opinie?

Napisane:
26 lis 2010, 20:12
przez Barthez
kiedys mialem do wyboru swifta i micre... wybralem micre bo byla z AT.
Teraz przy nowszych modelach wolalbym ignisa (4x4) a w planach to mam vitare

ale jeszcze musi poczekac ten plan na doskladanie kasy...
Re: Suzuki Swift II 1.3 8v opinie?

Napisane:
27 lis 2010, 23:19
przez MacManus
AlbatrosGrodno napisał(a):Żona zakupiła sobie niespodziewanie takie auto..93r w dość wizualnym jak na ten rocznik dobrym stanie.Zakonserwowana podłoga...czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z tym autem?
Cena to 1.500zł plus papcie zimowe.
Jeśli chodzi o opinię, to hmm, po pierwsze to to "nie jedzie", ale z drugiej strony jeśli w tej cenie były te papcie:
http://www.cogdziezaile.pl/produkty/16073.jpgto jednak była to okazja.

Re: Suzuki Swift II 1.3 8v opinie?

Napisane:
28 lis 2010, 00:58
przez AlbatrosGrodno
A jakże

Re: Suzuki Swift II 1.3 8v opinie?

Napisane:
28 lis 2010, 15:35
przez Hubix
Zobaczcie jak wygląda Suzuki KIZASHI

Re: Suzuki Swift II 1.3 8v opinie?

Napisane:
28 lis 2010, 16:02
przez YaRQ
Super

połączenie ałdi z oplem
a taki swift jest mały, klasa b? 1.3 też bez szału, ale nie w tym rzecz. Choć znam jedno wolnossące 1.3 które nieźle zasuwa, własnie ze swifta – 1.3 101KM

PS: zapomniałeś napisać że nie możesz GFki sprzedać...
Re: Suzuki Swift II 1.3 8v opinie?

Napisane:
28 lis 2010, 16:32
przez AlbatrosGrodno
nie mogę sprzedać Gfki

....
... wciąż !
Ale Suzuki ma 68koni i poczyna sobie dzielnie..jak na 17letnie auto.
Re: Suzuki Swift II 1.3 8v opinie?

Napisane:
1 gru 2010, 11:05
przez Hubix
1,3 też było UNO
1,3 TURBO....

Re: Suzuki Swift II 1.3 8v opinie?

Napisane:
2 gru 2010, 20:45
przez Seventh_Star
Suzuki Swift z 93r. seria II (a właściwie Mk III) to całkiem fajne autko za małe pieniądze... Owszem Swifty z tamtych lat lubi rdza, ale sporo młodsze Mazdy też chętnie wcina

Silnik 1,3 8V – bardzo oszczędny i praktycznie nie do zajechania, z ważącym ok. 800 kg (w zależności od wersji) nadwoziem radzi sobie całkiem nieżle pomimo 68KM. Silnik 1,0 raczej dla emeryta, 1,6 – tylko w wersji sedan, 1,3 16V – tylko w wersji GTi 3d. Najpraktyczniejsza wersja to 5d (rozstaw osi większy o 10cm niż 3d), no chyba że ktoś szuka wersji cabrio – były też takie. Późniejsze modele 96-03 to już sztucznie odmładzane produkty z Węgier – wersja na rynek japoński i amerykański była zupełnie inna – całkowicie nowy model. Co do usterkowości – jeśli zakupimy auto w przyzwoitym stanie i bedziemy troszkę o nie dbali to nie powinno być większych problemów. To auto jest tak prostą konstrukcją, że bez trudu poradzi sobie z nim każdy kto choć trochę ma pojęcia o mechanice...
Re: Suzuki Swift II 1.3 8v opinie?

Napisane:
3 gru 2010, 22:53
przez chuchErro
miałem to kiedyś, 92 rok prod, w 96 tata go kupił, do tego roku, gdy wylądował w rekach siostry, która nim jeździ żadnej awarii(wersja japońska). Obecny przebieg to ok 320tys, i rzeczywiscie bardzo oszczędne auto, ale konserwować trzeba, blacharki nie ma za specjalnej, natomiast w kwestii awarii nigdy nie było żadnej, nigdy nie było tak żeby nie odpalił, nigdy się nawet żaden bezpiecznik nie spalił. Przy 280 tys zostaly wymienione łożyska, tarcze, [waaaco?] i amortyzatory przednie. Zużycia oleju nie zaobserwowano, przy 270tys przejscie z pełnego syntetyka na pół tylko ze względów ekonomicznych, cały czas eksploatowany na oleju elf, generalnie prawdziwy typowy japończyk nie do zdarcia.