Wideorejestrator samochodowy

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Siw-y » 25 paź 2011, 12:23

Myjk napisał(a):
Siw-y napisał(a):Pisałem już, że ja chcę

No, i na tym się skończyło. :P

Bo ani nie potwierdziłeś ani nie zaprzeczyłeś :P

To kiedy i gdzie mogę się zgłosić?

Z tego co pamiętam to gdzieś przy Krakowskiej tyrasz, dasz radę wziąć na jutro? :)


Norby napisał(a): jak kręciłem bączka na mokrym łuku.

Bąkal ładny ;)
Mnie też kiedyś tył zaczął wyprzedzać w zimę na tym zjeździe http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s ... 16&iwloc=A
testowałem osiągi po regulacji LPG i zapominałem, że tam jest łuk w dół <glupek2>
Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 13:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Postprzez Myjk » 25 paź 2011, 12:30

Siw-y napisał(a):Z tego co pamiętam to gdzieś przy Krakowskiej tyrasz, dasz radę wziąć na jutro?

Tak, na wysokości Okęcia, niedaleko Rikiego :P
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez JohnnyB » 25 paź 2011, 14:39

no to ja poczekam jak Siw-y sprawdzi co i jak, i wtedy się określę.

Prośba do Siw-y zatem aby udokumentował swoją przygodę z tym ustrojstwem i pochwalił się jak to się sprawuje,
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Siw-y » 25 paź 2011, 15:31

Myjk napisał(a):Tak, na wysokości Okęcia,

To się mnie spodziewaj koło 15:30 a 16:00, będę dzwonił jeszcze :)



JohnnyB napisał(a):Prośba do Siw-y zatem aby udokumentował swoją przygodę z tym ustrojstwem i pochwalił się jak to się sprawuje,

Spoko, coś tam powrzucam :P

btw. mój nick jest odmienny i niekoniecznie w tedy musi zawierać myślnik ;)
Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 13:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Postprzez ravo » 25 paź 2011, 19:42

A może byśmy zamówili wspólnie to co julek miał we Wrocławiu na zlocie ? ja bym był chętny na zakup grupowy, Julek może pomożesz ?
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez sq2jul » 25 paź 2011, 19:45

ravo napisał(a):A może byśmy zamówili wspólnie to co julek miał we Wrocławiu na zlocie ? ja bym był chętny na zakup grupowy, Julek może pomożesz ?


Tylko, ze to co ja kupowalem to nie jest rejestrator trasy a nazwijmy to kamera 'szpiegowska' i nijak ma sie do tematu poruszonego tutaj. A co do zakupow to polecam, jednak odradzam zakup grupowy – jak wpadnie Wam paczka na clo (co jest prawdopodobno przy wiekszej ilosci sztuk) i trzeba bedzie placic dodatkowe pieniadze.

Pomoc moge – nie widze problemu.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez Radex » 25 paź 2011, 19:45

noooo wymyślcie jakąś dobrą kamerkę to ja też byłbym chętny na GRUPPEN SZOPPEN <czarodziej> :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez Szymon » 25 paź 2011, 19:56

Radex napisał(a):noooo wymyślcie jakąś dobrą kamerkę to ja też byłbym chętny na GRUPPEN SZOPPEN <czarodziej> :)


no właśnie. Od pewnego czasu sam szukam rejestratora. Myjk, jak Ty oceniasz ten Twój 'lowendowy' sprzęt? Daje to radę?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez ravo » 25 paź 2011, 20:02

Wyjdę jak zawsze na głupka ale czym się to różni ? tym że rejestrator ma GPS w sobie ?
tutaj jakiś taki z allegro i ma przecież to samo co Twój Julek
http://allegro.pl/omega-rejestrator-jaz ... 63959.html
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez Myjk » 25 paź 2011, 21:15

Zyg napisał(a):no właśnie. Od pewnego czasu sam szukam rejestratora. Myjk, jak Ty oceniasz ten Twój 'lowendowy' sprzęt? Daje to radę?

Jakby to powiedzieć... biorąc pod uwagę cenę, daje radę. ;) Ten "mój lowendowy sprzęt" zalał już całe allegro itp. sklepy. Ale różnica w stosunku do tych droższych kamer, już choćby w wykonaniu obudowy, jest kolosalna. Te tanie bierze się do ręki i ma się uczucie, że zaraz się rozpadną. Obudowa trzeszczy, jest duża, źle wyważona, przez co nagrywany obraz drży. No ale, są tanie -- a jednak coś tam zawsze nagrają w newralgicznej sytuacji.

Ogólnie odradzam wszelkie rejestratory z wbudowanymi monitorami -- tak naprawdę ten "monitor" jest potrzebny tylko do konfiguracji pięciu opcji na krzyż. Raz skonfigurowany rejestrator potem jeździ w aucie i się go nie tyka, do momentu jakiejś akcji na drodze -- ale wtedy i tak wyciąga się kartę SD i niesie do kompa na duży ekran, bo w tym małym G... nic nie widać. Przez ten mały ekran (i oczywiście sporą baterię, która niestety szybko pada) sprzęt robi się duży, nie da się tego jakoś sensownie powiesić na stałe, zwłaszcza na załączonej do kompletu przyssawce. Problem w tym, że tych tanich nie robią w zasadzie bez monitora. :/

Ja zamontowałem kamerę za lusterkiem, na stałe. Z poziomu normalnej pozycji kierowcy i pasażerów jej nie widać. Z zewnątrz trzeba się dokładnie przypatrzeć co tam jest, bo zlewa się z lusterkiem –> viewtopic.php?p=2067664#p2067664 Można to było zrobić jeszcze lepiej, ale już mi się nie chciało bardziej kombinować. :P
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez sq2jul » 25 paź 2011, 21:27

ravo napisał(a):Wyjdę jak zawsze na głupka ale czym się to różni ? tym że rejestrator ma GPS w sobie ?
tutaj jakiś taki z allegro i ma przecież to samo co Twój Julek
http://allegro.pl/omega-rejestrator-jaz ... 63959.html


Tak tylko, ze to co wkleiles to jest rejestrator. Urzadzenie typu zamontuj na stale, jedz i zapomnij, ze je posiadasz dopoki nie zajdzie potrzeba odtworzenia filmu (zdarzenie drogowe) – zaczyna nagrywac po wlaczeniu zaplonu, konczy nagranie po odcieciu zasilania, po zapelnieniu karty nadpisuje najstarsze nagrania. Rejestrator jest pomyslany, zeby go raczej wozic na stale w aucie. Moja kamera w postaci breloczka sama nic nie nagra – trzeba ja wlaczyc, zaczac nagrywanie. Poza tym ogranicza ja czas pracy na baterii (moja wystarcza na okolo 1,5-2h nagrywania).
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez misiektoja » 26 paź 2011, 00:11

Kurcze, przez Was zaczalem przygladac sie czy moge odczytywac numery rejestracyjne przejezdzajacych samochodow i na zadnej kamerze nie da rady tego zrobic, no oprocz tej od Myjka. Jednak te 720p jest jakies oszukane chyba. W chinszczyznie sie tego spodziewalem, ale myslalem, ze w MediaTechu troche lepiej to wyglada (chociaz pewnie tez chinole to robia). Problem jednak, ze nic sensowego nie moge znalezc.

UPDATE: Nawet ta kamera F900LHD 1080p za 750 PLN nie radzi sobie z tym: http://www.youtube.com/watch?v=G-vtpe4kRHg. Podobnie ta sportowa kamerka Poseidon HD: http://www.youtube.com/watch?v=iClNTxKSOlg

UPDATE2: Moze ktos powiedziec czy diody IR nie przeszkadzaja w nocy ? Niestety w wiekszosci kamer nie mozna ich wylaczyc, a wiem po mojej kamerze w domu, ze wiazka IR odbija sie od szyby i nic nie widac. Jak to wyglada przy szybie w samochodzie ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2011, 02:06
Posty: 132 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD

Postprzez Myjk » 26 paź 2011, 13:25

misiektoja napisał(a):Kurcze, przez Was zaczalem przygladac sie czy moge odczytywac numery rejestracyjne przejezdzajacych samochodow i na zadnej kamerze nie da rady tego zrobic, no oprocz tej od Myjka

Są też tańsze wersje tych rejestratorów bez GPSa i G-sensora. Średnio tańsze o 150 zł. Czyli powiedzmy w 400-450 zł netto z jakością Full HD można się zmieścić.

misiektoja napisał(a):W chinszczyznie sie tego spodziewalem, ale myslalem, ze w MediaTechu troche lepiej to wyglada (chociaz pewnie tez chinole to robia). Problem jednak, ze nic sensowego nie moge znalezc.

Kiedyś było wszystko tworzone na Tajlandii, obecnie wszystko jest robione w Chinach. Nie ma nawet opcji, by było inaczej. Zresztą Chiny mają dobre zaplecze technologiczne, to ludzie (my, kupujący) wymuszają produkcję tandety.

misiektoja napisał(a):UPDATE: Nawet ta kamera F900LHD 1080p za 750 PLN nie radzi sobie z tym: http://www.youtube.com/watch?v=G-vtpe4kRHg.

Źle film jest zrzucony. Ta kamera ma kodowanie h.264 (YT AFAIK też), tymczasem tutaj ogromne MPEGowe kwadraty wyłażą. Z tym, że cena tej kamery też nie jest niska.

misiektoja napisał(a):UPDATE2: Moze ktos powiedziec czy diody IR nie przeszkadzaja w nocy ? Niestety w wiekszosci kamer nie mozna ich wylaczyc, a wiem po mojej kamerze w domu, ze wiazka IR odbija sie od szyby i nic nie widac. Jak to wyglada przy szybie w samochodzie ?

Hm... w sumie nie jeździłem po nocy z rejestratorami z lampami IR. Może Siwy dzisiaj wieczorem już to sprawdzi. :P
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Norby » 26 paź 2011, 20:25

Diody IR nic nie dają w nocy, w ogóle nie widać ich doświetlania. I tak nagrywa się to co oświetlają reflektory. Aby był dobry efekt trzeba by oświetlenia z reflektora IR dużej mocy i może coś będzie widać więcej. Nic nie odbija się w szybie.
Była MPV
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2009, 06:16
Posty: 272
Skąd: Lubin
Auto: MPV

Postprzez cbr » 26 paź 2011, 20:42

A ja tak się zastanawiam jak ją podłączyć bo zacząłem się interesować tym. Przyklejone do szyby na przyssawkę w okolicy lusterka, kabelki po szybie w podsufitkę, a co dalej?
2+2=5
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2011, 01:01
Posty: 2823 (0/26)
Skąd: Białystok
Auto: Vauxhall Vectra SRI
Mazda3 109KM Y6 2004 (była)

Postprzez Myjk » 26 paź 2011, 21:29

cbrPL napisał(a):a co dalej?

Dalej w bok, potem pod plastik słupka, w dół, za deską i do środka pod zapalniczkę. Finisz.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez cbr » 26 paź 2011, 21:31

Dzięki bardzo, no i właśnie o taką odpowiedz mi chodziło, bo się zastanawiałem czy jest inna opcja podłączenia/do czegoś innego.
2+2=5
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2011, 01:01
Posty: 2823 (0/26)
Skąd: Białystok
Auto: Vauxhall Vectra SRI
Mazda3 109KM Y6 2004 (była)

Postprzez nemi » 26 paź 2011, 21:33

Myjk napisał(a):Dalej w bok, potem pod plastik słupka, w dół, za deską i do środka pod zapalniczkę. Finisz.

Mówisz o rozwiązaniu, że zawsze trzeba wpinać wtyczkę do gniazdka? Ja mam u siebie gniazdko pod napięciem non-stop, więc nie mógłbym podłączyć takiego ustrojstwa na stałe.
Fajna rzecz w razie czego. Warta rozważenia.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez Myjk » 26 paź 2011, 21:37

nemi napisał(a):Ja mam u siebie gniazdko pod napięciem non-stop, więc nie mógłbym podłączyć takiego ustrojstwa na stałe.

Fabrycznie tak jest? Dziwne. W Mazdach (przynajmniej M6) zapalniczka jest odcinana po wyjęciu kluczyka. W takim razie trzeba sięgnąć głębiej, do wiązki którą odcina "stacyjka" -- taki obwód musi być.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez cbr » 26 paź 2011, 21:42

Teraz tak się zastanawiam, że zasilanie można pociągnąć z jakiegoś przewodu gdzie jest zasilanie po włączeniu świateł. Jako, że jeździmy na nich non stop to jest jaka opcja.
2+2=5
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2011, 01:01
Posty: 2823 (0/26)
Skąd: Białystok
Auto: Vauxhall Vectra SRI
Mazda3 109KM Y6 2004 (była)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Moto