Kara za brak opon zimowych.

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez qlesh » 15 gru 2007, 17:54

marek napisał(a):Wg mnie powinno być tak że zimówki są obowiązkowe na zasniezonych drogach a nie w jakims tam okresie czasu. Bo co z tego ze ja sie zatrzymam jak ten za mna nie. Jakby mu kazali zalozyc zimowki to by sie zatrzymal.

Wg mnie też, i wtedy ludzie nie patrzyli by czy można jechać jeszcze na letnich, bo jest +7 stopni tylko może wpadliby na to, że jak u niego jest sucho a jedzie na święta gdzieś tam, to tam może być śnieg. I jasno by było określone, zakaz jazdy po ośnieżonych drogach na letnich oponach.
Tylko druga sprawa, kto by tego pilnował :)
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez Puhcio » 15 gru 2007, 17:57

Trochę zeszliśmy z tematu.

Przekaże wam "esencję" mojej wypowiedzi, może łatwiej będzie wzajemnie się zrozumieć.

Dla mnie wprowadzenie obowiązku jazdy na zimowych oponach jest absurdalne, z tego powodu,
iż wpłynie ( o ile w ogóle wpłynie) na bezpieczeństwo w śladowy sposób.

Dlaczego ? Otóż założmy, że mamy taki przepis. Cała polska zmienia opony na zimowe <lol>
Część ludzi kupi Pirelli, Goodyear, etc. inni kupią opony chińskie, które jak pisał marek
u niego uległa zniszczeniu (pojawił się guz) po ok. 1000 km. Następni dobre użwane, inni
totalnie zechane (ale tak, żeby miały 1,6 mm ustawowe, i były zimowe).

Skutek ? Przynajmniej 1/2 z nich opony nic lub niewiele dadzą bo są kiepskiej jakości lub/i stanu.
Zaraz powiecie, że to niewiele może uratować życie. Przy niektórych z w.w. rodzajów opon
śmiem wątpić.

Uważam, że taki przepis nawet jeśli nie byłby martwy, nie przynosiły wymiernych korzyści.

Możecie mieć swoje zdanie i z moim się nie zgadać.

bkapust napisał(a):Popatrz REALNIE na to w jakim kraju zyjesz.

bkapust napisał(a):Ale przedewszystkim jestem racjonalista.


Dlatego twierdzę, iż REALNIE taki przepis nic nie da. Biorę pod uwagę REALIA polskie ;)
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez marek » 15 gru 2007, 18:07

Piotrek napisał(a):Ty, marek, poważnie mówisz? łoł jak Ty to widizsz? Jedziesz w pazdzierniku w trase, cieplo, laseczki w mini...wracasz dnia nastepnego i niespodziewanie snieg napyla z nieba...to co? mandacik?



bodajże w Austrii tak jest i jakoś nie marudzą. Od mandatu za 100zl jeszcze nikt nie umarl, ale generalnie jesteś w stanie przewidzieć czy snieg spadnie w ciagu najblizszych kilku dni. Bo bzdurą jest jezdzenie na zimowkach jak jest suchy asfalt i dodatnia temperatura czy nawet lekki mroz bo te 7 stopni to firmy oponiarskie "wypromowaly" wiec nakaz typu od dnia x do dnia y jest bez sensu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez Sokool » 15 gru 2007, 18:28

marek napisał(a):ale generalnie jesteś w stanie przewidzieć czy snieg spadnie w ciagu najblizszych kilku dni

Jasnowidz czy ki pieron :> :P

marek napisał(a):Bo bzdurą jest jezdzenie na zimowkach jak jest suchy asfalt i dodatnia temperatura czy nawet lekki mroz bo te 7 stopni to firmy oponiarskie "wypromowaly" wiec nakaz typu od dnia x do dnia y jest bez sensu.

Czyli co? Chcesz co tydzień zmieniać opony z letnich na zimowe i vice versa ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 18:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez marek » 15 gru 2007, 18:38

Sokool napisał(a):Chcesz co tydzień zmieniać opony z letnich na zimowe i vice versa ?


nom, ja tak robie :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez Czolgista » 15 gru 2007, 18:52

Puhcio napisał(a):Uważam, że taki przepis nawet jeśli nie byłby martwy, nie przynosiły wymiernych korzyści.

wymiernych czyli jakich? 1000 ocalonych ludzi? mi się wydaje, że nawet jeśli uratował by 1 osobę opłacało by się, a jeśli uważasz inaczej pomyśl, że tą jedną osoba możesz akurat być Ty... :|
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2006, 00:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez Sokool » 15 gru 2007, 18:58

Puhcio napisał(a):Skutek ? Przynajmniej 1/2 z nich opony nic lub niewiele dadzą bo są kiepskiej jakości lub/i stanu.

Ale zawsze zostaje druga połowa u której coś dadzą.
Idąc Twoim tokiem myślenia w ogóle mogłoby nie być ograniczeń prędkości, zakazów, nakazów "bo tylko 1/10 się będzie do nich stosować".

marek napisał(a):nom, ja tak robie

Trzeba tyle nie driftować :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 18:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez Puhcio » 15 gru 2007, 19:08

Sokool napisał(a):Ale zawsze zostaje druga połowa u której coś dadzą.


Ale ta połowa i tak jeździ na zimówkach. Przepis miałby na celu zmuszenie do posiadania zimówek, tych którzy ich nie posiadają. A Ci pewnie ominą ten przepis.

Czolgista napisał(a):wymiernych czyli jakich? 1000 ocalonych ludzi? mi się wydaje, że nawet jeśli uratował by 1 osobę opłacało by się, a jeśli uważasz inaczej pomyśl, że tą jedną osoba możesz akurat być Ty...


Czytaj dokłdnie :
Puhcio napisał(a):Zaraz powiecie, że to niewiele może uratować życie. Przy niektórych z w.w. rodzajów opon śmiem wątpić.


Jak chcecie możecie dalej prowadzić spory. Moim zdaniem podobny przepis nie miałby sensu.
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez magicadm » 15 gru 2007, 19:17

Ojej :)
Tyle bicia piany, a mnie nie ma przy tym :D

marek napisał(a):Wg mnie powinno być tak że zimówki są obowiązkowe na zasniezonych drogach a nie w jakims tam okresie czasu.


Masz rację. Na początku trzeba Wam kolejny raz powtórzyć, że nie ma czegoś takiego jak opona zimowa.
To wymysł marketingowca by nakręcić spiralę zakupów tego "dobra".
To co nam znane jest jako :opony zimowe: przez producentów oznaczane jest jako opony "błotno śniegowe" M+S (mud and snow)
i tak jak ktoś pisał na pierwszych stronach – opony te pokazują swoją wyższość nad "letnimi" tylko z czasie jazdy po błocie i śniegu. Temperatura ma tu niewielki wpływ.

I tu trzeba się zastanowić – jak zadbać by opony "M+S" były na kołach wtedy gdy są naprawdę potrzebne.
Okres zimowy nie oznacza w naszym kraju wcale zasp śniegowych (oczywiście są regiony, które są białe cała zimę). Więc regulacja kalendarzowa moim zdaniem odpada.
Ale jakoś trzeba tym zarządzić – by zobligować do założenia (a przedwszystkim kupna !!!) kierowców. Stąd mit o 7 stopniach Celsjusza lub straszenie karami w odszkodowaniach...Wychodzi wtedy kilka miesięcy jazdy.

Ja bym powiązał to z regionalnymi prognozami meteo. Po prostu – tak jak latem ogranicza się wstęp do lasu w czasie suszy, lub zabrania jazdy TIRom można decydować jakie opony zakładamy na kółka. Tylko musi to być zrobione w sposób rozsądny. Tak by każdy miał szansę i czas na reakcję.

Wiem, że to zbyt skompliowane, skoro nawet Niemcy tego nie wprowadzili...
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez qlesh » 15 gru 2007, 19:32

magicadm napisał(a):Tyle bicia piany, a mnie nie ma przy tym

hahaha
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez qbass » 15 gru 2007, 19:59

magicadm napisał(a):Wiem, że to zbyt skompliowane, skoro nawet Niemcy tego nie wprowadzili...

hahaha hahaha
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez Czolgista » 16 gru 2007, 01:05

magicadm napisał(a):Ojej :)
Tyle bicia piany, a mnie nie ma przy tym :D

no własnie czegoś mi w tym temacie brakowało <lol>
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2006, 00:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez magicadm » 16 gru 2007, 01:11

Czolgista napisał(a):czegoś

czy Kogoś???
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Piotrek » 16 gru 2007, 01:56

magicadm napisał(a):czy Kogośpytajnik?

wlasnie, gdzie jest Maciej Loret? hahaha zaraz bedzie chcial dowodow <jelen> hahaha hahaha hahaha
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2004, 21:00
Posty: 959
Skąd: Poznań
Auto: 626 GE / 626 GF / PF 125p '75

Postprzez marek » 16 gru 2007, 02:16

Piotrek napisał(a):gdzie jest Maciej Loret?


hahaha hahaha hahaha
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez qlesh » 16 gru 2007, 05:38

Piotrek napisał(a):magicadm napisał:
czy Kogośpytajnik?

wlasnie, gdzie jest Maciej Loret? zaraz bedzie chcial dowodow


Piotrek zaj****y jesteś hahaha najlepsze hasło :D


Piotrek napisał(a):bedzie chcial dowodow

hahaha nie mogę
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez alf28 » 16 gru 2007, 17:17

Puhcio napisał(a):alf28 napisał:
jak ktoś Ci spowoduje wypadek nie ubespieczonym samochodem, to życze powodzenia w odzyskaniu pieniędzy za twoje straty .wtedy może zrozumiesz.


To już nie mój problem, jeśli nie ma OC to musi zapłacić.
hahaha hahaha hahaha w jakim ty kraju zyjesz ?? zejdz na ziemie.
Puhcio napisał(a):Najwyżej zajmą mu pensję, samochód, ... etc.
są ludzie którzy mieszkają w rezydencjach,"rozbijają"sie najlepszymi furami,a komornik nie jest w stanie sciągnąć od nich stu złotowego mandatu.Dom jest cioci,a mercedes wójka .a on sam jest bezrobotny,bez prawa do zasiłku. I jeszcze jedno;ma prawo do bezpłatnej opieki lekarskiej za którą Ty płacisz <lol> .
Ostatnio edytowano 16 gru 2007, 19:13 przez alf28, łącznie edytowano 1 raz
i znowu piękny słoneczny dzień
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2006, 10:20
Posty: 728
Skąd: Wieś
Auto: 6 2.0i . i 323f BA z5

Postprzez BIGer » 16 gru 2007, 18:10

ale macie problemy, latajcie na felgach i bedzie po problemie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2005, 19:59
Posty: 294
Skąd: Szczecin
Auto: Audi A4 B5 2.6 V6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Moto