RX-8 – Faktyczna końcowa cena przy zakupie

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Sledge » 21 lis 2011, 13:33

Witam,

O tusz znalazłem ofertę Auta Mazdy RX-8 z 2004 dość tanią lecz ma parę że tak powiem haczyków. A że dopiero szukam sobie pierwszego auta i dopiero wkraczam w te papierkowe i urzędowe języki nie koniecznie wszystko rozumiem i na wszystkim się znam. Chce byście pomogli mi obliczyć nie więcej całkowite koszty jakie będę musiał włożyć w te Auto by nim spokojnie jeździć.

Cena Auta to 6999zł
Cena transportu to ~700zł
Cena przerejestrowania to 256zł
*1Cena naprawy silnika to ??
*2Cena przełożenia kierownicy na Lewą stronę to ??

*1 – Właściciel napisał że silnik się kreci ale nie odpala
*2 – Ile kosztuje przełożenie kierownicy w tym modelu Auta

Jeszcze jedno co to dokładnie znaczy Akcyza i czy będę musiał to opłacić przy zakupie tego samochodu. Auto ma wpisane w ofercie że to 2.6l 231KM i jak wysoka będzie cena tej akcyzy. Druga rzecz czy coś jeszcze będę musiał opłacić prócz tego co wymieniłem przy kupnie tego auta??

Bardzo proszę o odpowiedzi i za każda dziękuje : )

Tutaj lepiej watek pasuje Speed
Sledge
 

Postprzez senk » 21 lis 2011, 16:43

nie znam sie na sprowadzaniu samochodów ale z tego co piszesz to moge ci powiedziec jedno :
Daj sobie z tym autem spokuj
nie wiem czy wogole ktos ci zrobi przekładke w tym samochodzie ,
silnik nie pali ,nie wiadomo co jest najgorsza opcja jest kupno nowego
by sie tak zastanowic i podliczyc wszystko to stanie sie to nieoplacalne,dlatego lepiej kupic auto na miejscu jezdrzace do 30 tys cos kupisz ewentualnie bedziesz musial wlozyc troche na remont i to tyle
a nie jakiegos bubla z uk z ktorym nie wiadomo co jest
Początkujący
 
Od: 5 kwi 2010, 12:46
Posty: 4
Skąd: Wolsztyn

Postprzez radar88 » 21 lis 2011, 18:10

senk napisał(a):nie znam sie na sprowadzaniu samochodów ale z tego co piszesz to moge ci powiedziec jedno :
Daj sobie z tym autem spokuj
nie wiem czy wogole ktos ci zrobi przekładke w tym samochodzie ,
silnik nie pali ,nie wiadomo co jest najgorsza opcja jest kupno nowego
by sie tak zastanowic i podliczyc wszystko to stanie sie to nieoplacalne, dlatego lepiej kupic auto na miejscu jezdrzace do 30 tys cos kupisz ewentualnie bedziesz musial wlozyc troche na remont i to tyle
a nie jakiegos bubla z uk z ktorym nie wiadomo co jest

Witam Cię kolego senk, pogrubione wyrazy coś w sobie specyficznego mają, wiesz może co <co?>
Przy okazji proszę o uzupełnienie profilu o miejsce w którym się znajdujesz oraz auto które posiadasz.

Kolego Sledge, temat przenoszę do odpowiedniego działu -->proszę zapoznaj się z regulaminem tego działu.

A teraz moja opinia na temat tego co planujesz zrobić. Auto jak się domyślam chcesz przywieść z UK, cena samochodu wynosi 7kzł, transport 700zł (jakim cudem tak tanio?? )
Przekładka takiego samochodu, od 4-8kzł lekko, części do ReXów tanie nie są.
Dodatkowo dojdzie Ci cena silnika, naprawa bądź wymiana.
Zlicz sobie to wszystko i przemyśl.Może kup auto w D,NL wyjdzie Cię na pewno taniej i bez kombinowania w przekładki itd.

Pozdrawiam
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez Sledge » 21 lis 2011, 20:19

Samochód ten był zakupiony w Wielkiej Brytanii i właściciel przetransportował go do Polski cena jest mała bo samochód znajduje się w Polsce a pan zażyczył sobie 1,20zł za km ja mieszkam ~500 km od tamtego miasta dlatego taka niska suma. Co do przekładki to mniej nie pójdzie niż 4-8k ?. A co do silnika to już chyba na otomoto z 3 przypadki znalazłem takie same " Silnik się kręci ale nie odpala" nie wiem co to znaczy i czy te usterkę można naprawić ? A cena silnika orientacyjnie to jaka może być ?
Sledge
 

Postprzez radar88 » 21 lis 2011, 20:32

Sledge napisał(a): Co do przekładki to mniej nie pójdzie niż 4-8k ?

Taniej znaczy: zrób to sam w garażu, będzie taniej. Same części do ReXa będą kosztowały jak za zboże, zauważ że to nie jest tuzinkowe auto jak A4,A6,Passat itp

Silnik czemu nie odpala, może być miliony powodów. Kręci nie odpala : aparat, kable,świece,ECU, zablokowany IMO lub poprostu zajechany silnik, lecz o tym powinneś porozmawiać z Kojotem, on się zajmuje Wanklami więc może by Ci coś mądrego powiedział na ten temat.

Silnik ile kosztuje...szczerze...nie mam bladego pojęcia, rotory jakoś mnie nie intersowały.

Naprawdę przemyśl sobię sprawę, przejrzyj ogłoszenia w Niemczech, Holandii i czy nie będzie się bardziej opłacało ściągnąć auta dostosowanego do ruchu lewostronnego bez kupowania części, a ich było by sporo.

Deska,boczki drzwi,elektryka drzwi,maglownica,plastiki w środku,światła przednie,przerabianie instalacji elektryczniej... Nie mówię że to nie możliwe lecz...czy taniej nie wyjdzie kupienie gotowca.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 21 lis 2011, 22:01 przez radar88, łącznie edytowano 1 raz
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez Grzyby » 21 lis 2011, 21:58

radar88 napisał(a):zborze

radar88 napisał(a):pogrubione wyrazy coś w sobie specyficznego mają, wiesz może co

:P
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez radar88 » 21 lis 2011, 22:01

Grzyby napisał(a):
radar88 napisał(a):zborze

radar88 napisał(a):pogrubione wyrazy coś w sobie specyficznego mają, wiesz może co

:P

Dziękuję Mariuszu za poprawę ;) Już edytowałem :D
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez Gib » 21 lis 2011, 23:50

Skoro już mi podziękowałeś za odpowiedź z góry to ja napiszę odpuść. Za 10 tys poszukaj ladnego 325i będzie jeździło podobnie spalając 2/3 tego co RX, nie będzie taki młody i piękny kupisz rexa i przeklniesz na zawszę.
Pan w ogłoszeniu napisał idealny dawca części i do tego się to auto w zasadzie nadaje.
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 18:09
Posty: 8944 (142/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez Barthez » 24 lis 2011, 19:04

Sledge napisał(a):O tusz znalazłem ofertę Auta Mazdy RX-8 z 2004 dość tanią

w zakupie ;)
Sledge napisał(a):A że dopiero szukam sobie pierwszego auta

1) czy myślisz że auto o mocy 231KM z tylnym napędem jest dobre na początek?
2) szukasz auta za grosze – czy wiesz że w tych modelach musisz założyć średnie spalanie na poziomie 20l/100km

a teraz mniej poważnie:
moja refleksja na temat tego pomysłu:
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez sq2jul » 24 lis 2011, 19:25

Sledge napisał(a):Cena przerejestrowania to 256zł


Cos ci sie chyba pomylilo. Nie zarejestrujesz tego auta w Polsce.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez Sledge » 25 lis 2011, 00:54

Cos ci sie chyba pomylilo. Nie zarejestrujesz tego auta w Polsce.



Dlatego pytałem ile kosztuje przekładka kierownicy ale zrezygnowałem już z tego auta.
Sledge
 

Postprzez Globy » 22 gru 2011, 17:46

Na przyszłość dopowiem jedynie, że takim samochodem nie można się przejechać, a co za tym idzie, sprawdzić, czy przypadkiem nie jedzie bokiem, czy ma sprawne hamulce, zawieszenie i kilka innych (niekiedy nietanich) układów czy podzespołów.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez marcinwr » 11 sty 2012, 22:22

Prosta odpowiedź.
Poszukaj innego egzemplarza. Jeżeli handlarz pisze że silnik nie pali
tzn. że nie potrafi go naprawić albo jest to zbyt kosztowne, a nie że mu się nie chce.
Forumowicz
 
Od: 23 paź 2007, 09:55
Posty: 30
Skąd: Gdynia
Auto: była Mazda 323BD 1981 1.3
jest Honda Prelude V gen.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy Moto