Skradziono auto – Mazdę 6 WE 5971N

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez dimas » 25 lut 2011, 09:23

Witam koleżanki i kolegów,

Niestety kolejna, tym razem moja M6 została ukradziona <płacze> z warszawskiego Mokotowa.
Jeżeli ktoś z Was zobaczy moją madzieńkę (srebrna kombi, przed lift) proszę o poinformowanie policji.
Z charakterystycznych cech: czujniki cofania, szyber dach i ramki forumowe mazda speed z tyłu.

Przepraszam moderatorów, jeżeli temat jest w złym miejscu, ale trochę nie mam głowy :(

Pozdrawiam
dimas
Dimas
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 maja 2008, 12:03
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Auto: M6 2,0CD Exclusive 05' (136KM)

Postprzez Hubix » 25 lut 2011, 11:11

:(

Ostatnio w Krakowie też skradziono taką samą z tym ,że kolor inny.

Współczuję naprawdę...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2010, 19:34
Posty: 1221 (0/15)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 2.0 CDVI Exclusive

Postprzez eszo67 » 25 lut 2011, 11:55

Znowu jakis szmaciarz lapy wyciagnal po Madzie,pewnie na czesci pojdzie.wielka szkoda :( wspulczuje,zeby mu te grabie powykrecalo.
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2010, 17:35
Posty: 222
Skąd: chelm-Zomergem
Auto: M6 Hatchback MZR-CD 136HP 2005r.

Postprzez Grzyby » 25 lut 2011, 12:42

Przykro się czyta kolejny tego typu post :(
Mam nadzieję że się znajdzie szybko albo dostaniesz kasę z ubezpieczenia i kupisz fajniejszą :)
Trzym się!
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez nemi » 25 lut 2011, 12:56

Heh, mamy w tym samym czasie 4 wątki przyklejone o skradzionych Mazdach, wszystkie na rejestracjach warszawskich 2x WE, WI, WY, a wśród nie przyklejonych, ale świeżych jest WA. No po prostu masakra.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez bieski » 25 lut 2011, 13:07

to samo chciałem pisac. W ostatnich dwoch tygodniach pojawiły się chyba 4 wątki o kradzieży auta. Masakra jakas :|
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez Fans » 25 lut 2011, 13:11

Kurde poprostu aż z przerażeniem czyta się te wątki. Na usta cisną się tylko tylko niecenzuralne słowa ... ku...a co się dzieje, w przeciągu kilku dni, tygodni, w stolicy mazdzianki są "zbierane" jak grzyby po deszczu. Ech współczuje kolego. Trzymaj się. Mam nadzieję, że miałeś swoją Madzię ubezpieczoną OC,AC, szybko i bezproblemowo dostaniesz pieniążki.
Skąd ją ukradli? Z osiedlowego parkingu, spod pracy, nocy?
Opel Vectra 2.0 GT 91r. ---> Opel Vectra 1.8 CD 96r. ---> Toyota Avensis 2.0 D4D 00r. ---> Mazda 6 2.0 MZR-CD (CiTD) 04r.---> Nissan X-trail 2.2 dCI 04r.---> Opel Insignia 2.0 CDTI 160KM 4x4 2013r., kombi
Pozdrawiam Lukatoari
https://www.facebook.com/AlfabetSmakuMadzi/?fref=ts
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 lip 2010, 12:16
Posty: 516 (3/2)
Skąd: Białełęka Warszawa
Auto: Opel Insignia 2.0 CDTI 4x4 2013r., 160 KM

Postprzez dimas » 25 lut 2011, 14:05

Dzięki Panowie za słowa otuchy.
Wzięli ją jak swoją w nocy z osiedlowego parkingu.
Oczywiście pakiet AC/OC mam, więc kiedyś dostanę odszkodowanie, ale...niesmak pozostaje.
Tym bardziej, iż była taka "dopieszczona" (żadnych zarysowań, nowy akumulator, podgrzewacz paliwa, żarówki ksenonowe, czujniki cofania...) :(
Policjant, który spisywał oświadczenie – mówił, iż japońce są teraz w czubie kradzionych aut.
Honda Civic (nowa) i M6 to szczyt tej góry lodowej.

Pozdrawiam
dimas
Dimas
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 maja 2008, 12:03
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Auto: M6 2,0CD Exclusive 05' (136KM)

Postprzez Seraf » 25 lut 2011, 14:24

totalna masakra współczuję Ci. Szkoda że rozpoczął się trend na mazdy. Już kilka 6 i z tego co kojarzę to dwie 3-ki z warszawy też zginęły :/
Obrazek
Obrazek
aka "bez sensu"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2009, 00:28
Posty: 3537 (2/15)
Skąd: Białystok
Auto: rower miejski :D

Postprzez Hubix » 25 lut 2011, 14:25

W stolicy w wakacje 2010 M6 była jednym z najczęściej kradzionych pojazdów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2010, 19:34
Posty: 1221 (0/15)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 2.0 CDVI Exclusive

Postprzez Tomek6 » 25 lut 2011, 17:02

Masakra :| Kilka Mazd w tydzień...

Dobrze, że kolego miałeś ubezpieczenie, kupi się drugą albo coś fajniejszego ;)

Mam nadzieję, że podklejone tematy dały do myślenia i forumowe Mazdy zaczęły się zbroić w nietypowe rozwiązania, bo przykro się czyta "Skradziono auto"...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez czarnybond » 26 lut 2011, 10:04

Wyrazy wspolczucia bo wiem dokladnie co czujesz. Jestem swiezo po podobnym zdarzeniu, mi Ukradli 21.02.2011 Mazde 3 , Najgorsze jest to jak napisales ze gina samochody ktore sa nam bliskie sercu, Rowniez wpakowalem duzo kasy w wiele dodatkowych rzeczy i zwiazalem sie sentymentalnie z moja MAzda, chociaz niespelna pol roku jezdzilem nia. CI zlodzieje to nie ludzie. Sami niektorzy wlasciciele Mazd napedzaja ten proceder, mam na mysli tych co kupuja uzywane czesci niewiadomego pochodzenia a jedynym argumentem jest to ze te czesci sa tanie. Przykra prawda ale tak jest.

p.s. CZY MÓGŁBYŚ OGÓLNIE NAPISAĆ JAKIE MIAŁA TWOJA MAZDA 6 ZABEZPIECZENIA. MYŚLĘ ŻE WARTO ZASTANOWIĆ SIĘ WSPÓLNIE MOŻE NAD DOBRYMI ZABEZPIECZENIAMI NA PRZYSZŁOŚĆ

POLECAM STRONĘ www.ukradlimiauto.pl
Ostatnio edytowano 27 lut 2011, 11:54 przez czarnybond, łącznie edytowano 1 raz
A-N-D-R-Z-E-J
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 3 wrz 2010, 10:00
Posty: 19 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: MAZDA 323F BJ 2.0 DITD Hatchback, 2001, czarna, od 19-03-2011

Postprzez Grzyby » 26 lut 2011, 11:55

czarnybond napisał(a):WARTO ZASTANOWIĆ SIĘ WSPÓLNIE MOŻE NAD DOBRYMI ZABEZPIECZENIAMI NA PRZYSZŁOŚĆ

Kradzieże Mazd w Wawie (i nie tylko) zdarzały się od dawna. Temat zabezpieczeń np. w szóstkach wałkowany do bólu na forum. Żadną tajemnicą nie jest że akurat w szóstkach, ze względu na jego umiejscowienie bezproblemowo można podmienić kompa (i tak zwykle działają złodzieje). Jesli ktoś myśli że fabryczne zabezpieczenie mu wystarczy (czy jakiś prosty alarm) to niestety ale traci samochód. Nie pamiętam żeby ktokolwiek kto stracił auto i pisał o tym na forum miał zamontowane jakieś dodatkowe, niestandardowe zabezpieczenie. Ot i wszystko.
Tak więc dla pozostałych osób posiadających jeszcze swoje auta – zanim zaczniecie "inwestować" w wymiany części, dopieszczanie czy doposażanie auta – zainwestujcie w jego zabezpieczenie przed kradzieżą. Koszt niewielki w porównaniu z ewentualnymi stratami.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Tomek6 » 26 lut 2011, 12:10

Grzyby napisał(a): Nie pamiętam żeby ktokolwiek kto stracił auto i pisał o tym na forum miał zamontowane jakieś dodatkowe, niestandardowe zabezpieczenie. Ot i wszystko.
Tak więc dla pozostałych osób posiadających jeszcze swoje auta – zanim zaczniecie "inwestować" w wymiany części, dopieszczanie czy doposażanie auta – zainwestujcie w jego zabezpieczenie przed kradzieżą. Koszt niewielki w porównaniu z ewentualnymi stratami.


Dokładnie tak, myślę, że to wszystko w temacie, złodzieje to złodzieje, nikt ich nie nawróci.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez Marcin1979 » 26 lut 2011, 17:38

Współczuje Tobie wiem co teraz czujesz, mi też 14 lutego skradziono taką samą Mazdę 6 jak Twoja tylko bez ksenonów. Moją też ukradli z Mokotowa, była zaparkowana na rogu ulicy Ludowej i Dolnej, dwa lata tam parkowałem. Podejrzewam, że złodzieje mogli sobie ją upatrzyć w galerii Mokotów, 14 lutego byłem tam w kinie i wróciłem o 22 do domu, o godz 6 rano następnego dnia samochodu już nie było. Do dzisiaj nie mam żadnej informacji z Policji, nikt się ze mną nawet nie kontaktował. Moja też była bardzo zadbana, miała nowe opony zimowe, akumulator, świeżo po przeglądzie, bak do pełna zalany. Ogólnie mam teraz ciężki orzech do zgryzienia co kupić jak dostanę pieniądze od ubezpieczyciela. Boję się kupić kolejną mazdę 6 szczególnie w dieslu i kombi bo strasznie je kradną w Warszawie na Mokotowie. Niestety nie mam w pobliżu parkingu strzeżonego, nawet jak porządnie zabezpieczę kolejne auto to i tak istnieje ryzyko kolejnej próby kradzieży. Jak możesz to napisz gdzie konkretne twoja była zaparkowana.
pozdrawiam i trzymaj się kolego bo wiem jakie jest teraz twoje samopoczucie.
Początkujący
 
Od: 24 lut 2009, 09:17
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 kombi 136KM

Postprzez dimas » 26 lut 2011, 18:20

Żadnych dodatkowych zabezpieczeń nie miała. Fabryczny alarm, immo i już.
Stała pod domem okolice ul.Gagarina i Sieleckiej (niedaleko Łazienek Królewskich).
W maju minęły by 3lata od czasu, kiedy ją nabyłem.

Najbardziej żal, że człowiek wsadził w nią spora serca i kasy a teraz najprawdopodobniej pokroili ją na części, bo ktoś kupił szrota i niecierpliwie czeka na nowe graty.
Mieliśmy na rogu parking strzeżony, ale teraz stawiają tam apartamentowiec.

Co do policji to spore zaskoczenie in plus.
Pół godziny po telefonicznym zgłoszeniu kradzieży podjechał patrol. Spisali dane i zaprosili mnie na objazd okolicy. Po południu telefon z komendy na Malczewskiego z pytaniem: Kiedy Pan podjedzie złożyć oświadczenie? Ponieważ byłem sam z małym synkiem – funkcjonariusz zaproponował, że podeśle, któregoś z kolegów do domu. Po kilkudziesięciu minutach pojawił się starszy aspirant spisać zeznania.
Następnie zabrał do powielenia istotne dokumenty auta i po 15 minutach odwiózł wszystko z powrotem.
Albo miałem szczęście albo w ferie nie mieli dużo do roboty?!

Tak czy inaczej autka szkoda. Po obejrzeniu kilku portali znalezienie równie zadbanej i z realnym przebiegiem wydaje się prawie niemożliwe.
Zobaczymy jaką kwotę otrzymam od ubezpieczyciela, ale chyba mazdy już nie kupię.

Pozdrawiam
Dimas
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 maja 2008, 12:03
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Auto: M6 2,0CD Exclusive 05' (136KM)

Postprzez blondynka K. » 28 mar 2011, 14:11

Witam wszystkich byłych posiadaczy M6. Dziś dołączyłam do was ja kolejna "była posiadaczka" pieknej srebrnej Mazdy 6 w Dieselku 2.0 i po świeżej wymianie rozrządu i do tego z Mokotowa i to Dolnego w rejonach Sikorskiego. Jak wy zaparkowałam wieczorem wstałam rano a Madzi NIET ;( ;(;(
Rozpoacz mnie ogarneła i niemoc słysząc podobne teksty od miejscowej policji że to fakt chodliwe auta.
Może ktoś przypadkiem widział dziś w nocy srebrną M6 uciekającą z miejsca przestępstwa ??? Nikłe moje nadzieje że odnajdę moje ukochane autko..... pozdrawiam
ps. MIESZKAŃCY MOKOTOWA NIE KUPUJCIE MAZD 6 SREBRNYCH W DIESLU BO I TAK ICH NIE BEDZIECIE MIEĆ A TE CO SPRZEDAJĄ SĄ PRZEKLĘTE PRZEZ BYŁYCH WŁASCICIELI ;)
Zaginiona..
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 mar 2011, 13:59
Posty: 5
Auto: Mazda 6 2.0 D 2003r.

Postprzez Szalotka » 28 mar 2011, 14:24

blondynka K. napisał(a):ps. MIESZKAŃCY MOKOTOWA NIE KUPUJCIE MAZD 6 SREBRNYCH W DIESLU BO I TAK ICH NIE BEDZIECIE MIEĆ

Nie tylko Mokotowa ale na innych dzielnicach tez kradną. Kolor tu nie ma nic do rzeczy.
Głupotą natomiast jest zostawiac chodliwy towar na noc na pastwe losu.
Nie lepiej zainwestowac w te 140 pln miesiecznie w parking strzezony ? A nawet jak sie do kogos na noc jedzie to tez mozna na owakim parkingu zostawic auto za 10 zeta na dobe ! Badz ok. 3 pln za godzine. Na parkingach idzie sie dogadać.
Mniejsze prawdopodobienstwo kradzierzy. Choc jak ma zniknąć to i tak zniknie ale walczyc trzeba.
Fakt faktem auta są chodliwe ale mam paru znajomych co jezdzą takimi i jakos im nie ukradli mimo ze zacne mają te furki.

Mimo wszystko współczuje bo tez bym sie załamał gdybym zobaczył po swojej puste miejsce albo zaparkowany inny samochód.
Szalotka
 

Postprzez blondynka K. » 28 mar 2011, 15:23

Fakt przyznam rację że nie ma znaczenia gdzie parkujesz, ale w mojej okolicy nie ma strzezonego parkinkgu, więc pozostaje parkowanie z przymusu pod blokiem..
Do tej pory lepsze samochody stały w tym samym miejscu a nawet tej nocy obok madzi a w tym M6 combi i o wiele młodsza też M6 od mojej, ale akurat moja!!!! madzia miała branie. Że też uparli się ostatnio tak na Mokotów i akurat w większosci przypadków tą markę... Cięsz sie wiec kolego póki możesz ze jeszcze jesteś posiadaczem tak fajnego auta. ;) Teraz pytanie co kupić by nie ukradli?
Zaginiona..
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 mar 2011, 13:59
Posty: 5
Auto: Mazda 6 2.0 D 2003r.

Postprzez blondynka K. » 28 mar 2011, 15:27

Dodam jeszcze że chyba kazdy głupieje widząc puste miejce i zastanawia się czy aby tu napewno swoje autko zostawił... niestety co do parkingów to z doświadczenia wiem ze wcale to nie zwiększa bezpieczeństwa i sądze że nie ma znaczenia jakie koszty tylko kto ochrania...
Zaginiona..
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 mar 2011, 13:59
Posty: 5
Auto: Mazda 6 2.0 D 2003r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy Moto